- x
Elektrikli Süpürge HEPA Filtre Fiyatları
112 Cevap86700 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3 Mesaj
7 Şubat 2008; 21:11:26 

Arkadaşlar yakında elektrikli süpürge almayı düşünüyorum fakat hepa filtre fiyatları konusunda pek bilgim yok duyduğuma göre bazı markaların filtre fiyatları çok yüksekmiş. Bu konuda bilgisi olan veya kendi süpürgeleri için hepa filtre almış arkadaşların görüş tavsiyelerini bekliyorum. Teşekkürler...

259 Mesaj
8 Şubat 2008; 9:52:39 

Samsung SC 8571 tavsiye ederim, filtre yenilemeye gerek yok, yıkanabilir filtrelere sahip.

207 Mesaj
9 Şubat 2008; 0:31:37 

Arkadaşlar merhaba,dünyada ilk elektrik süpürgesini üreten firma NILFISK dir.Danimarka menşeli olan bu firma bu sene 101.yılını kutlamaktadır.
Sadece temizlik makinesi üreten bu firmanın işi budur.Bosch veya diğer markalarda olduğu gibi fırın yada buzdolabı yanında elektrik süpürgesi üretmiyor.Uzmanlık alanı temizlik makinası üretmek olan bu firmanın Türkiyedeki satışları 35-40 sene öncesine dayanır.Piyasada reklam yapma ihtiyacı duymadan satış yapan tek firma.Bu gün bütün büyük otellerde bu markanın endüstriyel modelleri sabahdan akşama kadar çalışmaktadır.Pişman olmayacağınız yıllarca sorunsuz kullanabileceğiniz tek marka NILFISK.
Ben aynı zamanda NILFISK'in yetkili satıcı ve servisiyim.Yerimiz bakırköyde düşünen arkadaşlara yardımcı olabilirim.Makineler hakkında detaylı bilgiyi www.nilfiskservis.com adresinden de edinebilirsiniz.Hepinize iyi günler dilerim......

Bu arada makine fiyatları 260 YTL ile 1000 YTL arasında modeline göre değişmekde olup tüm modeller HEPA filitre sistemli olup piyasadaki Hortum ucundaki en yüksek emiş gücüne sahiptirler.

3008 1.6 FELINE AUTO 6R SEDEFLİ BEYAZ

42 Mesaj
10 Şubat 2008; 1:31:50 

Rowenta silence force nasıl bi rmakinadır ?
290ytlye buldum.Oldukça sessiz.Fransasa üretilmiş

Teşekkürler

172 Mesaj
4 Mart 2008; 21:58:03 

Miele'nin HEPA filtre fiyatını biliyorum: 65 YTL.

Başkan

8 Mesaj
12 Mart 2009; 1:50:55 

10 gündür devamlı araştırıyorum. bazı markalarda hepafiltre ciddi masraf olabilir.ulaştığım fiyatlar şunlar:

Bosch-Profilo Hepa 12: 26-31 YTL-yılda bir değişim
Electrolux-AEG-cyclone filtre : 35YTL-yıkanabilir
Rowenta Hepa 13 :20 YTL-yıkanmaz
Philips 8734 : 90 YTL-6 ayda bir değişim
Philips 8614: 40 YTL-6 ayda bir değişim

Torbalar (4 lü yada 5 li)
Bosch-Profilo 10-15 YTL-
Electrolux-AEG: 12-22 YTL-
Rowenta :10-20 YTL
Philips 8614: 20YTL

Yıkanabilir filtre kullanan makineleri almak en mantıklısı görünüyor.

736 Mesaj
12 Mart 2009; 14:26:54 

Bende de fc 9170 philips var. Hepa 13 filtreye sahip şimdi servisi arayıp öğrendim. Yıkanabilir filtreymiş ama iyi kurutulmazsa koku yaparmış ve makineyi yorarmış.
İyi kurutmak için kaloriferin üzerine koyun dedi. fiyatı da 54 tl miş.

This is the beginning...

126 Mesaj
12 Mart 2009; 16:13:42 

philips maraton 9210 un hepa filtresi yıkanabiliyor mu?

313 Mesaj
12 Mart 2009; 16:19:44 

Ben de Bosch süpürgeme hepa filtre alacaktım. Fiyatları görünce vazgeçtim.Dün bir paket torba aldım.10 TL. 14 TL'ye de satan var. Arnica Hydra'nın hepa filtresi yıkanabiliyor mu? Yakında almayı düşünüyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cantuğ-20 -- 13 Mart 2009; 5:18:07 >

