Şimdi Ara

En iyi dizel motoru üreten marka hangisi ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
317
Cevap
1
Favori
123.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fiat-gm ortaklığıyla olan 1.3 dizel motor çok ödül aldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: postal58

quote:

Orijinalden alıntı: canozpinar

quote:

quote:

Ford'un 6.7 V8 dizelinin yanında BMW 520d'nin traktör gibi çalışışını gördüğümden beri Ford diyorum. Ayrıca cüssesinden beklenmeyecek de bir ekonomi sunabiliyor.

sen bmw ye bindin mi konuşuyon traktörmüş, fiyat listelerine bak anla de cahil

Senin anca rüyanda binebileceğin arabalara binmişimdir ben sen içini ferah tut. Merakını da gidereyim, bindim ne olacak? Ayaklı kütüphane seni.

200.000 TL li bir arada gordun mu pinar hanim?

Hayır abicim banka üzerinden hallederiz biz işlerimizi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ford'un 6.7 V8 dizelinin yanında BMW 520d'nin traktör gibi çalışışını gördüğümden beri Ford diyorum. Ayrıca cüssesinden beklenmeyecek de bir ekonomi sunabiliyor.

sen bmw ye bindin mi konuşuyon traktörmüş, fiyat listelerine bak anla de cahil

Senin anca rüyanda binebileceğin arabalara binmişimdir ben sen içini ferah tut. Merakını da gidereyim, bindim ne olacak? Ayaklı kütüphane seni.

200.000 TL li bir arada gordun mu pinar hanim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sephiroth

quote:

Orjinalden alıntı: anchorman

PSA bir dizel motor üretti. O da sorunlu çıktı artık üretmiyor. Bknz: 307 HDİ 1,4 :)

PSA ile Fiatı burada dizel motor konusunda övmeyin, motorun alasını yapsalardı, birisi ford ile diğeri GM ile ortak motor üretmezlerdi.

307 kasasında 1.4 hdi sorun çıktığı için kaldırılmadı.daha iyi performans veren 1.6 hdi ye geçildi.

1.4 hdi 207 ve ford fiesta da aynen kullanılmaya devam ediyor.

psa ve fiat ı övmeyin ne anlama geliyor.

ford ve gm ile ortaklık yaptıkları için mi övmeyelim.yoksa ortaklık kurmadan motor üretemiyorlar mı demek istiyorsun.

bunu ima ediyorsan.sana şu bilgiyi vereyim.

fiat ve general motors 1.3 mjet i ,ford ve psa da 1.6 tdci motorları ortak geliştirdi.

yani fiat ın 1.6,1,9,2,4 dizel motorları ,ford un da 2.0 motoru kendinindir.

ayrıca common-rail dizel motoru ilk mercedes değil.fiat geliştirdi.

seri üretime geçmek için çok yüksek basınçlara dayanıklı enjektör tedarik edilmesi gerekiyordu.

bu durumu da fiat patenti bosch a satarak çözdü.

bugün dizel teknolojisi bu noktaya geldiyse mercedes kadar fiat ın da katkısı olduğunu gözardı etmeyin.

fiat ın ilk direkt enjeksiyonlu dizel motoru binek araçlara uyguladığını da hatırlatırım.

bu teknolojiye vw dahi direnemedi.pompa meme tdi ları common-rail e çevirmeye başladı.

bundan sonra bütün dizelleri common-rail gibi düşünürsek en iyi dizeli motor ömrü,hacme göre performans,

bakım ve tüketim

emisyon gibi kriterlere bakarak bulabiliriz.

Arkadaşa aynen katılıyorum. Bir Focus Tdci kullanıcısı olarak benimde dizel motor konusunda favorilerim Bmw 2.0 184 bg ve Fiat 1.6 120 bg Multijet.

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Orijinalden alıntı: muho98

quote:

Orijinalden alıntı: dentyılmaz

quote:

Orjinalden alıntı: AppendiX

Fiat'ın multijeti, ve Ford'un Tdci motorları çok iyi

fordun tdci motorları arıza ve yakı olarak bildiğim kadarıyla daha problemli.zaten aynı motor pejo grubunda da kullanılıyor.(pejo-ford ortak yapım)

peugeot hdi motor kullanmıyor muydu?

