Şimdi Ara

Erken Sevk İsteyenlere Doyurucu Bilgiler!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
87.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1- Öncelikle Bağlı bulunduğunuz askerlik şubesine gidip "Askerlik Durum belgesi" alıyorsunuz.Çok Önemli eğer dilekçe yanında yoksa talebiniz işleme konulmaz.

2- Erler için Burdaki dilekçe örneğini kendinize göre hazırlıyorsunuz.Dilekçeyi özenli şekilde doldurun.Altına imza bile atmasanız sevkiniz kabul edilmez.

3- Aşağıda yazan tarihler'de “Askeralma Dairesi Başkanlığı 06100 Bakanlıklar/Ankara” adresine dilekçenizi gönderiyorsunuz.Tarihleri atlamayın eğer gecikirseniz talebiniz bir sonraki dönem için değerlendirilir.Bu yüzden PTT 'den APS ile gönderin.

Başvuru tarihleri; a.
    Şubat Celbi
    : 01-31 Aralık
    b.
    Mayıs Celbi
    : 01-31 Mart
    c.
    Ağustos Celbi
    : 01-30 Haziran
    ç.
    Kasım Celbi
    : 01-30 Eylül

Ayrıca bakınız ;

Asalın sitesinden aynen Alıntıdır;

Biran önce askere gitmek istiyorum ne yapmam gerekir?

Mazeretleri nedeniyle tâbi olduğu celp döneminden önce silâh altına alınmak isteyen yükümlülerin bu talepleri celp plânlamasını bozmamak, emsalleri önceki yıl içerisinde sevk edilmiş olmak, ciddi mazeretleri olanlar ile yaşlı doğumlulara öncelik verilmek kaydıyla dahilinde MSB Askeralma Dairesi başkanlığınca kabul edilmektedir. Erken sevk talebinde bulunacak yükümlüler;
    a. Kendilerinin bizzat imzaladıkları mazeretlerini belirtir dilekçe,
    b. Askerlik Durum Belgesi, (Askerlik Şubesinden alınacak)
    c. Varsa mazeretlerine ait belgelerini,
    aşağıdaki tarihlerde “Askeralma Dairesi Başkanlığı 06100 Bakanlıklar/Ankara” adresine posta ile veya bizzat veya bir yakınları vasıtasıyla başvuracaklardır.

Başvuru tarihleri;
    a.
    Şubat Celbi
    : 01-31 Aralık
    b.
    Mayıs Celbi
    : 01-31 Mart
    c.
    Ağustos Celbi
    : 01-30 Haziran
    ç.
    Kasım Celbi
    : 01-30 Eylül

Erken sevk talebi kabul edilenlerin sınıf ve eğitim merkezleri talep ettikleri celp döneminde, birlikte sevke tâbi oldukları yükümlülerle birlikte açıklanmaktadır.

Üniversite mezunları BURDAKİ bilgilere göre dilekçe hazırlayıp gönderebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertunc23 -- 3 Şubat 2008; 9:04:32 >

• bilgiler için sağol, peki erken alınmak için tecili bozdurmak mı gerekiyor? yoksa dilekçeyi verdiğimiz zaman tecil otomatik olarak bozuluyor mu?
  • tecilini bozdurman lazım arkadaşım. KOlay gelsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ertunc23

tecilini bozdurman lazım arkadaşım. KOlay gelsin...

o halde en kısa zamanda tecili bozdurmak gerekiyor, bunun için şubeye gitmek yeterli değil mi? diploma falan isterler mi ?
  • ya arkadaslar bn ocak ayında tecılımı bozdurdum subatta gıtmek ıcın dılekce verdım almadılar.mart ayındada dilekce verdım acaba kabul olmusmudur?bi sorum daha olcak bn subeye gıttıgımde 15 haziranda ENS ye alıncaksın dıe soledıler onu acıklayabılcek biri warmı?
  • Başvuru Tarihleri Yazıyor ya Daha Erken Başvurun Benden Tavsiye ;)
  • Arkadaşlar ben nisan için erken sevke başvurmuştum kabul oldu fakat maddi sebeplerden dolayı gitmedin.
    Ağostos dönemi için başvurmak istiyorum fakat sadece bir defa erken sevk hakkım varmış.
    normal celp dönemimde yanı aralıkta gidebileceğimi soylediler.
    Ağustos döneminde gitmem için msb ye dilekçe versem yada başka türlü nasıl gidebilirim.?
  • Kabul olur mu acaba bende vermek istiyorum dilekçe

4. tertip cıktı bana kasımda gitmek istemiyorum
  • Olmaz erken sevkinde kuralları var erken sevk dilekçes verebilmek için senin kütüğüne bağlı kişilerin şuanda askerde olması lazım

Örn diyelim 88 doğumlusun senin dönemindekiler 88/3 gittiğini farz edelim yani şuanda askerler sen de o zaman gitmeyip tecil ettirmiştin şimdi tecili bozdurdun sana Kasım 2009'da gideceksin dediler, bu durumda erken sevk dilekçesi verip Şubat 2009'da gidebilirsin.89 doğumlu olupta daha kütüğün gitmediyse onlardan önce gidemezsin. Umarım konu anlaşılmıştır.

