Şimdi Ara

[ Firefox ve ImageBot ile kolay ImageShack ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
5.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forum sayfalarına resim yüklemek, genel bir sorun. En çok kullanılan yöntemler ise bir resim sunucusuna resmi yükleyip buraya [simage] tag i ile eklemek. Ancak iki büyük sorunumuz var, kotalı arkadaşlar ve bozulan sayfa düzenleri.

Her biri 500 KiB olan 10 tane resmin sayfada gösterildiğini varsayalım. [simage] veya [simage] kullanılsa dahi resmin tümü sunucudan yüklenildiği için toplam veri aktarımı 500x10= 5000 KiB olacak ve maalesef arkadaşlarımıza bunu engelleme imkanı sunulmamış olacaktır.

Ancak aşağıdaki yöntemle, önizlemeler gerçekten küçültülmüş resimler olduğu için boyutu 10 KiB'ı geçmeyecektir ve toplam veri aktarımı 10x10= 100 KiB olacaktır ve isteyen kullanıcı istediği resmin altında yazan boyut verisini dikkate alıp açıp tam kalite ile resmi görebilecektir.

Yukarıdaki nedenleri göz önüne alarak, Firefox ile çok miktardaki resmi nasıl kolaylıkla ImageShack'a yükleyeceğimizi ve linklerimizi DonanımHaber için nasıl kolayca alacağımızı adım adım göstereceğim.

1. Öncelikle Firefox ile https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1174 adresini açıp sayfanın altında kalan Install Now tuşuna basıyoruz.

2. Açılan Yazılım Kurulumu kutusundan Şimdi Kur'a tıklayın

3. Kurulum bittikten sonra Firefox uygulamasını baştan başlat'a tıklayın

4. Firefox baştan başladıktan sonra Araçlar > ImageBot > Float yolunu izleyerek yeni ImageBot penceresini açın.

5. Açılan ImageBot penceresinde Template Editor'e tıklayın. Aşağıdan Create'e tıklayın. Name kutusuna herhangi birşey girin. Contents kısmına eksiksiz olarak şunları girin:
    "[link=" + image[URL] + "][image]" + image[THUMB] + "[/image][/link] "
    Sonra aşağıdan Save'e basın.

6. Upload Center sekmesindeki boşluğa fare ile sürükleyerek resimlerimizin yüklenmesini başlatalım

7.Resmimiz yüklendikten sonra aşağıdaki gibi sol tarafında önizlemesi, sağ tarafında ise Done yazısı çıkacaktır

8.Yüklediğimiz resme sağ tıklayıp aşağıdaki gibi oluşturduğumuz yeni kısayol ile resmin adresinin bilgisayarımızın belleğine kopyalanmasını sağlıyoruz. Aşağıdaki örnekte bilgisayarıma kopyalanan metin:
    [link=http://img229.imageshack.us/img229/8623/dsc00073lw4.jpg] 
    [image]https://store.donanimhaber.com/55/19/c3/5519c3caf2d86f262d8feacccb3332b3.jpg[/image][/link]

9. Ve resmimiz hazır

Bu işlemi aynı anda birden çok dosyayı gönderip foruma yapıştırılacak linklerini almak için kullanabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeceBekcisi -- 6 Ocak 2009; 21:12:25 >

• Güzel paylaşım Teşekkürler ama sanki İmageShack a girip upload edip DH ye eklemek daha kolay ve pratik gibi
  • Çoklu yükleme özelliği gerçekten kulanışlı
  • Evet, davayı anladım.

Çok iyi 1 yöntem cidden. Benim bilg.de yüklü o direkt sağ tuş olarak ama o TH olayı yapmio. Direkt 800*600 ve de başına image koyuyo.
    Ben saten Firefox kullaniodum, çok ii oldu bu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ByAdmin

Güzel paylaşım Teşekkürler ama sanki İmageShack a girip upload edip DH ye eklemek daha kolay ve pratik gibi

her seferinde ImageShack daki BBCode ları DonanımHaber dekilerle uyumlu hale getirmeye uğraşmak sıkıcı bence, ayrıca tüm bu işlemler yalnızca 1 defa yapılacak, sonraki her resim yükleme için yalnızca 4, 6, 7 ve 8. adımları izlemek kâfi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeceBekcisi -- 6 Şubat 2008; 21:03:42 >
  • Teşekkürler paylaşımın için
  • hade bakalım

turuncu Kanarya

• işe yarar bir program...

teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzaktan Kumandan -- 6 Şubat 2008; 22:06:50 >
  • Valla ben de beğendim az önce denedim

Resmi firefox ile açın ve resim üzerinde sağ tıklayın
    Menüde upload image komutu var
  • Sadece linki alması için nasıl bir ayar yapmak lazım?
    Denedim olmadı

Normalde bu ilk ayarın içinden likn seçiliyor ancak
    Tek komutla linki almaya çalışıyom.

Birde eklenti penceresinden eskileri silinince linkten de mi siliyor acaba?
    Denemeyi buraya yapıyorum

Denedim Linkten silme yapmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 9 Şubat 2008; 15:37:53 >
  • Sadece resmin adresini almak istiyorsan
    image[URL]
    yazman yeterli
  •  [ Firefox ve ImageBot ile kolay ImageShack ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackSparroW- -- 19 Mart 2008; 12:11:46 >
  • Yararlı bir paylaşım. Sağol
  • ben imageshack'in kendi sitesindeki eklentiyi kullanıyordum resimlerin üzerine tıklayarak kolayca yükleme yapabiliyordu ama bu eklenti de çok güzelmiş. teşekkürler..
  • Teşekkürler çok kolaylık sağlayan bir eklenti.Önizlemeli yapmak için bir sürü uğraşıyordum sağol.
  • Sağolasın,güzelmiş..
  • İşte bu yüzden seviyorum ben Firefox'u herşey onun içinde,bize sadece indirip kullanmak kalıyor :)
  • harika bir paylaşım, üstelik resimleri belirlediğimiz bir standartta da upload edebiliyoruz
  • ben yapamadım daha dogrusu upload derecesi bi alçalıyo bi yükseliyo ama uplaod olmuyo
  • Güzel gerçekten saol
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.