Karın kası nasıl yapılır?
182 Cevap279578 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

58 Mesaj
6 Şubat 2008; 7:22:22 

Merhaba herkese Yasım suan 15 Temmuzda 16 olcam boyum 179 cm kilom 64. Sizce boyuma gore kilom nasıl? Cevremdekiler zayıfsın zayıfsın diyor ama hafif gobegim var abim diyor gobegin falan yok ama benim iyi hissetmem icin dedigini biliyorum cunku bakinca belli oluyor ama dedigin gibi cok az bi gobek var gunde 250-500 arasi yarim mekik cekiyorm vakit bulursam 1000 e kadar gidiyorum Cok cok hafif karin kasi olmaya basladi gibi sıktıgım zaman hissediyorum yani. Boyle Arnold Sivastagezer falan gibi kas yigini olmak da istemiyorum boyle Brad Pitt abimiz ve onun gibiler gibi karin kasi yapmak istiyorum

Mesela yukarda ki resim gibi Bir de beslenme ile alakasi ne kadar var? Hafta icleri kahvalti ve ogle yemegi yemem. Cunku acikmiyorum. 4-5 gibi (16.00-17.00 ) eve geldigim de bir yemek yerim genel de sonra yemek yemem. Bazen ac olursam 7-8 gibi de az bir seyler yiyorum. Gunde en az 1 bardak bazen de 2 bardak sut iciyorum. Haftasonlari falan kahvaltida peynir zeytin de yerim. Portakal, elma , muz gibi meyveleri de her gun tuketirim. Bu durum da sadece mekik cekerek bahsettigim gibi karin kasi yapilir mi?Eger mekikle yapilmazsa hangi sporu onerirsiniz?Yuzme yapabilirim ama kas yapar mi bilmiyorum abim yuzuyor ve kas da yapar diyor ama bu konularda bana hep yalan soylediginden inanmiyorum. Bir de benim gogusler olmasi gerekenden biraz daha buyuk gibi. Yani belirginler one dogru. Ne yapsam kuculurler ya da duzelirler? Pek fazla yemek yemedigimden abim boyun uzamaz diyo ben de daha yasim genc oldugundan uzarim diyorum bu beslenme sistemimle boyum uzar mi sizce? 1.83-1.85 falan olabilir miyim? Yorumlarinizi esirgemeyin lutfen abim biyerden kiziyor bi yerden hafif gobegim ve goguslerimle depresyona girdim abim yine kizmakla beraber dalga geciyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi l-l a K a l\l -- 6 Şubat 2008; 7:24:42 >

2324 Mesaj
6 Şubat 2008; 12:29:49 

Mekik ve şınav çek.

rörörörööörööröröröörörröröröröörörörörörörörör

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Şubat 2008; 0:01:40 

Kendisi kardesim olur. Delirme asamasinda galiba. Ya o delirecek ya da beni delirtecek.

4029 Mesaj
7 Şubat 2008; 1:37:57 

O kadar kafaya takıyorsan günde 1000 tane şnav 1000 tane mekik çek.

Uzaklaştırılmış
7 Şubat 2008; 6:59:52 

quote:

Orjinalden alıntı: Magical Zero

Hoca gaz vermeyin ya sonra evde beni deli ediyor. Her sabah sordugu sorulardan bazilari

-Abi bugun bende bir zayiflama var mi?
-(Karnini acip) Abi karin kasi olusmaya baslamis mi?
-Abi boyum dune gore uzamis mi?
-Abi benim goguslerim gene dunku kadar buyuk mu?

2564 Mesaj
7 Şubat 2008; 10:52:36 

Karın KasLarını GeLiştiren Spor ŞekiLLeri Var Araştı Yap.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Uzaklaştırılmış
7 Şubat 2008; 11:05:13 

Her sabah kalkıp spor salonuna gidicen aletlerden kullanacan Rambo gibi olursun

Uzaklaştırılmış
7 Şubat 2008; 20:08:35 

öyle 1000 tane falanda olmas abartmayalım lütfen sakatlık çıkar.Boy ise genlerinin belirlediği bir boy aralığı vardır örnek:1.85-1.79 arası sen dışarı etkenlerle bunu full 1.85 yaparsın boy böyle bişey.

