- x
KARABASAN Gördünüz Mü ?
152 Cevap40625 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

641 Mesaj
10 Şubat 2008; 22:42:33 

Madem tamamen bilimsel o zaman panik yapmayın. Geçer nasıl olsa bekleyince.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Şubat 2008; 23:35:20 

quote:

Orjinalden alıntı: Laxori

bu kadarı bana 2 kez oldu bayıldım sandım.ama konusamama falan gıbı durumlar olmadı.

sana kısmi olarak basmış ozaman

3981 Mesaj
10 Şubat 2008; 23:39:41 

quote:

Orjinalden alıntı: SkYNeT-06

vücut kilitleniyormuş felçmiş vs sv inanmam bu bilimin dediklerine

karabasan görmek istiyorsan yattığın yatağın altına ekmek biraz kırığı koymalısın ve birde cenabet yat bakalım ne oluyor!

önceden çoğu kişi yaşıyormuş bu olayı ama şimdi neden erişkin döneminde azaliyor veya hiç olmuyor.
şöyle izah etsek

küçükken veya haylaz dönemlerimizde neyin ne olduğunu tam idrak edemeden yattığımız kalktığımız yere dikkat etmiyorduk.. destur demeden tuvalete girme besmele çekmeden yatağa girme gün aşırı ve gece cenabet gezme ve öylece paldır küldür yatağa girip pis pis gibi uyuyordu bir çoğumuz....

bunları zamanında yaparken insanın yaşı ilerledikçe kendine daha çok çeki düzen vermeye başlıyor ve bunlara daha dikkat ediyor ve uykusundada bu tür karabasan vs vs olayları başına gelmiyor sonradan..

aksi iddia edilemez
gündüz veya gece bir nevi yaptığın şeylerin durumuna göre uykunuzda rüyanızda korkutulursunuz.
bu karabasan dediğinizde de bir cin dir tabi cine inanıyorsanız
okuduğunuz dua süreler ile sizi uykunuzda rahat bırakır ve sizde bir ertesi güne kendinize daha çok dikkat ederek uyursunuz bilmem anlatabildimmi

çok güzel şaçmalamısın tebrikler
bilime inanma git liseyi bile bitirmemiş elinde bi kitap bişiler okuyan kendilerini hoca sanan tiplere inan

bu karabasan dediğin şey böcek,karınca falan mı oluo?hani yatağının altına ekmek kırıntısı koyursan geliyormusya
yastığınızın altınada süt dişlerinizi koyun diş perisi gelebilir bu sefer siz ona basarsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 10 Şubat 2008; 23:51:50 >

256 Mesaj
10 Şubat 2008; 23:40:54 

banada geldi geçen hafta karabasan, üstüme sanki biri oturmuş gibiydi, kafamı dahi kıpırdatmadım bağırmak istedim bağıramadım, ama nefes de zor alıyordum çünkü üstümde nasıl bir ağırlık vardı anlatamam, sıkntıdan gözümden yaş gelmeye başlamıştı ki birden çok pis osurdum, inanmayacaksınız belki ama osurduğum gibi karabasan kayboldu , birden hareketlendim, camı açtım , kendime bir sallama çay yaptım ve kokunun geçmesini bekledim.

Universite ve Bolum Tavsiyeleri Icin Danisabilirsiniz.Makine Muhendisi olarak, ozellikle muhendislik bolumleri hakkinda sormak istediklerinizi cevaplamaya hazirim.Ozel mesaj atin.

715 Mesaj
11 Şubat 2008; 0:02:43 

En son 2 hafta önce geldi bana kendi elimle karnıma bastırıyordum istem dışı nefesim kesildi. Tabi bu arada gözüm açık. Sonra yavaş yavaş çözüldü. Bilimsel birşey bu nedn kaynaklanıyor tam bilmiyorum.

139 Mesaj
11 Şubat 2008; 0:04:28 

0

karabasan teyze

256 Mesaj
11 Şubat 2008; 0:13:28 

quote:

Orjinalden alıntı: the_insomniac

0

karabasan teyze

ne teyzesi yaa,, bu kadın rus baktığım gibi anlarım,, bikiniyle bir görsen bunları dilin tutulur

Universite ve Bolum Tavsiyeleri Icin Danisabilirsiniz.Makine Muhendisi olarak, ozellikle muhendislik bolumleri hakkinda sormak istediklerinizi cevaplamaya hazirim.Ozel mesaj atin.

6297 Mesaj
11 Şubat 2008; 1:20:39 

Ne yani bu cümle şimdi önce önce uykuda olmaz sonra uykudadır tepki vermek hele aynı cümlede bunu kullanmanız..

Benden size tavsiye karabasını unutun copy paste ile bir yere gelinmez ve konu dışında attığınız mesajlar post sayılmaz bilin

NE DEMİŞLER BÖYLE REZİL OLMAKTANSA SATIR SONU BOŞ KALSIN..

Bilginize,

quote:

Orjinalden alıntı: sariemir06

ama uç beyin diye tabir ettigimiz kısım uyku modunda calısmaz

ama uc beyin uykuda olduğu için tepki veremezsiniz.

641 Mesaj
11 Şubat 2008; 1:40:53 

banada çok kereler oldu artık çözdüm sanki.: sanırım tam korkulu rüya gördüğümüz sırada duyularımız artıyo ve herhangi bişey yüzünden refleks olarak sanırım gözlerimizi açıyoruz.bu " REM" olayıda bana çok mantıklı geldi bu noktada ve gözler çalışırken hareket merkezimidir nedir uyumaya devam ediyo.ve korkuyosunuz tabii sonrası zaten bu korkuyla olan bilinç altındaki şeyler ortya çıkıyo.uyuyan kısımlar uyanıncaya kadar da ayvayı yiyiyoruz ..sanırım bu noktada çok miktarda adrenalin beyni uyandıra şeyj

birde şunu sormak istiyorum herşeyin bilinçaltımıza yerleştiğini biliyorum..bu dua olayına ruhsal diyenler çok dikkatimi çekti şöyle ki :belkide yaratılışımızda o ayetler yada dualar bilinçaltımızda hazırdır ve anlar duruma geldiğimizde bizde okuyup onları harekete geçiriyoruzdur ne dersiniz?? öyle ya : "her insan islam üzere doğar"

_ __ ___ _____________SCANIA TOPLINE R620 V8 vi-KING OF THE ROAD_____________ ___ __ _

5606 Mesaj

[28 Eylül 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

11 Şubat 2008; 6:32:10 

benide 1 kere tuttu ya kıpırdayamiyorum resmen bogazimi sıkıyolar sanki buna sövmeye başladim sinirden peder geldi olm ne oluyor gece gece kime sövüyon
hiç dua etmek aklıma gelmedi ama acayip sinirlendim ha bogazimi sıkıyordu direk 7 sülalesine saydirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante* -- 11 Şubat 2008; 6:31:52 >

Kıyam et!.. Kalk, doğrul, kıyam et. Almadan öcümü. Kopmasın kıyamet...

654 Mesaj
11 Şubat 2008; 7:03:41 

Bunla dalga geçenler yakın bi zamanda "Karabasandan özür dilerim" diye başlık açarlarsa hiç şaşırmam.