736 Mesaj
12 Mart 2009; 17:13:14 

arnica hydra yı tavsiye etmem çünkü zamanla su nedeniyle üst süngerler küflenmeye ve kokmaya başlıyor. biz en fazla 2 ay kullanabildik. Çöpe attık. Ucuz diye aldık ama yanıldık. Sonra gidip philips toz torbalı süpürge aldım.fc 9170
en güzeli toz torbalılar. torba dolunca 6-7 ay sonra atıyorsun torbasını yenisini takıyosun. Toz torbasız olanlarda ne kadar iyi filtreleme yaparsa yapsın toz haznesini boşaltırken zaten gözle gözükmeyen 0,3 mikrona kadar bütün alerjenler havaya karışıyor onu soluyorsunuz. Dolayısıyla bi manası kalmıyor. Sulu sistemde de. her defasında ,1 dakikalık temizlik için bile yarım saat su doldur boşalt vb. zamanla hazne üzerindeki süngerler rutubet ve sudan dolayı küflenmeye ve kokmaya başlıyor. lağım kokusu gibi bişey...

Kesinlikle tavsiye etmem.

This is the beginning...

313 Mesaj
14 Mart 2009; 13:36:43 

Kendim astım hastasıyım. Bu yüzden sulu süpürge düşünmüştüm.Su filtreli süpürgelerin koku sorunu yarattığını bilmiyordum.Uyarınız için teşekkürler.Şimdiki torbalı süpürgem iyi çekiyor fakat ne kadar da orijinal torba kullansak yine de toz kaçırıyor mikro filtre ilk torba değişiminde simsiyah oluyor ve torba kapasitesi çok küçük bir ayda doluyor.O zaman ben hepa filtre alayım.
quote:

Orjinalden alıntı: eIgHt

arnica hydra yı tavsiye etmem çünkü zamanla su nedeniyle üst süngerler küflenmeye ve kokmaya başlıyor. biz en fazla 2 ay kullanabildik. Çöpe attık. Ucuz diye aldık ama yanıldık. Sonra gidip philips toz torbalı süpürge aldım.fc 9170
en güzeli toz torbalılar. torba dolunca 6-7 ay sonra atıyorsun torbasını yenisini takıyosun. Toz torbasız olanlarda ne kadar iyi filtreleme yaparsa yapsın toz haznesini boşaltırken zaten gözle gözükmeyen 0,3 mikrona kadar bütün alerjenler havaya karışıyor onu soluyorsunuz. Dolayısıyla bi manası kalmıyor. Sulu sistemde de. her defasında ,1 dakikalık temizlik için bile yarım saat su doldur boşalt vb. zamanla hazne üzerindeki süngerler rutubet ve sudan dolayı küflenmeye ve kokmaya başlıyor. lağım kokusu gibi bişey...

11 Mesaj
25 Mart 2009; 6:51:32 

arkadaşlar alerjik astım vb. rahatsızlığınız varsa sulu sistem süpürge almanızı şiddetle tavsiye ederim.Kızımın ev tozu akarlarına alerjisi var. 7 yaşına kadar çekti,sonra bir doktor farketti.. şu aralar çok şükür geçmek üzere. çok ama çok faydasını gördük. çok rahatsız iseniz sulu sistem derim ben .filtre fiyatını çok önemsemeyin bence.çektiğiniz sıkıntıyla karşılaştırılmaz diyorum. ha bir de bu rahatsızlığı olanlar hem evde hem işyerinde hemde gittikleri yerde aynı temiz ortamı oluşturmak için ellerinden geleni yapmaları gerekiyor. hastalık tekrarlamazsa çocuklarda ergenlik yaşlarında geçiyor. bir de ıslak süpürge çok kötü koku yapmıyor ..dışarıya koyarsınız yıkayınca...

geçmiş olsun.

23 Mesaj
25 Mart 2009; 10:39:12 

Merhaba,

Hepa Filtreli süpürge alırken filtrenin yıkanabilir olmasını tercih etmiştim.

Ancak yaklaşık 6 ay sonra da filtreyi yıkadım. O kadar nazik davranmama rağmen, kağıt olduğu için eski şeklini kaybetti. Satışta yıkanabilir olması vurgulanırken, teknik servisler yıkamanın çok mantıklı olmadığını, filtrenin yıprandığını, çok iyi kurutmak gerektiğini ve ev şartlarında bunun pek mümkün olmadığını söylerek filtrenin bozulduğunu belirtiyorlar.

Tavsiyem şu ki yıkanabilir olmasının çok da avantajı yok. Hatta yıkanabilir filtreli süpürgeler fiyat olarak daha pahalı..

Benim süpürgem Electrolux.. Filtre fiyatı : 50 TL..

736 Mesaj
25 Mart 2009; 16:36:03 

Benim de toza alerjim var o yüzden ,bende hepa 13 filtre ve sulu sistem düşünmüştüm ilk başta arnica hydra yı aldım fiyatı uygun diye.ilk başlarda koku yoktu zamanla oluştu.makineyi çöpe attık.
Burda vurgulamak istediğim nokta biz arnica hydradan hiç memnun kalmadık. Belki diğer daha kaliteli markalarda o problem oluşmayabilir. O yüzden genelleme yapmak istemem.

