Şimdi Ara

Karın kası nasıl yapılır?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
2
Favori
287.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba herkese Yasım suan 15 Temmuzda 16 olcam boyum 179 cm kilom 64. Sizce boyuma gore kilom nasıl? Cevremdekiler zayıfsın zayıfsın diyor ama hafif gobegim var abim diyor gobegin falan yok ama benim iyi hissetmem icin dedigini biliyorum cunku bakinca belli oluyor ama dedigin gibi cok az bi gobek var gunde 250-500 arasi yarim mekik cekiyorm vakit bulursam 1000 e kadar gidiyorum Cok cok hafif karin kasi olmaya basladi gibi sıktıgım zaman hissediyorum yani. Boyle Arnold Sivastagezer falan gibi kas yigini olmak da istemiyorum boyle Brad Pitt abimiz ve onun gibiler gibi karin kasi yapmak istiyorum

Karın kası nasıl yapılır?

Mesela yukarda ki resim gibi Bir de beslenme ile alakasi ne kadar var? Hafta icleri kahvalti ve ogle yemegi yemem. Cunku acikmiyorum. 4-5 gibi (16.00-17.00 ) eve geldigim de bir yemek yerim genel de sonra yemek yemem. Bazen ac olursam 7-8 gibi de az bir seyler yiyorum. Gunde en az 1 bardak bazen de 2 bardak sut iciyorum. Haftasonlari falan kahvaltida peynir zeytin de yerim. Portakal, elma , muz gibi meyveleri de her gun tuketirim. Bu durum da sadece mekik cekerek bahsettigim gibi karin kasi yapilir mi?Eger mekikle yapilmazsa hangi sporu onerirsiniz?Yuzme yapabilirim ama kas yapar mi bilmiyorum abim yuzuyor ve kas da yapar diyor ama bu konularda bana hep yalan soylediginden inanmiyorum.Bir de benim gogusler olmasi gerekenden biraz daha buyuk gibi. Yani belirginler one dogru.Ne yapsam kuculurler ya da duzelirler? Pek fazla yemek yemedigimden abim boyun uzamaz diyo ben de daha yasim genc oldugundan uzarim diyorum bu beslenme sistemimle boyum uzar mi sizce? 1.83-1.85 falan olabilir miyim? Yorumlarinizi esirgemeyin lutfen abim biyerden kiziyor bi yerden hafif gobegim ve goguslerimle depresyona girdim abim yine kizmakla beraber dalga geciyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mstngsrule88 -- 6 Şubat 2008; 7:24:42 >
  • Mekik ve şınav çek.
  • Kendisi kardesim olur. Delirme asamasinda galiba. Ya o delirecek ya da beni delirtecek.
  • O kadar kafaya takıyorsan günde 1000 tane şnav 1000 tane mekik çek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Magical Zero

O kadar kafaya takıyorsan günde 1000 tane şnav 1000 tane mekik çek.

Hoca gaz vermeyin ya sonra evde beni deli ediyor. Her sabah sordugu sorulardan bazilari

-Abi bugun bende bir zayiflama var mi?
    -(Karnini acip) Abi karin kasi olusmaya baslamis mi?
    -Abi boyum dune gore uzamis mi?
    -Abi benim goguslerim gene dunku kadar buyuk mu?

• Karın KasLarını GeLiştiren Spor ŞekiLLeri Var Araştı Yap.
  • Her sabah kalkıp spor salonuna gidicen aletlerden kullanacan Rambo gibi olursun
  • öyle 1000 tane falanda olmas abartmayalım lütfen sakatlık çıkar.Boy ise genlerinin belirlediği bir boy aralığı vardır örnek:1.85-1.79 arası sen dışarı etkenlerle bunu full 1.85 yaparsın boy böyle bişey.
  • Bir kerede mi 250-500 mekik çekiyorsun? Hayır bu mümkün değil de emin olmak için sorayım dedim? Ben 19 yaşındayım 2 ay fitness çalıştım 1.85 boy ve 71 kiloyum. Çalıştığım zamanlar 3 saatte birer saat arayla ortalama 40 yarım mekik çekiyordum hocadan izinsiz. 1-2 ay içerisinde karbonhidrat değeri yüksek olan gıdaları tüketerek istediğin şekli yalnızca mekik sayesinde alabilirsin. Tabi kas yaptım tamam daha beslenmeme, kendimi kasmama gerek yok, spor da yapma diyemem. 15 yaşındasın tam gelişme çağın, spor salonuna da gideceksen bırakma derim. Sadece karın kası için düşünme konu "nasıl karın kası yapılır" olduğu için diyorum. Abin yüzüyorsa sen de yüz. Kol ve omuzların gelişir böylece. Boyunun uzaması için de süt ve süt ürünleri tüketmeye devam et derim.

