Şimdi Ara

Dell Inspiron XPS Gen 2: Dizüstünde mutlak güç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
7.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geforce Go 6800. Nvidia'nın DTR dizüstü bilgisayarlar için ürettiği yüksek seviyeli grafik işlemcisi. Bu yeni birşey değil elbette. Bundan birkaç ay önce bu grafik işlemcinin tanıtımı ve testleri yapılmış, ve bir taşınabilir bilgisayar için gayet etkileyici sonuçlar alınmış fakat Ati'nin Mobility Radeon X800 karşısında düşük saat hızları nedeniyle pek başarılı sonuç gösterememişti. Nvidia'nın daha yüksek saat hızlarına sahip Geforce Go'su ise pek ortalıkta görünmüyordu.

Bugün ise yeni bir ürün var. Dell Inspirion XPS Gen 2, Nvidia'nın yeni silahı Geforce Go 6800 Ultra ile donatılmış bir performans canavarı. Dell firmasının belli zaman aralıklarıyla ürettiği yüksek seviye taşınabilir bilgisayarı XPS'in ikinci nesil sürümü Pentium M 2.13GHz,1GB of DDR2 533 bellek, Intel Mobile i915 Express yongaseti, ve tabiki NVIDIA GeForce Go 6800 Ultra ile, dizüstü dünyasının en yüksek performanslı ürünlerinden biri olmaya aday.

Peki Geforce Go 6800 ile Ultra sürümü arasında ne farklar var? İki model arasında hiçbir teknolojik fark bulunmasa da çok bariz bir saat frekansı farkı bulunuyor. İlk örneklerin hızı 300 MHz çekirdek /600 MHz bellek olarak belirlenmiş ve test edilmişti. Şimdi ise 450 MHz çekirdek /1.1 GHz bellek hızları ile Geforce Go 6800 ün performansı yaklaşık %50 olarak arttırılmış. Şimdi birazda teknik özellikleri ve tesleri inceleyelim ...

(6800 Go Ultra neredeyse 6800GT ayarında)

(Bir dizüstü bilgisayarın 3dmark 2k5den bu puanı alabileceği kimin aklına gelirdi:) )

Oyun
    1024*768
    1024*768 4xAA/8xAF
    1600*1200
    1600*1200 4xAA/8xAF
    Far Cry 1.3
    100,77
    79,97
    50,52
    29,54
    Half Life 2 Canals
    137,03
    118,36
    118,51
    87,66
    Doom 3 SP
    123,1
    74,7
    65,2
    37,1
    Doom 3 MP
    153,3
    114,6
    101,8
    59,2
    Unreal Tournament 2k4
    105,42
    99,61
    67,29
    62,8
    Halo
    110,41
    -
    61,31
    -
    AquaMark 3 70,82 62,32 56,79 35,77

Aslında sonuçlar için söylenecek pek birşey yok. Nvidia günümüzün en güçlü dizüstü grafik işlemcisini yaratmayı başarmış öyleki sistem masaüstü versiyonuna bile kafa tutabiliyor. Peki standart Go 6800 neden bu kadar başarılı olamamıştı? Cevabı Nv4x mimarisinin en zayıf yönü olan düşük saat hızlarında saklı ki bu sorun artık fazla baş ağrıtmayacak gibi. Kesin söylenebilecek birşey var ise 1600*1200 4xAA/8xAf görüntü ayarlarında bile birçok oyunun üstünden rahatca kalkan bu dizüstü bilgisayarın sizi hiçbir koşulda yarı yolda bırakmayacağıdır. 6800 Go Ultra'lar şu an sadece Dell'in bu modelinde bulunsa da Nvidia tarafından yapılan açıklamada birçok üreticinin bilgisayarlarında bu grafik işlemcinin kullanılacağı belirtildi ...

Sayfanın Linki : http://www.hothardware.com/viewarticle.cfm?articleid=648&cid=10

• hey maşşallah
    dehşet bi sistem olmuş yaaaa.
  • bu nedir yaw insan özelliklerine bakarken şaşı olacak
  • HOCAM SİSTEM İYİ AMA OYUN İÇİN NOTEBOOK ALINMAZ Kİİİ...BENCEE GEREKSİZSİZ DİZÜSTÜ SİSTEMLER FIYAT /PERFORMANS OLAN CHIPLERİ İÇERSE DAHA İYİ OLUR KANAATİNDEYİM..
  • sehir disinda da oyunlarini yaninda tasimak isteyenlerin sayisi artiyor (ornek: ben )
  • bende istiyorum......
  • quote:

Orjinalden alıntı: garfield

HOCAM SİSTEM İYİ AMA OYUN İÇİN NOTEBOOK ALINMAZ Kİİİ...BENCEE GEREKSİZSİZ DİZÜSTÜ SİSTEMLER FIYAT /PERFORMANS OLAN CHIPLERİ İÇERSE DAHA İYİ OLUR KANAATİNDEYİM..

sanırım benim notebooktan bahsediosun

ayrıca oyun için notebook alınır (kendimden biliyorum)
  • quote:

Orjinalden alıntı: slayerxp

quote:

HOCAM SİSTEM İYİ AMA OYUN İÇİN NOTEBOOK ALINMAZ Kİİİ...BENCEE GEREKSİZSİZ DİZÜSTÜ SİSTEMLER FIYAT /PERFORMANS OLAN CHIPLERİ İÇERSE DAHA İYİ OLUR KANAATİNDEYİM..

sanırım benim notebooktan bahsediosun

ayrıca oyun için notebook alınır (kendimden biliyorum)

bende yaklaşık bir 10 seneden beri oyunlar ve video işlemleri için notebook hayal ediyordum hadi hayırlısı birde değiştirilebilir parçalar ilede olursa şamda kayısı olur

• abi bu nası notebook böle.
    insanlar bununla ne yapacak
  • evet masaüstü pc'nin pabucunu arıyorum, dama atacağımda
  • Kücük bir yanlisligi düzeltmek istiyorum...