193 Mesaj
11 Şubat 2008; 7:16:31 

Bi kere banada olmuştu. Teyzemlerde kalmıştım. Yan yatıyordum .İçerdeki odadan teyzemin ses geliyordu. Arkamdan teyzem geldi yüklendi sandım bi ara daha uykuya dalmamıştım ama gözlerim açık.Bağırmak çekil teyze demeık isitiyorum olmuyor.
Baya bi uğraştım nefessiz kaldım sesim çıkmadı besmele felan çektim bir müddet sonra bir anda bağırdım herkes başıma toplanmışşş öyle bişeydi aman bi daha gelmesin bela bişey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackpearl_86 -- 11 Şubat 2008; 7:15:58 >

342 Mesaj
11 Şubat 2008; 8:43:02 

Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir?

Uzmanlar, karabasanı, uykuya dalarken korku ile uyanma, kasılıp kalma hali olarak tanımlıyor. Anadolu Ruh Sağlığı Merkezi"nden Dr. Mehmet İbiş şunları söylüyor: "Fizyolojik olarak uyku başladıktan hemen sonra rüyalar başlamaz,
yaklaşık 1-1,5 saat sonra başlar. Karabasanda ise rüya hemen başlar. Örneğin kişi bu rüyada birinden kaçtığını görüyor, uzaklaşmak istiyor; ama kıpırdayamıyor. Ruhsal sorunları olanlarda ya da stresli insanlarda daha sık görülüyor."

Acıbadem Hastanesi Uyku Araştırmaları Merkezi"nden Dr. Nalan Ertaş uyku apnesi olan hastalarda karabasanın sıkça görüldüğünü açıklıyor: "Uykuda belirli aşamalar vardır.
Bu aşamalar sağlıklı bir uykuda sırasıyla yaşanır. Uyku apnesi olan insanlar sık sık uyandıkları için rüyalı uykuya geçemezler. Aynı şekilde vardiyalı işçilerde, gece uykusu eksik kişilerde de sıkça rastlanıyor karabasan. Depremi yaşamış birçok hastam da karabasanlar görüyor."

Prof. Dr. Nevzat Tarhan karabasanın tedaviyle ya da kendiliğinden geçebildiğini; soğukkanlı insanların ise panik yapmadan, dualar okuyarak karabasandan kurtulduklarını belirtiyor.
Dr. Nusret Kaya ise, literatürde gece terörü olarak
adlandırılan karabasanın genetik faktörlü olduğunu,
aynı ailede birden fazla kişinin karabasan şikayetinin olduğunu belirtiyor.
Tıp da psikiyatride şizofreni dediğimiz psikoz olayında ,
hallusinasyon vardır yani olmayan birilerini görme olmayan
sesleri duyma gibi...şizofreninin kesin tanısında bu hallusinasyon bulgusu şarttır..
islamda ise bu olmayan biri olmayan ses=cin dir ve şizofreni aslında müsbet ilim adamları ve psikiyatristlerin ortak görüşü ile aslında kötü cinlerin insana
musallat olmasıdır...Fakat tıp ilmi ve psikiyatri cin olayını kabul etmediği için , şizofreni=kötü cinlerin musallat olma olayı tıpda ayrı dinde ayrı değerlendirilmekdedir...

Bir başka tıbbi görüşe göre Cin'in Yaptığı Manevi Bir Şıkıştırmadır Karabasan Olayı,
Tıptaki adı uyku felcidir. İnsanlar rüya gördükleri REM uykusu (uykunun rüya görülen ,hızlı göz hareketlerinin de eşlik ettiği kısmı) sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz. Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık.
Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın farkında olduğumuz halde,
hareket edemez, ses çıkaramaz ve göğsümüzün üzerinde bir ağırlık varmış gibi hissederiz. Bunu herkes hayatının bir döneminde en az bir kez yaşamıştır. Korku verici bir durumdur. Ama saniyeler içinde kendiliğinden düzelir. Karabasanın olma nedeni;
uykudan uyanmamıza rağmen REM uykusundaki fizyolojik felç halinin, uyanır uyanmaz çözülmemesine bağlıdır.

karabasan hakkında tıbbi açıklamaları okuduk
şimdi de dini boyutuna bakalım

kul olarak bizlerin kuvvetli zırha her gece şiddetle ihtiyacımız vardır. Çünkü geceleri uyku halinde iken, en çok korunmaya ve sığınmaya ihtiyaç duyduğumuz zaman dilimlerini yaşarız. Öyle ki, Yaradan’a tam teslim olmuşuz. Uyku esnasında bir ölü gibiyiz! Ne irâdemiz var, ne kudretimiz. Ne gücümüz var, ne bilincimiz. Ne aklımız var, ne şuurumuz. Bu tam teslîmiyeti de ancak sünnet olarak gelen duâlar ile kemâle erdirebilir ve ibâdete dönüştürebiliriz.

Ebû Dücâne (ra) Resûlullah’a (asm) geldi ve: “Yâ Resûlallah! Yatağıma geldiğim zaman değirmen sesi ve arı vızıltıları gibi sesler işitiyorum. Şimşek parıltısı gibi bir şeyler görüyorum. Başımı kaldırıp baktığımda evimin orta yerinde siyah ve uzun gölge gibi bir şeyin olduğunu görüyorum. Yakalamak için elimi uzattığımda, derisinin üzerindeki kılların kirpi kılları gibi olduğunu ve ağzından yüzüme karşı ateş parçaları attığını görüp beni yakacağını zannediyorum ve korkuyorum” dedi.

Resûl-i Ekrem Efendimiz (asm): “Yâ Ebû Dücâne! Evinize gelen korkunç bir mahluktur. Bana kâğıt kalem getiriniz” buyurdu. Kâğıt ve kalem getirilince Hazret-i Ali’ye (ra) verdi ve: “Yaz,” buyurdu:

“Bismillahi’r-rahmâni’r-rahîm. Hâzâ kitâbün min Muhammedin resûli Rabbi’l-âlemîne ilâ men taraka’d-dâra mine’l-ummâri ve’z-zuvvâri ve’s-sâlihîne illâ târıkin yetruku bihayrin yâ Rahmânü. Emmâ ba’dü: Fe inne lenâ ve leküm fi’l-hakkı si’aten fe’in tekü âşikan mûli’an ev fâciran muktehimen ev râiyen hakkan mubtılen hâzâ kitâbullahi yentıkü aleynâ ve aleyküm bi’l-hakkı innâ künnâ nestensihu mâ küntüm ta’melûne ve rusulünâ yektübûne mâ küntüm temkürûne. Ütrükû sâhibe kitâbî hâzâ! Ve’ntalikû ilâ abedeti’l-esnâm ve ilâ men yez’umu enne me’allâhi ilâhen âhera lâ ilâhe illâ hüve küllü şey’in hâlikün illâ vechehû lehû’l-hükmü ve ileyhi türce’ûne tuğlebûne hâ-mîm lâ tünsarûne hâ-mîm ayn-sîn-kâf teferreka e’adâ’ullahi ve beleğat hüccetu’llâhi velâ havle velâ kuvvete illâ billâhi feseyekfîkehümüllahü ve hüve’s-semî’u’l-alîm.”

