Şimdi Ara

## Karma Crossfire Yapılanmasında Detaylar Netleşiyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
2.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Karma Crossfire Yapılanmasında Detaylar Netleşiyor ##

Dün verdiğimiz bir haberimizde güncel Catalayst sürücüleri ile birlikte HD 3870 ve HD 3850 modellerinin Crossfire yapılabildiğinden ve paralel olarak çalıştırabildiğinden bahsetmiştik. Gelen yeni bilgilere göre karma Crossfire için çok daha fazlası gündemde. Crossfire teknolojisiini "open platform" yaklaşımı çerçevesinde hem üreticiler hemde kullanıcılar açısından daha esnek bir yapıya büründürmek isteyen AMD-ATi'nin bu hedefleri doğrultusunda özellikle Crossfire'da karma kart kullanımı dikkat çekecek gibi gözüküyor. Bu durumun performansa nasıl yansıyacağı henüz belirsizliğini koruyor ama ortaya çıkan detaylar, çift grafik işlemcili Radeon HD 3870 X2, HD 3870 ve HD 3850 modellerinin birlikte paralel olarak kullanılabildiği ve nihayetinde 4 grafik işlemcili Quad yapılanmanının kullanıcılara sunulabildiği belirtiliyor. Ayrıca HD 3600 serisi kartların da üst modeller ile birlikte kullanımı söz konusu olabilecek.

• Haber için saol FX eline koluna sağlık.

"Open Platform" süper birşey. Olması durumunda Nvidia CF yani Sli olayında daha da arka plana düşecek gibi görünüyor.
  • bence süper bişey bu.
  • bu iyi olmuş gerçekden çok esnek CF sağlarsa ati piyasaya egemen olabilir
  • ati vites yükseltmeye devam ediyor ...
  • Ellerinde bu kartlardan bulunduranlar için güzel bir haber bekleyip test sonuçlarını görmek lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: scarce

ati vites yükseltmeye devam ediyor ...

• yok abi ben artık fx 57 nin insan olduğuna inanmıyorum insan ötesi bişey sağol fx 57
  • Birde Nforce sli çipsetlerde CF olsa süper olacak.
  • AMD üretim yapsa , bizde ati-amd geçicegiz bu yüzden Geforce-intel yalan olucak , ama amd sessiz ve soluksuz şuanda.
  • Süppeeeeeeeeeeeeeer haber. ATI yapar herkese yarar
  • Güzel bir gelişme hadi amd atak yap biraz
  • HD 3800 lerden çok r700 mimarisinde bunu nasıl yapacaklar merak ediyorum. Çünkü bundan sonraki ekran kartı planımda 2 tane r700 CF görünüyor
  • peki bunları yapmak ne kadar sağlıklı oluyor merak ediyorum hepsi aynı seri kart olanın crossfire'ı mı iyi olur yoksa karma mı?
  • gelişme gayet güzel fakat performans/fiyat ne olacak acaba ?
  • Yakında 3800 le 8800 serisinide cf yaparlar
  • beyler driver problemlerini unutuyorsunuz

adamlar su anda ki 3870 cf ye bile adam gibi driver cikartamiyorlar

forumu arastirin cf yapip pisman olanlarin sayisi hic de az degil
  • ATI hiç bir şeyden geri kalmıyor. Vay be helal olsun , 4 işlemcili Quad off...
  • Sakın bu karma crossfire da 3870 3850 ye uyup onun performansını göstermesin!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: zargana_11

Haber için saol FX eline koluna sağlık.

"Open Platform" süper birşey. Olması durumunda Nvidia CF yani Sli olayında daha da arka plana düşecek gibi görünüyor.

Kesinlikle oyle
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.