2340 Mesaj
7 Şubat 2008; 20:16:09 

Bir kerede mi 250-500 mekik çekiyorsun? Hayır bu mümkün değil de emin olmak için sorayım dedim? Ben 19 yaşındayım 2 ay fitness çalıştım 1.85 boy ve 71 kiloyum. Çalıştığım zamanlar 3 saatte birer saat arayla ortalama 40 yarım mekik çekiyordum hocadan izinsiz. 1-2 ay içerisinde karbonhidrat değeri yüksek olan gıdaları tüketerek istediğin şekli yalnızca mekik sayesinde alabilirsin. Tabi kas yaptım tamam daha beslenmeme, kendimi kasmama gerek yok, spor da yapma diyemem. 15 yaşındasın tam gelişme çağın, spor salonuna da gideceksen bırakma derim. Sadece karın kası için düşünme konu "nasıl karın kası yapılır" olduğu için diyorum. Abin yüzüyorsa sen de yüz. Kol ve omuzların gelişir böylece. Boyunun uzaması için de süt ve süt ürünleri tüketmeye devam et derim.

Ayrıca şu yazıyı da dikkate al "**Peki kilo nasıl alınır? Kilo almak için günlük kalori ihtyacınızdan fazla kalori almak gerekmektedir. Mesela sizin günlük kalori ihtiyacınız 3000kcal ise siz 4500/5000 ya da daha fazla kalori alırsanız kilo almaya başlarsınız fakat buradaki püf noktası şudur aldığınız kaloriyi egzersiz & vücut geliştirme gibi sporlarla birlikte değerlendirdiğinizde kas kütlesi olarak kilo alırsınız.... asıl olması gerekende budur tıp dünyası kas kütlesi olarak kilo almayı sağlıklı görmekte ve önermektedir yağ olarak kilo almak ilerde damar tıkanıklığı,kalp krizi, vb... sorunlara yol açtığı kanıtlanmıştır elbetteki vücudumuzun yağada ihtiyacı vardır fakat gerektiği kadar alınmalıdır...."

Kilo almayı dert etme diyorum. Sen beslen güzelce. Ha bir de boşver abini göbek çıkarsa kas kütlesi haline dönüştürürsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feat -- 7 Şubat 2008; 20:21:37 >

Uzaklaştırılmış
8 Şubat 2008; 0:26:30 

Abisi benim bosver falan ayip oluyor :P

1 kere de cekmiyor 500 mekik. 100 - 100 cekiyor herhalde . Yani bana oyle dedi bazen yoruldugunda 50 50 cekiyormus. Onun derdi kilo almak degil zaten o daha da kilo vermek istiyor. 68-69 kg di 1 ay once simdi 63 kg galiba. Daha da vermek istiyor. Kas yaparak kilo almaya da calismiyor kas yapip zayif kalmak istiyor ki bu da imkansiz gibi bir sey yani. Yuzmeye de gelmiyor benle cunku yuzmenin kas yaptigina inanmiyormus beyefendi. Gogusleri gercekten biraz buyuk bunun icin de zayiflamak istiyor ama sagliksiz olarak yapiyor. Cok az yemek yiyor ben de o yuzden kiziyorum ara da sira da.

Uzaklaştırılmış
8 Şubat 2008; 0:29:40 

zaten öyle abartılı çekmeyin,yarım mekik gerçekten çok faydalı ben bir kere abartmıştım ertesi gün belimi doğrultaamadım gerçekten çok fena ağrıyor

4029 Mesaj
8 Şubat 2008; 3:13:25 

quote:

Orjinalden alıntı: Y!g!T

quote:

Orjinalden alıntı: Magical Zero

Hoca gaz vermeyin ya sonra evde beni deli ediyor. Her sabah sordugu sorulardan bazilari

-Abi bugun bende bir zayiflama var mi?
-(Karnini acip) Abi karin kasi olusmaya baslamis mi?
-Abi boyum dune gore uzamis mi?
-Abi benim goguslerim gene dunku kadar buyuk mu?

Ben gaz vermedim hocam.Kardeşin çok kafaya takıyorsa o soruları cok soruyorsa sordugu anda yat yere cek şınav de.Cekmiyorsa evt sismansın de.Basında dur ceksin cekebildigi kadar.Bak bir daha soruyor mu?
Acımasız mı oldum?

