Şimdi Ara

KARABASAN Gördünüz Mü ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
0
Favori
44.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hiç gelmedi gelmesin de wala ben korkarım öle şeylerden
  • kötü bi durum her ay bana olur en az 1 kere birde hergün sabah ezanı okunmadan 1-2 dk önce uyanıyorum ama hergün oluyor ben uyanıyorum 1dk sonra ezan okunuyor önceleri tesadüftür dedim ama her allahın günü aynı şey oluyor sanki ben uyarılıyorum
  • yaw ben kardeşimi kurtarmayı deniyorum falanaraba sürüyom (okul arkadaşımla) sonra kaza geçiriyom köprüden aşağı düşüyorum tam suya deyicem uyanıyom
  • Arkadaşlar odamda Kuran-ı Kerim bulundurunca cinin giremediği doğrumu.. benim odamda var.. çok korkarım valla ben cinden falan :) eskiden çok video izliyodum bu konuda kafayı yedim..her gece 7 Ayet-El Kürsi okuyorum artık.. birşey olmaz dimi =)

Not: Uyku felci bencede bilimsel ama.. yok karabasanı gördüm.. tipi şuydu.. şapkasını çıkarınca kaçıyor falan bana yalan geliyor.. Allah kötü şeyler yaşatmasın.. daha neler var araştırdım ben..

oturduğu koltukta birden bire yanan adamlar var.. Allah onlardan korusun bunlar ufak şeyler.
  • eskiden bendede olurdu arasıra ama artık tadını çıkarıyorum. Ciddi diyorum bak.

Bakış açısıyla alakalı bir şey. Geldiği zaman aynen şunu yapıyorum.

Şuurum yerinde oluyor. Ama vücut kilitli. Karabasan olduğunun farkında olunca gayet sakin olarak etüt çalışmalarına başlıyorum.

Önce kolumu kıpırdatmaya çalışıyorum. Aynı bilek güreşi yapar gibi. Hayret ediyorum hiç kıpramadığına ve diğer organlarımı sırayla deniyorum hayretler içinde. Bunun sebebini bilim adamı gibi çözmeye çalışıyorum. Vücudumu kobay olarak kullanıyorum bu durumda haliyle.

Sonra kendimi teslim edip salıyorum. Bu esnada üzerimde bir uyuşukluk oluyor ve bu uyuşukluğu anlamaya çalışıyorum. İlgiyle hayretler içinde kendimi tepeden aşağı hissederken karabasan üzerimden sıyrılıp çıkıyor ve vücudum çözülüyor.

Bilimsel yaklaşırsanız hoş olmaya başlıyor. Bu duruşumdan sonra oda korkmadığımı görünce usandı gitti ve o gündür bu gündür hiç uğramaz oldu.

Karabasan deyip geçmeyin. Onlarda insan...

• bana babayabasan geldi babamıda ben kurtardım
    ama cıdden bıgun uyanamadım bende boyle sagıma doncm donemıom soluma doncm donemıom baktım tepemde sıyah bisi dedim o benım uzerımde ne yapıyor sonra ıcımden dedımsovdurme benı ın asagı dedı tut bı yerımı ınecem tuttum ama onemlı yerı tutmusun.korktu bı amelıyat oldu daha gelmedı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kubilay

O dediğiniz uyku felcidir.Sırt tavana gelcek şekilde yatarsanız uyku halinde geçirilmesi bi ihtimal olan geçici bir felçtir.Bilinciniz yerindedir fakat bazı fonksiyonlarınızı kaybedersiniz.Örneğin konuşmak istersiniz konuşamassınız kalkmak istersiniz kalkamassınız...O gördüğünüz şeyler örneğin kapkara lekeler,korkunç yüzler vs. sizin o sırada düşündüğünüz şeylerdir.

ya hocam ole birden bire olmuyor yaa banda cok fazla oluyordu ama cok yani b igecede 9 kere ziyater olurmu yav insaff