quote:

Orjinalden alıntı: kibrit

Kabul olur mu acaba bende vermek istiyorum dilekçe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liberti -- 4 Aralık 2008; 12:54:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: liberti

Olmaz erken sevkinde kuralları var erken sevk dilekçes verebilmek için senin kütüğüne bağlı kişilerin şuanda askerde olması lazım

Örn diyelim 88 doğumlusun senin dönemindekiler 88/3 gittiğini farz edelim yani şuanda askerler sen de o zaman gitmeyip tecil ettirmiştin şimdi tecili bozdurdun sana Kasım 2009'da gideceksin dediler, bu durumda erken sevk dilekçesi verip Şubat 2009'da gidebilirsin.89 doğumlu olupta daha kütüğün gitmediyse onlardan önce gidemezsin. Umarım konu anlaşılmıştır.

quote:

Kabul olur mu acaba bende vermek istiyorum dilekçe

bu cevapı görmeden önc subeye gıttım ve durum belgesı aldım sonra sordum erken sevk ıslemlerını

dediğiniz gibi olmaz dediler..

ama ben durum belgesını aldıgım ıcın yınede sansımı denemek ıstıyorum sizce sonus ne olur

• Hüsran olur.

quote:

sizce sonus ne olur

• ben erken gitmek icin teee ekimde dilekce yazmıştım olmuş allahtan 12 aralıkta askerim
  • Selamün aleyküm arkadaşlar...Kütüğüm Kocaeli Derince'de ve 89/3 gidicem görünüyor şuan için 2009 celp dönemlerine baktığımızda...Fakat ben 89/3 gitmek istemiyorum 89/1 veya 89/2 gitmek istiyorum bunun için güzel bir mazeret uydurmam gerekiyor sanırım ama nasıl bir mazeret yazmam gerek bunu bilmiyorum Sağlam bir mazeret olması gerek bu yüzden daha önce böyle bir dilekçe hazırlayıpta yollayan ve onay alan arkadaşlar varsa söyleseler bizde öyle yazsak yada ona benzer birşeyler...Bana bu konuda Allah rızası için yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim şimdiden Allah razı olsun teşekkürler...
  • Normal erim ve daha önce hiç tecil ettirmedim bu durumdaykende erken sevk işlemi yaptırabilirim değil mi ??
    Birde son olarak dayım NATO'da görevliydi Hollanda'da şuan İstanbul'a yeni geldi görevine İstanbul'da Yarbay olarak devam ediyor...Onun bana erken sevk işlemlerinde herhangi bir yardımı dokunurmu bunuda öğrenmek istiyorum...Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim saolun...
  • yokmu hiç bilgisi olan arkadaşlar ?
  • yok kardeşim yok olmuyor ben araştırdım subede komutanlara kadar cıktım olmuyor...
    tertipinde gideceksin.
  • S.A arkadaslar ben bişey soracaktım ben erken sevk için ANKARA'ya posta ile gönderdim ama bu adres'e değilde [simage]Askeralma Dairesi Başkanlığı 06100 Bakanlıklar/Ankara[/simage] bu adrese gönderdim [simage]Ankara As.D.Bşk.lığı Abidinpaşa Mah. Münzeviler Sk.No:35 Mamak/ANKARA [/simage]tekrar göndermem gerekirmi son gönderme 31 aralık [simage][/simage] yardımcı olursanız sevinirim tesekkürler
  • Merhaba.Bende yedek subay adayıyım.Aralık 2009'a tarih verildi,Nisan'da gitmek istiyorum ve Ocak 25'e kadar sevk başvurusunu göndereceğim.Birkaç sorum olacak.
    1-Dilekçe örneğini askerlik şubesinden almıyoruz değilmi?Kendimiz yazıyoruz anladığım kadarıyla.
    2-Başvuruyu ASAL'a gönderdiğimiz zaman ne şekilde ne kadar zamanda cevap geliyor?
    Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NecronLord -- 25 Aralık 2008; 15:53:06 >
  • beyler subeden demin geldim kasımda muayenemi oldum.
    subatta gitmeye hazırlanıyordum celp im 1.
    ama bugun subedeki bayan ekimden sonra yani kasımda muayene olduğumdan şubatta değil mayısta gidebileceğimi mayısın ilk haftası şubeye gidip nezaman ve nereye düştüğümü öğrenmemi istedi.
    ben şimdi erken sevk talebinde bulunsam subata yetişirmi?
    off kim bekliycek mayısı ya herşeyimi şubata göre ayarlamıştım
  • Erken sevk dilekçesi göndermişim Yedek subay adayı olarak Aralık 2008'de
    Bugün merkez askerlik dairesini aradım erken sevk dilekçem kabul olmuş.
    Nisan 2009'da gidiyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.