Ama alerji için tavsiyem eğer toz torba kullanılcaksa kaliteli toz kaçırmayan bez torbalar ve hepa 14 filtre olması,yada en azından hepa 13 olması işe yarıyor. Ve makine emiş gücü 350 üzeri olursa etrafındaki tozları içine çekebilir.
Ben annemlere delonghi 212 pet xlence aldım fakat makine nin o üretim serisinde defo olduğu için iade ediyorum. nilfisk 230 c compact allergy yi almayi planlıyorum fiyatı internet üzerinden havale ile 280 tl ye geliyor.Umarim makineden memnun kalırız.

--------------------------------------------------------------------------------

Kendim astım hastasıyım. Bu yüzden sulu süpürge düşünmüştüm.Su filtreli süpürgelerin koku sorunu yarattığını bilmiyordum.Uyarınız için teşekkürler.Şimdiki torbalı süpürgem iyi çekiyor fakat ne kadar da orijinal torba kullansak yine de toz kaçırıyor mikro filtre ilk torba değişiminde simsiyah oluyor ve torba kapasitesi çok küçük bir ayda doluyor.O zaman ben hepa filtre alayım.
quote:

Orjinalden alıntı: eIgHt

This is the beginning...

304 Mesaj
25 Mart 2009; 23:51:20 

quote:

Orjinalden alıntı: desmodus84

philips maraton 9210 un hepa filtresi yıkanabiliyor mu?

6 ayda bir yıkayacaksın.4. defadan sonra değiştireceksin yani ömrü 2 yıl

313 Mesaj
27 Mart 2009; 13:33:22 

Öncelikle geçmiş olsun. Kızınız İnşallah tamamen iyileşir.Ben tedavi gördüğüm halde tam anlamıyla iyileşemedim.Hangi marka süpürgeyi kullanıyorsunuz?Tekrardan sulu süpürge arayışına girdik. Dün annemin arkadaşları kesinlikle kullanın demiş faydası olduğunu söylüyor herkes.Saygılar...
quote:

Orjinalden alıntı: karadeniz2005

arkadaşlar alerjik astım vb. rahatsızlığınız varsa sulu sistem süpürge almanızı şiddetle tavsiye ederim.Kızımın ev tozu akarlarına alerjisi var. 7 yaşına kadar çekti,sonra bir doktor farketti.. şu aralar çok şükür geçmek üzere. çok ama çok faydasını gördük. çok rahatsız iseniz sulu sistem derim ben .filtre fiyatını çok önemsemeyin bence.çektiğiniz sıkıntıyla karşılaştırılmaz diyorum. ha bir de bu rahatsızlığı olanlar hem evde hem işyerinde hemde gittikleri yerde aynı temiz ortamı oluşturmak için ellerinden geleni yapmaları gerekiyor. hastalık tekrarlamazsa çocuklarda ergenlik yaşlarında geçiyor. bir de ıslak süpürge çok kötü koku yapmıyor ..dışarıya koyarsınız yıkayınca...

geçmiş olsun.

11 Mesaj
10 Nisan 2009; 11:34:49 

cantuğ-20
sana da geçmiş olsun..özür dilerim uzun zamandır siteye girmedim. mesajı görmedim.

ben 2 sene önce thomas twin tt aldım. gittiğimiz heryere götürüp oraları kanepe yer, yatak, döşek demeden süpürdük. kapağında biraz gevşeme oldu oraya dikkat etmek ve nazik indirip kaldırmak gerekiyor. bir de 4-5 ayda bir hepa filtreyi değiştirmek gerekiyor. diğerlerine göre bayağı pahalı. ama yaptığı iş çok iyi.Fakat dediğim gibi sadece oturduğun evin temiz olması yetmiyor. başka evlere gittiğinde de aynı temizliği sağlaman gerekir .

Biz bu yüzden misafirlik olayını tamamen bitirmiştik kimseye gitmez olmuştuk. şu an gidiyoruz. yaşın küçük ise geçme olasılığı çok yüksek diyorlar.

Gördüğüm kadarıyla hepa filtreli diğer makineler de güzel temizliyorlar.

313 Mesaj
12 Nisan 2009; 16:50:58 

Teşekkür ederim. Hiç önemli değil bazen ben de epey bir zaman giremiyorum siteye. Thomas gerçekten iyi bir süpürge yalnız bana biraz büyük gibi geldi.Bizimkiler bakmışlar büyük diyorlar. Bir de fiyatı yüksek bana göre. Yaşım 24 küçük olsam belki geçerdi fakat bu hastalık ailede ırsi.Dediğiniz gibi gittiğim yerin de temizliği önemli babaannemlerin kedisi var ve eskiden havlu dokuma işi ile uğraştılar ne de olsa etkisi oluyor orada kalamıyorum.Artık Arnica'ya bakıyoruz.Önerileriniz için teşekkürler.İyi günler dilerim...

