Şimdi Ara

Hyundai Accent 1.5 CRDİ Hakkında Bilgi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
6
Favori
415.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar 2002 hyundai accent 1.5 crdi gls araba buldum almayi dusunuyorum... sizce nasil ? Fiyati falan 14.000 tl istiyor sizce uygunmu nasil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimi382

Arkadaslar 2002 hyundai accent 1.5 crdi gls araba buldum almayi dusunuyorum... sizce nasil ? Fiyati falan 14.000 tl istiyor sizce uygunmu nasil

hocam fiyat fazla ben bugün 2006 crdi admireyi 14750 ye aldım orjinal 152 bin km abs hava yaztığı artı klima 2 parça boyalı orjinal araç ilanda yazan rakam 15800 dü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackwolves1

quote:

Arkadaslar 2002 hyundai accent 1.5 crdi gls araba buldum almayi dusunuyorum... sizce nasil ? Fiyati falan 14.000 tl istiyor sizce uygunmu nasil

hocam fiyat fazla ben bugün 2006 crdi admireyi 14750 ye aldım orjinal 152 bin km abs hava yaztığı artı klima 2 parça boyalı orjinal araç ilanda yazan rakam 15800 dü.

Anladim hocam cok sagol bilgilendirdigin icin

• quote:

quote:

Hocam bende bulamadim şoyle duzgun bir araba uc dort aydir ariyorum

• quote:

quote:

quote:

anladım hocam aciliyeti yoksa hiç acele etmeyin düşüyor illaki eğer bu arabalara bakıyorsanız dahada çok düşüyor çünkü çok fazla var piyasada 2. elide gayet iyi tutulan bir araç.inşallah eli ayağı düzgün bir admire bulurusunuz hem dizel hem 2. eli iyi hemde parçası ucuz aile otomobili.

• quote:

quote:

quote:

quote:

anladım hocam aciliyeti yoksa hiç acele etmeyin düşüyor illaki eğer bu arabalara bakıyorsanız dahada çok düşüyor çünkü çok fazla var piyasada 2. elide gayet iyi tutulan bir araç.inşallah eli ayağı düzgün bir admire bulurusunuz hem dizel hem 2. eli iyi hemde parçası ucuz aile otomobili.

Ins. Sagolun hocam

• quote:

quote:

İyi fiyata almışınız. Hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.SAHİN

quote:

quote:

İyi fiyata almışınız. Hayırlı olsun.

çok teşekkür ederim.
  • 2003 147000 dizel admire aracım var. 2500 3000 devirlerde siyah duman atma durumu var. Devamlı götürdüğüm ustayla birlikte başka ustalara da götürdüm. üfleme ve yağ yakma olmadığını söylediler. Enjektörlerden şüphelendiler ama net bir teşhis koyamadılar. Daha önce başına gelen arkadaşım var mıdır acaba ?
  • Max 22bine dizel era bakıyorum 2006 2008 arası önerebileceğiniz arac varmı izmir cevresi

• quote:

Orijinalden alıntı: sametsengul

2003 147000 dizel admire aracım var. 2500 3000 devirlerde siyah duman atma durumu var. Devamlı götürdüğüm ustayla birlikte başka ustalara da götürdüm. üfleme ve yağ yakma olmadığını söylediler. Enjektörlerden şüphelendiler ama net bir teşhis koyamadılar. Daha önce başına gelen arkadaşım var mıdır acaba ?

bildiğim kadarı ile 2500 d/d den sonra turbo devreye giriyor. Turbo sıkıntısı olabilirmi acaba?

Takip... Sonucunu bekliyoruz..
  • sametsengul S kullanıcısına yanıt
    Bende admire dizel almayi dusunuyorum oncelikle alirken turbosunu kontrol ettiricem cok onemli dizel araclarda. Dizel arac kullanmadim daha dogrusu hic arabam olmadi fakat edindigim bilgilere gore aracinizin turbosu olmustur. Siyah dumanin sebebi turbodur ustayla felan ugrasmayin servise goturun. Turbolu araclarin kullanimi benzinliden zordur dikkat edilmesi lazim.

• Arkadaşlar selamınaleyküm. Yağmurlu bi akşamdı. normal hızda gidiyorduk. hyundai accent admire 1.5 CRDI. ile . sonra araç gaz yememeye başladı kaputtan içeri tırrrrr diye bir ses gelmeye başladı. sağa yanaştık durduğumuzda kaputtan pat pat pat pat diye sürekli hiç durmadan bir ses geliyordu. Neden kaynaklanır çok acil bilgiii :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harşıtt

Arkadaşlar selamınaleyküm. Yağmurlu bi akşamdı. normal hızda gidiyorduk. hyundai accent admire 1.5 CRDI. ile . sonra araç gaz yememeye başladı kaputtan içeri tırrrrr diye bir ses gelmeye başladı. sağa yanaştık durduğumuzda kaputtan pat pat pat pat diye sürekli hiç durmadan bir ses geliyordu. Neden kaynaklanır çok acil bilgiii :(

Bendede bunu benzer bişi olmuştu. Krank eksantrik değişimi bekliyor. Motor sarmış dediler. Sonucu merak ediyorum. Umarım büyük sorun çıkmaz.

