Şimdi Ara

Erken Sevk İsteyenlere Doyurucu Bilgiler! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
87.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kısa dönemde öyle bir celp dönemi yok. aralığa gidemiyorsan nisana kadar beklemek zorundasın. daha erken gidemezsin
  • ARKADAŞLAR ACİLL YARDIMM ...!!!!
    BEN 91/3 CELLP DÖNEMİNDE GİDİYORUM CANKIRI/KORGUN SUBESİ VE İSTANBULDA OTURUYORUM 91/1 CELP DÖNEMİNDE GİTMEK İSTİYORUM NE YAPMAM GEREKİO NEREYE NE ZAMAN BASVURU YAPABİLİRİM
  • Arkadaşlar ben muayne oldum beni de mayıs celbine atmışlardı. Erken gitmek istediğimi söyledim bana işlemlerimin yapıldığı(hani şu soğuk damga vurdurulan) belgenin bir syfasını açarak Şubat celp dönemine 1 yazmamı istedi.

Böylece şubat celbi benim 1.tercihim olacakmış. Ama kesin değil şubat ayında sülüs için uğra çıktıysa gidersin dedi. Benden 1 ay sonra kardeşim muayneye gitti onuda Mayıs celbine atmışlar. O da abim gidecek Mayıs'ta ikimiz aynı anda gitmeyelim falan demiş. Görevli ise abin Şubat tercihi yaptıysa ikinizi aynı anda almazlar abin Şubatta gider demiş.

Lafı fazla uzattım ama konu konuda çok cahilim. Şimdi benim ekstradan dilekçe göndermem gerekir mi erken gitmek için? Yoksa zaten gerekli başvuruyu yapmış oldum mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: san lorenzo

Arkadaşlar ben muayne oldum beni de mayıs celbine atmışlardı. Erken gitmek istediğimi söyledim bana işlemlerimin yapıldığı(hani şu soğuk damga vurdurulan) belgenin bir syfasını açarak Şubat celp dönemine 1 yazmamı istedi.

Böylece şubat celbi benim 1.tercihim olacakmış. Ama kesin değil şubat ayında sülüs için uğra çıktıysa gidersin dedi. Benden 1 ay sonra kardeşim muayneye gitti onuda Mayıs celbine atmışlar. O da abim gidecek Mayıs'ta ikimiz aynı anda gitmeyelim falan demiş. Görevli ise abin Şubat tercihi yaptıysa ikinizi aynı anda almazlar abin Şubatta gider demiş.

Lafı fazla uzattım ama konu konuda çok cahilim. Şimdi benim ekstradan dilekçe göndermem gerekir mi erken gitmek için? Yoksa zaten gerekli başvuruyu yapmış oldum mu?

aynen benimde bu şekilde oldu. Şubatta gel silüsün çıkmışsa gidersin dedi. Hiç biyere dilekçe göndermedim. Sistemmi değişti acaba anlamadım

• Bende bu sene temmuzda anca okulu bitirdiğime dair yazı alabilecem. Benimde ağustos ayında gitmem lazım bunun için gerekli bilgileri paylaşmış tüm arkadaşlara teşekkürler.

Bu konularda çok cahil olduğumdan yazılardan şöyle bir soru oluştu kafamda. Her askerlik şubesinin celb dönemleri ve sayıları farklı mı oluyor? Muayeneyi kütüğe bağlı olduğumuz yerde ki askerlik şubesinden yapmamız zorunlu mu? Mesala ben başka şehirde oturuyorum orada ki askerlik şubesinde işlemlerimi yaptıramazmıyım?
  • BU ERKEN SEVK SADECE LİSANS MEZUNLARI İÇİNMİ OLUYYORR
    BEN ÖNLİSANS MEZUNUYDUM TECİLLİYDİM 2013 E KADAR
    CUMA GÜNÜ TECİLİ COZDURDUM AĞUSTOSA SALLADILAR
    MADDİ MANEVİ SEBEPLERDEN DOLAYI CELP DÖNEMİMİ MAYISA ALDIRABİLİRMİYİM DİLEKÇE YAZIP ????

LÜTFEN ACİL CVP

CVBA GÖRE DİLEKÇE YAZACAĞIM

TEŞEKKÜRLER....
  • quote:

Orijinalden alıntı: aynaerhan

BU ERKEN SEVK SADECE LİSANS MEZUNLARI İÇİNMİ OLUYYORR
    BEN ÖNLİSANS MEZUNUYDUM TECİLLİYDİM 2013 E KADAR
    CUMA GÜNÜ TECİLİ COZDURDUM AĞUSTOSA SALLADILAR
    MADDİ MANEVİ SEBEPLERDEN DOLAYI CELP DÖNEMİMİ MAYISA ALDIRABİLİRMİYİM DİLEKÇE YAZIP ????