Uzaklaştırılmış
8 Şubat 2008; 3:41:18 

Eve geldi simdi direk sinav mekik cekmeye gitti. Beyler ne oneriyorsunuz? Deliriyor mu? Bu kadar kafaya takmasi normal mi sizce? :S

Uzaklaştırılmış
8 Şubat 2008; 11:55:28 

Bir spor salonuna gitmeni tavsiye ederim. Bu iş çok önemli ,düzenli bir şekilde yapılması sonuç vermesi ile doğrudan bağlantılı. Karın, sırt, göğüs, kol v.s. hepsi için özel tasarlanan aletler var.

Bu konuda uzman kişiler salonlarda var. Sana bir program verecekler. Verecekleri program kilon ile bağlantılı olacak. Eğer kilon fazla ise daha çok çalışacaksın, kilon az ise çalışmalar az ama daha çok kilo almana yönelik olacaktır.

Sakın bu işi ben hallederim günde 1000 tane şınav çekerim gibi düşünme, bedenine zarar vermekten başka bir işe yaramaz. Her şey yavaş yavaş ve kademeli.

İyi çalışmalar, umarım idealindeki vücuda sahip olursun.

516 Mesaj
8 Şubat 2008; 13:37:22 

Arkadaşım ve abisi, şimdi bu işler için bir diyetisyene gitmesi ve de diğer arkadaşların dediği gibi spor salonuna gitmesi en iyisi..
Çünkü beslenme işlerini ve spor işlerini profesyonel anlamda destek almadan yapman kötü sonuçlar doğurabilir özellikle de kilo vermeye çalışıyorsan..

Ki sen diyorsun ki kahvaltı ve öğle yemeği yemiyorum diyorsun, ama sen diyetisyene gittiğinde sana yaklaşık olarak düzenleyeceği program şöyle olacaktır, kahvaltıyı çok açmış gibi yapıp akşam vaktine kadar öğünlerde bu değerleri düşürerek akşam öğününde en hafif olacak şekilde yemelisin, bu metabolizmanı da son derece rahatlatacaktır.. Sen belki o yiyecek bana yetiyor diyorsundur. Ama bir güreşçinin veya bir haltercinin öğünlerini ve çalışma şekillerini incelersen yeterince fazla yediklerini göreceksin, Çünkü kas yapmak bir bina inşa etmek gibidir, ve elinde malzeme varsa binayı yapabilirsin...

Bana gelince o kadar takma derim göbeğin varmış gibi gelebilir, ama inan bana göbeğinin olması sorun değil tabi suma güreşçilerinin ki kadar olmazsa daha iyi olur.. Ki ben fazla göstermiyorum ama 1.80 ve 100-110 kilo arası biriyim.. Dert ediyor muyum(Aslında dert ediyorum)? Ama senin kadar dert etseydim en azından 90 a düşmek için birşeyler yapardım...

Uzun lafın kısası arkadaşların dediği gibi bırak göbeğin çıkarsa çıksın ki o boy ve kiloya bakarak senin alacağın kilo direk göbekte toplanacağını sanmıyorum, hele de doğru egzersizleri yapmışsan kilo alırken onlar vücudunda kas olarak kas olarak kalacaktır, ben kendi ve arkadaşımı karşılaştırayım aynı kilo ve boyda olmamıza rağmen ben ondan biraz daha zayıf duruyorum... Ha ne var 100-110 arası bir değer olduğu için benim elbette göbeğim var,ve göğüslerin içinde dert etme yapacağın doru egzersizlerle onların istediğin kıvamına gelmesini sağlayacaktır, ama bunların hepsini istikrarlı ve düzenli bir çalışma yaparsan elde edebilirsin, yoksa bir gün zorlar iki gün zorlar sonra herkes çok mekik çeker, ama soruna doğru açıdan yaklaşmadıkça birşey yapamazsın, bende göbeğime yanlış açıdan yaklaştım ne oldu kendimi zorladım zorladım, bel ağrısı nüksetti bıraktım...

Sağlıcakla kal.

Pentium D 925 3.0 GHz @ 3.9GHz(V=1,336)(50dk prime 95==> 55 derece) Titan Amanda TEC

4029 Mesaj
8 Şubat 2008; 19:35:34 

boyun 179 olup kilon 64 ve gögüslerin öne dogru belirgin ise bence bir doktora git.Sarkmaması lazım yani o boyda o kiloyla:S

58 Mesaj
13 Şubat 2008; 20:25:37 

feat

bir seferde o kadar cekmiyorum. Genel de 100 100 yapiyorum eger formumdaysam 250-250 eger yorgunsam 50-50 cekiyorum.

korver

Spor salonuna gidecek vaktim olmuyor. Hafta ici hep okuldayim. Sabah 7 de cikip eve 5de geliyorum odevler falan derken spor salonuna gitmeye vakit kalmiyor. Anca evde sinav mekik cekebiliyorum. Barfiks cekilecek yer yok evde.