12 Mesaj
16 Nisan 2009; 21:17:08 

Arkadaşlar 1 ay önce arçelik 7420 2000 w comfort modeli hepa filtreli elektirik süpürgesi aldım.Temizliği oldukça güzel 2000 w olduğu için çekiş yüksek.Ancak sistem hepa filtre üzerine kurulu 1 ayda hepa filtre dikkatli temizlememe rağmen deforme oldu,yedeğini taktım.Birtane de yeni yedek satın almak istedim fiyatı 10 TL,çok basit bir parça.Benim tahminime göre o filtrenin maliyeti nakliye vb dahil 1 lirayı geçmez.Kalan 9 lirayı biz kime ödüyoruz.Makinayı açıklama yapmadan satan tekelcilik yapan şirkete mi yoksa parçayı satan servise mi? Çok yazık ve ayıp,bunun adı serbest piyasa ekonomisi değil tutturabildiğine sat ekonomisi, aynı zamanda denetim yok.190 TL ucuz diyerek aldığım cihaza yılda 100 liraya yakın filtre parası ödeyeceğim.Tüketici tam anlamıyla aldatılıyor.Sitelerine baktım şikayet var forum sayfalarında ne hikmetse yuvarlak ifadelerde düzeltildi,müşteriyle görüşüldü,yedek parça sağlandı gibi ifadeler var.Müsteri memmuniyeti 1. sırada ,toplam kalite var havası vermeye çalışıyorlar.Sonuç olarak filtreyi ancak 1,5 TL den satabilirler gerisi haksız kazanç bence.Aklıma geldi söyleyeyim iyi ki klavye satmıyorlar.Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ktasan -- 16 Nisan 2009; 21:19:58 >

ktasan

4870 Mesaj
19 Nisan 2009; 1:15:55 

Arçaelik mi bir daha almam. Bendeki Arçeliğin motoru yandı servis 105 lira istiyor, 200 liraya yeni makine var.

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

12001 Mesaj
19 Nisan 2009; 12:26:20 

Arçelik'in üstün (!) servis hizmetini öven arkadaşlar okusunlar zahmet olmazsa. Daha evvel dediğim gibi bizi servise düşürme ihtimali en az olan ürünleri tercih etmeliyiz. Böylece zaman ve nakit kaybı olmaz. ürünlerin orijinalliği bozulmaz. Her firmanın servisi benzer, al birini vur ötekine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 19 Nisan 2009; 12:26:46 >

502 Mesaj
14 Eylül 2009; 23:14:18 

aman aman arçelikmi paranızı sokağa atmayın arkadaşlar,tv süpürge ne aldıysam cortladı kısa sürede

Hayvanları tanıdıkça insanları sevmeye başladım.

4359 Mesaj
7 Kasım 2009; 12:06:51 

Arkadaşlar kısa bir araştırma sonucunda Fakir'in şu modelinde karar kıldım. Bunun filtresi hakkında bilgisi olan var mı acaba? Yıkanabilir mi? Değişim süresi ne kadar? Fakir'i tavsiye eder misiniz?

0

http://www.hepsiburada....oductid=evfakcleano2200

Linguist Jr. [DEU 2006]

197 Mesaj
16 Kasım 2009; 20:24:59 

quote:

Orijinalden alıntı: WoraZ

Arkadaşlar kısa bir araştırma sonucunda Fakir'in şu modelinde karar kıldım. Bunun filtresi hakkında bilgisi olan var mı acaba? Yıkanabilir mi? Değişim süresi ne kadar? Fakir'i tavsiye eder misiniz?

0

http://www.hepsiburada....oductid=evfakcleano2200

BEnde almayı düşünüyorum yorumlarınızı bekliyorum..

963 Mesaj
27 Kasım 2009; 21:25:48 

1 yıldır sulu sistem arnica kullanıyoruz,yukarıda kokudan bahsetmşlr,acaba kullanımdan sonra kirli suyu makinada mı tuttular?Bizdeki koku filan yapmadı

1 yıldır makinanın çekişinde,temizliğinde herhangi bir sıkıntı
da olmadı.Süpürgeyle beraber bir adet de parfüm vermişlerdi,filtreye dökmek için onu kullanmadık.

Geçen gün baktım hepa filtresinde ilk zamankine göre az miktarda kirlenme var.Bu makinanın filtre fiyatı nedir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubul -- 27 Kasım 2009; 21:30:07 >

1724 Mesaj
27 Kasım 2009; 23:40:53 

Arkadaşlar ürünler ve memnuniyet farkları biliyorsunuz ki herşeye rağmen kullanım alışkanlıklarımıza göre değişiklik göstermektedir. Kimse bunu inkar edemez.

Bu yüzden olabildiğince çok yorum okuyup öyle karar vermek en iyisi biliyorsunuz ...

