Şimdi Ara

İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı İst./Küçükyalı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
6
Favori
225.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OrduLu GeçmişLere bak senin hakkında yorum yapıLıyor .. Bende geLiyorum NBC. Çavuşu oLarak.. Msn versene ekLiyim Konuşuruz ordada görüşürüz Tertip..
  • s.a beyler
    bende ikmal maliye okuluna düstüm ikmal cavusu olarak bursadan geliyorum 27sinde teslimim aynı yere düsen arkadaşlar msn daywolker_78@mynet.com ekleyin konusalım
  • merhaba arkadaşlar bende ikmal çavuşu olarak buraya düştüm bursadan 28inde görüşmek üzere
    msn ozkandost10@hotmail.com
  • beyler bende istanbul b.çekmeceden küçükyalıya çavuş olarak gidicem 27 sinde teslim oluyorum dileyen arkadaşlarla görüşüp şimdiden arkadaş olalım ki yabancılık çekmeyelim. bu arada aşçı çavuş ne demek yaw :D:D:D:D karizmayı yerlere serdik anasını satim xD neyse görüşmek üzere :)

seydialiazman@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monster_suskun -- 22 Mayıs 2009; 18:50:50 >
  • s.a arkadaşlar benimkide ikm-055 aşçı çvş bu ne demek ne yaparlar orda bu arada 28inde ordayımm msn ekleyin berkan_samed18@hot.com bilgi verirseniz çok sevinirim
  • Hadi hayırLısı .. KocaeLi'den geLiyorum ama NBC çavuşuna rastlamadık neyse aşçıLar görüşürüz orda La bana çok yemek verin çok yirim :D
  • büyük umutlar besleyenler bence hiç heveslenmesin zor bi acemilik sizi bekliyor eğer çavuş eğitim bölüğüne düşerseniz rahatsınız ancak 1. ve 2. ikmale düşerseniz şimdiden allah yardımcınız olsun... biz kısa dönemlerin ilk eğittikleri acemiler olduğumuz için baya bi canımıza okudular DARISI BAŞINIZA...unutmadan hiç de öyle istanbul işte rahat olur torpilli mekanı diye düşünmeyin ve 89/3 gelecekler şimdiden kıçınıza batacak taşlara, bulgur pilavına, bi düdük çök bi düdük kalk'a , ve saatlerce günesin alnında oturmaya alışın...
  • olum cavus egitim bölüne düsersiniz de diyer bölüklere düsersinizde boku yediniz bir ay boyunca bol bozuk para götürün benim suanda 40 günüm bitti valla bol bol bulgur pilavı yiyorum
  • Slm arkadaşlar ben İstanbul/Küçükyalı da askerlik yapıyorum 2. ikmal er eğitim tugayındayım. Walla burası gayet güzel yer hele bide Kıdemli Uzman Çavuş Haluk KIVRAK war çok baba adam ama ilerleyen zamanlarda İkmal Eğitim Bölüğüne geçecekmiş. Eğer burda askerlik yapar we Haluk uzmanın yanına düşerseniz yaşadınız çok baba adam
  • Bu foruma girmekteki sebep mutlaka yeni askersiniz ve yerinizin İkmal Maliye Okulu Merkez Komutanlığı olduğunu öğrendiniz ve uykularınıza giriyor eminim.Çevrenizdekiler iyidir,şöyledir,böyledir deyip kafanızı karıştırmaktan başka bir şey yapmıyorlardır.Çünkü bendede aynı şeyler oldu.Bende 325. kısa dönem askerliğimin acemilik ve usta birliği olarak bu kışlada hatta acemiliğinizin tamamını geçireceğiniz eğitim taburunda yaptım.Bu yüzden hem kısa dönem gidecek arkadaşlar hemde uzun dönem gidecek arkadaşların bütün sorularına seve seve cevap verebilirim.Bu yüzden bilgi vermek istedim.Çünkü bende askere gideceğim zaman saatlerce araştırdım ama gittiğimde bazı zorluklar yaşadım.Zaman ayırıp da bu metni okuduğunuz takdirde eminim pek çok soruya cevap bulmuş olursunuz.(((((Ben de 325.kısa dönem Eğitim Çavuşuydum)))