Mc_GayveR80

Sozlerin icin tesekkurler sen de beni abim gibi yanlis anlamissin. Ben kahvalti ve ogle yemegi yemiyorum evet ama sebebi zayiflamak degil ben kucukken de oyleydim pek yemek yemezdim sonra 1-2 sene icinde baya kilo aldim sonra boy uzadi falan yani hep boyleydim. Benim amacim kas yapmak. Kollarim da yeteri kadar kas var dumbbell alip biraz daha yapacagim kas sinav mekik ile de karin ve gogus kasi yapabilirsem cok iyi olur. Bacak kasi yapmak pek istemiyorum.Gobek cok az var onu pek kafaya takmiyorum kiyafet altindan belli olmuyor ama goguslere Kiyafetden de belli oluyorlar.

Magical Zero

Evet ben de onu anlamiyorum benden daha kisa olup daha kilolu arkadaslarim var onlar da hic de oyle degil gogusler.Benim ki bana buyuk geliyor abim kucuk diyor. Doktora gotur diyorum diyor ki olum normalsin amma sinir yaptin diyor.

Abi duy bak duy..

58 Mesaj
13 Şubat 2008; 20:27:51 

Bir de kas yapmak icin protein mi daha cok yemek gerekli yoksa karbonhidrat mi? Ve benim yasimda ki birinde resimde verdigim gibi ya da ona yakin karin kasi olur mu yoksa bu yas ile de alakali bir sey mi?

2191 Mesaj
14 Şubat 2008; 9:25:59 

Dünyanın en iyi karın kaslarına sahipte olsan, üstü yağ ile örtülüyse görünmez. Aslında hemen hemen herkesde şekilli karın kası mevcuttur. İmrenerek baktığımız o adamların karın kasları üzerinde yağ yok ve kasları daha şişkin ve detaylı. Vücutta yağların en son terk edildiği bölge karın kısmıdır. Karın kasları belirgin ama göğsü kolu bacağı yağlı bir adam göremezsiniz. Karın kısmı şişenin gibi gibidir. Haftada 4 gün ya da daha fazla, tekrar sayısı fazla, hareketi kolay bir karın kası çalışması ve düzgün beslenme ile karın kaslarının ortaya çıkmaması için hiçbir sebep yok.

6354 Mesaj
14 Şubat 2008; 14:45:55 

quote:

Orjinalden alıntı: l-l a K a l\l

Bir de kas yapmak icin protein mi daha cok yemek gerekli yoksa karbonhidrat mi? Ve benim yasimda ki birinde resimde verdigim gibi ya da ona yakin karin kasi olur mu yoksa bu yas ile de alakali bir sey mi?

Evet protein lazım .. et süt yumurta yoğurt tavuk balık patates (okuduğuma göre patateste de protein varmış ama miktarı çok düşük olmasına rağmen protein kalitesi yüksekmiş .. vücut geliştirme sitesinde böyle yazıyodu)

*Bu da netten topladığım 50 sayfalık vucut geliştirme rehberi... indirin mutlaka derim.. yazıcıdan bastırdım okuyorum şuan ..

http://rapid*share.com/...CUT_GEL__T_RME.doc.html

Not: aradaki yıldızı kaldırın öyle enter yapın

Darkchild.. Sert Bakışlı, Haşin Çocuk !!

Satılık Fiio E6 Kulaklık Amfisi

2323 Mesaj
15 Şubat 2008; 14:46:47 

Karın Kası, Mekikle felan olcak iş değil.
Geçen yaz bendede biraz Bilgisayar göbeği vardı
Aklıma koymuştum. hergün kafama göre takılıyordum mekik çekiyordum. Değişmeyi farkettim. Göbek kendini biraz topladı ama Kas OLMADI !

Kas olması için, hergün belirli saatler tempolu koşacaksın.! anca öyle olur...

6354 Mesaj
15 Şubat 2008; 18:26:40 

Tempolu koşmak mı ..atıyosunuz kardeşim valla .. tempolu koşmakla karın kası olmaz..

peçito muhtemelen ya düzenli çekmedin yada mekiği düzgün çekmedin değilse karın kası yapmaması mümkün değil ..