şimdi olay aynen şöyle ister inanın ister inanmayın ben antramandan geldım ve dinlenmek için yatgıma gittimm ozmanda yazındı saat 16:30 gibi ferlan etraf aydınlıktı nese hittim yattıım ama okadar cok yorgundumkı anlatama direk vurdum kafayı tam uyumadım yanı uyandıktım ama vucudumun yorgunlugundan hareket fazla edemıyodum sonra yavas yavas kulagıma cıgıltılar gelmeye basladı ben dedım içimden aha geliyo diye hemen yan yattım cunku yuz üstü yatıyodum nese yan yattımm baktımkı cıgıltılar artıyo ama okadar arttıkıı bu sefer resmen biri kulagının yanında çığlık atıyo aha dedım başlıyoz yavas yavas vucudumu kitlenmeye basladı vucudumda ole bi baskı olustukı tamamen kitlendim göz kapaklarımı bile oynatamaz hale geldim b sfeer cok korktum bi anda kapı acıldı annem odama geldi annem bana baktı ben anneme baktım ama anlamadı annem bişiey havlu alıp gerı cıktı ben tabı o anda besmele cekıyorum dua edıyorum ama birden bire kanlı iğrenç bi kol gibi bişey (halınalisyon olabilir)sağ omuzumdan beliremye basladı ben bi andand cok korkmaya basladım bi andadanda acayip sinirlenmeye basladımm (hatılatma nerdeyse kulağım sağır olucak cığlıktan)sonra yavaş yavaş hafifleşti ve bitti ben tabı o anki sirimle erkeksen karsıma cıktı dövüşek dedim siriimi almadıgım için dolaba güzel bi yumruk attım dolabı kırdım annem geldi anneme de cok fazka bagırım cagırdım sonra üzüldüm ondan sonra nadir oluyo arada bi oluyo ama yatarken duanızı edersem olmuyo cogunlukla

ekleme : 1 2 dk da gücümü test etmek için kolumu bacagımı oynatmaya calıstım ama olmadı yaww

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trecc11 -- 15 Şubat 2008; 21:49:00 >

• quote:

Orjinalden alıntı: tımestop

quote:

Orjinalden alıntı: Kubilay

O dediğiniz uyku felcidir.Sırt tavana gelcek şekilde yatarsanız uyku halinde geçirilmesi bi ihtimal olan geçici bir felçtir.Bilinciniz yerindedir fakat bazı fonksiyonlarınızı kaybedersiniz.Örneğin konuşmak istersiniz konuşamassınız kalkmak istersiniz kalkamassınız...O gördüğünüz şeyler örneğin kapkara lekeler,korkunç yüzler vs. sizin o sırada düşündüğünüz şeylerdir.

ya hocam ole birden bire olmuyor yaa banda cok fazla oluyordu ama cok yani b igecede 9 kere ziyater olurmu yav insaff

şimdi olay aynen şöyle ister inanın ister inanmayın ben antramandan geldım ve dinlenmek için yatgıma gittimm ozmanda yazındı saat 16:30 gibi ferlan etraf aydınlıktı nese hittim yattıım ama okadar cok yorgundumkı anlatama direk vurdum kafayı tam uyumadım yanı uyandıktım ama vucudumun yorgunlugundan hareket fazla edemıyodum sonra yavas yavas kulagıma cıgıltılar gelmeye basladı ben dedım içimden aha geliyo diye hemen yan yattım cunku yuz üstü yatıyodum nese yan yattımm baktımkı cıgıltılar artıyo ama okadar arttıkıı bu sefer resmen biri kulagının yanında çığlık atıyo aha dedım başlıyoz yavas yavas vucudumu kitlenmeye basladı vucudumda ole bi baskı olustukı tamamen kitlendim göz kapaklarımı bile oynatamaz hale geldim b sfeer cok korktum bi anda kapı acıldı annem odama geldi annem bana baktı ben anneme baktım ama anlamadı annem bişiey havlu alıp gerı cıktı ben tabı o anda besmele cekıyorum dua edıyorum ama birden bire kanlı iğrenç bi kol gibi bişey (halınalisyon olabilir)sağ omuzumdan beliremye basladı ben bi andand cok korkmaya basladım bi andadanda acayip sinirlenmeye basladımm (hatılatma nerdeyse kulağım sağır olucak cığlıktan)sonra yavaş yavaş hafifleşti ve bitti ben tabı o anki sirimle erkeksen karsıma cıktı dövüşek dedim siriimi almadıgım için dolaba güzel bi yumruk attım dolabı kırdım annem geldi anneme de cok fazka bagırım cagırdım sonra üzüldüm ondan sonra nadir oluyo arada bi oluyo ama yatarken duanızı edersem olmuyo cogunlukla

ekleme : 1 2 dk da gücümü test etmek için kolumu bacagımı oynatmaya calıstım ama olmadı yaww

senınkı cok kotuymus

• Karabasana bastım beyaz oldu o artık benim için beyaz basılmış

Sevgili beyazbasılmışım her gece gel nolursunnnn
  • quote:

Orjinalden alıntı: OldNightDisco

Arkadaslar yakin zamanlarda oluyor , sabaha karsi 05:30 - 06:30 sanirsam hava daha yeni yeni hafif aydinlik , uyanigim ama uyku sersemi gibi , böyle bi huzursuzluk bi huysuzluk var üstümde , kafam sola dogru yatkin saga dogru dönmüyor böyle sanki boynumu cok sert bir sekilde biri tutuyor o kadar pislik bir durumduki agzini acamiyor insan , söyle gözümün ucuyla , gözüm bulanik görüyordu tabi ama , simsiyah heykel gibi bir sey halimin üstünde duruyor gercekten yalan yok , ama sadece büyük siyah bir sey gözüküyor , gözüküyor dediysem onu da hayal mayal görüyorum , öyle orada sabit duruyor ; ardindan hic aklima o anlarda gelmezdi psikolojik herhalde , besmele cektim icten geldi , tak her sey gitti uyandim rahatca , normalde bu olaylarin beyinin yorgunlugundan oldugunu sanirdim ; ama sürekli besmele cektigimde olaylarin bitmesi ve o karanlik seyi azicik da olsa görmem aklimda bazi süpheler uyandirdi , siz hic gördünüz mü ? Yasadiniz mi bu tür olaylar ?

Abdestsiz yatma (abdestli öl diye)
    besmele çekgeçer zaten öyle diyon
    anadoluda memklekette senin düştüğün duruma gongalaz çökmesi diyorlar.(bana hiç olmadı)

• Ekseri cünüp yatınca olur bu tip şeyler.
  • Orjinalden alıntı: ilhami onay

Orjinalden alıntı: OldNightDisco

Arkadaslar yakin zamanlarda oluyor , sabaha karsi 05:30 - 06:30 sanirsam hava daha yeni yeni hafif aydinlik , uyanigim ama uyku sersemi gibi , böyle bi huzursuzluk bi huysuzluk var üstümde , kafam sola dogru yatkin saga dogru dönmüyor böyle sanki boynumu cok sert bir sekilde biri tutuyor o kadar pislik bir durumduki agzini acamiyor insan , söyle gözümün ucuyla , gözüm bulanik görüyordu tabi ama , simsiyah heykel gibi bir sey halimin üstünde duruyor gercekten yalan yok , ama sadece büyük siyah bir sey gözüküyor , gözüküyor dediysem onu da hayal mayal görüyorum , öyle orada sabit duruyor ; ardindan hic aklima o anlarda gelmezdi psikolojik herhalde , besmele cektim icten geldi , tak her sey gitti uyandim rahatca , normalde bu olaylarin beyinin yorgunlugundan oldugunu sanirdim ; ama sürekli besmele cektigimde olaylarin bitmesi ve o karanlik seyi azicik da olsa görmem aklimda bazi süpheler uyandirdi , siz hic gördünüz mü ? Yasadiniz mi bu tür olaylar ?

Arkadaşım bu olay tamamen psikolojik bir olay neden dersen??Al sana cevap...
    Bu bi anlık felç olayını zaten anlaşımsındır...Ben sana son kısmın neden psikolojik olduğunu açıkliim...
    Ki kafanda şüphe kalmasın...Sen besmele çektiğin zaman olayın biteceğini düşündüğün için bitiyo...olay bu işte...
    Not : Tecrübe konuşmaktadır,tek yapmanız gereken korkmamak,tadını çıkarın...Çünkü bugüne kadar karabasan kimseye bişi yapamamıştır ya da yaptıysa da bunun sebebi korkudur...Korkmazsanız sorun yok!Korkmanızı gerektiren bişi de yok zaten dediğim gibi tamamen psikolojik!!!