Öncelikle İkmal Maliye Okulu KENAN EVREN KIŞLASI olarak geçer.Yeri Küçükyalı’da mezarlığın hemen yanındadır. Maltepe,Bostancı’ya Oldukça yakındır.Ulaşım Sorunu yoktur hemen hemen herkes bilir.Kadıköy’den ulaşım oldukça rahattır.Harem’dende E-5 ‘e çıkmanız yeterli.Trenle gelmeyi düşünürsenizde Haydarpaşa’da trenden indikten sonra yürüyerek Kadıköye inerseniz orada E-5’den Maltepe,Küçükyalı yazan mavi minibüslere binmeniz ve şöföre ‘Abi beni Kenan Evren Kışlasında İndirebilir misiniz demesi yeterli:)’Şaka bir yana indiğiniz yerde üst geçit var karşıya geçin ve dikkatinizi çeken ilk yokuşdan yürümeye başlayın.(Merak etmeyin çarşı izinlerinde yokuş işkence gibi gelecek size) …Neyse zaten o yokuşu çıktıktan sonra Kışlanın kapısının önüne gelirsiniz.Evet artık dönüş yoktur içinizde değişik bir duyguyla yavaş yavaş kapıya yanaşırsınız.Ailenizle felan geldiyseniz kapıdan ağlaşmalar başlar ve sivil hayattan ayrılık vakti gelmiştir…Haydi bismillah…