Ben kendi adıma söyleyeyim, evlenene kadar bekar evini geçirsin diye forumda da sorarak, pek fazla yorum bulmasada bütçem ve sırf Nilfisk diye Nilfisk Coupe Special aldım .

Yukarda detaylı açıklayan arkadaşım kusura bakmasın ama ben çok pişmanım, hâlâ 250TL'yi çöpe atmış gibi hissediyorum .

Temiz kullanıldığı halde, daha ilk torbasını doldurmadan ki özellikle elimle kontrol etmiştim, 1 ay içinde etrafa koku yaymaya başladı .

Yinede bunu ürün yelpazesinin en alt ürünü olduğuna yorarak, Nilfisk e karşı bir önyargım oluşmadı.

Çekiş gücü ve gürültü yorumları evdeki eşyaya, kişilere göre değişebilir. Yalnız bu koku gerçekliği bilinmeli. Sanki toz pişiriyormuş gibi bir koku. Eski makinelerden bilirsiniz, gerçekten insanı temizlikten soğutuyor. Pazar günü süpürge gürültüsünü istemeyen erkeklerin yerini dolduracak kokuyu istemeyen versiyonları olarak ben başı çekiyorum ...

En kısa zamanda Metro Markette felan fiyatı düşerse Dyson DC 23 Animal, ya da burdaki arkadaşlarımızın en yeni yorumlarıyla dahil beğenilen Philips Ergofit edinmeyi düşünüyorum. Akg58 dostumun kulakları çınlasın...

Edit: Başlığa da saygı duyarak ekleyeyim, Nilfisk Coupe Special için yanılmıyorsam 5lik toz torbası ile (12TL) 1 Adet Hepa Filitresi bedava geliyor. Böylelikle fikre göre her 5 torbada bir değiştirmiş oluyorsunuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 27 Kasım 2009; 23:52:42 >

1804 Mesaj
30 Kasım 2009; 14:56:12 

Arkadaşlar ,

0

http://www.hepsiburada....3&productid=evsamsc8581

Bu ürünü kullanan var mı aranızda ? filtresi yıkanabiliyor mu onu nasıl öğrenebiliriz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borntobewild -- 30 Kasım 2009; 14:56:57 >

it's the hottest fires that make the hardest steel

20230 Mesaj
30 Kasım 2009; 17:28:04 

quote:

Orijinalden alıntı: borntobewild

Arkadaşlar ,

0

http://www.hepsiburada....3&productid=evsamsc8581

Bu ürünü kullanan var mı aranızda ? filtresi yıkanabiliyor mu onu nasıl öğrenebiliriz?

Burada çok daha ucuz ama sadece bugüne özel, acele et:
http://www.bimeks.com.t...spx?kid=1205&uid=108519

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

1804 Mesaj
30 Kasım 2009; 23:13:19 

@TuVNeRa ordan aldım zaten teşekkür ederim. Aldım fakat filtresi yıkanabiliyor mu onu bilmiyorum. Yine de çok uygun fiyata olduğu için kaçırmamak için sabah hemen kaptım bi tane.Yine de teşekkür ederim :)

it's the hottest fires that make the hardest steel

16034 Mesaj
1 Aralık 2009; 0:03:10 

arkadaşlar torbazsızdan vazgeçtik

çünkü kardeşim bir böceği vs çektiğim zaman daha sonra dönüp karşıma çıksın istemiyoru mdedi ve banad mantıklı geldi açıkças

bu yüzden torbalıya döndük tekrar

profilonun şu makinesi çok uygun geldi bana

http://www.hizlial.com/...ge_28.035.4575.0004.htm

yedek parçasıda çok ucuz

misal 5 torba hepa filte ve toz filtresi sadece 7 lira

bedava gibi bişey

hepa kaç bilemiyorum ama yarın bi bayide bakıcam eğer hoşuma giderse alet alıcam hemen

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

888 Mesaj
1 Aralık 2009; 0:08:24 

0
fc9170 iki filtre var ikside yıkanabilirmi arkadaşlar?

16034 Mesaj
1 Aralık 2009; 0:26:17 

hiç sanmıyorum

hb deki yorumlarında hepa filtresinin 76 lira olduğu yazıyor

4 toz torbasıda 16 lira imiş

aman amna yaw

zaten bu masraflar yüzünden vazgeçtim philipsten

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW

842 Mesaj
1 Aralık 2009; 23:49:31 

quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

çünkü kardeşim bir böceği vs çektiğim zaman daha sonra dönüp karşıma çıksın istemiyoru mdedi ve banad mantıklı geldi açıkças

profilonun şu makinesi çok uygun geldi bana

http://www.hizlial.com/...ge_28.035.4575.0004.htm

yedek parçasıda çok ucuz

misal 5 torba hepa filte ve toz filtresi sadece 7 lira

bedava gibi bişey

hepa kaç bilemiyorum ama yarın bi bayide bakıcam eğer hoşuma giderse alet alıcam hemen

Ben ürünü inceledim malzeme kalitesi diğer profilolarla hemen hemen aynı fakat tek garip yanı diğer profilolar gibi alman malı değil çin malı

o yüzden şüpeyle davranıp üründen vazgeçtim, ürünü çalıştırma fırsatımızda olmadı sesi ve çekiş gücü nasıldır bilmiyorum.

birşey daha

bu üründe iki başlık var kutusunda.