2323 Mesaj
15 Şubat 2008; 21:11:19 

quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Tempolu koşmak mı ..atıyosunuz kardeşim valla .. tempolu koşmakla karın kası olmaz..

peçito muhtemelen ya düzenli çekmedin yada mekiği düzgün çekmedin değilse karın kası yapmaması mümkün değil ..

Yok Hocam yaaa Neden atacam Yürümek az tempolu koşu; Kas yapar diye düşünüyorum.
Mekikle nereye kadar olacakki karın kası ?

Ben Mekikle Karın kas'ı olmaz demiyorum. Olurda ne kadar olur

Soruyu soran arkadaşıma burayı incelemesini öneririm.
Professional Şahıslar var. Tecrübeliler

http://www.bodyforumtr.com/

2323 Mesaj
15 Şubat 2008; 21:17:09 

Bu Şekilde Mekik çekiyordum. Normal'inkinden Daha fazla zoruluyor.haliyle
Komik oldu ama

743 Mesaj
15 Şubat 2008; 22:08:27 

Karın kası yapmak için için öksürmek de çok iyi oluyor. Ama tehlikeli.
16 yaşlarımda faranjit oldum. Cok acayip öksürüyordum. 3 ay kadar devam etti. Nerdeyse nefesım bıtıp boğulacak kadar oluyordum. 3 ayda karın kaslarım çok belirginleşti. şimdi 18 yaşımdaym. gayet saglam iyiy duruyor. Her hafta yüzmeye gidiyorum. Yeni body yapmaya başladım. Günde 5-6 set halınde yarım memkik . şınav. barfix. dambılla da kol kası yaoaağım. Bcak kasları içinse ip atlmayı tavsiye etti bir abim.

Biz bir dostlar sofrasında, birde harmandalında diz çökeriz.

Uzaklaştırılmış
16 Şubat 2008; 5:37:01 

Kosmak kas yapmaz sadece gobegi eritirsin. Yuzmek kas yapar.

Konuyu acan kisi bir sure pcye giremeyecek. Karnesini bi gorseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y!g!T -- 16 Şubat 2008; 5:36:15 >

2323 Mesaj
16 Şubat 2008; 10:55:29 

quote:

Kosmak kas yapmaz sadece gobegi eritirsin. Yuzmek kas yapar.

Konuyu acan kisi bir sure pcye giremeyecek. Karnesini bi gorseniz.

59 Mesaj
17 Şubat 2008; 0:44:31 

Mükemmel karın görünümü dengeli beslenerek, yağsız bir vucut sahibi olarak sağlanabilir. Gerisi hikaye...

409 Mesaj
17 Şubat 2008; 10:15:46 

çok hızlı gidiyorsun;sana şunu söyleyeyim 3,4 ay sonra bu hızın zararını aşırı derecede vücudunda görürsün..Bilgin olsun.

514 Mesaj
17 Şubat 2008; 21:49:15 

Yarım mekik çekmeni öneririm çok faydası oluyo ben bi ara hem mekik hem şınav çekerdim hem kol kaslarım hemde karın kaslarım baya bi gelişmişti

6354 Mesaj
17 Şubat 2008; 22:48:47 

quote:

Orjinalden alıntı: n0fx

Yarım mekik çekmeni öneririm çok faydası oluyo ben bi ara hem mekik hem şınav çekerdim hem kol kaslarım hemde karın kaslarım baya bi gelişmişti

Beyler bi de bunu merak ediyorum ...

Yarım mekik nereleri ? Normal mekik nereleri geliştiriyo ??

Uzaklaştırılmış
17 Şubat 2008; 23:43:19 

quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

quote:

Orjinalden alıntı: n0fx

Beyler bi de bunu merak ediyorum ...

Yarım mekik nereleri ? Normal mekik nereleri geliştiriyo ??

Yan kaslar karin kaslarina gore daha cabuk yorulur. Yarim mekik cektigin zaman yan kaslarini pek kullanmazsin karin kaslarini kullanirsin. Bu da karin kaslarinin daha cok gelismesini saglar. Normal mekik cekerken karin kaslari ile birlikte yan kaslarida calistirirsin. Yan kaslar karin kaslarina gore daha cabuk yoruldugundan karin kaslarini pek gelistiremeden mekik cekmeyi birakirsin.

Ben hayatim boyunca sinavdi mekikdi ugrasmadim. 11-12 senedir yuzuyorum hic boyle agirlik kaldirmayla ugrasmadim.