Rahman ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. Bu mektup âlemlerin Rabb’inin Resûlü olan Muhammed’den (asm) hayır veya şer niyetiyle evi ziyârete gelenlere, ancak hayırla gelmelerini dilemek için yazılmıştır. İmdât yâ Rahmân! Muhakkak bizim ve sizin için, hakta genişlik olmalıdır. İsteyerek, istemeyerek veya sürüklenerek, bozgunculuk yapmaksızın, Allah hakkı için evi boşaltmanızı isteyen bu mektup, bize ve size hakkı konuşur. Biz bu mektuba yaptıklarınızı kaydediyoruz. Elçilerimiz, sizin yaptığınız hîleleri yazıyorlar. Bu mektup sahibinin evini derhal terk ediniz! Putlara kulluk yapanlara ve Allah’tan başka ilâh edinenlere gidiniz. O’ndan başka ilah yoktur. O’ndan başka her şey helâk olacaktır. Hüküm O’nundur ve Hâ-Mîm hakkı için ister istemez O’na döndürüleceksiniz. Hâ-Mîm ve Ayn-Sîn-Kâf hakkı için yardım görmezsiniz. Allah düşmanları bölük pörçük oldular. Çünkü Allah’ın delili ve âyeti ulaşmıştır. Allah’tan başka güç ve kudret yoktur. Allah size yeter. O işiten ve bilendir.”)

Ebû Dücâne (ra) diyor ki: “Resûl-i Ekrem’in (asm) yazdırdığı bu mektubu götürüp okudum, baş ucuma koydum ve yattım. Gece yarısı uyanmıştım. Kulağıma şöyle bir korkunç ses geliyordu: “Lât ve Uzza’ya yemin ederim ki, bizi yaktın! Bu mektup sahibinin hakkı için bu mektubu kaldır. Senin evine ve etrafına artık bir daha gelmeyeceğiz.”

Ebû Dücâne (ra) devam ediyor: “Bunun üzerine sabahleyin erkenden kalkıp Resûl-i Ekrem’in (asm) arkasında sabah namazı kıldım. Cinlerin feryadını Resûl-i Ekrem’e (asm) haber verdim. Resûlullah Efendimiz (asm) bana:

“Yâ Ebâ Dücâne! O mektubu kaldır. Beni hak Peygamber olarak gönderen Allah’a yemin ederim ki, eğer o mektubu kaldırmazsan, onlar kıyâmete kadar azap içinde kıvranırlar” buyurdu.

Karabasandan kurtulmak için ne yapmalıdır?
yukarıdaki duayı evde bulundurmak yanında.(unutmayalım sıgındıgımız dua degil Allahtır.)
Yatarken yatağa abdestli girmeli,

Euzü Besmele okuyarak sağ yanı üzerine kıbleye karşı yatıp, sağ avucu sağ yanağın altına koymalıdır.
Âyet-el kürsi, üç İhlas, sonra Fatiha ve birer defa iki kul euzüyü okumalıdır.
Sonra üç defa (Estağfirullahelazim ellezi la ilahe illahü) okuyup, üçüncüsüne (el-hayyelkayyume ve etubü ileyh) ilave etmelidir. Daha sonra da on kere (La havle vela kuvvete illa billah) okuyup, onuncusuna (hil aliyyil azim ellezi la ilahe illahü) ilave etmelidir!

Li ilafi’yi Kureyş suresini gece yatarken 11 defa okumalı.

Aşağıdaki hadis-i şeriflerde bildirilen duaları okumalıdır:

“Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdi ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim” duasını sabah 3 kere okuyana, akşama kadar, akşam okuyana da, sabaha kadar hiç bela gelmez. [İbni Mace]

“Euzü bikelimâtillahittammâti min şerri mâ haleka” duasını okuyana, o yerden kalkıncaya kadar, hiçbir şey zarar veremez. [Müslim]

Uzun Uzadıya Açıklamaya Gerek Yok SanırımMüminin Feraseti ve Nuru Ondan Üstündür,Allah’a sığınmak fevkalâde önemlidir. Aksi takdirde zararlı ve şerli mahlûkların tehlikelerine karşı yardımcısız ve yapayalnız kalmaktan kendimizi kurtaramayız. Bu da bizi perîşan eder. Fakat Allah’a sığınan korkudan emin olur. Allah’a sığınmak için yatsı namazını kıldıktan sonra yatarken, en azından, “Eûzü billâhi mine’ş-şeytani’r-racîm” deriz. “Bismillahi’r-rahmâni’r-rahîm” okuduğumuzda ise, uyku nîmetini veren Allah’ın adıyla uykuya başladığımızı ifâde etmiş ve Allah’a hamd etmiş oluruz. Böylece zikrin iki önemli ayağını tamamlamış oluruz. Yatmazdan önce bildiğimiz diğer duâ ve yakarışlarla Allah’a ilticâyı zengin ifâdelerle donatırsak zararlı ve şerli varlıkların zararlarına karşı daha kuvvetli bir zırh edinmiş oluruz.

Düşünürsün ki varsın, Oysa bu varsayımın... Zat-ı Hak'tır varlığın, "NEFS"ini görebilsen!..

Uzaklaştırılmış
11 Şubat 2008; 9:07:30 

quote:

Orjinalden alıntı: Keşiş

Bunla dalga geçenler yakın bi zamanda "Karabasandan özür dilerim" diye başlık açarlarsa hiç şaşırmam.

Ben burada huzurlarınızda karabasan ağabeyden özür diliyorum.

-Karabasan ağabey. Bir hata ettik,cahilliğimize ver. Özledik seni,sepetini,atmalarını özledik. Artık bizede bir ara uğrarsında iki bira çekersin artık..

2227 Mesaj
11 Şubat 2008; 10:53:53 

Kızkardeşimin uyuduğu odada ona hep geliyordu. Kilitlenip kalıyormuş, bağırmak isteyipte bağıramıyormuş. Şimdi başka odaya geçti. Orda bu sorun yok. Ben onun yatağına geçtim. Bana hiç olmadı, korkmuyorumda pek. Ama o yatakta hep kötü rüyalar görüyorum...

Yüksek farkındalık, stabil simetri; üstte Betelgeuse, karşı uzağında Rigel, ortada Alnitak, Alnilam, Mintaka ve sol alt çaprazında M42...

4306 Mesaj
11 Şubat 2008; 10:55:59 

Karabasan diye birşey yoktur.

4269 Mesaj
11 Şubat 2008; 10:57:44 

karabasan görmekten daha çok uykuda hissedilir; bana bi kere olmuştu, rüya gördüm çok garip ve korkutucuydu, rüyanızda bağırmak istiyosunuz ama konuşamıyosunuz bir baskı var nefessiz kalma durumu gibi gözlerinizi açtığınız anda bile devam ediyor, 3-5 saniye sonra geçiyor bana olmuştu

373 Mesaj
11 Şubat 2008; 11:06:23 

Karabasan hiç görmedim ama rüyalarımda çok zor durumlarda kaldığım oluyor, mesela birşey beni kovaliyor, yüksekten düşüyorum ve tam yere çarparken uyanır gibi oluyorum uyanamazsam tekrar düşüyorum , veya gerçekte olmayan rüyamda sahip olduğum çok değerli birşeyi kaybediyorum onun sıkıntısıyla bile kalktığım oluyor, oh buda rüyaymış diyorum :) Valla çok ilginç birşey bu rüya.