İçeri girdikten sonra öncelikle gazinoya alınırsınız burada ilk evrak takipi ve çanta arama işlemleri olur.Sokulması yasak şeylere el konulur.Biraz sayı kalabalıklaşınca kayıt için Eğitim Taburuna topluca götürülürsünüz.İlk dörtlünüzü götürülürken burada yaparsınız ve askerliğiniz sonuna kadar her zaman yanınızda 3 kişiyle birlikde 4’lü yaparsınız..Neyse 15 dklık bir yürüyüşden sonra eğitim taburuna gelirsiniz.burada 4 lü bir şekilde sırayla kayıt işlemleriniz başlar.Kayıt işlemlerini dediğim internetteki gibi bir kayıt değil kesinlikle,saatlerce süren ve binlerce imza attığınız bir aşama:).Kayıt esnasında elinizdeki belgeleri kaybetmeye dikkat edin…Sonra saçlarınız felan 1 dk süren bir traşla kabak hale gelir.Dışarda asker traşı oldum etmezler diye düşünmeyin 1 numaraya vuruluyor kaçışda yok.Eğer herkes ordaysa fotoğraf çekimi,aşı,sigorta gibi işlemler yapılır.Fotoğraf,sigorta için 20-25 liraya yakın bir maliyetiniz olur.Ayrıca almanız gereken bazı malzemelerde olacak ama en son giderken götürmeniz gereken şeyleride yazacam zaten..Bu aşamlarda eksiklikler zamanla hallolur.Aşı vurulup fotoğraf çekilmeyen,onu yaptırıp bunu yaptırmaayn diye diye ayırırlar.Sonra kıyafet alımına gelirsiniz.5 dk sürmeden elinizde yığınla eşya olur o yüzden fazla bişey götürmeyin..Bu arada eşyalarınızı kaybetmemeye özen gösterin özellikle giderken yanınızda kalın yazan bi cd kalemi alırsanız çok iyi olur.(Yada Keçeli Kalem).Eşyalarınızı felan aldıktan sonra sizleri ya banyoya yada koğuşa götürürler gerçi eninde sonunda ikisinede gideceksiniz ama…Eşyalarınıza sahip olun kesin kaybolacak çünkü.Çalınma değil ama kaybedebilirsiniz.İlk gittiğinizde kesinlikle kimseye rütbesi ne olursa olsun onbaşı olsa dahi Hocam,abi.kardeş,birader,kirve, gibi hitaplarda kesinlikle bulunmayın Dakka 1 gol 1 olmasın yani..Koğuşlarda 34 kişi kalıyor zamanla alışırsınız.Dolaplarınız başta çok küçük gelebilir ama zamanla düzene girer merak etmeyin.Kalk sabah 5’dir.Bilemediniz 5:30…İlk zamanlarda yemeklere alışamayabilirsiniz ama askerlik adama her şeyi alıştırıyor.Sigara kullanıyorsanız dışarıdan gelirken 4 paket kadar sigara alın ilk günler kantin sorununuz olacak.Eğitimler en kısa zamanda başlar.Biraz kısa dönemlere bilgi verdikten sonra Uzun dönemler sizede dönecem tekrar.Kısa dönem askerlik kalkalcakdeniliyor ama kesinleşmedi.Kısa dönemler Piyade ve İkmal Olarak 2 çeşit olarak kısa dönemlerini yapacaklar.Tam 28 gün acemiliğiniz olacak.Yemin töreninizde onbaşı olacaksınız.Ama Piyade olanlar İstanbul içinde çeşitli yerlere dağılacaklar.İkmal olanlar ise Kenan Evren Kışlasında maratona devam edecekler.İkmaller (eğitim taburu olması durumunda ) 2 çeşit kuraya kalacaklar.ilki hangi tabur olduğuna dair bir kura bu kurada.1.Lojistik Destek (tavsiye etmem) 2.İkmal Maliye 3.Lisan Okulu 4.Eğitim taburları var bu 4 seçenekten birisini kurada çekersiniz…Eğitim Taburunu Çekenler İçin Konuşuyorum 2.kurada hangi bölük olduğuna dair bir kura.Yani eğitim taburu 4 bölükden oluşuyor. 1.Çavuş Eğitim Bölüğü (kısa dönemlerin acemilikdeki bölüğüdür aynı zamanda) 2.İkmal Eğitim Bölüğü 3.Birinci ikmal Bölüğü 4.İkinci ikmal bölüğü…Bu dört seçenekten birisini seçersiniz hepsi iyidir.Ama en iyi si Çavuş Eğitim Bölüğüdür.Bölük komutanı (Hasan Naci Özcan) inanılmaz birisidir çok babacan kral bir adamdır.%100 seversiniz hatta ayrılırken üzülürsünüz bile o derece.Başka kısa dönemlere söyleyebileceğim bir şey yok.Acemiliğiniz boyunca çarşı izni olmuyor tabi.Ama çok üst bir durum olursa özel izin alabilirsiniz.(cenaze gibi).Onun dışında sivil hayattaki kişiliğinizi kesinlikle evde bırakın yoksa çok zorluk çekersiniz.Mesleğiniz kariyeriniz paranız kesinlikle bir işe yaramıyor…
    Kısa dönemde Uzun Dönemde olursanız olun yanınızda 250 lira civarı almanız yeter çok yüklü para almayın.onun dışında kışlada Akbank var atm kartı edinin inanılmaz işinize yarayacaktır.Yemin törenlerinde sonra çarşı izinleriniz olur.Bir sıkıntı olmadığı takdirde çarşıya çıkarsınız..Kurallara uyarsanız problem olmaz.Kışın gidecek olanlar için kesinlikle yanınızda askeri yeşil kazak Mutlaka alın ve içlik oradan verilenler size sorun olabilir..kışın soğuk çünkü Askeri kazak mutlaka alın derim.Uzun dönemler 75 gün acemilik yapar.Ve dağıtımları Türkiyenin her yerine çıkar.Batısından doğunun en ücra köşelerine kadar her yere çıkabilir.Aynı zamanda turizm ve gıda üzerine bonservisiniz varsa mutlaka yanınıza alın işe yarıyor.(,dondurmacı,tatlıcı,dönerci,pastacı,mezeci,müzik aleti felan çalan varsa)..
    Askere giderken yanınıza almanız gerekenleri yazıyorum…
    -Askeri Kazak (kış için)
    -Islak mendil (mutlaka çok lazım olur)
    -Köpük traş kremi ve kullan at bıçaklarda 2 bıçaklı kullan atlar olabilir.
    -Traş kremi.
    -pudra.
    -kağıt mendil.
    -sivil terlik.
    -basbas lı sıvı sabun.
    -Şampuan
    -Ayakkabı boyasını büyük alın birde mutlaka fazladan sünger alın yedek.
    -minik kilitlerden alın sarı olanlardan botlar için lazım olabilir ama çok yer değişimi olan biryer değil.
    -ilk seferde 5 er tane don ve atlet alırsanız yeter.kantinlerdede her şey var zaten.
    -Mutlaka bir tane cep defteri ve siyah pilot kalem 2 tane.
    -casio f 91 saat.
    -başlangıçda Telekom kart lazım olur ama zamanla içerde superonlıne nın asker kartları var onları kullanın daha avantajlı.(kredi kartıylada arama yapılabilen ankesörler var.)Telefon sıkınıtnız çok olmaz.
    -Çorap alın ama kaliteli alın siyah ve uzunca olsun.
    -Cd kalemi yada keçeli kalem.
    -kişisel bakım için gerekli şeyleri alın (tırnak makası,cımbız felan lazım olur)
    -Sigara kullanıyorsanız sigara alın 4 paket kadar ilk günler sıkıntı yaşarsınız.
    -çok fazla tüm para olmasın yanınızda 5lik 10luk olursa iyi olur hatta madeni bile olabilir.100 lira tüm paranız olsun 10 lira madeni parası olan sizden zengindir:)…

