Şimdi Ara

## 2GB GDDR3 Bellekli 9800GX2 ve 1GB GDDR3 Bellekli 9600GT Yolda ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
3.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## 2GB GDDR3 Bellekli 9800GX2 ve 1GB GDDR3 Bellekli 9600GT Yolda ##

Nvidia'nın yeni ekran kartlarının lansman tarihleri yakalştıktça arka arkaya gelen bilgi sayısında da ciddi bir artış söz konusu. Firmanın kısa bir süre içerisinde lanse etmesi beklenilen GeForce 9600GT ve muhtemelen Cebit ile birlikte üzerindeki örtü kaldırılacak olan GeForce 9800GX2 modellerinin diagramları da gün yüzüne çıktı.

Nvidia'nın iki adet G92-A450 kod adlı grafik işlemciyi kullandığı çift PCB'li ve HD 3870 X2 rakibi yeni performans canavarı GeForce 9800GX2'nin üretici terchine göre 2GB'lık varyasyonu da hazırlanacak gibi gözüküyor. 2GB'lık modelde kartı oluşturan iki PCB'den her birinde 1GB, 1GB'lık model içinse her PCB'de 512MB GDDR3 bellek yer alacak.

## 2GB GDDR3 Bellekli 9800GX2 ve 1GB GDDR3 Bellekli 9600GT Yolda ##

GeForce 9800GX2'nin yanı sıra GeForce 9600GT için de bazı bellek bilgileri mevcut. Daha öncede belirttiğimiz gibi kartın 256,512 ve 1GB bellekli modelleri olacak. 256 ve 512MB'lık modelelr GDDR3 formunda olurken 1GB'lık modelin hem GDDR3 hemde GDDR2 bellek tipine dayanan iki farklı varyasyonu olacak.

Hem GeForce 9600GT'de hemde GeForce 9800GX2'de yüksek bellek kullanımı (2GB ve 1GB) kartların daha önce ortaya çıkan ilk fiyat bilgilerini de muhtemelen yukarıya taşıayacaktır.

• full hd lcd lerde oyun oynamak için 2gb bellek yararlı olur.Normal monitörler ve zamane oyunları için 2gb gereksiz bence
  • hmmm merakla bekliyoruz
  • 9600GT için 1Gb belleğin bir anlamı olmaz..Çünkü GPU yeterince güçlü değil..64sp var sadece..112 veya 128 gibi boytlarda sp olmalı GPUda ki o kadar bellek verimli kullanılabilsin..

Fakat 9800GX2 belki 2GB belleği çok yüksek çözünürlüklerde kullanabilir..Bunu iyi akıl atmişler GPU lar çok güçlü..Gecikmenin nedenlarinden biri bu olabilirmi acaba..Tek nedeni bu olmaz tabide..
  • GPU sayıları artıyor. Bellek miktarları artıyor. Merakla testleri bekliyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: KYSER

9600GT için 1Gb belleğin bir anlamı olmaz..Çünkü GPU yeterince güçlü değil..64sp var sadece..112 veya 128 gibi boytlarda sp olmalı GPUda ki o kadar bellek verimli kullanılabilsin..

Fakat 9800GX2 belki 2GB belleği çok yüksek çözünürlüklerde kullanabilir..Bunu iyi akıl atmişler GPU lar çok güçlü..Gecikmenin nedenlarinden biri bu olabilirmi acaba..Tek nedeni bu olmaz tabide..

