Şimdi Ara

## Özelleştirilmiş Tasarıma Sahip HD 3870 X2 modelleri Yaygınlaşmaya Başlıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Özelleştirilmiş Tasarıma Sahip HD 3870 X2 modelleri Yaygınlaşmaya Başlıyor ##

Başta video incelemesini yaptığımız GeCube'ün özelleştirilmiş PCB ve soğutma ünitesine sahip HD 3870 X2 modelinin yanı sıra bazı üreticiler farklı tasarıma sahip ilk modellerini hazırlamakla birlikte çift grafik işlemcili HD 3870 X2 için asıl yaygınlaşmanın haftaya başlayacağı ifade ediliyor. Çin'in yeni yıl kutlamaları nedeniyle donanım dünyası da özellikle üreticiler tarafında zorunlu tatile girmişe benziyor. Zira Çin ve dolayısıyla Tayvan'da da yeni yıl kutlamaları nedeniyle fabrikaların neredeyse tamamı kapalı durumda.

Elimize ulaşan bilgilere göre önümüzdeki haftadan itibaren fabrikaların da yeniden devreye girmesiyle özellikle HD 3870 X2 cephesinde özelleştirilmiş tasarıma sahip olan ve farklı detayları ile öne çıkma potansiyeline sahip modellerin sayısında hızlı bir artış yaşanabilir. Pek çok üreticinin özellikle soğutucu konusuna eğildiğini biliyoruz. Geliştirilmiş pasif soğutma üniteleri ile birlikte su soğutmaya sahip HD 3870 X2 (örneğin Sapphire HD 3870 X2 ATOMIC) modelleri de kullanıma sunulacak.Tabi saat hızlarında, PCB yapısında, kullanılan bellek tipinde (GDDR4 bellek kullanımına geçen üreticiler olacaktır) ve DVI diziliminde (Quad-DVI) farklılık olan yeni modeller standart tasarım ve referens saat hızları ile gelen modellere göre bir miktar daha pahalı olacaktır.

İlgili link;
    http://forum.donanimhaber.com/m_20962368/tm.htm

• HIS HD 3870 X2 ICEQ TURBO modelini de bekliyoruz
  • büyük ihtimalle, referans tasarım baş belası olur zaten
  • anlamıyorum bu kart 8800 ultra gibi uçuk fiyata sahip bi kart en üst seviyenin tepesinde olduğundan
    fazla satılmayacağı belli 8800gt gibi her tasarımda üretilmemesi lazım ve az üretilmesi lazım
    sürücü ve oyun desteğine bağlı bir performans gösteren karta bu kadar talep gösterilmesini beklemiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: citafettin

anlamıyorum bu kart 8800 ultra gibi uçuk fiyata sahip bi kart en üst seviyenin tepesinde olduğundan
    fazla satılmayacağı belli 8800gt gibi her tasarımda üretilmemesi lazım ve az üretilmesi lazım
    sürücü ve oyun desteğine bağlı bir performans gösteren karta bu kadar talep gösterilmesini beklemiyorum

8800 ultra kadar uçuk bir fiyatı yok HD 3870 X2'nin. Hatta 2900XT ile arada 20$ farkı var(bkz. Gigatek)

Ayrıca çeşitlilik her zaman faydalıdır

• çift fan süper durmuş çok karizmatik
  • quote:

Orjinalden alıntı: citafettin

anlamıyorum bu kart 8800 ultra gibi uçuk fiyata sahip bi kart en üst seviyenin tepesinde olduğundan

yurt dışında ultra 600 bu kart 449 dolar o kadar uçuk değil
  • Herhalde ilk defa özelleşmiş soğutma bu kadar cazip olmuştur bir kart için.
  • Herşey atileşiyor sonumuz Hayrolur işşşallahhhhhhhhh tü tü tü tüüü
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.