Inspirion degil Inspiron bunun adi...

Ve henüz satista degil, en az 2 ay beklemek gerekliymis almak icin, agirligi ise en az 4Kg XPS serisi böyle oluyormus, Kaldiki en fazla 1,5 saat oyun oynayabilirsin yolda, Fiyati desen o bicim yani kalsin ben almiyayim. Bilgileri direk Dell den telefonla sordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tIrTIL -- 27 Şubat 2005, 1:26:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tIrTIL

Kücük bir yanlisligi düzeltmek istiyorum...

Inspirion degil Inspiron bunun adi...

Ve henüz satista degil, en az 2 ay beklemek gerekliymis almak icin, agirligi ise en az 4Kg XPS serisi böyle oluyormus, Kaldiki en fazla 1,5 saat oyun oynayabilirsin yolda, Fiyati desen o bicim yani kalsin ben almiyayim. Bilgileri direk Dell den telefonla sordum.

+1 5000$ falandır bu aletin fiyatı
  • Bu alet Türkiye ye ne zaman uğrar? Daha doğrusu Türkiye'de satan varmı? Olur mu? Sorular ciddi. Bir arkadaş için soruyorum. Adam Alienware'ın laptopuna bakıyor.
  • benim elime çok yakında bunun bi alt modeli sayılabilir olan 6000d geçecek özelliklerni yazayım ilgilenen varsa pm atar

centrino 2.0 533 mhz (şuan ki standart 400 mhz dır)
    1gb 512*2 400 mhz ram ( şuan ki standart 333mhz dır)
    15.4 ınc 1920*1200 ultra sharp ekran ( bir çoğu 1280*800 )
    60 gb 7200 rpm hardisk (birçok laptop ta 4200 dür hatta toshiba qismio da 5400 olduğu için ayrıca belirtilir)
    ati 128 mb x300 pcı-x 16 paylaşımsız ekran kartı (paylaşımlıya göre %169 daha performanslı)
    2915 wireless a/b/g dir en son çıkan standart
    bluetooth 2.0
    9 cell güçlendirilmiş batarya

fiyat biraz yüksek gelebilir ama ciddi ciddi ilgilenenler varsa pm atabilir laptoplar 1-2 hafat içinde elimde olabilir şuan amerikada ordan buraya gelecek olan kişi bekleniyor
  • 12 piplines olması çok ilginc neden 16 deil bilen var mı? 16ya modlanabiliyor mu birde?
  • quote:

Tamamen katılıyorum Zira 2.8 kg ı aşmayan modeller revaçta. Birde 4,8 kg taşı saatlerce ( çantası ve ekipmanıda cabası ) o zaman anlaşılır gerçekten önemi.
  • laptopu saatlerce niye tasiyasin ki? 5000$ veren adam koyar arabasina goturur. cok tasiyacaksan veya hakkaten dizinin utunda tasiyacaksan yari fiyatina 2 kilonun altinda aletler var. bu laptopun amaci belli
  • Zaten göz alıcı tasarımı üstün donanım özellikleri ile 5kg oldugunu unutturur bu insana fena mı spor olur biraz :)
  • Çok deli ya ama oyun oynıcak adam bunu almazki.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wolf1907

benim elime çok yakında bunun bi alt modeli sayılabilir olan 6000d geçecek özelliklerni yazayım ilgilenen varsa pm atar

centrino 2.0 533 mhz (şuan ki standart 400 mhz dır)
    1gb 512*2 400 mhz ram ( şuan ki standart 333mhz dır)
    15.4 ınc 1920*1200 ultra sharp ekran ( bir çoğu 1280*800 )
    60 gb 7200 rpm hardisk (birçok laptop ta 4200 dür hatta toshiba qismio da 5400 olduğu için ayrıca belirtilir)
    ati 128 mb x300 pcı-x 16 paylaşımsız ekran kartı (paylaşımlıya göre %169 daha performanslı)
    2915 wireless a/b/g dir en son çıkan standart
    bluetooth 2.0
    9 cell güçlendirilmiş batarya

fiyat biraz yüksek gelebilir ama ciddi ciddi ilgilenenler varsa pm atabilir laptoplar 1-2 hafat içinde elimde olabilir şuan amerikada ordan buraya gelecek olan kişi bekleniyor

Senin eline gecicek laptoptaki ekran kartı x300 yani 9600 mobility serisinden daha kotu bu yuzden yukardaki laptopla karsılastırmaya bıle degmez bırakkı onun bi alt modeli olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ers1n -- 1 Mart 2005, 20:42:18 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.