Ben de bunu öğrenmek istiyorum?
  • arkadaşlar ben 18 yaşındayım aileyi sebeklerden dolaya biran önce silah altına alınmak isyiyorum acaba asker alma dairesine dilekçe yazıp göndersen kabul ederlermi ?
  • Arkadaşlar 2012 haziranda son finallere girip 2012 temmuz sonu gibi diploma alma planlarım var hersey yolunda giderse.. bende 2012 ağustosunda 3 tertib askere gitmek istiyorum .. 4.tertibe kalmak istemiyorum ... dilekce verip temmuz sonu aldığım diplomam ile ağustosta askere gidebilirmiyimm kısa dönem olarak.. bunun için neler yapmam gerek.. simdiden yardımlarınız için cok teşekkür ederimm ...
  • Merhaba arkadaşlar; benim bir sorum var; 2010 yılında üniversiteden mezun oldum ve 2 yıllık tecil için ‘’Aralık 2012’’ ye kadar tecil kağıdımı aldım. Fakat bağlı bulunduğum askerlik şubemde 2012 için Celp dönemim ‘’Mayıs’’ ayını gösteriyor. Bu tarihde askere gitmem mecburi midir? Çünkü maddi olarak Ağustos ayında gitmek istiyorum. Cevaplarsanız çok sevinirim.
  • merhaba, dün hayat düzenimi 0'a indirecek bir olayla karşı karşıya kaldım. Kısaca özetliyorum;

ben haziranda lisans mezunu oldum. ( 2 yılık myo diplomamda var )

Ağustos dönemi içinerken sevk dilekçesi verdim kabul edildi. ( 12 ağustosta asker olacaktım. )

Sonra vazgeçtim 2 yıl tecil aldırdım erken sevki iptal ettirdim.

dün gittim şubeye tekrar Aralık ayında asker olmak istediğimi bElirttim kadın uğraştı bir türlü aralık ayına erken sevk yapamadı sistem hata veriyor dedi hatada şu : Bu yükümlü daha önce erken sevk talebinde bulunmuş. Ne yani sadece 1 defamı erken sevk hakkımız var. Ben aralıkta askere gitmek istiyorum en erken Nisan diyorlar. 2013 DGS Sınavına gireceğim nisanda gitsem askerlik eylülün kaçında biter dgs kayıtları 18 eylül 2013 son onu bile kaçırabilirim 1 yılım yansın istemiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.. Komutanlarla konuşsam olurmu ? yada dilekçe yazsam ? Aralıkta gitmek için ne yapmam gerekiyor

• arkadaşlar 84 nisan doğumluyum ve bu ağustos ayında elektronık muh. mezun oldum ve askerliğimi 2014 kasım ayı sonuna kadar tecil ettirdim. Fakat ben tecili bozdurup şubat ayında falan askere gitmek ıstıyorum (gerçi 12 aralıkta aralık donemı gıdıyor neden daha once basvurmadın dıyebılırsınız ancak işlerim yuzunden kararsızdım) , şimdi ;
    1- erken sevk ıcın askerlik subesıne basvursam subat ayında gidebilirmiyım ?
    2- kısa donem yapma ımkanım varmı yoksa sadece yedek subay olarak mı yapabılırım ?
    3- kısa donem ıcın bu ayın 1-3 ü arası sınav yapıldı ben erken sevk ıstesem yın eboyle bır sınav var mı ?
  • Merhabalar 1 ay önce muane oldum fakat celp dönemim 94/3 ben erken gitmek istedim muane sırasında bir kağıt verdiler dilekçe gibi bir şey ben 94/1 gitmek istedim bana onu doldurttuktan sonra tamam dediler ama kesin gidersin demediler kesin gitmem için ne yapmam gerekiyor veya sizce 94/1 alırlarmı ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: lumberto

Merhabalar 1 ay önce muane oldum fakat celp dönemim 94/3 ben erken gitmek istedim muane sırasında bir kağıt verdiler dilekçe gibi bir şey ben 94/1 gitmek istedim bana onu doldurttuktan sonra tamam dediler ama kesin gidersin demediler kesin gitmem için ne yapmam gerekiyor veya sizce 94/1 alırlarmı ???

Kesin diye birşey yok.Eğer tertibin gitmeden önce istediysen erken sevkin kabul olur.Mesala ben 88/4 tertipdim, erken sevk dilekçesi ile 88/1 gittim.
  • Arkadaslar benimde 95/3 kaldiriyo memleket ancak ben 1 gitmek istiyorum dedim memura bu arada 23 ocak 95 dogumluyum ancak memur bana herhangi bir dilekce dolduracaksin felan demedi kendisi yazdi ve benim celp kagidimda suan subat yaziyo acaba benim dilekce doldurmam gerekiyo mu erken gitmek icin yardim ederseniz cok sevimirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hiç mi cevap yok

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ertunc23 kullanıcısına yanıt
    Ustam bir sorum olacaktı 30 haziranda erken sevk dilekçem asker alma başkanlığına ulastı.ağustosta girebilme ihtimalim varmı,bilgi için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CCC35CCC kullanıcısına yanıt
    Kasıma kaldın. malesef
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.