Şimdi Ara

## PowerColor'dan 1GB Bellekli Radeon HD 3850 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## PowerColor'dan 1GB Bellekli Radeon HD 3850 ##

ATi'nin Radeon HD 3850 modelinin 1GB bellekli varyasyonlarının sayısı artmaya devam ediyor. Sapphire'den sonra PowerColor'ın 1GB GDDR3 bellekli HD 3850 modeli de hazır. PowerColor'ın yeni modeli özellikle sahip olduğu özel soğutması ile dikkatleri çekiyor. Hatırlanacağı üzere firma bu soğutmayı HD 3800 serisi dahilinde yer alan bazı diğer modellerde de kullanmıştı. 1GB GDDR3 bellek ile donatılan ekran kartı, arttırılmış saat hızlarına da sahip. 256-bit bellek veri yolunu destekleyen kart, 720MHz gpu ve 1800MHz bellek saat hızlarıyla geliyor. PCIe 2.0 ve Crossfire teknolojileri ile uyumlu olan DirectX 10.1 ve SM 4.1 desteği de bulunan kart DVI, HDMI ve HDTV destekli TV çıkışlarına da sahip. PowerColor'ın 1GB GDDR3 bellekli Radeon HD 3850 ile ilgili şu an için net bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

• Niye ısrarla 1gb bellekli model çıkarıyor bu üreticiler anlamak zor. Fiyatıda 8800gt'e yakın olur bunun kesin..
  • 512 mb gddr4 hd3870 i tercih ederim
  • +1000
    quote:

Orjinalden alıntı: pegasus arda

512 mb gddr4 hd3870 i tercih ederim
  • çeşitli ürün alternatiflerinin olması güzel
  • bence 3dmark 2008 için yapıyorlar bu 1gb olayını
  • Bu 1 GB 3850 modası nereden çıktı... Anca üreticiye yarar böyle çeşitlilikler.

Gerçi, 3850'nin ellerinde kalması zor. 256 MB sürümleri iyi satıyor bunun.

quote:

bence 3dmark 2008 için yapıyorlar bu 1gb olayını

2008'in 512 MB kullanacağını sanıyorum. 512 MB üstü kullanacağı yönünde bilgiler var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 3 Şubat 2008; 11:04:30 >
  • bu kartın 1gb gereksiz yaww ama 512 idare eder
  • quote:

Orjinalden alıntı: tımestop

bu kartın 1gb gereksiz yaww ama 512 idare eder

Zaten kartın VPU'su 1 GB'lık bellekle iletişime geçebilmek için biraz yava kalmaz mı?(8800 GT'de bile 512 ve 1 GB tasarımlar arasında fazla bir başarım farkı yokken; HD 3850'de de fazla bir başarım farkı beklemek hayal olur diye düşünüyorum)
  • bence 2010 da windows 7 işletim sistemi çıkınca herşşey değişcek ve donanımlarda değişcek ve bu sistem 1-2 yıl içinde oturacak işte ben bu dönemde pc mi yenilemeyi düşünüyorum
  • Power Color HD3850 1 GB Overlock modelleriyle gelirse , fiyatida sanirsam 300$ civari olucaktir , Ge Forcede düşürür fiyatlari.
  • quote:

Orjinalden alıntı: turkills

bence 2010 da windows 7 işletim sistemi çıkınca herşşey değişcek ve donanımlarda değişcek ve bu sistem 1-2 yıl içinde oturacak işte ben bu dönemde pc mi yenilemeyi düşünüyorum

Bu konuyla ilgisi hiç yok be kardeş dediklerinin

Olsun ya sen dök içini

Bu arada 3850 için 1gb gereksiz
  • Bellek fiyatları düşünce üreticiler bellek miktarını artırarak göz boyuyorlar, yine de ihtiyacı olan varsa hayırlı olsun.
  • son 3 ekran kartı haberine gereksiz yazıorum bıktım bende ama adamlar gereksiz kart yapmalardan bıkmadı..fx57 saol haber için..
  • çok gereksiz
  • 1 GB şu an için gereksiz. Her zamanki gibi bol beleğin üzerine göbekleme atlayanları avlamak istiyor üreticiler. Son 5 yıldır çok güzel işleyen tuzak. İnsanlarda travma olmuş artık. Saçma bir oburluk var bilinçsiz tüketicide. Hem üretici hem de son satıcı bundan yararlanmayı iyi biliyor. 512 MB fazla fazla yeterli kardeşim. İsrafın alemi yok.
  • bu kadar çok ekran kartı haberine.Yeter yaw başka bilişenlerde hiç gelişme yok zaten,adamlar sırf ekran kartı çıkarmaya çalışıyolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cankayac -- 3 Şubat 2008; 14:06:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasus arda

512 mb gddr4 hd3870 i tercih ederim

bendensin
  • Gereksiz bi kart bence..
  • doğana ferrari motoru tak ferrariyi geçmen için şanzumana vs. vs. eklemen lazım
    kötü bi benzetme oldu ama idare edin artık
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.