• daha bu gece gördüm uzun zamandır bende görmüyordum ama ilginçtir bu sefer öyle nefessiz kıpırdayamadan felan kalmadım sabah ezanına doğru işte bi baktım yatağımın üstünde bi karartı ya yemin ederim dalgalanıyo o an dedim aha .iki tuttum hemen yüzümü döndüm başladım ne kadar bildigim dua varsa okumaya sonra sabah kalktım sapasağlam duruyorum
  • Bende bir gün uyurken çok şiddetli ve gerçekçi bir bağırma sesi duydum daha sonra kalktım bende bi çığlık attım
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkYNeT-06

son olarak size bir tavsiye vereyim

geceleri huzurlu güzel bir uyku almak istiyorsanız

eğer herhangi bir sebebden dolayı cenabet olduysanız kesinlikle bir ezan vaktini geçirmeden hemen gusul abdesti alın

yatacağınız ve uyuyacağınız yerin temiz olmasına dikkat edin

yatağa girmeden önce üşenmeden bildiğiniz bir kaç sureyi okuyun bilmiyorsanız kitapdan okuyun

yatağa girdiğinizde ikk evvela kesinlikle sırt üstü uyumamaya çalışın
    sağ omzunuzun üstüne hafif yatarak sağ avucunuzu sağ yanağınıza koyarak uyumaya çalışın

uyudukdan sonrada sizden başka kimse daha rahat olamaz buna inanın

belki korkutulma dışında veya karabasan dışında başka iyi veya kötü rüya görebilirsiniz
    buda gün içi yaşadığınız iyi veya kötü olaylarda bilinç altınıza yerleştiği için bu tür rüyalarıda uykunuzda görebilirsiniz.

ama verdiğim tavsiyeler çerçevesinde uyursanız bahsedilen karabasan cin bilmem ne rüyada korkutulma durumlarına asla düşmessiniz.. tabiki bu bir kulun inanç meselesidir...

benden hatırlatması... isteyen inanır isteyen inanmaz buna

arkadaşım burda saydıklarının hepsini yapıyorum ama hala ard arda 2 kere olduğu oluyor daha ne yapmam gerekiyor anlamadım , ya benim bilinç altıma yerleşmiş bu olay
    :S

• din zırvalarına inanmadığım için hiçbirşey olmuyor.
    yok cinmiş yok şeytanmış yok karabasanmış.
    inanmayın bu saçma şeylere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: juniper94

din zırvalarına inanmadığım için hiçbirşey olmuyor.

Başkalarının ınandığı şeylere inanmıyorsan saygı gostereceksın bana gorede senın yaptığın iş saçma hayatta amacın ney?

Konuyu saptırmayalım lütfen inanmıyorsan saygı duy çamur atma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ownl

quote:

Orijinalden alıntı: juniper94

din zırvalarına inanmadığım için hiçbirşey olmuyor.

Başkalarının ınandığı şeylere inanmıyorsan saygı gostereceksın bana gorede senın yaptığın iş saçma hayatta amacın ney?

Konuyu saptırmayalım lütfen inanmıyorsan saygı duy çamur atma.

senin düşüncene saygı duyuyorum.
    ama keşke böyle şeylerden korkmadan yaşayabilseniz.
  • Bi ara gece uyandım ama kıpırdıyamadım baya bi uraştım kıpırdamamk için vücudum kilitlenmiş gibiydi hiç ses çıkartmadım belkide istemişimdir ama çıkaramamışımdır.bi 5-10 dakika uraştıktan sonra kıpırdıyabildim aklıma öle yok sapkalı biri falan geliyormuş hepsi yalan yoktu öle bişi ama o günden itibaren 1 ay kadar bi süreç sırtüstü yatmadım sağa veya sola dönerek yattım ogün sırtüstü yatmıştım araştırmıştım yediğin yemeklerle ilgiliymiş sırtüstü yatmaman gerekiyormuş.
  • geçen ay 3 4 kere arka arkaya geldi en sonunda gitti valla. ulen ses çıkarmaa çalışıyoz olmuyo.kıpırdayamıyoruzda ne ilginç bişi ama siyah bir şey görmedim ben
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.