Bu motoru PSA grubu (Peugeot-Citroen) geliştirip HDI ismiyle kendi araçlarında kullanıyor.

Ford'a veriyorlar TDCI oluyor.

Volvo alıyor D oluyor.

Mazda alıyor CD oluyor.

Jaguar alıyor ama onun ismini hatırlayamadım şimdi.

PSA ve Ford dizel motoru ortak geliştirmekte.

http://www.psa-peugeot-citroen.com/en/psa_group/cooperation_ford_b2.php

"2004: Ford and PSA Peugeot Citroën announce plans to step up production of diesel engines (1.4l, 1.6l and 2 litres based on their cooperation agreement). "

"2006: PSA Peugeot Citroën and Ford become the world's leading diesel engine manufacturers. "

• quote:

Orijinalden alıntı: pppirlo

Herkese selam

Bir arkadaşım dünyada dizel motorun seri üretimini ilk yapan markanın audi olduğunu söyledi ve en iyi ve en sorunsuz dizel motoru audinin yaptığından bahsetti. Bu bilgi doğrumudur. Sizce en iyi dizel motor üreten marka hangisidir ve ilk olarak seri üretimi kim yapmıştır.

Benimkisi sadece merak.

su anda audilerde vw deki tdi motor kullaniliyor, sorunsuz bir motordur fakat en gelismis dizel mercedesin kullandigi cdi motordur
  • hocam o arkadaşın sana yanlış bilgi vermiş olmasın.dünyada ki ilk seri üretim dizel motor mercedes in di yanılmıyorsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti_515

quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Orijinalden alıntı: muho98

quote:

Orijinalden alıntı: dentyılmaz

quote:

Orjinalden alıntı: AppendiX

Fiat'ın multijeti, ve Ford'un Tdci motorları çok iyi

fordun tdci motorları arıza ve yakı olarak bildiğim kadarıyla daha problemli.zaten aynı motor pejo grubunda da kullanılıyor.(pejo-ford ortak yapım)

peugeot hdi motor kullanmıyor muydu?

Bu motoru PSA grubu (Peugeot-Citroen) geliştirip HDI ismiyle kendi araçlarında kullanıyor.

Ford'a veriyorlar TDCI oluyor.

Volvo alıyor D oluyor.

Mazda alıyor CD oluyor.

Jaguar alıyor ama onun ismini hatırlayamadım şimdi.

PSA ve Ford dizel motoru ortak geliştirmekte.

http://www.psa-peugeot-citroen.com/en/psa_group/cooperation_ford_b2.php

"2004: Ford and PSA Peugeot Citroën announce plans to step up production of diesel engines (1.4l, 1.6l and 2 litres based on their cooperation agreement). "

"2006: PSA Peugeot Citroën and Ford become the world's leading diesel engine manufacturers. "

Arkadaşım merhaba,

Yazdıkların doğru ama detaylarda eksiklik var:

Alltaki yazıda PSA grubu ve Ford arasında 1999 yılında imzalanan anlaşmaya göre PSA grubu küçük ve orta hacimli alüminyum HDI motorları geliştirirken Ford da büyük hacimli ve ticari araç motorlarını geliştirecektir diyor.

quote:

The projects will utilize both companies' existing key engineering facilities in Europe, they said. PSA Peugeot Citroen said it will manage both the small aluminum and mid-sized HDI engine projects, while Ford will oversee development of the large car engines and light commercial vehicle engines. Delivery will begin in 2003, the companies said.

