Şimdi Ara

120 (2008)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 15 Şubatta sinemaseverlerle buluşacak olan 120, tarihi bir film olarak geliyor karşımıza..

Filmin Konusu
    Van.. 1915 Ocak.. Kış...
    1’nci Dünya Harbi’nin ilk ayları...
    Eli tüfek tutan herkes Ruslarla ölüm – kalım harbindeyken sınır birliklerinde cephane tükenir...

Vanlı çocuklar gönüllü olurlar; Yaşları 12 – 17 arasında değişen 120 isimsiz kahraman çocuk... Cephaneyi sırtlanırlar, karlı dağlarda günlerce gecelerce yürürler...

İşte, isimleri unutulmuş olsa da bu büyük yolculuğu gerçek bir kahramanlığa dönüştüren gençlerimizin şanlı öyküsü bugünlerde beyaz perdeye aktarılıyor. Hazırlıkları 3 yıldır sürmekte olan “120”, özellikle günümüz gençleri için “uzun bir memleket türküsü” hedefiyle tasarlandı; 1914 yılı dekorları ve kostümleri yeniden üretildi.

Oyuncular:
    Özge Özbek
    Burak Sergen
    Cansel Elçin
    Emin Olcay
    Oytun Öztamur
    Demir Karahan

Filmin Fragmanı

15 Şubatta Sinemalarda..

İnşaAllah bekleneni veren bir sinema olur..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• filmin konusu güzele benziyo inşallah filmde güzel olur
  • inşaAllah güzel olur
  • Güzel Birşeye Benziyor..Çıksın bakıcaz
  • Böyle bir filme imza atanları ben gerçekten tebrik etmek istiyorum.
    Şanlı tarihimizle ilgili konuların beyaz perdeye aktarılması gerekiyor her daim.
    holywood film çekecek konu bulamazken, biz sırf tarihimizle ilgili film çeksek 20-25 yıl konu sıkıntısı çekmeyiz.

elin oğlu 300 diye çakma bir film yapar, ballandıra ballandıra anlatılır. umarım bu 120 bu konuyla alakalı alay konusu olmaz.

hayırlısı bakalım...

özge özber de sürekli tarihi filmlerde oynuyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: irish

Böyle bir filme imza atanları ben gerçekten tebrik etmek istiyorum.
    Şanlı tarihimizle ilgili konuların beyaz perdeye aktarılması gerekiyor her daim.
    holywood film çekecek konu bulamazken, biz sırf tarihimizle ilgili film çeksek 20-25 yıl konu sıkıntısı çekmeyiz.

elin oğlu 300 diye çakma bir film yapar, ballandıra ballandıra anlatılır. umarım bu 120 bu konuyla alakalı alay konusu olmaz.
    hayırlısı bakalım...

özge özber de sürekli tarihi filmlerde oynuyor...

+1 doğru diyosun..

ama özge özberke de yaışıyo hani. Helal olsun çok iyi br oyuncu..

• güzel bir filme benziyor geçen sinemada başka bi filmi izlerken fragmanının görmüştüm.. Gelince gitmeyi düşünüyorum
  • Ben dün izledim 120'yi. Güzel filmdi, izlerken duygulanmamak elde değil, çok güzel bir konu işlenmiş. Fakat film bittiğinde bazı soruların cevapsız kaldığının farkına varacaksınız.

8/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RedDevil1905 -- 17 Şubat 2008; 22:36:01 >
  • Cevapsız derken senaryoyla mı ilgili tarihi oalylarla mı ilgili?Çünkü tarihiyse sorun değil ama senaryoyla ilgili sorular kalıyorsa iyi olmaz:(
  • bu adam iyimidir kötümüdür bi türlü anlayamadım..

1881, İstanbul - 4 Ağustos 1922, Tacikistan), Osmanlı İmparatorluğu'nun son yıllarında Türk asker ve siyaset adamı. İttihat ve Terakki Cemiyeti'nin kurucu ve önderleri arasında bulunmuş, 1913'te Babıali Baskını adı verilen darbeyle cemiyetin iktidara gelmesini sağlamış, 1914'te kendi inisyatifiyle Almanya ile askeri ittifaka önayak olarak Osmanlı Devleti'nin Birinci Dünya Savaşı'na girmesine öncülük etmiş, savaş yıllarında "Harbiye Nazırı ve Başkumandan Vekili" sıfatıyla askeri politikayı yönetmiştir.

Dünya Savaşı'nın yenilgi ile sonuçlanması üzerine 1918'de yurt dışına kaçtıktan sonra, Almanya ve Rusya'da tam niteliği bugüne dek bilinmeyen bazı mücadelelerde bulunmuş, Sovyet hükümetinin desteğini kaybettikten sonra Asya Türklerini ayaklandırmak amacıyla gittiği Türkistan'da bir çatışma esnasında yaşamını kaybetmiştir.

1914'te Padişah Abdülmecit'in torunu (Şehzade Süleyman'ın kızı) Naciye Sultan'la evlenerek Osmanlı hanedanına damat olmuştur. Bu evlilikten Türkân Mayatepek ve Mahpeyker Ürgüp adlı kızları ve Ali Enver Akoğlu (1921-1971) adlı bir oğlu vardır.

120 (2008)

• umarım ii dir
  • Merak ve heyecanla bekliyorum...
    Umarım gercekleri yansıtır...

Gallipoli gibi olmaması temenniğiyle...
  • perşembe gidicem büyük ihtimalle. iyide olsa kötüde olsa farketmez önemli olan bu tür filmlere destek
  • ağlaya ağlaya izledim filmi.
    çok etkilendim.

mutlaka ve mutlaka izleyin.
  • @Mr.Extrem

Enver Paşamı bu adam ona benzettim de bi ara
  • Enver Paşa için kötü değil de maceraperest bir adam diye duymuştum,ama o kadar mehmetçiği yemen illerinden getirtip de o karakışa kurban etmek ne kadar iyi yada kötüdür onu vicdanınıza bırakıyorum
  • 10/10

Süper film..Süper Bir Atılım..Amerikanın bilmem neresinden element uydurup yaptığı filmlere inat yaşasın türk filmleri..Yaşasın Türk Tarihi filmleri..
  • film de bi ara arkamı döndüm herkez ağlıyodu mutlaka izlenmesi gerek cok güzel filim olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crauser -- 22 Şubat 2008; 0:23:24 >
  • İzlenmesi gereken Türk filmlerinden birisi...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.