Şimdi Ara

## Intel'den Core 2 Extreme X9000 Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel'den Core 2 Extreme X9000 Geliyor ##

45nm üretim teknolojisine sahip hem mobil hemde masaüstü işlemcilerini yaygınlaştırma çalışmaları içerisinde olan Intel, bu ay içerisinde şimdiye kadar hazırladığı en güçlü mobil işlemci olacak Core 2 Extreme X9000'i kullanıma sunabilir. Çarpan kilidi açık olan yüksek performanslı masaüstü işlemcilerin dahil olduğu Extreme serisi için Intel geçtiğimiz yaz aylarında önemli bir adım atarak X7800 ve X7900 modelleriyle birlikte Extreme serisini mobil platforma da taşımıştı. 45nm ile hem mobil hemde masaüstü platformları için yeni modeller üzerindeki çalışmalarını sürdüren Intel'in en yeni hamlesi ise çift çekirdekli Core 2 Extreme X9000 oluyor. 2.8GHz'de çalışan 800MHz FSB ve 6MB L2 bellek ile gelen işlemci belirttiğimiz gibi firmanın en güçlü mobil işlemcisi olacak. Bu ay içerisinde kullanıma sunulması beklenen işlemcinin ay sonu veya Mart ayının başında iddialı markaların "Desktop Replacement" olarak ifade edilen yüksek performanslı modellerinde kullanılabilir. Intel'in bu hamleleri rakibi AMD'yi masaüstünden sonra dizüstünde de zora sokacak gibi gözüküyor. AMD'nin Mayıs ayında kullanıma sunması beklenen Puma platformu ile muhtemelen iddiası yeni Turion Ultra serisi mobil işlemcilerinden ziyade 780G yonga setinin mobil varyasyonu olan RS780M olacak gibi gözüküyor.

• ya bunlari istemiyoruz

biz normal quad core lari istiyoruz yeni seri

artik piyasaya ciksinda su q6600 lar dussun
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

ya bunlari istemiyoruz

biz normal quad core lari istiyoruz yeni seri

artik piyasaya ciksinda su q6600 lar dussun

senin söylemenle olmuyor arkadaşım

ayrıca bunların çıkmasıda bir bakıma iyidir , belki eski serilerde indirime giderler..
  • amd nin notebook konusunda işi sıkı tutması lazım yani.
  • Laptopların ilginç BIOS'larıyla işlemciye O/C yapmak neredeyse imkansız iken ve ortalıkta güncel laptop anakartlarını tanıyabilen O/C yazılımı yokken çarpan kilidi olmayan işlemciyi laptopa adapte etmek fikri gerçekten ilginç ve anlamsız olmuş. Gerçi böyle bir işlemciye sahip laptopı alan bir kullanıcı daha da ilginçtir bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: .TaneR.

amd nin notebook konusunda işi sıkı tutması lazım yani.

AMD'nin Puma platformunda kullanacağı Turion Ultra kod adlı yeni mobil işlemciler şu an kullanılan Turion64 X2 işlemcilerinin yeni özellikler ve bazı iyileştirmeler ile geliştirilmiş versiyonları olacaklar. Turion Ultra işlemcileri özellikle güç tüketimine yönelik iyileştirmeler ve HyperTransport 3.0 desteği gibi yenilikleri ile dikkat çekiyor. Belirttiğimiz gibi AMD'nin en önemli iddiası RS780M yonga seti ve yonga seti dahilinde gelen DirectX 10 destekli HD 3200 entegre grafik işlemcisi olacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoolnQuiet

Laptopların ilginç BIOS'larıyla işlemciye O/C yapmak neredeyse imkansız iken ve ortalıkta güncel laptop anakartlarını tanıyabilen O/C yazılımı yokken çarpan kilidi olmayan işlemciyi laptopa adapte etmek fikri gerçekten ilginç ve anlamsız olmuş. Gerçi böyle bir işlemciye sahip laptopı alan bir kullanıcı daha da ilginçtir bence.

Böyle bir laptop diğer donanımlarıyla birlikte 3500 - 6000$ arası olacağı için alıcısına mevcut en iyi işlemciye sahip olduğunu bilmek yetecektir. Zaten ısınan laptoplara ne kadar hız aşırtma yapılacağı da muamma ama intel her kulvarda elindekini değerlendiriyor.
  • CeOfFuture
    40 defa söylediniz hala olmadı mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: OErdem

CeOfFuture
    40 defa söylediniz hala olmadı mı?