GOLF 7 1.4 140 HP DSG HIGHLINE Beyaz - Adaptif şasi kontrolü DCC - LED Stop - ACC - Dinamik Light Asist - Panaromik Cam Tavan - Bi-Xenon Farlar - U-LED Gündüz Farı - Park Asist - Kış Paketi - 8" Discover Pro Navi - Keyless Entry - Elektrikli Yan Aynalar - Renkli Ekranlı Yol Bilgisayarı - Geri Park Kamerası

Uzaklaştırılmış
11 Şubat 2008; 13:04:12 

arkadaşlar bakin bunu çok ciddi anlatiyorum lütfen makara yapmayin.. ALLAH kimseyede yaşatmasin İNŞ... benim başima gelmedi ama ablamin başina gelmişti bi gece... ablam yan odada uyurken gece saat 4 5 gibi birden ablam çiglik atti vee '' sedaatttt koşşşş '' die bagirmişti bende her zaman yatagimla dolabimin arasinda bi tane çelik çubuk bulundururdum.. zaten ablamin çigligini duyunca uyku sersemi yataktan ole bi firladim kiiiiiiiiiiiii elim direk çubuga gitti... uyku sersemi ne oluyo lannnnnn die bagirmişimm ama ablama deil o anda şaşkinlikla uyanmama ve ablamin '' sedat koşş '' die çiglik atmasina... ben hemen ablamin yanina gittim ne oldu hatice dedim.. odamda '' bişiy '' vardi dedi siyah bişiydi dedi ve ilk defa ablamin o kadar korkmuş halini ve ilk defa ablamin ole agladigini gördüm.. annemler fln da memlekete gitmişlerdi evde kimse yoktu.. ben tabiki uyku sersemi ne yaptigimi bilmiyorum, gece o saatte evi didik didik aradim taradim ama bişiy bulamadim.. sonra ablamin yanina gittim su fln götürdüm içsin biraz rahatlasin die.. uyumasini soledim ve ablam uyuyana kadar da ben yan odada uyumadan ablamin uyumasini beklemiştim.. odamda duvar asili kuran-i kerim vardi.. götürdüm ablamin odasina koydum... ( daha rahat uyusun die ) ertesi gün gündüz oldugunda ablamdan tam ayrintili olarak ne yaşadigin solemesini istedim.. oda bana birden nefesim kesildi sanki dedi böle biri bogazina sarilir seni bogmaya çalişir yaa aynen ole oldum dedi nefes alamadim ve sanki yanimda biri varmiş gibi dedi resmen nefes aliş verişini '' DUYUYODUM '' dedi.. sonra abla abartiomusun dedim yoksa harbiden mi böle oldu dedim herşeyin üstüne yemin etti ve aynen böle oldu dedi.. o gün bugundur hep bi kulagim ablamin odasinda uyuyodum.. psikolojime yansimişti glb.. şimdi evlendi ve mutlu mesut... ALLAH BOZMASİN İNŞ... yaşadigim gerçek bişiyi paylaşmak istedim o kadar..

Uzaklaştırılmış
11 Şubat 2008; 13:58:05 

gelse bile direk kafayı gömerim ona karabasan marabasan sökmez bana

1838 Mesaj
11 Şubat 2008; 14:03:48 

ben küçükken fena hastalanmıştım. kötüydüm. birgece yattıktan sonra uyandım. heryer kapkaranlıktı. topu topu 1 saat uyumuşum zaten. kalktığımda heryer bataklıktı. canavarlar falan vardı, ölüler vs. çok orkmuştum. yatıyordum 15-20 dakika sonra gözucuyla bakıyordum yine aynı sahneler. çok korkmuştum. kalkıp ışığıda açamıyordum sanki bağlamışlar beni. sabaha kadar diken üzerinde durdum sanki. sabah kalktığımda iyileşmiştim baya ama ilk gözümü açınca yine onları görür gibi oldum. çok acayipti çok.

3587 Mesaj
14 Şubat 2008; 16:29:07 

bende bir ara rüyada araba sürüyordum bbirden ayagım gaza takıldı hiç birşey yapamadım nefesim kesildi üzerimde biri varmış gibi duvara çarptım çarpmayı hisettim ve hertarafım kırılmıştı sonra gözlerimi açtım yine gitmemişti gözlerimi açıyordum kapanıyordu hemen konuşmamıoyordum hareket edemiyordum sadece içimden konuşuyordum ama içimden ne küfür etmiştim sonra kuzenimin odaya girmesi ile kayboldu ogünden sora hiç gelmedi

8176 Mesaj
14 Şubat 2008; 16:32:10 

Fotoğraf var mı? Nasıl bir şey şu 'karabasan', görmek isterim.

...

Uzaklaştırılmış
14 Şubat 2008; 16:35:45 

Önceden hergün geliyordu , bu aralar tık yok , belki bu mesajı görürde gelir

Uzaklaştırılmış
14 Şubat 2008; 16:36:26 

quote:

Orjinalden alıntı: OldNightDisco

Arkadaslar yakin zamanlarda oluyor , sabaha karsi 05:30 - 06:30 sanirsam hava daha yeni yeni hafif aydinlik , uyanigim ama uyku sersemi gibi , böyle bi huzursuzluk bi huysuzluk var üstümde , kafam sola dogru yatkin saga dogru dönmüyor böyle sanki boynumu cok sert bir sekilde biri tutuyor o kadar pislik bir durumduki agzini acamiyor insan , söyle gözümün ucuyla , gözüm bulanik görüyordu tabi ama , simsiyah heykel gibi bir sey halimin üstünde duruyor gercekten yalan yok , ama sadece büyük siyah bir sey gözüküyor , gözüküyor dediysem onu da hayal mayal görüyorum , öyle orada sabit duruyor ; ardindan hic aklima o anlarda gelmezdi psikolojik herhalde , besmele cektim icten geldi , tak her sey gitti uyandim rahatca , normalde bu olaylarin beyinin yorgunlugundan oldugunu sanirdim ; ama sürekli besmele cektigimde olaylarin bitmesi ve o karanlik seyi azicik da olsa görmem aklimda bazi süpheler uyandirdi , siz hic gördünüz mü ? Yasadiniz mi bu tür olaylar ?

anlatma ya tuylerim diken diken oldu

hic gelmedi bana ins. gelmezde gelirse %90 kalpden giderim

1914 Mesaj
14 Şubat 2008; 16:37:46 

quote:

Orjinalden alıntı: Tech. Türk

Fotoğraf var mı? Nasıl bir şey şu 'karabasan', görmek isterim.

Gelirs görürsün ebenin hoşafını Yahu bana da iki kere geldi, görünmüyor ki, hele bi keresinde salonda uyumuşum, annemle kardeşim de yan tarafta oturuyor konuşuyorlar filan, ben gözümü açtım zor nefes alıyorum böyle biri sanki nefes almamı engelliyor, onları duyuyorum bağırcam bağıramıyorum, hiçbiyerimi kıpırdatamıyorum, görüyorum duyuyorum konuşamıyorum kımıldayamıyorum , böyle ıkınır gibi ımhh şeklinde sesler çıkarmaya çalıştım annem esniyorum sanmış yav bi kendime geldim dedim ölüyodum ne yapıyosunuz bi insan bakar makar gülüyorum ama korkunçtu yani

Ne güzel komşumuzdun sen || Fahriye abla

3074 Mesaj
14 Şubat 2008; 16:40:35 

Arkadaşlar beni burada tanıyanlar tanır , abartıyı sevmeyen bir insanımdır..

Ve yine aynı şekilde abartmadan söylüyorum ; Yaklaşık 1 ay önce bana da sabah karşı oldu aynı vaka.Hayatımda ilk defa oldu bana bu olay.Ama benimki biraz farklıydı , çünkü 1 gecede 3 kere oldu !

İlk olduğunda felç olduğumu düşündüm.Bağırmaya çalıştım , ağzımın bile kıpırdadığını hissetmedim , kolumu kaldırmaya çalıştım , parmağım bile oynamadı.Hafif bir karartı görür gibi oldum ama o anki uyku sersemliğimden ve o dönem yaşadığım psikolojik karmaşadan olduğuna inanıyorum.