9800x2 ile 3780x2 kapışma testlerini cok merak ediyorum yaaw
  • Biraz göz boyama amaçlı ram çöplüğü gibi geldi..
  • ATi Radeon 3870 X2 OC üretirilecektir.Bu yüzden Ge Force geriye düşecektir.
  • Valla 2gb bellek 9800GX2 için,1gb bellek ise 9600GT için fazla kaçar...Yukarda arkadaşların dediği gibi 9600GT'de 1gb belleği ihtiyaç duyacak bir donanım yok.9800GX2'ye bakarsak günümüzde uzun bir süre 1gb bellek bile oyunlara fazla geleceğinden 2gb bellek maddi olarak kullanıcılar için bana göre israftır
  • her kart 1 gb kullanıyor cift pcb ya slı gibi ya 1gb lık 2 8800gts slı ın skorunu alıcaktır. sogutması daha kotu oldugundan cift pcb oldugundan hava sıkısıcak asırı sıcak olucak cok guc cekicek ve sonuc bişey olmayacak aynı 7950gx2 gibi
  • Yeni seri kartlar çok hızlı geliyo ciddi anlamda teknolojiye yetişemez oldum. daha 2 ay önce 7800 gtx yerine 8800 gt ye geçmiştim. Gerçi oyun teknolojisini incelediğimizde aslında bu grafik işlemcilerinin oyunların detay ve hızına yetişemediğini görmekteyiz. Benim aklıma takılan soru şu. Bu kart üretici firmalar gerçekten oturup şuanki performansın üstüne 5-10 kat daha güçlü ekran kartı üretemeyeceğimi. Bakıyorumda en fazla 1,5 katı gibi minik minik artışlar var. Başka kafamın takıldığı konu bu 1.5 katı performans artışına bizlerin aman tanrım hıza bak deyip ağzımızı açıp bakmamız. Bu düzeni destekler gibi ürünleri sürekli alıp satmamız. sizlerinde yorumlarını beklemekteyim
  • 9800 GX2'nin performansı ne olacak bilemiyoruma ama 2 gb bellekle istediğiniz fantaziyi yapabilirsiniz
  • ne gddr2 si yaaaaaaa...??????
  • 2 gb mı bence çok saçma olmuş bu kadar belleği kartın ön yüzüne sığdıramıyolar arka tarafa koyuyolar bu seferde soğutamamış oluyolar zaten büyük bi ısı problemi mevcut bence 512 mb fazlasıyla yeterli
  • quote:

Orjinalden alıntı: santanio

Yeni seri kartlar çok hızlı geliyo ciddi anlamda teknolojiye yetişemez oldum. daha 2 ay önce 7800 gtx yerine 8800 gt ye geçmiştim. Gerçi oyun teknolojisini incelediğimizde aslında bu grafik işlemcilerinin oyunların detay ve hızına yetişemediğini görmekteyiz. Benim aklıma takılan soru şu. Bu kart üretici firmalar gerçekten oturup şuanki performansın üstüne 5-10 kat daha güçlü ekran kartı üretemeyeceğimi. Bakıyorumda en fazla 1,5 katı gibi minik minik artışlar var. Başka kafamın takıldığı konu bu 1.5 katı performans artışına bizlerin aman tanrım hıza bak deyip ağzımızı açıp bakmamız. Bu düzeni destekler gibi ürünleri sürekli alıp satmamız. sizlerinde yorumlarını beklemekteyim

Şuan da o kadar çok katılıyorum ki kelimeler yetmiyor...Ben iki sene 6600 kullandım.Arada 3 ay 8600GTS kullanmıştım ama her neyse...

2 sene 6600 kullandım ve yetersiz olduğu kanaatindeydim ve 8800GT aldım onun yerine.Fakat dediğin gibi bu ufak performans artışları,gözümüzün doymaması,kısa süreli veya uzun süreli pc güncellemelerimiz tam da bunları üreten firmaların ekmeğine yağ sürecek cinsten.Aslında harika bir konuya değindin.

Ayrıca bir konuda daha sana katılıyorum...Bir anda 5-10 kat arttırırlarsa en az 7-10 senelik pazarlarını kaybetmiş olurlar.Bunun kademe kademe yapmaları onları zenginleşmesine bizlerin fakirleşmesine yol açıyor ne yazık ki.Ama tabiiki bunları söylüyememe rağmen bende PC'mi her iki senede bir güncelliyorum.Çünkü günümüzde PC kullanıyorsanız,en azından düzenli olarak ilgileniyor,oyun oynuyor ve bu tarz işlerle uğraşıyorsanız,yaptığınız güncelleme en fazla 2 sene sizi götürür...Ama belirttiğim şartlar altında

Ve evet ne yazıkki bu düzenin bir parçası olmuşuz ve sektördeki kuruluşlardan biri buna dur demedikçe bence böyle gidecektir...Belki bizim ürünleri almamamız da etkili olur diyorum ama onca insanı nasıl yönlendirirsiniz ve ikna edersiniz ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkidd -- 8 Şubat 2008; 13:55:01 >
  • fazla ram iyi de cebe yansımasa bir de takoz olmasa
  • quote:

Orjinalden alıntı: sight

Biraz göz boyama amaçlı ram çöplüğü gibi geldi..

• 30" Monitorum yokki alayım 1 Gb bile fazla gelicekken :)
    Gereksiz bence ama 9800GX2 1Gb lıgı alıcam sanırsam veya bekleyip GTX filan alıcam :)
  • bu kart ellerinde yanıcak çift pcb arada kalan bölüm hamam gibi olup bakırları bile eritebilir
    şaka bi yana kart 2 tane 8800ün tek slot halinde birleştirilmesidir resmen buna özel tasarım soğutma yapmakta zor olur
  • 9800GX2 Bence 3870X2'yi Yiyecek Ahh ATI ahh
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.