Kaynak:http://www.allbusiness.com/transportation/motor-vehicle-parts-manufacturing/320707-1.html

Alttaki yazıda da Mondeo ve Transit'teki Duratorq motorların (2.0 lt ve üzeri olanlar yani) Ford tarafından, bunun dışındaki tüm motorların da PSA tarafından geliştirilip Ford, Peugeot, Citroën, Jaguar, Land Rover, Volvo ve Mazda'ya verildiği belirtiliyor.

quote:

The Ford Duratorq engine, commonly referred to as Duratorq, is the marketing name of a range of Ford diesel engines first introduced in 2000 for the Ford Mondeo range of cars.
    The first design, codenamed "Puma" during its development, replaced the older Endura-D unit which had been around since 1984. Commercial versions of the Puma unit replaced Ford's older "York" type unit used in the Transit, and many other manufacturers' vehicles - most notably the London Taxi.
    Other unrelated units in this range have been developed by PSA Peugeot Citroën .[1][2] The PSA engines are available in vehicles from Ford, Peugeot, Citroën, Jaguar, Land Rover, Volvo and Mazda vehicles.

Kaynak:http://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Duratorq_engine

Yani 1.4 ve 1.6 hacimli tüm HDI ve TDCI dizel motorlar, PSA ve Ford arasındaki anlaşma gereği PSA tarafından geliştirilmiştir.

Selamlar.

• kim ne derse desin vw "tdi" teknoloji
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren6523

kim ne derse desin vw "tdi" teknoloji

aynen katılıyorum
  • Ford kullanıyorum ama bence en iyi motor teknolojisi Audi de nedenmi ?Muhalefet olanlar illaki çıkacaktır.Bilen bilir bir süre önce lamborghini'yi satın almışlardı ve yüksek performanslı turbo beslemeli motorlar konusunda bayaa ilerleme kaydettiler,bildiğimden konuşmuyorum ama patronumda bulunan a6 3,0 tdi motor araç 200 küsür beygir gücünde ve şehir içinde sadece 3,2 kuruş yakıyor uzun yolda 2,5 kuruşa kadar düşüyor benim ford 1,6 lpg de şehir içi 2,8 kuruş yakıyor tabi az yakması o motorun dayanıklı olduğunu göstermez ama audi den bahsediyoruz sonuçta tabi fikrimi söyledim katılmayan arkadaşlar olacaktır saygı duyarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi COWABUNGA -- 20 Aralık 2011; 19:42:47 >
  • CDI>TDI>TDCI>CDTI>HDI

GİBİ SIRALANABİLİRR
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anadolu

en iyisi pejo bence. benim motor hem dizel benzinle hem de yağla gidiyordu

Hangi araba hocam o?
  • Bmw 123d cift turbo 2.0lt. 204 hp 400nm tork 0-100 6.5sn muhtesem bir dizel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmeta60 -- 22 Aralık 2011; 18:14:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren6523

kim ne derse desin vw "tdi" teknoloji

evet , onun için pompa meme teknolojisini bırakıp common raile geçti
    eski tdi motor görsem sesinden anlarım köydeki traktör gibi ses çıkarıyor.
  • opel eco speedster diesel

0-100 5,9 sn
    250+ top speed

http://youtu.be/pDUF10tbOVc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade1978 -- 22 Aralık 2011; 18:25:32 >
  • Henüz piyasaya çıkmadı ama, MERCEDES, RENAULT, NISSAN ortak üretimi olan

1,6 dCI ENERGY
    1600cc 130HP 320Nm

http://forum.donanimhaber.com/m_49556588/mpage_1/key_/tm.htm
  • Şakamı bu? BMW tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: yanar46

CDI>TDI>TDCI>CDTI>HDI

GİBİ SIRALANABİLİRR

O kadar iyi bir sıralama yapmışsınız ki aynı motor olan hdi ve tdci farklı sıralarda duruyor.!!
    Dizel motor konusunda 2.0 litre üzeri bmw 2.0 litre altı multijet konuşur.isteyen kabul eder istemeyen etmez ama gerçek bu şekilde.
    Bu arada hemen hemen bütün dizel arabaları kullandım ve şu anki arabam toyota corolla
  • Aslında soru XXXX - YYYY cc aralığında ZZZZ fiyatı civarı satılan en iyi dizel şeklinde olsa daha mantıklı olurdu
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.