İlk olduktan sonra gidip elimi yüzümü yıkadım tekrar zıbarıp yattım 15 dakika ya geçti ya geçmedi , uyumak ile uyumamak arasındaki ince çizgideyken bir daha oldu aynısı..

Sinirlerim zaten bozuktu,ana avrat küfrettim,tekrar yüzümü yıkadım ve yattım.

3. kez olduktan sonra ''tamam ölüyorum :S '' dedim ve ilk aklıma gelen besmele çekmek oldu.3.kez olduktan sonra daha uyuyamadım.Daha doğrusu tırstım

Bir gecede 3 kez başıma geldiği halde hala ''parapsikolojik'' bir olay olduğuna inanmıyorum.İnsanın psikolojisinden ve metabolizmanın düzensizliğinden kaynaklanan bir durum.

Gece yatmadan önce fazla ve ağır yağlı yiyecekler yemeyin

ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZ DE KALKACAK!

126 Mesaj
14 Şubat 2008; 18:04:11 

quote:

Orjinalden alıntı: POWER64

Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir?

Uzmanlar, karabasanı, uykuya dalarken korku ile uyanma, kasılıp kalma hali olarak tanımlıyor. Anadolu Ruh Sağlığı Merkezi"nden Dr. Mehmet İbiş şunları söylüyor: "Fizyolojik olarak uyku başladıktan hemen sonra rüyalar başlamaz,
yaklaşık 1-1,5 saat sonra başlar. Karabasanda ise rüya hemen başlar. Örneğin kişi bu rüyada birinden kaçtığını görüyor, uzaklaşmak istiyor; ama kıpırdayamıyor. Ruhsal sorunları olanlarda ya da stresli insanlarda daha sık görülüyor."

Acıbadem Hastanesi Uyku Araştırmaları Merkezi"nden Dr. Nalan Ertaş uyku apnesi olan hastalarda karabasanın sıkça görüldüğünü açıklıyor: "Uykuda belirli aşamalar vardır.
Bu aşamalar sağlıklı bir uykuda sırasıyla yaşanır. Uyku apnesi olan insanlar sık sık uyandıkları için rüyalı uykuya geçemezler. Aynı şekilde vardiyalı işçilerde, gece uykusu eksik kişilerde de sıkça rastlanıyor karabasan. Depremi yaşamış birçok hastam da karabasanlar görüyor."

Prof. Dr. Nevzat Tarhan karabasanın tedaviyle ya da kendiliğinden geçebildiğini; soğukkanlı insanların ise panik yapmadan, dualar okuyarak karabasandan kurtulduklarını belirtiyor.
Dr. Nusret Kaya ise, literatürde gece terörü olarak
adlandırılan karabasanın genetik faktörlü olduğunu,
aynı ailede birden fazla kişinin karabasan şikayetinin olduğunu belirtiyor.
Tıp da psikiyatride şizofreni dediğimiz psikoz olayında ,
hallusinasyon vardır yani olmayan birilerini görme olmayan
sesleri duyma gibi...şizofreninin kesin tanısında bu hallusinasyon bulgusu şarttır..
islamda ise bu olmayan biri olmayan ses=cin dir ve şizofreni aslında müsbet ilim adamları ve psikiyatristlerin ortak görüşü ile aslında kötü cinlerin insana
musallat olmasıdır...Fakat tıp ilmi ve psikiyatri cin olayını kabul etmediği için , şizofreni=kötü cinlerin musallat olma olayı tıpda ayrı dinde ayrı değerlendirilmekdedir...

Bir başka tıbbi görüşe göre Cin'in Yaptığı Manevi Bir Şıkıştırmadır Karabasan Olayı,
Tıptaki adı uyku felcidir. İnsanlar rüya gördükleri REM uykusu (uykunun rüya görülen ,hızlı göz hareketlerinin de eşlik ettiği kısmı) sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz. Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık.
Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın farkında olduğumuz halde,
hareket edemez, ses çıkaramaz ve göğsümüzün üzerinde bir ağırlık varmış gibi hissederiz. Bunu herkes hayatının bir döneminde en az bir kez yaşamıştır. Korku verici bir durumdur. Ama saniyeler içinde kendiliğinden düzelir. Karabasanın olma nedeni;
uykudan uyanmamıza rağmen REM uykusundaki fizyolojik felç halinin, uyanır uyanmaz çözülmemesine bağlıdır.

karabasan hakkında tıbbi açıklamaları okuduk
şimdi de dini boyutuna bakalım

kul olarak bizlerin kuvvetli zırha her gece şiddetle ihtiyacımız vardır. Çünkü geceleri uyku halinde iken, en çok korunmaya ve sığınmaya ihtiyaç duyduğumuz zaman dilimlerini yaşarız. Öyle ki, Yaradan’a tam teslim olmuşuz. Uyku esnasında bir ölü gibiyiz! Ne irâdemiz var, ne kudretimiz. Ne gücümüz var, ne bilincimiz. Ne aklımız var, ne şuurumuz. Bu tam teslîmiyeti de ancak sünnet olarak gelen duâlar ile kemâle erdirebilir ve ibâdete dönüştürebiliriz.

Ebû Dücâne (ra) Resûlullah’a (asm) geldi ve: “Yâ Resûlallah! Yatağıma geldiğim zaman değirmen sesi ve arı vızıltıları gibi sesler işitiyorum. Şimşek parıltısı gibi bir şeyler görüyorum. Başımı kaldırıp baktığımda evimin orta yerinde siyah ve uzun gölge gibi bir şeyin olduğunu görüyorum. Yakalamak için elimi uzattığımda, derisinin üzerindeki kılların kirpi kılları gibi olduğunu ve ağzından yüzüme karşı ateş parçaları attığını görüp beni yakacağını zannediyorum ve korkuyorum” dedi.

Resûl-i Ekrem Efendimiz (asm): “Yâ Ebû Dücâne! Evinize gelen korkunç bir mahluktur. Bana kâğıt kalem getiriniz” buyurdu. Kâğıt ve kalem getirilince Hazret-i Ali’ye (ra) verdi ve: “Yaz,” buyurdu:

“Bismillahi’r-rahmâni’r-rahîm. Hâzâ kitâbün min Muhammedin resûli Rabbi’l-âlemîne ilâ men taraka’d-dâra mine’l-ummâri ve’z-zuvvâri ve’s-sâlihîne illâ târıkin yetruku bihayrin yâ Rahmânü. Emmâ ba’dü: Fe inne lenâ ve leküm fi’l-hakkı si’aten fe’in tekü âşikan mûli’an ev fâciran muktehimen ev râiyen hakkan mubtılen hâzâ kitâbullahi yentıkü aleynâ ve aleyküm bi’l-hakkı innâ künnâ nestensihu mâ küntüm ta’melûne ve rusulünâ yektübûne mâ küntüm temkürûne. Ütrükû sâhibe kitâbî hâzâ! Ve’ntalikû ilâ abedeti’l-esnâm ve ilâ men yez’umu enne me’allâhi ilâhen âhera lâ ilâhe illâ hüve küllü şey’in hâlikün illâ vechehû lehû’l-hükmü ve ileyhi türce’ûne tuğlebûne hâ-mîm lâ tünsarûne hâ-mîm ayn-sîn-kâf teferreka e’adâ’ullahi ve beleğat hüccetu’llâhi velâ havle velâ kuvvete illâ billâhi feseyekfîkehümüllahü ve hüve’s-semî’u’l-alîm.”