Sen verdikçe dost görünen çok olur iste de gör, hepsi birden yok olur.
Kendine yetmeyi öğren, tüm dünyanın malına gönlün tok olur.
Mevlana Celaleddin Rumi

16034 Mesaj
2 Aralık 2009; 10:39:44 

yaw baya aklıma yatmıştı

ama burdaki profiolda yoktu inceleyemedim

nette tam bi resmide yok

torbalı makine başkada bulamıyorum

baya çeşit var kafa karışıyor

delonghi x212 de çok güzel ama yedek parçası nasıldır bilmiyorum

1724 Mesaj
2 Aralık 2009; 13:17:36 

quote:

...

JackDaniels,

Bizim evde de böcek görüldü mü dünyalar yerinden oynar. Torbasız süpürgeye böyle bir yorum getireleceğini hiç düşünmemiştim...

Gerçekten böyle olup bu iş benimde başımı ağrıtır mı diye düşüncelere daldım şimdi... Hemde doğal besili böcek yetiştiriciliği olduğunu sandığım Antalyadayız...

Kardeşine selamlar, böyle bir yorum getirdiği için teşekkür ederiz...

16034 Mesaj
2 Aralık 2009; 13:38:07 

aleyküm selam

valla dediğim gibi arnica sulu sistem aldım ona ama bu durumlarla karşılaştığı için torbalıya döndük

şimdidie onu araştırıyorum

torbasız olsa cihaz hazırdı

philips 9264 540 lira idi hb de

ama toırbalıya gelince iş karışıyor tonla alternatif var

delonghi xt212 baya aklımda ama torba hepa filtre masrafları nedir bilmiyorum

prüfiloda aklımda idi ama Furkan ın yorumu sebebiyle bende soğudum şimdi

ne alacam kararsız kaldım

kardeşim 5 gün daha burda ozamana karar verip almam lazım

hatta hemen karar vermem lazımki nettten alırsam kargo gelebilsin

315 Mesaj
3 Aralık 2009; 17:55:17 

quote:

...

peki o to torbasının içine çektiğin böcekler,toz akarları,miteler için uygun üreme ortamı oluşturmuş olmuyor musun sıcaklık rutubet yemek ihtiyacı böceğin istediği herşey var orada çünkü veeee bir sonraki çalıştırmada pufffff toz akarları miteler ve böcek kalıntıları ortada filitreye takılsa bile koku yapacağı kesin

bence sulu sistemler en iyisi şimdilik hiç olmazsa o böcekleri atıyorsunuz düşünülmesi geren bir konu

GÖSTERİŞE GEREK YOK

16034 Mesaj
4 Aralık 2009; 10:56:57 

valla sonuçta hepa filtre var

sanki torbasızlar o böceği alıp 35 parçaya bölmüyor

toz içinde fink atıyor malkinenin ve ordada günlerce duruyor

kaç kişi hergün temizliyor torbasızları

sulu sistem iyisi bişey demedik

ama midesi olana

aç karnına o pisliğe bilmem ne olmuş böceklere bakabilene

1724 Mesaj
4 Aralık 2009; 11:18:19 

Bence tartışmaya gerek yok sonuçta bu yorum farkından öteye gitmez...

JackDaniels, ben oyumu evdeki bayanlara süpürtme ve kendim çöpe dökme formulü ile toz torbasızdan yana kullanacağım galiba...

Edit: Ama ne yalan söyleyeyim bende bahsettiğim formül neticesinde sulu süpürgeyi temizleyen olmak istemiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 4 Aralık 2009; 11:23:38 >

16034 Mesaj
4 Aralık 2009; 11:27:32 

quote:

Orijinalden alıntı: T-una

Bence tartışmaya gerek yok sonuçta bu yorum farkından öteye gitmez...

JackDaniels, ben oyumu evdeki bayanlara süpürtme ve kendim çöpe dökme formulü ile toz torbasızdan yana kullanacağım galiba...

