Şimdi Ara

## AMD'nin GeForce 9800GX2'ye Yanıtı Quad-Crossfire Olacak ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD'nin GeForce 9800GX2'ye Yanıtı Quad-Crossfire Olacak ##

55nm üretim teknolojisine sahip çift RV670XT gpu'sunu kullanan yeni performansı kartı Radeon HD 3870 X2'yi 28 Ocak'ta yani Nvidia'nın GeForce 9800GX2 modelinden yaklaşık 1 ay önce kullanıma sunarak rakibi Nvidia'nın işlerini zorlaştıran AMD-ATi cephesinde yeni hazırlıklar var. Sektör içi uzmanlara göre GeForce 9800GX2 performans anlamında Radeon HD 3870 X2'nin önünde yer alması kuvvetle muhtemel olmakla birlikte kartın Radeon HD 3870 X2'ye göre daha pahalı ve daha çok ısınan bir çözüm olacağına da neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Piyasaya ilk girmenin avantajını kullanarak zaman kazanan AMD-ATi, Nvidia'nın GeForce 9800GX2 hamlesine aynı dönemde Crossfire X desteği sunan yani Quad-Crossfire yapılanmasına olanak tanıyan Catalyst 8.3 sürücüsünü kullanıma sunarak cevap verecek. Buradan da anlaşıldığı üzere firmanın Catalyst 8.3 sürücüsü önemli yenilik ve iyileştirmeler ile gelecek gibi gözüküyor. Öte yandan GeForce 9800GX2'nin çıktığı an itibariyle Quad-SLI sürücülerine büyük bir ihtimalle sahip olmayacak gibi gözüküyor.

• Haber için teşekkürler lakin benim için şimdilik Zotac 8800GT AMP işgörür.Tabii diğer donanım ürünleride değişecek.
  • Quad-Crossfire bence gereksiz.Ayrıca 9800GX2 3870x2 den %90 daha pahalı olacak ve daha fazla ısınacak.Eğer fiyatının hakkını veremezse ve ATi sürücü prob. hallederlerse insanlar 3870 x2 almaya yönelebilir(Mesela benİnş. toparlar AMD-ATi,şahsen bi sempatim var onlara)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abstros -- 7 Şubat 2008; 12:11:52 >
  • bence bunlar daha öncede dediğim gibi camekan ürünleri.bunların biri gider biri gelir.
  • 3870 x2 şuan...Almayı planlıyorum.
  • FX57 sana bir sorum olacak başka konularda tartışıldı lakin ben net bir şekilde anlayamadım bu x2 kartlar 1GB ve 256 bit mi yani tek kart olan 1 gb 256bit le eşdeğermi yokya 1 gb 512 bit gibimi çalışacak çünkü 22 ' bi ekran aldım ve hala karta karar veremedim, kesinlikle HIS Iceq marka kart almayı düşünüyorum 3870 lerde 1gb modelin çıkma ihtimali varmı yada 3870x2 lerde ıceq serileri böle bir bilgi varmı sende,
    birde Ati nin yakın zamanda çıkaracağı karlat rv1000 miydi tam hatırlamıyorum ama onla ilgili bir bilgi verirsen sevinirim
    teşekkür ederim..
  • bench kasanlar bu sistemi kullanır:) yeni rekorlar gelirse kimse şaşmasın.
  • bir şey daha soracaktım unuttum cf desteklemeyen oyunlarda x2 kartlar 512mb ve 256 bitmi çalışacaklar, öyleyse 3870 hıs ıceq turbo almak daha mantıklı gibi geldi bana

edit: 3870 HIs ıceq 3 turbo 1gb 512 bit olsa tam süper olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badtr -- 7 Şubat 2008; 10:54:45 >
  • @badtr

Evet desteklemeyen oyunlarda aynen öyle çalışacak çünkü her iki gpu nunda kendi rami vs. si var çift ekran kartı desteklemeyenn oyunlarda dediğin gibi.
  • Haber için teşekkürler hocam.Bu driver dan bende umutluyum inşallah performans olarak bi artış olur..
  • her zaman ki gibi para tuzağı...
  • 9800GX2 nin sürücüleri ne derece hazır bilinmez ve ATI nin çözümüne göre performans farkı nasıl olur o da bilinmez şuanlık ama 2 adet HD 3870 x2 9800GX2 den çok daha pahalı olacaktır (çektiği güç itibariyle de quad crosfire dezavantajlı) ve sürücü sorunlarına kurban gidebilir.
  • ati costu
  • Bu ürünler zaten son kullanıcıyı fazla ilgilendirmeyen ürünler. Fiyatı, ısınması falan hikaye, maksat "en hızlı ekran kartını ben ürettim" diyebilmek, prestiji kazanabilmek. Ati, NVidia'nın Ultra'sından bayrağı aldı, geri vermeye de pek niyeti yok gibi.
  • Zaten yazıda da denildiği gibi 9800GX2'nin, HD 3870 X2'den daha pahalı ve daha çok ısınan çözüm olacağına kesin gözüyle bakılıyormuş. Bence sırf bu nedenden dolayı bile bazı kullanıcılar HD 3870 X2'ye yönebilir. Ama bu hamle de AMD-ATI'ye iyi bir tedbir olmuş.
  • 3DMARK Rekorları için bu e.kartlarını alanlar çıkacaktır. normal kullanıcılar bütçelerine göre e.kartı seçimine gidebilir.
  • Atinin yapması gereken 3870 X2 nin fiyatını birazdaha aşağıya cekmek ve sürücü geliştirmek... Firmalar da OC editionları arka arkaya cıkarırlarsa... 9800X2 nin yüksek fiyat ve yüksek ısılı dezavantajlarıyla bu kart karşısında pekte bi gücü kalmaz...

Quad CF lasım değil mevcut 3870X2 üzerinde saglam driver geliştirmeleri yapılsın oda yetecektir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: BeWBeWC!BeWBeW

3870 x2 şuan...Almayı planlıyorum.

avatarına yakışacak mı bu (veya değiştirmeyi mi düşünüyosunuz?)
  • quote:

Orjinalden alıntı: AM2

Haber için teşekkürler lakin benim için şimdilik Zotac 8800GT AMP işgörür.Tabii diğer donanım ürünleride değişecek.

bence de şimdilik Zotac 8800GT AMP iş görüyor... Olay zaten ne kadar çözünürlükte oyun oynama meselesi, herhalde çoğu kişi max. 1280x1024 de oyun oynuyordur.. SLI ya da CF kullanmak yüksek çözünürlükte (1680x1050 , 1920x1200 , 2560x1600 vs.) mantıklı olsa gerek. Aynı şey ATI ya da Nvidia nın X2 modelleri için de geçerli. Ha benim 24" ya da 30" monitörüm var derseniz başka...
  • x2 ler bence sadece şov amaçlı piyasaya sürülmüş kartlardır!!!
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.