Rahman ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. Bu mektup âlemlerin Rabb’inin Resûlü olan Muhammed’den (asm) hayır veya şer niyetiyle evi ziyârete gelenlere, ancak hayırla gelmelerini dilemek için yazılmıştır. İmdât yâ Rahmân! Muhakkak bizim ve sizin için, hakta genişlik olmalıdır. İsteyerek, istemeyerek veya sürüklenerek, bozgunculuk yapmaksızın, Allah hakkı için evi boşaltmanızı isteyen bu mektup, bize ve size hakkı konuşur. Biz bu mektuba yaptıklarınızı kaydediyoruz. Elçilerimiz, sizin yaptığınız hîleleri yazıyorlar. Bu mektup sahibinin evini derhal terk ediniz! Putlara kulluk yapanlara ve Allah’tan başka ilâh edinenlere gidiniz. O’ndan başka ilah yoktur. O’ndan başka her şey helâk olacaktır. Hüküm O’nundur ve Hâ-Mîm hakkı için ister istemez O’na döndürüleceksiniz. Hâ-Mîm ve Ayn-Sîn-Kâf hakkı için yardım görmezsiniz. Allah düşmanları bölük pörçük oldular. Çünkü Allah’ın delili ve âyeti ulaşmıştır. Allah’tan başka güç ve kudret yoktur. Allah size yeter. O işiten ve bilendir.”)

Ebû Dücâne (ra) diyor ki: “Resûl-i Ekrem’in (asm) yazdırdığı bu mektubu götürüp okudum, baş ucuma koydum ve yattım. Gece yarısı uyanmıştım. Kulağıma şöyle bir korkunç ses geliyordu: “Lât ve Uzza’ya yemin ederim ki, bizi yaktın! Bu mektup sahibinin hakkı için bu mektubu kaldır. Senin evine ve etrafına artık bir daha gelmeyeceğiz.”

Ebû Dücâne (ra) devam ediyor: “Bunun üzerine sabahleyin erkenden kalkıp Resûl-i Ekrem’in (asm) arkasında sabah namazı kıldım. Cinlerin feryadını Resûl-i Ekrem’e (asm) haber verdim. Resûlullah Efendimiz (asm) bana:

“Yâ Ebâ Dücâne! O mektubu kaldır. Beni hak Peygamber olarak gönderen Allah’a yemin ederim ki, eğer o mektubu kaldırmazsan, onlar kıyâmete kadar azap içinde kıvranırlar” buyurdu.

Karabasandan kurtulmak için ne yapmalıdır?
yukarıdaki duayı evde bulundurmak yanında.(unutmayalım sıgındıgımız dua degil Allahtır.)
Yatarken yatağa abdestli girmeli,

Euzü Besmele okuyarak sağ yanı üzerine kıbleye karşı yatıp, sağ avucu sağ yanağın altına koymalıdır.
Âyet-el kürsi, üç İhlas, sonra Fatiha ve birer defa iki kul euzüyü okumalıdır.
Sonra üç defa (Estağfirullahelazim ellezi la ilahe illahü) okuyup, üçüncüsüne (el-hayyelkayyume ve etubü ileyh) ilave etmelidir. Daha sonra da on kere (La havle vela kuvvete illa billah) okuyup, onuncusuna (hil aliyyil azim ellezi la ilahe illahü) ilave etmelidir!

Li ilafi’yi Kureyş suresini gece yatarken 11 defa okumalı.

Aşağıdaki hadis-i şeriflerde bildirilen duaları okumalıdır:

“Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdi ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim” duasını sabah 3 kere okuyana, akşama kadar, akşam okuyana da, sabaha kadar hiç bela gelmez. [İbni Mace]

“Euzü bikelimâtillahittammâti min şerri mâ haleka” duasını okuyana, o yerden kalkıncaya kadar, hiçbir şey zarar veremez. [Müslim]

Uzun Uzadıya Açıklamaya Gerek Yok SanırımMüminin Feraseti ve Nuru Ondan Üstündür,Allah’a sığınmak fevkalâde önemlidir. Aksi takdirde zararlı ve şerli mahlûkların tehlikelerine karşı yardımcısız ve yapayalnız kalmaktan kendimizi kurtaramayız. Bu da bizi perîşan eder. Fakat Allah’a sığınan korkudan emin olur. Allah’a sığınmak için yatsı namazını kıldıktan sonra yatarken, en azından, “Eûzü billâhi mine’ş-şeytani’r-racîm” deriz. “Bismillahi’r-rahmâni’r-rahîm” okuduğumuzda ise, uyku nîmetini veren Allah’ın adıyla uykuya başladığımızı ifâde etmiş ve Allah’a hamd etmiş oluruz. Böylece zikrin iki önemli ayağını tamamlamış oluruz. Yatmazdan önce bildiğimiz diğer duâ ve yakarışlarla Allah’a ilticâyı zengin ifâdelerle donatırsak zararlı ve şerli varlıkların zararlarına karşı daha kuvvetli bir zırh edinmiş oluruz.

dua için teşekkürler allah cümlemize hidayet nasip etsin

!!sosyal mesaj yok!!

Uzaklaştırılmış
14 Şubat 2008; 18:31:54 

boyle bı topıc actınız ve hıc bu zamana kadar bısı olmamıstı karabasan hep aklımda takılı kaldı yorumları okuyaya sonra 2 gundur 1 yada 2 dakıka nefes alamıyorum ve bagıramıyorum ıcımden bısmıllah dıyorum sonra tekrar Allaha Sukur uyanıp gectı INS bu son olur

4463 Mesaj
14 Şubat 2008; 19:21:02 

arkadaşlar rivayete göre karabasan bu deniyor

0

2013 Renault Megane 1.6 16v 110 HP iCON

2729 Mesaj
14 Şubat 2008; 19:27:20 

Abartmıyorum bana her gece karabasan oluyor.. Berbat.. Ama artık o kadar tecrübeli oldum ki karabasn olunca aa yine oluyor birazdan düzelir diyorum..

Böyle okumaya, üflemeye geldiler ama işe yaramadı

Ben alıştım artık ama bazen çok sinir bozucu oluyor..

@ Vgroove

Banada bi gece 4 kere oldu.. Rekor bende..

Not: 7 kere Ayet-El Kürsi okumak işe yarıyor.. 7 kere üst üste okuduğum hiçbir gece karabasan olmadı Allah'a şükür... Cenabet yatınca hep oluyor ama

En meşhur karabasanlarım:

Arkadan kolumu kırmak isteyen bir adam (Baya canım acıdı)

Attan düşüş ve toprağa yüzümün sürtmesi (Çok gerçekçiydi)

Baş ucuma birisinin gelmesi (babam zannettim) ama uyandığımda kimse olmayışı

Anneannemin sesini duymak hadi kalk can demesi.. ama kalktığımda yine kimsenin olmayışı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ^^CoNCoN^^ -- 14 Şubat 2008; 19:31:38 >

I'm a Mac.

2729 Mesaj
14 Şubat 2008; 19:36:24 

up

I'm a Mac.

3611 Mesaj
14 Şubat 2008; 19:43:19 

Bu şeye benzer; Yapmıssanız anlarsınız ya da yapmamışsanız şimdi yapın:

Gözleri sıpsıkı kapayın!Açılacağına inanmayacak kadar kendinizi kontsantre edin

Sonra yavaşça açmaya çalışırken kaslarınızın çalışmayacağını göreceksiniz.Merak etmeyin panik yapıp zorlayınca geçer

Deneyin bi...

