Şimdi Ara

JAMESON KULLANICILARI..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
82.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • jameson kullanıcısı arkadaşlar buraya cihazlarının memnuniyetini yada şikayetini yazarlarsa ..jameson almak isteyen arkadaşlar (benim gibi :D ) bilgilenmiş olur..

anfi ve hoparlör deneyimlerinizi paylaşalım

• jameson eskiden çok güzeldi zamanında jblin pioneerın alt serilerine rakip gidiyordu ama birde kaliteyi bozdu dandikleşti bu zamanlarda jameson önermiyoruz
  • Bende jameson u505 anfi kullanıyorum.30 cm lik kickeri beslemeye çalışıyor.Başka bir anfiyle deniyemediğim için tam olarak kalitesini bilemiyorum.Ama jamesonun yerine jbl amfi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fetih -- 9 Şubat 2008; 22:47:24 >
  • jameson 505 e güzel diyorlar . 2 oval 1 wofeer doyurduğunu duydum .. ama ben şuan jameson usa 900 ile 905 arasında karsız kaldım yada JBL GTO75.4 almayı düşünüyorum.. herkesin tercihi jbl den yana ... bende 4 jbl kompedant var yanına bi sub atmayı düşünüyorum yani 5 kanal bi anfi almak istiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: blackpeace

jameson 505 e güzel diyorlar . 2 oval 1 wofeer doyurduğunu duydum .. ama ben şuan jameson usa 900 ile 905 arasında karsız kaldım yada JBL GTO75.4 almayı düşünüyorum.. herkesin tercihi jbl den yana ... bende 4 jbl kompedant var yanına bi sub atmayı düşünüyorum yani 5 kanal bi anfi almak istiyorum

en azından edison 505a al jamesondan daha performanslıbirde 4 takım companent mı yoksa 4 hoparlör mü?
    4 takımsa 8 hoparlörün 8 tweeter 8 tanede x-overın var demektir ozaman sana bu anfilerin hiçbiri yetmez eger 2 takımsa(4 tane hoparlör) ozaman 75.4 çok rahat işini görür nede olsa iş klanal sayısına değil rms değere bakıyo

• 2 takım compedant var .bunların yanına bi subwofer ekleyeceğim ..önerilerin için teşekkürler ..araştırıyorum
  • bak ben jameson usa 840 mono block anfi kullanıyourum arabamda cok memnunum jbli öttürüyo vallahii
  • mono anfilerde ses kalitesiöne çıkmadığı için mono anfilerde jameson filan gibi markaları tercih edebilirsiniz ama unutmayın diğer markalardan elbet daha önce sorun çıkarıcaktır
  • Jameson AMP 2960 bu modelin kaç watt RMS i var bilen varmı ?
    4x ? RMS olarak
  • jameson u505,benim kicker cvt30 cmi beslemekte zorlanıyor.ses yarımdan biraz düşükte olmasına rağmen seste bozukluk meydana geliyor.araştırdım 4x80 watt rms var.benim kicker rms si 300 watt gibi birşeydi.
  • u505 + 38 cm 1200w jbl var... tek sorunum yaz mevsiminde amfi kendini kesiyor.. yarım saat dinletmio çakal.. kışın sorun yok 5 6 saat açık kalsın gram ısınmıo tabii sıcaklıkla alakalı olarak
  • Bende Jamesonun ilk serileri 2_fun in dedigi gibi kaliteli amp-5800 anfisi var... cs-gd4250 jvc ve 303f wooferi son seste isinma olmaksizin besliyor... Ama eski seri işte... 75x4 rmx 1500 watt max yazmişte siz ona bakmayin o yalan kısımı
  • Ben 1 defa o hatayı yaptım bendede vardı sözde 1500 wattlık olanı hayatımın en buyuk hatası idi sanırım çünkü müzik sesinden çok motordan gelen alternatör sesi alıyordum Şimdi sony aldım 600watt lık dicek bişi yok miss miss valla bekledıgıımden fazlası ile işini görüyor.
    Bu arada arkadaş ısınmadıgını söylemıs ewet benımkıde ısınmıyordu çünkü içini açıp baktıgımda ısınacak işe yarayan hiç bişi yoktu bomboş bi metal kutu okadar
  • quote:

Orjinalden alıntı: msserin

Ben 1 defa o hatayı yaptım bendede vardı sözde 1500 wattlık olanı hayatımın en buyuk hatası idi sanırım çünkü müzik sesinden çok motordan gelen alternatör sesi alıyordum Şimdi sony aldım 600watt lık dicek bişi yok miss miss valla bekledıgıımden fazlası ile işini görüyor.
    Bu arada arkadaş ısınmadıgını söylemıs ewet benımkıde ısınmıyordu çünkü içini açıp baktıgımda ısınacak işe yarayan hiç bişi yoktu bomboş bi metal kutu okadar

arkdaşım o rca kablolarından kaynaklanan bir durum motordaki sesi duyman sistemcin işi bilmiyorsa sen top tank sesi duymadığına şükret vede o jameson işie yaramaz marka dediğin zamanında pioneera jble rakip gidiyodu arkdaşın cihazda o rakip gittiği devirden kalma aynı eski pioneer free-airlar gibi eski toprak o anfi

• quote:

Orjinalden alıntı: 2_Fun

quote:

Ben 1 defa o hatayı yaptım bendede vardı sözde 1500 wattlık olanı hayatımın en buyuk hatası idi sanırım çünkü müzik sesinden çok motordan gelen alternatör sesi alıyordum Şimdi sony aldım 600watt lık dicek bişi yok miss miss valla bekledıgıımden fazlası ile işini görüyor.

arkdaşım o rca kablolarından kaynaklanan bir durum motordaki sesi duyman sistemcin işi bilmiyorsa sen top tank sesi duymadığına şükret vede o jameson işie yaramaz marka dediğin zamanında pioneera jble rakip gidiyodu arkdaşın cihazda o rakip gittiği devirden kalma aynı eski pioneer free-airlar gibi eski toprak o anfi

şu an kı sony de aynı kablolarla beslenmekte ama hıc de oyle bı sorun yok

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: 2_Fun

quote:

şu an kı sony de aynı kablolarla beslenmekte ama hıc de oyle bı sorun yok

kablolar baştan takıldımı takılmadımı?diğer anfiden çıkarıp diğerine takıldımı takıldı işi bilmeyen sistemciler yüzünden böyle durumlara düşüyorsunuz

• ses almasının bir nedenide buji başlarının oksitlenmesindendir.
  • hayır hıcbı kablo değişimi yapılmadı aynı kablolar kullanıldı, zaten teybın line out u yok, anfinin hoparlor seviyesi (high input) tan ses girişi yapılıyor. Araç dizel sadece kızdırma bujim var
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fetih

ses almasının bir nedenide buji başlarının oksitlenmesindendir.

Bujiyle bu olayın ne alakası var anlamadım?
  • quote:

Orjinalden alıntı: PNR05

Jameson AMP 2960 bu modelin kaç watt RMS i var bilen varmı ?
    4x ? RMS olarak

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.