Şimdi Ara

## ECS'den 740G+SB700 Yonga Setli Yeni Anakart ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ECS'den 740G+SB700 Yonga Setli Yeni Anakart ##

Önemli anakart üreticilerinden ECS'nin AMD platformu için hazırladığı yeni anakartı kullanıcılar ile buluşuyor. Firmanın hazırladığı A740GM-M kod adlı yeni anakartı AMD'nin 740G+SB700 yonga seti paketini kullanıyor. Anakarta güç veren 740G yonga seti her ne kadar isim olarak AMD'nin yeni 700 serisi yonga seti ailesinin bir üyesi gibi görünmesine rağmen başta grafik işlemci özellikleri olmak üzere bazı detayları ile aslın abakılırsa 690G yonga setinin revize edilmiş güncel bir varyasyonu izlenimi de vermiyor değil.

AMD'nin Radeon HD 2100 adını verdiği Xpress 1250 türevi olduğu söylenen DirectX 9 destekli dahili grafik işlemcisine sahip olan 740G yonga seti ayrıca PCIe 2.0 ve Hybrid Corssfire desteklerine de sahip değil. AMD'nin yeni nesil Phenom işlemcilerine de destek verebilen ECS'nin yeni anakartı kullanılan 740G yonga setinin Hypertransport 3.0 desteğine sahip olmaması nedeniyle açıkçası Phenom işlemciler için özellikle performans noktasında handikap yaratabilir. Zira HT 3.0 teknolojisi sağladığı yüksek bant gemişliği sayesinde AMD'nin yeni nesil işlemci mimarisinde son derece etkin bir role sahip.

Soket AM2 ve AM2+ formundaki işlemcilere destek verebilen ECS'nin yeni anakartı sahip olduğu çift DIMM slotu ile 4GB'a kadar DDR2-800MHz bellek desteği sunabiliyor. Pasif soğutma ile gelen anakart üzerinde harici ekran kartı kullanmak isteyenler için bir adet PCIe X16 slotu ile birlikte 2 adet PCI ve ek olarak PCIe X1 slot yer alıyor. AMD'nin yeni SB700 köprüsünü kullanan anakart bu sayede 6 adet SATA-II desteği başta olmak üzere genişleme olanakları açısından SB600 köprüsünü kullanan anakartlara göre önemli bir avantaja sahip olarak kullanıcılara sunuluyor.

ECS'den alıştığımız üzere mor renkli PCB ile gelen anakart üzerinde ayrıca 6 kanal ses desteği ve gigabit ethernet özelliği de yer alıyor. HDMI desteği ise bulunmayan anakart giriş seviyesinde maliyet odaklı sistemler için hazırlanmış izlenimi uyandırmıyor da değil. Anakartın yurt dışı satış fiyatı 55-60$ seviyelerinde.

• Param yok diyenlere hediye gönderelim demiş ESC fiyatida çok cazip.
  • anakartın çipseti 700 serisinin ismini taşıması dışında bi yenilik getirmiyo. haberin bence tek iyi tarafı sb700 güny köprüsünün yaygınlaşmaya ve sb600'ün artık yavaş yavaş yerini alıyo olması.
  • anakartın pcb rengi garip olmuş
  • SB700 yaygınlaşıyor. çok güzel sağolasın fx57 kardeşim.
  • AMD anakart çeşitim bol olsun diyor.
  • 60$ süper ofis pc si için süper bi seçenek
  • Rengi çok sefil durmuş : )
  • Mor rengi severim,renk güzel ama işlevsellik olarak giriş seviyesine hitap eden bir ürün olmuş,690g bulamayanlar bunları tercih edebilirler
  • slotların renklerini beğenmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türk Navy -- 9 Şubat 2008; 22:07:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: pislik345

anakartın pcb rengi garip olmuş

Sevgililer günü yaklaşıyor malum elektronik dünyası da uyum sağlıyor
  • fiyatına göre süper
  • Renk seçimini neye göre yapıyorlar acaba. Donanım dünyasında da yılın moda renkleri varmı acaba.
  • ECS le ilk tanıştııımda "ıyyyk" dediiim irenç renk yine ortama girmiş...
    onun dışında 740g yerine 690G+ gibi bişiy deselermiş daha mantıklı olurmuş...

700 çipsetinin getirdiii hiç bi özellik yok sadece güney köprüsü gelişmiş
  • Tam ofislik hem bütçeye uygun hem de günlük tüm ihtiyaçları karşıyalan bir anakart. ECS nin fiyat politikası gayet güzel.
  • katılıyorum uygun fiyatlı
  • satılmaya baslanmıs

ECS A740GM-M 800Mhz DDR2 +S940 HDMI ATX Phenom Dest. AMD Anakart
    Son Kullanıcı Fiyatı 59,00 USD + KDV

Özellik Açıklama
    Yonga Takımı AMD® 740G & AMD® SB700
    İşlemci Desteği AMD Phenom/Athlon™ 64 X2 Dual Core işlemci
    Soket Tipi Socket AM2+)
    Veriyolu Hızı Hyper Transport
    Bellek Desteği DDR2
    Bellek Hızı 800/667/533MHz
    Bellek Kapasite 8 GB 2 DIMM
    Grafik Arabirimi Tümleşik grafik
    Grafik Bellek En çok 700MB paylaşımlı
    PCI Yuva 2 adet
    PCI Express x1 1 adet
    PCI Express x16 1 adet
    Ethernet Gigabit
    Tümleşik Ses 6 kanal ses
    Sabit Disk (ATA) 1 adet
    Sabit Disk (SATA) 6 adet
    RAID Var SATA RAID 0,1
    USB 2.0 10 adet
    Ölçüler (GxYxD) 244mm*210mm
    Boyut Mikro ATX
    Ayrıntılar 1 DVI çıkışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azk -- 31 Mart 2008; 17:21:06 >
  • anakartı bugün 3 yaşındaki kızımın bilgisayarında kullanmak için aldım..

basit bir anakart ama driver filan yüklerken hiç sıkıntı yaşamadım. kutu içeriği zengin değil ama fiyatına göre normal.

ucuz sistem toplamak isteyenler için birebir. LE1620 işlemci, 1 gb ram,80 gb hdd, ile bana 210 dolara mal oldu. oldukça makul... özellikle ofis ve sadece internet için kullanılacaksa alınabilir.

PARDON İŞLEMCİ İSMİNİ YANLIŞ YAZMIŞIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bergun76 -- 6 Mayıs 2008; 22:22:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: bergun76

anakartı bugün 3 yaşındaki kızımın bilgisayarında kullanmak için aldım..

basit bir anakart ama driver filan yüklerken hiç sıkıntı yaşamadım. kutu içeriği zengin değil ama fiyatına göre normal.

ucuz sistem toplamak isteyenler için birebir. e2160 işlemci, 1 gb ram,80 gb hdd, ile bana 210 dolara mal oldu. oldukça makul... özellikle ofis ve sadece internet için kullanılacaksa alınabilir.

e2160 ı bu karta takmadınız sanırım!!! onu ayrıca aldınız

bu arada attıııım postu da okudum görüşüm deişmedi 690G+ konusunda ve renk irençliiinde ama cpu oc kapasitesi iiiise hemem alabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Confusion -- 5 Mayıs 2008; 23:32:30 >
  • resim kaybolmuş

tekrar vereyim
     ## ECS'den 740G+SB700 Yonga Setli Yeni Anakart ##
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.