Let them come...Frostmourne Hungers!
iPhone 5S Silver 32GB
PSN : KochakTR

Uzaklaştırılmış
14 Şubat 2008; 19:44:15 

Ulen banada oluyor haa aynısı hemde arka arkaya yapabiliyorum ben kendim yapabiliyorum yani tam uykuya dalarmış gibi yapıyorum uykum gelince ama uyumuyorum tam böyle dalma zamanı geliyor yine kalkıyorum çok güzel oluyor değişik bişiş artık korkmuyrum gelsin gelsin 5 10 kere oluyor sonra saten deneye deneye uyuyorum uyumak için iyi bir yöntem.

1170 Mesaj
14 Şubat 2008; 19:59:16 

çok ilginç.ama dediklerinize inanıyorum çünkü benimde abimin başına benzer bi olay geldi geldi.ama abim o nesne ile 2-3 sn bakışmıslar boyu abim omuzuna geliyormuş(amin 1.81)olay ssahurdan sonra gelişti.aileyle beraber yemek yedikten sonra herkes odasın açekildi daha sonra abim tek başına su içmeye gitti mutfağa.geldiğinde o'nunla karsı karşıya gelmiş.rengi tam belli olmuyormuş.2-3 saniye sonra o arkasını dönmüş ve kapıyı açmadan yatak odasına dogru gitmiş ve yok olmuş.olay gerçek.basımızdan geçtiği için anlatayım dedim.benim başıma gelmez demeyin.abim de bana bişey olmazz diordu.

Başına ne gelirse gelsin, karamsarlığa kapılma. Bütün kapılar kapansa bile, sonunda O sana kimsenin bilmediği gizli bir patika açar. Sen şu anda göremesen de, dar geçitler ardında nice cennet bahçeleri var.

1979 Mesaj
14 Şubat 2008; 20:17:02 

quote:

karabasan görmek istiyorsan yattığın yatağın altına ekmek biraz kırığı koymalısın ve birde cenabet yat bakalım ne oluyor!

önceden çoğu kişi yaşıyormuş bu olayı ama şimdi neden erişkin döneminde azaliyor veya hiç olmuyor.
şöyle izah etsek

küçükken veya haylaz dönemlerimizde neyin ne olduğunu tam idrak edemeden yattığımız kalktığımız yere dikkat etmiyorduk.. destur demeden tuvalete girme besmele çekmeden yatağa girme gün aşırı ve gece cenabet gezme ve öylece paldır küldür yatağa girip pis pis gibi uyuyordu bir çoğumuz....

bunları zamanında yaparken insanın yaşı ilerledikçe kendine daha çok çeki düzen vermeye başlıyor ve bunlara daha dikkat ediyor ve uykusundada bu tür karabasan vs vs olayları başına gelmiyor sonradan..

aksi iddia edilemez
gündüz veya gece bir nevi yaptığın şeylerin durumuna göre uykunuzda rüyanızda korkutulursunuz.
okuduğunuz dua süreler ile sizi uykunuzda rahat bırakır ve sizde bir ertesi güne kendinize daha çok dikkat ederek uyursunuz bilmem anlatabildimmi

cenabet yattığım çokkk oldu ama hiç basmadı bana.

Uzaklaştırılmış
14 Şubat 2008; 20:45:52 

Bana bir gecede 5 tanede karabasan gelse sabah kalktığımda hiç birşey hatırlamam
Hayatımda sadece 1 kere rüya gördüğümü hatırladım..

3860 Mesaj
14 Şubat 2008; 20:48:34 

quote:

Orjinalden alıntı: ^^CoNCoN^^

Abartmıyorum bana her gece karabasan oluyor.. Berbat.. Ama artık o kadar tecrübeli oldum ki karabasn olunca aa yine oluyor birazdan düzelir diyorum..

Böyle okumaya, üflemeye geldiler ama işe yaramadı

Ben alıştım artık ama bazen çok sinir bozucu oluyor..

@ Vgroove

Banada bi gece 4 kere oldu.. Rekor bende..

Not: 7 kere Ayet-El Kürsi okumak işe yarıyor.. 7 kere üst üste okuduğum hiçbir gece karabasan olmadı Allah'a şükür... Cenabet yatınca hep oluyor ama

En meşhur karabasanlarım:

Arkadan kolumu kırmak isteyen bir adam (Baya canım acıdı)

Attan düşüş ve toprağa yüzümün sürtmesi (Çok gerçekçiydi)

Baş ucuma birisinin gelmesi (babam zannettim) ama uyandığımda kimse olmayışı

Anneannemin sesini duymak hadi kalk can demesi.. ama kalktığımda yine kimsenin olmayışı..

Bana da balkondan düşüş oluyor ve çok gerçekçi. Ama güzel bir duygu o düşüş anında hissedilen duygu.

Baya devrik bi cümle oldu idare edin artık

University of Illinois at Urbana-Champaign (Computer Science)

1256 Mesaj
14 Şubat 2008; 20:53:44 

ben hep new yorkta bi binadan aşağı düşüyodum tekrar nasıl düşcez yolu nedir

6024 Mesaj
14 Şubat 2008; 21:04:03 

Bu düşüş olayları felan karasansa;bana kafam bozuk olduğu zamanlarda hep oluyor.Eskiden mısır piramitlerini yukarıdan seyrederken tik tak saat seslerini duyar gıcık olurdum(Genellikle hasta olduğum zamanlarda)Sonra büyüklerin tartışma seslerini duyarım hep rüyamda,yine gıcık olurum.Bazen uçurumdan düşüyorum.Son zmanlarda da kurt topluluğu sehirde beni kovalar. Korkıcam derim ama koşmaya başlayınca onlar da koşar...

FZ6 Fazer

Uzaklaştırılmış
14 Şubat 2008; 21:11:53 

Yatakta yemek yemeyin, ekmek kırıntısı falan yapıyor derlerdi biz küçükkene. Aslında bi bakıma doğru, ekmek kırıntısı uyku sırasında baya bi rahatsızlık verir.

3587 Mesaj
14 Şubat 2008; 21:25:01 

Karabasan Fotodaki Gibi Gerçektir

0

Ekteki dosya (1)

382 Mesaj
14 Şubat 2008; 21:27:42 

quote:

Orjinalden alıntı: Rajeesh

çok güzel şaçmalamısın tebrikler
bilime inanma git liseyi bile bitirmemiş elinde bi kitap bişiler okuyan kendilerini hoca sanan tiplere inan

bu karabasan dediğin şey böcek,karınca falan mı oluo?hani yatağının altına ekmek kırıntısı koyursan geliyormusya
yastığınızın altınada süt dişlerinizi koyun diş perisi gelebilir bu sefer siz ona basarsınız

600 Mesaj
14 Şubat 2008; 21:40:50 

keşke okumasaydım hee bu gece valla korkarak giricem yatağa ben hiç karabasan görmedim ama benim rüyalarımda uzun metrajlı korku filmi gibi bir başlıyor 3 saat durmadan rüya görüyorum rüyada olduğumu bildiğim haldede korkuyorum bir kere bir rüya görmüştüm bu gerçek korku filmi gibiydi bende yönetmendim biraz daha korkunç olalım lütfen lütfen diyordum

"This whole... living thing is... highly overrated."

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim.