6354 Mesaj
17 Şubat 2008; 23:53:18 

Yarım mekik de çekmek daha zor gibi geliyo bana sanki. neyse bakıcaz

58 Mesaj
18 Şubat 2008; 3:09:48 

Abim disari gitti

Yag peki vucuttan nasil atilir en koly. Ben cips turu seyler yemem ayda yilda 1 kez anca yerim

Cepix nasil yani? Ne olur ki. Cok mekik ve sinav cekmeyle bir sey olur mu ki :S

Nofx bende yarim mekik ve sinav cekiyorum dumbbell alip kol kaslarimi da gelistircem evde var ama onlar agir 4kglik alcam 2 tane

58 Mesaj
18 Şubat 2008; 3:12:24 

Bi de gunde 2 bardak falan sut iciyorum haftasonlari da peynir falan yiyorum onun disinda hafta ici pek yemek yemem cunku hep disrda oluom. Boyum 1.79 suan boyum sizce daha uzar mi. Abim dio daha yasin kucuk 185 falan olursun dio ama bilmiyorm :S

2323 Mesaj
18 Şubat 2008; 13:42:21 

Bunlar Karın bölgesini çalıştıracak hareketler.

Bu hareketler ise gögüs kaslarını çalıştıracak hareketler

Bu hareketler ise pazuları çalıştıracak hareketler

Bu hareketler ise Bacak kaslarını çalıştıracak hareketler

Buda benim Betondan yaptığımız halter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peçito -- 19 Şubat 2008; 10:55:06 >

6354 Mesaj
18 Şubat 2008; 16:25:27 

Tşkler peçito .. resimlerin yararı olcaktır millete kesinlikle... bu arada halter iyiymiş...

*Y!g!T 11 senedir yüzüyorum dedin... kolların kasldır ama karnın nasıl merak ettim.. durum ne ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkchild -- 18 Şubat 2008; 16:29:01 >

Uzaklaştırılmış
18 Şubat 2008; 20:12:08 

Benim omuzlar ve gogus kaslari oldukca iyi. Agirlik calismadigimdan karin kaslarim oyle cok belirgin degil ama 0 da degil diyim. Profesyonel yuzmuyorum yuzsem belki iyice belirgin olabilirdi ben zevk icin yuzuyorum ;=)

Hakan eve geliyim gorusecegiz. Evden ciktim 2 dk sonra pc ye girmissin. Bir de soz vermistin girmicem diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y!g!T -- 18 Şubat 2008; 20:13:11 >

3604 Mesaj
18 Şubat 2008; 22:18:53 

Devamlılığı elden bırakmamak lazım(!)

6354 Mesaj
18 Şubat 2008; 23:32:46 

Beyler bazılarınız yarım mekiğin daha kısa sürede sonuç verdiğini söylemiş(ti) ancak ben normal mekiğin belli nedenlerden dolayı yapılması gerektiğine karar verdim... özellikle şu resimleri gördükten sonra..

*Bu iki resmi de aşağıdaki linkten aldım .. ve dikkat ettiğim şey şu.. bu elemanların vücut ok iyi güzel ama dikkat ederseniz bel ve bele doğru kısımlar hep çok ince kalmış ve çok komik görünüyo bence... yani bu resimleri görünce keşke böyle vucudum olsa demedim inanın.. çünkü benim istediğim böyle orantısız vucut değil.. yani kalıp kazanılacaksa vucudün üstü ortası altı heryeri denge içinde olmalı... (mesela en yukardaki brad bitt gibi yada şarkıcı Murat Boz'un Püf klibindeki gibi.. ) ben tam yarım mekiğe mi başlasam derken bu fotoları görünce vazgeçtim.. belliki elemanlar kol ,yarım mekik karın kası çalışmış gibi... böylece karın yanları hiç gelişmemiş yada az gelişmiş gibi... iyiki gördüm bu resimleri.. bu durumda ben normal mekiğe devam

link : http://forum.donanimhab...881/mpage_1/key_/tm.htm

409 Mesaj
19 Şubat 2008; 0:22:09 

''Peçito'' teşekkürler

2965 Mesaj
19 Şubat 2008; 0:58:33 

arkadaşlar ben yüzerim ve yarım mekik çekerim tam çekmedim hiç neredeyse
ama kötü değil en azından
bende mekik sehbası yok ama olanlara tavsiyem yarım mekik çeksinler dizlerini kırabildikleri kadar kırsınlar
ve de sehbayı dikleştirebildiği kadar dikleştirsinler