olacak olacak az kaldi
  • Mobil platformlara overclock fikrine sıcak bakmıyorum, zaten yeterince ısınıyorlar. Özel soğutma çözümü sunan fiyatı 3000-4000$+ mobil ürünlerde ancak kullanılabilir. Intel'den beklenen gerçekten ilgi çekici uygulama ancak quad core ların (mobil) 400$ seviyesine çekilmesi olur. Bu sefer de şöyle bir soru gelir, bu kadarı da gerekli mi? Çoğu laptop kullanıcısının masaüstünde yapıp da laptopda yapamadığı şey, kaliteli grafikle oyun oynayamamak ve bazı grafik özelliklerinden mahrum kalmak. Masaüstünün giriş seviyesinin mobil muadilini barındıran laptoplar bile 1200 den başlıyor. Darboğaz ve fiyatın uçukluğu burada devreye giriyor. Laptoplar da zaten masaüstünden 2 kat hızlı demode olup, ikinci el satış değerini kaybediyor, aynı cep telefonları gibi...
  • X9100 İşlemcisi sanırım FSB 1066mhz olacak
     ## Intel'den Core 2 Extreme X9000 Geliyor ##
  • fx57, Intel işlemcilerde yeni isimlendirme ve kodlama sistemine geçti, daha haberini göremedik, ben yabancı bir sitede okumuştum, umarım hazırlıyorsundur. P, SP , SL, SU kafalar iyi karışacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

fx57, Intel işlemcilerde yeni isimlendirme ve kodlama sistemine geçti, daha haberini göremedik, ben yabancı bir sitede okumuştum, umarım hazırlıyorsundur. P, SP , SL, SU kafalar iyi karışacak

Bahsettiğin modeller ile ilgili ilk bilgiler forumda vermiştik. Tabi dileyen olursa ayrıca bir değerlendirme de yaparız. Bahsi geçen işlemciler Intel'in Mayıs ayında duyurmayı planladığı yeni mobil platformu Montevina'da kullanılacaklar.
  • Ben haberleri günlük takip ediyorum uzun zamandır, anasayfada çıktı mı bu haberin? Nasıl oldu da gözümden kaçtı anlamadım.
  • Laptoplarda bu işlemçi tavan yapar ama bence pek gerekli değil sadece gösteriş!!!
  • bu işlemci de çarpan kilidi açık olduğundan herhalde bios ta ya da başka bir yazılımla oc imkanı sunulacaktır diye düşünüyorum. en azından pazarlaması bu şekilde yapılabilir.
  • ama biz hala orta çağdan kalma modelleri görüyoruz piyasada maşallah. hiç fiyat kıran yok adam akıllı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

Laptoplarda bu işlemçi tavan yapar ama bence pek gerekli değil sadece gösteriş!!!

Çok haklısın. Zaten laptop pc ler için neden abartılacak derecede hızlı işlemci çıkarırlar ki? İşlemci performansı ortalamanın üstünde olsun, az ısınsın, az güç harcasın yeter bence.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

fx57, Intel işlemcilerde yeni isimlendirme ve kodlama sistemine geçti, daha haberini göremedik, ben yabancı bir sitede okumuştum, umarım hazırlıyorsundur. P, SP , SL, SU kafalar iyi karışacak

Bahsettiğin modeller ile ilgili ilk bilgiler forumda vermiştik. Tabi dileyen olursa ayrıca bir değerlendirme de yaparız. Bahsi geçen işlemciler Intel'in Mayıs ayında duyurmayı planladığı yeni mobil platformu Montevina'da kullanılacaklar.

fx-57 maşalalhın varya mükemmelsin anında yapiştirdin cevabı ben de anasayfada yayinlanamdigini düşünmüştüm.Fakat dikkat ettiğim birşey var bu bazen oluyor bilmiyoryum size de oldu mu: bazen anasayfaya yeni eklenen haberler oldugunda en üstet olması gerekirken dünün haberlerinin yanında oluyor her dakika hiç zamn kaybetmeden siteye giriyom canım sıkılıyor anasayfadan tümü... diyorum bi bakiyom aşşagilarad okumadigim yeni haber yer almiş bu sizede de oluyormu?

• quote:

Orjinalden alıntı: babaoglu

quote:

Orjinalden alıntı: max975

Laptoplarda bu işlemçi tavan yapar ama bence pek gerekli değil sadece gösteriş!!!

Çok haklısın. Zaten laptop pc ler için neden abartılacak derecede hızlı işlemci çıkarırlar ki? İşlemci performansı ortalamanın üstünde olsun, az ısınsın, az güç harcasın yeter bence.

Yanlış düşünüosunuz laptoplar az ısınsın az güç harcasın diyip aynı performansı vermeye çalışıyorlar böyle olunca noluyor laptoplardaki işlemciler çokdaha bir performanslı oluyor laptoplarda düzgün işlemci yok diye almıyordum acikcası evdeki makinamı satıp böyle bi laptop alabilirm...
    o.c yapıp 4ghz laptop kullanırım :) tabiki fişte:)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.