250 Mesaj
14 Şubat 2008; 22:06:40 

nerden okudum topiği yav gece banada geldi karabasan tırstım valla uyuyorum agzımı biri kapıo sesim cıkmıo gözümü actım uyandım sora tekrar dalmısım bi baktım kapıdan biri gelio görmüyorum ama kapının acıldıgını hissediorum pat üstüme biri cıktı kalk lan dicem diyemiyorum agzım acılmıo hemen fatiha felan okudum besmele cektim gitti sora ama acayip tırstım yok böle bişe ya yusufyusuf.gif

Türk Futbolunun Bağırsaklarını temizleme ekibi

Uzaklaştırılmış
14 Şubat 2008; 22:11:56 

Bende Karıbasan anladım bir an O.o

4463 Mesaj
15 Şubat 2008; 0:32:15 

quote:

Orjinalden alıntı: NOAGANOSİE

gelse bile direk kafayı gömerim ona karabasan marabasan sökmez bana

yaş kaç senın hocam

2013 Renault Megane 1.6 16v 110 HP iCON

7251 Mesaj
15 Şubat 2008; 1:14:29 

Bana da oldu aynen hiçbiryerimi kımıldatamadım. O anda karabasan filan aklıma gelmedi , aklıma ölüm geldi. Kelime-i Şahadet getirdim. Allah'a şükür birkaç saniye içerisinde kendime geldim. Rüya ile Gerçek hayat arasında bir yerde kaldım gibi birşey oldu. Kaslarım donmuştu. Sanki boynumdan aşağısı tutmuyordu.

120 Mesaj
15 Şubat 2008; 1:34:37 

quote:

Orjinalden alıntı: offtopic

artı 1 ( klavyede artı tuşu yok )

Önce shift ve ardından 4 tusuna basarsan(üst sayılardan) + cıktıgını gorursun
Sanırım Laptop kullanıyorsun.

39 Mesaj
15 Şubat 2008; 1:50:56 

quote:

işte bende bunu anlatmaya çalışıyordum ama bilimin dediklerine inanan arkadaşlar çok malesef...

ama sen neye inanıyorsun deseler bana. ben bu durumda bilimin dediklerine asla inanmam..
sadece kendi gördüklerime ve yaşadıklarıma inanrırım

bakın yukarda belirttiğim gibi yatarsanız karabasan görme veya buna benzer uykunuzda korkutulma olasılığınız çok yüksek!!! %99

ama aksine blacksabbath arkadaşımızn gibi yatmadna önce bazı görevleri üşenmeden yerine getirirseniz
uykunuzdada sizlerdenden başka daha rahat kimse olamaz bilginiz olsun

Yaaa size bişey demiyoruz arkadaş artık gercekden.

2742 Mesaj
15 Şubat 2008; 3:07:37 

Yaklaşık 1,5-2 sene önceydi.Hasta olduğumu hatırlamıyorum ama sınavların yoğun olduğu bir dönemdi,stresliydim..
O gece'de ders çalışmaktan bıktığımdan 10'da fln yatmıştım,sonra nasıl anlatim bilmiyorum hiçbir yerimi kımıldatamadığımı anladım,bağırsamda sesim çıkmıyordu(7-8 yaşlarındaki rüyamda eve hırsız girerdi koşardım,görürdüm ama bağırdığımda sesim çıkmazdı.)Bayağı bir korktuğumu hatırlıyorum,ama sizin anlattığınız gibi kolumu kırmaya,bir yerden atmaya çalışmadı beni. Sonra ne oldu bilmiyorum kendimi yataktan attığımı hatırlıyorum,aşırı derecede çok korkmuştum kısa bir süreliğine hava aldım,ancak yatağa dönmeye korktuğumdan o gece 2'den 7'ye kadar ayakda beklemiştim
Ondan sonra birdaha Allah'a şükür gelmedi.

Arkadaşlar, Efendiler ve ey Millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler, Dervişler, Müritler, Meczuplar memleketi olamaz! En doğru, en hakiki tarikat, Medeniyet tarikatıdır!

1025 Mesaj
15 Şubat 2008; 18:53:59 

Ben alıştım artık hep geliyor.
Bayadır geldiği yoktu.2 gün önce geldi.Sanırım uyku felci,çünkü uyku ile bir şeyleri düşünme arasındaydım yani kafa uyku ile düşünmek arasındaydı.Gözümü açtım tek gözüm açık kaldım öyle hiçbiryerimi kımıldatamadım. Ama korkmadım hiç çünkü alışığım bu duruma 10-15 sn'ye geçer.
Tabi besmele çekip yatmamıştım o gün belki o yüzden olabilir çünkü besmele çekip yattığımda hiç böyle bir bişey olmuyor.
İlk karabasan geldiğinde öldüm sanmıştım artık.

52 Mesaj
15 Şubat 2008; 18:55:41 

Gördüm ve karabasan gerçek

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

2775 Mesaj
15 Şubat 2008; 19:00:37 

bana bu gece 5:30 sularında oldu çok korktum ya kalbim nasıl atıyodu biri yorganı üstümden çekiyormuş gibi oluyordu sanki yorgan hareket ediyordu ben hiç birşey yapamadım sadece gözlerim açıktı hareket edemiyordum içimden besmele çektim anında geçti çok korktum ya kötü bi durum

2011 Renault Megane 1.5 Dci 85 HP otantik

1304 Mesaj
15 Şubat 2008; 19:09:02 

quote:

Orjinalden alıntı: [eReN]

Görmedim

Geceleri Hep Duvara Doğru Uyurum , Kapıya Bakmam Biri Gircek Gibi Oluyor

Ben de biri gelirse göriyim diye kapıya doğru bakarım. Arkamdan gelip ödüm kopcağıma uzaktak görüp hazılrıklı oliyim daha iyi

Geciken adalet adalet değildir

343 Mesaj
15 Şubat 2008; 19:12:23 

quote:

işte bende bunu anlatmaya çalışıyordum ama bilimin dediklerine inanan arkadaşlar çok malesef...

ama sen neye inanıyorsun deseler bana. ben bu durumda bilimin dediklerine asla inanmam..
sadece kendi gördüklerime ve yaşadıklarıma inanrırım

bakın yukarda belirttiğim gibi yatarsanız karabasan görme veya buna benzer uykunuzda korkutulma olasılığınız çok yüksek!!! %99

ama aksine blacksabbath arkadaşımızn gibi yatmadna önce bazı görevleri üşenmeden yerine getirirseniz
uykunuzdada sizlerdenden başka daha rahat kimse olamaz bilginiz olsun

yuh yani hakkaten bu kadar mantıksız olduğunuz için tebrik ediyorum...

5099 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
FearFroMe
15 Şubat 2008; 19:32:16 

quote:

şöyle izah etsek

aksi iddia edilemez

buakşam deneyecem

Kılıç ve kan hakkı ile bu vatanı kuran ve kurtaran Türkün adını verdik ve dedik ki, bu ülke Türkündür. Türklük üzerine kurduk bu ülkeyi, adına Türkiye dedik, ordusuna Türk ordusu, donanmasına Türk donanması, aklına gelebilecek her kurumun Türk'ün burada var oluşu ile var olduğunu dünyaya bellettik. Türkçülüğün kuruluş felsefesi olması, bu ülkenin varlığının Türkler sayesinde olduğundan ötürüdür. Eğer ki bu bir hata ise, hata en başta 1071'de yapılmıştır çünkü bu ülkede Türkçülüğün kuruluş felsefesi olmasının sebebi, Türklerin bu ülkede var olmasıdır. Kuruluş felsefesine sadık kalındı mı? Elbette hayır. Biz o felsefenin geri gelmesi ve memleketin Türkçü esaslara göre yönetilmesi için mücadele edeceğiz.

3981 Mesaj
15 Şubat 2008; 19:35:13