Kapıları çalan benim kapıları birer birer.
Gözünüze görünemem göze görünmez ölüler.
Hiroşima'da öleli oluyor bir on yıl kadar.
Yedi yaşında bir kızım büyümez ölü çocuklar.
Saçlarım tutuştu önce gözlerim yandı kavruldu.Bir avuç kül oluverdim külüm havaya savruldu.
Benim sizden kendim için hiçbir şey istediğim yok.Şeker bile yiyemez ki kâat gibi yanan çocuk.
Çalıyorum kapınızı,teyze, amca, bir imza ver.Çocuklar öldürülmesin şeker de yiyebilsinler.

2323 Mesaj
19 Şubat 2008; 10:50:58 

Arkadaşlar benim istediğim ideal vücut bunun gibi...
Gayet hoş duruyor değil mi ?

6354 Mesaj
19 Şubat 2008; 21:09:34 

Evet bu herifin ki iyi ..yukarda benim verdiğim vücutlar kötü bence... kim ne derse desin...

2965 Mesaj
19 Şubat 2008; 22:39:28 

benim ki adamdan iyi sanki

Saçlarım tutuştu önce gözlerim yandı kavruldu.Bir avuç kül oluverdim külüm havaya savruldu.
Benim sizden kendim için hiçbir şey istediğim yok.Şeker bile yiyemez ki kâat gibi yanan çocuk.
Çalıyorum kapınızı,teyze, amca, bir imza ver.Çocuklar öldürülmesin şeker de yiyebilsinler.

6354 Mesaj
19 Şubat 2008; 22:47:53 

Herifin donu düşecek haberi yok erkan harbi seninki daha iyi.. bu herifin göğüs çalışması lazım..

2965 Mesaj
20 Şubat 2008; 23:29:25 

2323 Mesaj
21 Şubat 2008; 17:11:35 

Bench press ile Şınav çekerse o Paul Walker'ın gögüsler biraz şişer diye düşünüyorum.
Haksızmıyım ?

Erkan Abi, Seninki güzel

2965 Mesaj
21 Şubat 2008; 21:17:48 

eyv. saol

878 Mesaj
21 Şubat 2008; 23:33:31 

quote:

Kendisi kardesim olur. Delirme asamasinda galiba. Ya o delirecek ya da beni delirtecek.

Yiğidim,aslanım burda yatıyor...
İzmir kurtuldu, çok tatlı bir yorgunluk, Ankara'ya hareket edecekler. Trene binerler, kompartımana çekilirler. Ertesi gün kompartımanın kapısını çalar yaveri. Açar; yorgun, bitkin.Kravatını yıkamaktadır Atatürk. Yaveri: "Paşam bu ne hâl? Hiç uyumadınız herhalde? Niye böylesiniz?" der. Atatürk: "Ya çocuk kompartımanıma yastıkla battaniye koymayı unutmuşsunuz. Kolumu yastık yaptım ağrıdı, setremi yastık yaptım üşüdüm. Ben de uyumadım kalktım" der.Yaveri; "Aman paşam! Birimize haber vereydiniz, hemen size bir yastıkla battaniye getirirdik" der. Ve bir ülke kurtarmaktan dönen komutandan tarihi bir cevap. Der ki; "Geç farkettim. Hepiniz en az benim kadar yorgundunuz. Hiçbirinize kıyamadım. Zaten önemli olan benim uyumam değil, milletimin rahat uyumasıdır."
M.K.Atatürk (1881-193âˆ�)

878 Mesaj
21 Şubat 2008; 23:36:11 

quote:

Benim omuzlar ve gogus kaslari oldukca iyi. Agirlik calismadigimdan karin kaslarim oyle cok belirgin degil ama 0 da degil diyim. Profesyonel yuzmuyorum yuzsem belki iyice belirgin olabilirdi ben zevk icin yuzuyorum ;=)

Hakan eve geliyim gorusecegiz. Evden ciktim 2 dk sonra pc ye girmissin. Bir de soz vermistin girmicem diye.
[/quote