Edit: Ama ne yalan söyleyeyim bende bahsettiğim formül neticesinde sulu süpürgeyi temizleyen olmak istemiyorum...

ne alıcaz ozaman

benim kafa bin oldu kaç gündür

bi türlü ne alacağıma karar veremedim

philipslerin toz torbası ve hepa filtreleri çok pahalı

delonghi x212 aklıma yattı ama onun servis ve filtre fiyatlarını bilşmiyorum

sitesi bile yok kim bakar oda belli değil

siemensin makineler eyi gibi ama onunda torbalar pahalı filtresini bilmiyorum

fakir istemiyorum pek beğenmiyorum açıkçası

1724 Mesaj
4 Aralık 2009; 12:33:56 

quote:

ne alıcaz ozaman

benim kafa bin oldu kaç gündür

bi türlü ne alacağıma karar veremedim

philipslerin toz torbası ve hepa filtreleri çok pahalı

delonghi x212 aklıma yattı ama onun servis ve filtre fiyatlarını bilşmiyorum

sitesi bile yok kim bakar oda belli değil

siemensin makineler eyi gibi ama onunda torbalar pahalı filtresini bilmiyorum

fakir istemiyorum pek beğenmiyorum açıkçası

Dostum valla ben okuduklarıma göre şöyle yapıcam sanırım;

Alıcam Philips ErgoFit...

Bakıyorum 2 sene filitreyi çıkarmayanlar varmış memnunuz diyor.
Bir yandanda filitreyi yıkayıp kullandım diyenler var.
Bir yandanda filitre iyi kurumazsa koku yapıyor diyenler var.

Böylece 6 ay sonra sökücem filtreyi, atıcam Çamaşır Makinesine, Çıkartıcam koyucam Kurutma Makinesine...

Bakıcam hâlâ aynı boyda ve işlevsel ise , aynen takıcam devam ....

Senide bu konudan Allah Kurtarsın diyip kaçıcam, hayırlısıyla en idealini edindir kardeşine. Biliyorsun seçtikten sonra da ah "şu mu olsaydı, bu mu olsaydı" yaparsak olmuyor... Güle güle kullansın...

Edit: imla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 4 Aralık 2009; 12:37:36 >

16034 Mesaj
4 Aralık 2009; 14:26:48 

keşke hbdeki indirim zamanı

9264 ü 540a veriyolardı

o zaman alsaydın

1724 Mesaj
4 Aralık 2009; 14:38:11 

Daha alacak o kadar çok şey var ki dostum, klimalar, möbleler, küçük ev aletleri, halılar v.s....

Seçiyim aklımın köşesinde dursunda, bir şekilde sıra geliyor alıyoruz...

16034 Mesaj
4 Aralık 2009; 15:00:19 

quote:

Daha alacak o kadar çok şey var ki dostum, klimalar, möbleler, küçük ev aletleri, halılar v.s....

Seçiyim aklımın köşesinde dursunda, bir şekilde sıra geliyor alıyoruz...

oy oy oyyy

Allah kolaylık versin

sen böyle herşeyi çok incelersen 1-2 yılda anca toparlarsın evi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Aralık 2009; 2:01:52 

Elektrolux süpürgelerin bir çok modelinin Hepa filtreleri yıkanarak tekrar kullanılıyor.

963 Mesaj
5 Aralık 2009; 23:49:10 

Dün arnicanın hepa filtresine baktım,sentetik yapıda oldugunu gördüm,çamaşır suyu,cif,bulaşık sabunu ne bulduysam kovada su ile karıştırdım içine attım filtreyi .Bir gün beklettim,duruladım.Bozulma olmadan temizlendi,tabi yeni gibi olmadı ama eskisinden çok çok iyi oldugu kesin.

12001 Mesaj
6 Aralık 2009; 15:46:07 

Çamaşır makinesi harika temizliyor filtreleri.

1724 Mesaj
7 Aralık 2009; 10:36:25 

quote:

Orijinalden alıntı: tubul

Dün arnicanın hepa filtresine baktım,sentetik yapıda oldugunu gördüm,çamaşır suyu,cif,bulaşık sabunu ne bulduysam kovada su ile karıştırdım içine attım filtreyi .Bir gün beklettim,duruladım.Bozulma olmadan temizlendi,tabi yeni gibi olmadı ama eskisinden çok çok iyi oldugu kesin.

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Çamaşır makinesi harika temizliyor filtreleri.

Tamamdır, aklımızdaki bu soru işaretinide çözüme kavuşturduk.

JackDaniels dostum bir nebze olsada seninde için rahat etmiştir umarım ...

Uzaklaştırılmış
7 Aralık 2009; 10:50:59 

yeni süpürge arayışımda bu konuya rastlamam iyi oldu yoksa hemen gidip alacaktım şimdi ise hepa filtresi yıkanan ve uzun süre kullanılan ürün arıyorum, şimdiye kadar sadece elektroluxlerin yıkandıgını ögrendim acaba sizlerinde bildigi markalar varmı,

yıkamak dışında.

3985 Mesaj
10 Aralık 2009; 15:19:47 

Ben 2 yıldır Arnica Hydra su filtreli süpürge kullanıyorum, son derece memnunum. 2 yıl içinde birkaç defa hepa filtresini yıkadım. Şimdilerde artık yenisiyle değiştirsem diye düşünüyorum. Fiyatı servisten servise değişiklik gösterse de 10 - 12,5 TL civarında alınabiliyor.