Ayrıca şu yazıyı da dikkate al "**Peki kilo nasıl alınır? Kilo almak için günlük kalori ihtyacınızdan fazla kalori almak gerekmektedir. Mesela sizin günlük kalori ihtiyacınız 3000kcal ise siz 4500/5000 ya da daha fazla kalori alırsanız kilo almaya başlarsınız fakat buradaki püf noktası şudur aldığınız kaloriyi egzersiz & vücut geliştirme gibi sporlarla birlikte değerlendirdiğinizde kas kütlesi olarak kilo alırsınız.... asıl olması gerekende budur tıp dünyası kas kütlesi olarak kilo almayı sağlıklı görmekte ve önermektedir yağ olarak kilo almak ilerde damar tıkanıklığı,kalp krizi, vb... sorunlara yol açtığı kanıtlanmıştır elbetteki vücudumuzun yağada ihtiyacı vardır fakat gerektiği kadar alınmalıdır...."

Kilo almayı dert etme diyorum. Sen beslen güzelce. Ha bir de boşver abini göbek çıkarsa kas kütlesi haline dönüştürürsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feat -- 7 Şubat 2008; 20:21:37 >
  • Abisi benim bosver falan ayip oluyor :P

1 kere de cekmiyor 500 mekik. 100 - 100 cekiyor herhalde . Yani bana oyle dedi bazen yoruldugunda 50 50 cekiyormus. Onun derdi kilo almak degil zaten o daha da kilo vermek istiyor. 68-69 kg di 1 ay once simdi 63 kg galiba. Daha da vermek istiyor. Kas yaparak kilo almaya da calismiyor kas yapip zayif kalmak istiyor ki bu da imkansiz gibi bir sey yani. Yuzmeye de gelmiyor benle cunku yuzmenin kas yaptigina inanmiyormus beyefendi. Gogusleri gercekten biraz buyuk bunun icin de zayiflamak istiyor ama sagliksiz olarak yapiyor. Cok az yemek yiyor ben de o yuzden kiziyorum ara da sira da.
  • zaten öyle abartılı çekmeyin,yarım mekik gerçekten çok faydalı ben bir kere abartmıştım ertesi gün belimi doğrultaamadım gerçekten çok fena ağrıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Y!g!T

quote:

Orjinalden alıntı: Magical Zero

O kadar kafaya takıyorsan günde 1000 tane şnav 1000 tane mekik çek.

Hoca gaz vermeyin ya sonra evde beni deli ediyor. Her sabah sordugu sorulardan bazilari

-Abi bugun bende bir zayiflama var mi?
    -(Karnini acip) Abi karin kasi olusmaya baslamis mi?
    -Abi boyum dune gore uzamis mi?
    -Abi benim goguslerim gene dunku kadar buyuk mu?

Ben gaz vermedim hocam.Kardeşin çok kafaya takıyorsa o soruları cok soruyorsa sordugu anda yat yere cek şınav de.Cekmiyorsa evt sismansın de.Basında dur ceksin cekebildigi kadar.Bak bir daha soruyor mu?
    Acımasız mı oldum?
  • Eve geldi simdi direk sinav mekik cekmeye gitti. Beyler ne oneriyorsunuz? Deliriyor mu? Bu kadar kafaya takmasi normal mi sizce? :S
  • Bir spor salonuna gitmeni tavsiye ederim. Bu iş çok önemli ,düzenli bir şekilde yapılması sonuç vermesi ile doğrudan bağlantılı. Karın, sırt, göğüs, kol v.s. hepsi için özel tasarlanan aletler var.

Bu konuda uzman kişiler salonlarda var. Sana bir program verecekler. Verecekleri program kilon ile bağlantılı olacak. Eğer kilon fazla ise daha çok çalışacaksın, kilon az ise çalışmalar az ama daha çok kilo almana yönelik olacaktır.

Sakın bu işi ben hallederim günde 1000 tane şınav çekerim gibi düşünme, bedenine zarar vermekten başka bir işe yaramaz. Her şey yavaş yavaş ve kademeli.

İyi çalışmalar, umarım idealindeki vücuda sahip olursun.
  • Arkadaşım ve abisi, şimdi bu işler için bir diyetisyene gitmesi ve de diğer arkadaşların dediği gibi spor salonuna gitmesi en iyisi..
    Çünkü beslenme işlerini ve spor işlerini profesyonel anlamda destek almadan yapman kötü sonuçlar doğurabilir özellikle de kilo vermeye çalışıyorsan..

Ki sen diyorsun ki kahvaltı ve öğle yemeği yemiyorum diyorsun, ama sen diyetisyene gittiğinde sana yaklaşık olarak düzenleyeceği program şöyle olacaktır, kahvaltıyı çok açmış gibi yapıp akşam vaktine kadar öğünlerde bu değerleri düşürerek akşam öğününde en hafif olacak şekilde yemelisin, bu metabolizmanı da son derece rahatlatacaktır.. Sen belki o yiyecek bana yetiyor diyorsundur. Ama bir güreşçinin veya bir haltercinin öğünlerini ve çalışma şekillerini incelersen yeterince fazla yediklerini göreceksin, Çünkü kas yapmak bir bina inşa etmek gibidir, ve elinde malzeme varsa binayı yapabilirsin...

