Şimdi Ara

## Core 2 Duo E4700 2 Mart'ta Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Core 2 Duo E4700 2 Mart'ta Geliyor ##

Intel'in Core 2 Duo E4000 serisi firma adına önemli bir satış başarısı yakaladı. 2MB L2 belleğe ve 800MHz FSB'ye sahip olan işlemciler fiyat ve performanslarının yanı sıra sahip oldukları ciddi hız aşırtma potansiyeli ile de ilgi gördüler. Tabi Intel'in E4000 serisi ile bir diğer önemli amacı da AMD'nin çift çekirdekli X2 serisi işlemcilerine karşı alternatif bir rakibi pazara sunmaktı ki firma bunu da başarmışa benziyor. E4300 modeli ile başlayan serüven bugün E4600 modeline kadar ulaşmış durumda. Fakat Intel'in E4000 serisi için bir yeni model daha ufukta gözüküyor. Elimize ulaşan bilgilere göre Intel, E4000 serisinin en yeni ve muhtemelen en son modeli olacak E4700 modelini 2 Mart itibariyle pazara sunmaya hazırlanıyor. 65nm üretim teknolojisi ile üretilen ve LGA775 formunda olan işlemci 2.6GHz'lik saat hızına, 2MB L2 belleğe ve 800MHz FSB'ye sahip olacak. Tabi işlemci serinin hız aşırtma potansiyeli konusundaki iddiasını da sürdürecek. Core 2 Duo E4700'ün 2 Mart'ta 133$'lık fiyat etiketi ile pazara sunulması bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 2 Şubat 2008; 18:58:21 >

• sanırım 4500 serisini kasmayacak şekilde bir OC ile 3.1ghz / 3.2ghz ile çalıştırıyorlardı.. acaba 4700 ler 3.5ghz seviyesine çıkacakmı? çünkü 6750 leri 3.5ghz gibi düzeylere OC luyorlar.(stok fanla)
  • AMD fiyat indirimlerine başladığında son kullanıcının yüzü gülmeye başlar. Intel AMD'yi sıkıştırmak için elinden geleni yapıyor. Indirim haberlerini bekliyoruz. 200 $ altına verimli bir 4 çekirdekli işlemciyi sunan firma iyi satacaktır. Bakalım bunu ilk kim yapacak?
  • iyimiş fiyatıda normal bence ama benim gönlumde e8200 varr

haber için teşekkürler
  • Ya yemişim E4000 serisini yeni q serisi nerede? İntele Ayrıca bu işlemci q serisinden önce çıkarsa şaşmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ermeydan -- 2 Şubat 2008; 19:04:39 >
  • e4500 ü arkadaşa aldık son derece memnun 8800 le gayet iii çalıştııını sölüo!!!!

Fx57 bu işlemci 45nm mi 65 mi???
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ermeydan

Ya yemişim E4000 serisini yeni q serisi nerede? İntele Ayrıca bu işlemci q serisinden önce çıkarsa şaşmam.

haklısn kardes

• Amd üretmez ise fiyatlar artacaktir , amd'i tutuyoruz ama intel kullaniyoruz.
  • 65nm

Bu saatten sonra E4000 serisi yerine E2000 serisi veya para varsa E8000 serisi tercih edilmelidir
  • intel milletle dalga geçior galiba bu kadar model firmayı yıpratır. amd den her ses duyduğunda yeni bişey çıkarıyo aslında çıkarmıyo bence ufak bi harektet sanki yeni bişeymiş gibi sürüyo piyasaya. acaba ne zaman dur diyecek bu işe bilmiyorum tüketicin güveni kalmaz firmaya işlemciyi al mağzadan çık eskidi hadi bakalım piyasyı karıştırmaktan başka bi şey değil bu
  • AMD X2 5200 altındaki işlemcilere eğilmeyi bıraksa çok iyi olurdu, fiyat düşürmede yavaş kalıyor, Intel tek çekirdeği bıraktı, AMD nin LE serisi prestiji açısından hiç de hoş olmuyor, biz X2 lerden birini en düşük işlemci yapsın, fiyatını düşürsün istiyoruz, AMD LE nin yeni modelini çıkarıyor.... :( Bana kalsa X2 5200 ün altındaki işlemciler alınmaz. Fiyat fiyat fiyat, gerisi iyice boşaldı artık.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozkrmz

AMD fiyat indirimlerine başladığında son kullanıcının yüzü gülmeye başlar. Intel AMD'yi sıkıştırmak için elinden geleni yapıyor. Indirim haberlerini bekliyoruz. 200 $ altına verimli bir 4 çekirdekli işlemciyi sunan firma iyi satacaktır. Bakalım bunu ilk kim yapacak?

Phenom 9100 x4 160$ civarında bir fiyatla çıkabilir, AMD nin takvimi tutarsa en geç 3 aya satışta.
  • Fiyatı hiç de uygun değil, hızaşırtma potansiyeli cazip görülebilir ama fiyat kesinlikle değil.
  • Tabi bu işlemci bu fiyata burada biraz zor bulunur... Malum Türkiye avrupadan daha zengin ve bizimde milli gelirimiz daha yüksek olduğu için buradaki ürünler daha pahalı oluyor...
  • walla phenomlarin performansini acikcasi bilmiorum ama e8000 serisi bence tam anlamiyla alinabilecek bi seri bence. 4000 serisi ile bir soğutucu almaktansa bir 8000 serisi alinir su dönemde. soğutucuyu nasil olsa gerekince alirsiniz ilerde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

Tabi bu işlemci bu fiyata burada biraz zor bulunur... Malum Türkiye avrupadan daha zengin ve bizimde milli gelirimiz daha yüksek olduğu için buradaki ürünler daha pahalı oluyor...

Farklı bir bakış açısı

Ayrıca ben bu ürünün hızaştırma potansiyelinin iyi olacağını düşünmüyorum. Bence E4xxx serisinde en iyi hızaştırma yeteneğine sahip olan işlemci E4300'dü.

Bence de bu ürün genel olarak Hazır PC satıcıları tarafından ilgi görecektir

• quote:

Orjinalden alıntı: moffaka

sanırım 4500 serisini kasmayacak şekilde bir OC ile 3.1ghz / 3.2ghz ile çalıştırıyorlardı.. acaba 4700 ler 3.5ghz seviyesine çıkacakmı? çünkü 6750 leri 3.5ghz gibi düzeylere OC luyorlar.(stok fanla)

3,5 ghz zor gibi bununla
  • ne çıkartırlarsa çıkarsınlar. insan oğlu doyumsuzdur. OC hastalığınada yakalandınmı iş tamamdır.. 10 gbhzleri 20 ghzleridi görces..
  • 800 mhz beni biraz düşündürüyor!!!
  • Bence e8xxx serisi daha mantıklı...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.