Başkada yazabileceğim bir şey yok yeterince açıklayıcı olmuşumundur heralde…Ama özlüyorsunuz zamanla inanılmaz hayatlarla karşılaşıyorsunuz…halinize şükrediyorsunuz..Bazen özlemiyor değilim…Sana da kolay gelsin şimdiden hayırlı teskereler..Başta sıkıntı yaşayacaksın herkes gibi ama sıkma canını bu vatan için neler neler yapılmadi ki bizim yaşadıklarımız neki..Her şey bu güzel vatan için…

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkok1983 -- 20 Temmuz 2009; 16:01:04 >

• EVET ARKADASLAR BUNDAN 60 GUN ONCE BEN SORU SORUYODUM GECMIS SAYFALARA BAKANLAR ANLAR SIMDI BU KISLADA 60 GUNUM GECTI UZUN DONEMIM VE BUGUN AGUSTOSUN 25 I DAGITIM YERLERINI OGRENDIK BEN BURDA KALIYORUM TABI EGTIM TABURUNA DUSTUM AMA BAKALIM NERESI OLACAK 4 BOLUKTEN BITANESI OLCAK AMA HANGISI BAKALIM BURYA GELICEK ARKADSLAR BENI GORURU ZATEN BURDA BEN SU ANDA CAVUS EGITIM BOLUGUNDEYIM BUGUN MEHTAP 12 12 GUN SONRA BURDA KADRO OLACAM ISIMLIKTE BULUT YAZIYO BEN BURALARADYIM MUTHIS BI YER SIZI BEKLIYO BI DUSUK COK BI DUDUK KALK
  • ikmal eğitim bölüğündeyim 08.08.09 günü dağıtım iznine gidiyorum buraya gelecek acemilere kötü bir haberim var Yıldırım Yılmaz diye yeni assubay baş çavuş geldi çok iyi bir komutan ama en ufak bir hatada bölüğün hepsine birden ceza veriyor 89/3 ler çok dikkatli olmalı
  • bende yarın sınava gideceğim kenan evren kışlasına. sakarya'dan araba ile otobandan nasıl gidebilirim? bilen varsa anlatabilir mi? teşekkürler...
  • arkadaşlarrr yokk mu bnle gelennn ikmal maliye okulu eğitm merkezine orduluyumm varsa şimdiden tanışalımmm cvp bekliyorumm
  • prens-asi@windowslive.com ekleyin bnle gelenlerrr
  • bnde oraya geliyorum hunter msn adresini versene
  • arkadaşlar bende oraya geliyorumm ahmet74_@hotmail.com görüşelim
  • Buraya düşenlerin Allah yardımcısı olsun.
  • arkadaşlar bende TSK KBRN OKL.VE EĞT.MRK.K.LIĞI na düştüm istanbul küçükyalı..89/3 gelen varsa soul-77@hotmail.com eklesinn msnn
  • ikmal eğitim bölüğünde Temel ÇIRAK diye uzman çavuş var çok baba adam onun üstleri bile temel baba yada temel abi der eli öpülecek adam ben acemiliği burada tamamladım yeni iki tane astsubay var 89-3 ler çok dikkatli olmalı gece süründürdüler bizi ona göre.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.