Bana gelince o kadar takma derim göbeğin varmış gibi gelebilir, ama inan bana göbeğinin olması sorun değil tabi suma güreşçilerinin ki kadar olmazsa daha iyi olur.. Ki ben fazla göstermiyorum ama 1.80 ve 100-110 kilo arası biriyim.. Dert ediyor muyum(Aslında dert ediyorum)? Ama senin kadar dert etseydim en azından 90 a düşmek için birşeyler yapardım...

Uzun lafın kısası arkadaşların dediği gibi bırak göbeğin çıkarsa çıksın ki o boy ve kiloya bakarak senin alacağın kilo direk göbekte toplanacağını sanmıyorum, hele de doğru egzersizleri yapmışsan kilo alırken onlar vücudunda kas olarak kas olarak kalacaktır, ben kendi ve arkadaşımı karşılaştırayım aynı kilo ve boyda olmamıza rağmen ben ondan biraz daha zayıf duruyorum... Ha ne var 100-110 arası bir değer olduğu için benim elbette göbeğim var,ve göğüslerin içinde dert etme yapacağın doru egzersizlerle onların istediğin kıvamına gelmesini sağlayacaktır, ama bunların hepsini istikrarlı ve düzenli bir çalışma yaparsan elde edebilirsin, yoksa bir gün zorlar iki gün zorlar sonra herkes çok mekik çeker, ama soruna doğru açıdan yaklaşmadıkça birşey yapamazsın, bende göbeğime yanlış açıdan yaklaştım ne oldu kendimi zorladım zorladım, bel ağrısı nüksetti bıraktım...

Sağlıcakla kal.
  • boyun 179 olup kilon 64 ve gögüslerin öne dogru belirgin ise bence bir doktora git.Sarkmaması lazım yani o boyda o kiloyla:S
  • feat

bir seferde o kadar cekmiyorum. Genel de 100 100 yapiyorum eger formumdaysam 250-250 eger yorgunsam 50-50 cekiyorum.

korver

Spor salonuna gidecek vaktim olmuyor. Hafta ici hep okuldayim. Sabah 7 de cikip eve 5de geliyorum odevler falan derken spor salonuna gitmeye vakit kalmiyor. Anca evde sinav mekik cekebiliyorum. Barfiks cekilecek yer yok evde.

Mc_GayveR80

Sozlerin icin tesekkurler sen de beni abim gibi yanlis anlamissin. Ben kahvalti ve ogle yemegi yemiyorum evet ama sebebi zayiflamak degil ben kucukken de oyleydim pek yemek yemezdim sonra 1-2 sene icinde baya kilo aldim sonra boy uzadi falan yani hep boyleydim. Benim amacim kas yapmak. Kollarim da yeteri kadar kas var dumbbell alip biraz daha yapacagim kas sinav mekik ile de karin ve gogus kasi yapabilirsem cok iyi olur. Bacak kasi yapmak pek istemiyorum.Gobek cok az var onu pek kafaya takmiyorum kiyafet altindan belli olmuyor ama goguslere Kiyafetden de belli oluyorlar.

Magical Zero

Evet ben de onu anlamiyorum benden daha kisa olup daha kilolu arkadaslarim var onlar da hic de oyle degil gogusler.Benim ki bana buyuk geliyor abim kucuk diyor. Doktora gotur diyorum diyor ki olum normalsin amma sinir yaptin diyor.

Abi duy bak duy..
  • Bir de kas yapmak icin protein mi daha cok yemek gerekli yoksa karbonhidrat mi? Ve benim yasimda ki birinde resimde verdigim gibi ya da ona yakin karin kasi olur mu yoksa bu yas ile de alakali bir sey mi?
  • Dünyanın en iyi karın kaslarına sahipte olsan, üstü yağ ile örtülüyse görünmez. Aslında hemen hemen herkesde şekilli karın kası mevcuttur. İmrenerek baktığımız o adamların karın kasları üzerinde yağ yok ve kasları daha şişkin ve detaylı. Vücutta yağların en son terk edildiği bölge karın kısmıdır. Karın kasları belirgin ama göğsü kolu bacağı yağlı bir adam göremezsiniz. Karın kısmı şişenin gibi gibidir. Haftada 4 gün ya da daha fazla, tekrar sayısı fazla, hareketi kolay bir karın kası çalışması ve düzgün beslenme ile karın kaslarının ortaya çıkmaması için hiçbir sebep yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: l-l a K a l\l

Bir de kas yapmak icin protein mi daha cok yemek gerekli yoksa karbonhidrat mi? Ve benim yasimda ki birinde resimde verdigim gibi ya da ona yakin karin kasi olur mu yoksa bu yas ile de alakali bir sey mi?

Evet protein lazım .. et süt yumurta yoğurt tavuk balık patates (okuduğuma göre patateste de protein varmış ama miktarı çok düşük olmasına rağmen protein kalitesi yüksekmiş .. vücut geliştirme sitesinde böyle yazıyodu)

*Bu da netten topladığım 50 sayfalık vucut geliştirme rehberi... indirin mutlaka derim.. yazıcıdan bastırdım okuyorum şuan ..

http://rapid*share.com/files/91760876/VueCUT_GEL__T_RME.doc.html

Not: aradaki yıldızı kaldırın öyle enter yapın
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.