Yiğidim,aslanım burda yatıyor...
İzmir kurtuldu, çok tatlı bir yorgunluk, Ankara'ya hareket edecekler. Trene binerler, kompartımana çekilirler. Ertesi gün kompartımanın kapısını çalar yaveri. Açar; yorgun, bitkin.Kravatını yıkamaktadır Atatürk. Yaveri: "Paşam bu ne hâl? Hiç uyumadınız herhalde? Niye böylesiniz?" der. Atatürk: "Ya çocuk kompartımanıma yastıkla battaniye koymayı unutmuşsunuz. Kolumu yastık yaptım ağrıdı, setremi yastık yaptım üşüdüm. Ben de uyumadım kalktım" der.Yaveri; "Aman paşam! Birimize haber vereydiniz, hemen size bir yastıkla battaniye getirirdik" der. Ve bir ülke kurtarmaktan dönen komutandan tarihi bir cevap. Der ki; "Geç farkettim. Hepiniz en az benim kadar yorgundunuz. Hiçbirinize kıyamadım. Zaten önemli olan benim uyumam değil, milletimin rahat uyumasıdır."
M.K.Atatürk (1881-193âˆ�)

58 Mesaj
25 Şubat 2008; 5:41:15 

Bugun kendime biraz fazla yuklendim.

500 tane yarim mekik (5x100)
300 tane yarim mekik ile normal mekik arasinda bisey (10x30)
200 tane full mekik (10x20)

100 tane sinav (10x10)
15 dk hafif tempolu kosu.

Suan bile gulerken,konusurken karnim aciyor. Simdi dus almaya gidiyorum.

2191 Mesaj
25 Şubat 2008; 9:06:19 

Abartırsan kas erime yoluna gider. Dikkat.

4470 Mesaj
25 Şubat 2008; 13:05:37 

Abartma hocam, birden yüklenme, yavaş yavaş ilerle

"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir..."
"Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."
"Devrimin amacını kavramış olanlar sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır."
"Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir."

6354 Mesaj
25 Şubat 2008; 18:12:06 

quote:

Orjinalden alıntı: l-l a K a l\l

Bugun kendime biraz fazla yuklendim.

500 tane yarim mekik (5x100)
300 tane yarim mekik ile normal mekik arasinda bisey (10x30)
200 tane full mekik (10x20)

100 tane sinav (10x10)
15 dk hafif tempolu kosu.

Suan bile gulerken,konusurken karnim aciyor. Simdi dus almaya gidiyorum.

Böyle abartırsan yarardan çok zararlı olur.. bence çok yanlış yapıyosun... zaten tek başına 100*5 saçmalık ... ki böle bişiden sonra bile dinlenmesi lazım kasların ama sen üstüne üstüne gidiyosun kaslarının...

58 Mesaj
25 Şubat 2008; 20:13:08 

Yok zaten dinlenerek yapiyorum. Toplamda bitmesi 4 saate yakin surdu. Mekik cektim sonra tv izlerken dinlendim yeniden basladim falan. 100x5 olan yarim mekikler cok hafif geliyor 1 seferde bile 500 tane cekerim istesem.

6354 Mesaj
25 Şubat 2008; 21:27:22 

Şunlardan birinde forum falan varsa üye ol sor bence.... ama 1 günde o kadar yapmak anlamsız ... biraz laf dinle ..pişman olmazsın... yaptığının yanlış old.nu birileri söyler

http://www.gym-center.com/egzersiz.htm

http://www.sporloji.com/

http://www.bodyforumtr.com/

www.vucutcu.com

http://bodybuilding.com/fun/exercises.htm

http://www.uzmantv.com/konu/evde-vucut-gelistirin

2965 Mesaj
25 Şubat 2008; 22:26:37 

bence 1 kişi 1 gün de bu kadar yapamaz

6354 Mesaj
25 Şubat 2008; 23:26:38 

Karnın iptal olması lazım.. yürümesi yataktan kalkması problem haline gelmesi lazım... ben ilkokulda doğrulamazdım .. bahçede sınıfta yattıığmı bilirim.. tadını kaçırmıştım çünkü ben de zamanında...

58 Mesaj
26 Şubat 2008; 0:22:17 

quote:

Orjinalden alıntı: erkahn

bence 1 kişi 1 gün de bu kadar yapamaz

Yo yaptim. Isteyen inanir isteyen inanmaz inandirmak zorunda da degilim. 3.5- 4 saate yakin surdu dinlenerek yaptigim icin. Sonra bir dus aldim 1 saat falan dinlendim hic bir seyim kalmadi. Bugun okula gittim 5 dk once okuldan geldim. Orda da son derece normal sekilde spor dersimi tamamladim.