• bu aldığım arabanın agır motor bakımını yaptıracağım yakında tavsiyesi olan çıkar mı? yıllar sonra tekrar yazdım işe bak :)
  • raven1974 R kullanıcısına yanıt
    Aynen hyundai matrix 1.5 crdi şehir dışı 1100 km yaptım

• madem kullanıcısına yanıt
    Ateşleme gibilerini değiştir en az yakit tüketimine sahip bir araç hyundai

• Herkeze merhaba,

Bende yeni bir tane admire 1.5 crdi aldim aracı çaliştirdiğimda traktör gibi çalişiyor ve aşiri sallaniyor ama gaza yüklendiğim zaman normal çalişmaya devam ediyor boşta olduğu zaman tekrar araç deli gibi titriyor bu neyden olabilir ?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karalod

Herkeze merhaba,

Bende yeni bir tane admire 1.5 crdi aldim aracı çaliştirdiğimda traktör gibi çalişiyor ve aşiri sallaniyor ama gaza yüklendiğim zaman normal çalişmaya devam ediyor boşta olduğu zaman tekrar araç deli gibi titriyor bu neyden olabilir ?

Teşekkürler.

Merhaba,

öncelikle aracınız dizel ve 3 silindir ise traktör gibi ses cıkması ön konsol ve direksiyonun hafif sallanması normaldir.çünkü bu model arabalar böyle üretildiği için bu şekilde ses ve gürültü vardır.aynı arabayı bende kullanıyorum tek sıkıntısı gürültü ve ses.Bu araçların dizel modelinin 4 silindirlisi yok diye biliyorum.benzinlilerde 4 silindir var ve onlarda ses olayı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tam1delii -- 8 Mart 2016; 11:38:48 >
  • özellilkle 1,5 crdi 3 silindir araç alıcak ların birkez daha geri dönüşünün çok zor olacagı bir yola girmesini durdurmak amaçlı yazacagım.
    herkez gibi klima olsun oto cam hid. dieksiyon abs falan olsun hemde az yaksın bağaj hacmi geniş olsun die bende bu aracı almaya karar verdim aracım 145 binde 4 parça boyalı olarak aldım almaz olaydım
    2005 model araçta özellikle bagaj cam aralıgı ve marşpiyer camurluk baglantılarında cürümeye yönelik korozyonlar oluştu
    kullanımı 100km hızda keyifli fakat kasada kullanılan malzeme cok ince nereye dounsak içeri girdi

motor kısmına gelmek istiyorum aldıkran birkaç gün sonra 2500 devirde takılı kalmaya başladı akışmetre ile işi cözdüm
    1.5 motora göre atikliginin az oldugunu düşünüyordum pompa enjektör değiştirdim fakal sonuç gene aynı 3 silidirli bir motorun ürettigi güç bukadarmış
    motor gürültüsü oldukça fazla itici sibop sesi dendi üst kapaga yaklasık 800 tl harcıyarak sibop itici ve tesviyesini yaptırdım
    1 gün sonra araç ile ailecek piknige gittik dönüşte egzozdan bem beyaz öylesine yogun duman cıkmaya başladı motorcuyu aradım zorlamadan getir dedi sorun turbo imiş söktirdük turboya eşek arısı girmiş nasıl oluyorsa turbo bozuk 800 tl revize edildi tam dedim bu sefer binecez die 40 km yok gittim pat pat die sesler gelemye basladı araba stop etti yine sanayi yolu göründü motoru söktürdük sonuç motor kitlemiş yatak ile blok arası çatlak krak pistonlar ona keza kullanılamaz halde
    okadar masraf yaptım az daha yapayım dedim , bide ögrendimki krak taşlama oluyormusş bunlarda tek kullanımlıkmış, blok gömlek bitişik oldugu için gömlekte çakılamıyormus blok+krank+piston pompa falan filan 5000 daha lazım dediler bende sinirden ölecegim 20 bin e aldıgım araç zaten yaptıgım masraflar ile bana 24 e gelmişti 5 daha 30 bine internete girdigimde bine bilecegim araçları görünce kafamı duvardan duvara vurmak isgtedim sonuç aracı 11 bine bir motorcuya sattım motorcuda suan isyanda araçın 3 silindir olmasından kaynaklı alıcıların almaması bana geri satmaya calısıyor fakat aynı hatayı tekrar yapmam mümkün degil...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.