Bu süpürgeyle ilgili topiğin linki aşağıda, isteyen arkadaşlar iyisiyle kötüsüyle yorumları okuyabilirler. Ben bugün tekrar almam gerekse yine aynı ürünü alırdım, bu nedenle de herkese tavsiye ediyorum.. Selamlar..

http://forum.donanimhaber.com/m_20110076/tm.htm

16034 Mesaj
11 Aralık 2009; 14:09:51 

dün mediamarkta uğradım

süpürgelerede baktım ama hepten kafam karıştı

20 çeşit süpürge vardı

hepsinin fiyatlar yakın ve özelliklerde benzer

yukarda bi ara bahsettiğim profiloda vardı

gerçekten kalitesiz duruyordu

o yüzden vazgeçtim

şuan hala kararsızım açıkçası

12 Mesaj
13 Aralık 2009; 14:45:31 

arkadaşlar merhaba...okuduğum kadarı ile hepa filtre ekstra masraf..bu yüzden ben 150-200 tl arasında toz torbalı yada torbasız sizin önerecegğiniz bir ürün istiyorum.SIEMENS VS06G2001 200 tl dartyde,Fakir Emotion 2200 Elektrikli Süpürge 170 tl electorworlde ...siz hangisini tavsiye ederisniz*fakir iyi markamı?yada sizin önereceğiniz başka ürünler var mı?tşkler...

Uzaklaştırılmış
13 Aralık 2009; 15:16:28 

quote:

Orijinalden alıntı: mss80

peki o to torbasının içine çektiğin böcekler,toz akarları,miteler için uygun üreme ortamı oluşturmuş olmuyor musun sıcaklık rutubet yemek ihtiyacı böceğin istediği herşey var orada çünkü veeee bir sonraki çalıştırmada pufffff toz akarları miteler ve böcek kalıntıları ortada filitreye takılsa bile koku yapacağı kesin

bence sulu sistemler en iyisi şimdilik hiç olmazsa o böcekleri atıyorsunuz düşünülmesi geren bir konu

eger böcek çekerseniz süpürgeye hemen torbayı kaldırır atarsınız.

16034 Mesaj
14 Aralık 2009; 16:33:13 

quote:

Orijinalden alıntı: joker_ist

arkadaşlar merhaba...okuduğum kadarı ile hepa filtre ekstra masraf..bu yüzden ben 150-200 tl arasında toz torbalı yada torbasız sizin önerecegğiniz bir ürün istiyorum.SIEMENS VS06G2001 200 tl dartyde,Fakir Emotion 2200 Elektrikli Süpürge 170 tl electorworlde ...siz hangisini tavsiye ederisniz*fakir iyi markamı?yada sizin önereceğiniz başka ürünler var mı?tşkler...

valla ben albati nin memnuniyeti ve tavsiyesi sebebiyle

delonghi xtl212pet i sipariş verdim

bizdebitmez den

220 lira çok uygun fiyat idi çünkü

özellik olarak gayet iyi makine

bakalım artık

16034 Mesaj
14 Aralık 2009; 16:51:06 

bu arada az önce baktımda ürünü kaldırmışlar

hemen telefon ettim teşhirmiydi vs diye

son ürünü almışım ondan kaldırmışlar

sıfır ürün dediler

bakalım artık

1724 Mesaj
14 Aralık 2009; 17:40:19 

quote:

bu arada az önce baktımda ürünü kaldırmışlar

hemen telefon ettim teşhirmiydi vs diye

son ürünü almışım ondan kaldırmışlar

sıfır ürün dediler

bakalım artık

Sende kurtuldun ya şunun seçiminden hadi bakalım...

Güle güle kullansınlar, selamlar ...

Uzaklaştırılmış
14 Aralık 2009; 18:31:20 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Arçelik'in üstün (!) servis hizmetini öven arkadaşlar okusunlar zahmet olmazsa. Daha evvel dediğim gibi bizi servise düşürme ihtimali en az olan ürünleri tercih etmeliyiz. Böylece zaman ve nakit kaybı olmaz. ürünlerin orijinalliği bozulmaz. Her firmanın servisi benzer, al birini vur ötekine.

Arçelikten bir halt olmaz,

tam 3 aydır 6975 kodlu süpürgemin motor koruma ve hava giriş filtrelerini bulamadılar,neymi o süpürge sanyo patenti ile ğretilmiş çok zormuş beklemem lazımmış.

16034 Mesaj
14 Aralık 2009; 18:37:24 

quote:

Sende kurtuldun ya şunun seçiminden hadi bakalım...

Güle güle kullansınlar, selamlar ...

eyw darısı başına

12 Mesaj
16 Aralık 2009; 11:22:03