Şimdi Ara

## Intel'in 45nm için ilk Çeyrek Satış Hedefi %5 ##

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Intel'in 45nm için ilk Çeyrek Satış Hedefi %5 ##

Geçtiğimiz ay içerisinde 45nm üretim teknolojisine sahip Wolfdale kod adlı çift çekirdekli işlemcilerini ve yine 45nm üretim teknolojisine sahip mobil işlemcilerini kullanıma sunan Intel, yılın ilk çeyreği içerisinde 45nm üretim teknolojisine sahip Yorkfield kod adlı dört çekirdekli işlemcilerini de kullanıma sunacak.

Bilindiği gibi son günlerde çift çekirdekli E8000 serisinin özellikle Uzakoğuda tedarik sıkıntıcı çektiği 45nm dört çekirdekli Q9000 serisinin Mart ayı içerisinde "Q1" hedefinin tutturulabilmesi için limitli adetlerde kullanıma sunulacağı söyleniyor ve tartışılıyordu. Tüm bu gelişmeler konuşulurken Intel'in 45nm için 1.çeyrek hedefleri de ortaya çıktı.

Gelen bilgilere göre Intel'in yılın ilk çeyreğinde toplam satışlarının %5'ini 45nm üretim teknolojisine sahip işlemcilerin oluşturması bekleniyor. %5'lik payın %3'ünü çift çekirdekli Wolfdale işlemcilerinin, %2'sini ise dört çekirdekli Yorkfield işlemcilerinin oluşturması hedefleniyor.

Ayrıca yılın ilk çeyreği içerisinde 65nm üretim teknolojisine sahip çift çekirdekli işlemcilerin toplam satışların %42'sini yine 65nm üretim teknolojisine sahip dört çekirdekli işlemcilerin ise satışların %5'ini oluşturması bekleniyor. Bu modellere ek olarak çift çekirdekli E2000 serisinin %29, Celeron 400 serisinin ise 1.çeyrek işlemci satışlarından %14 pay alması bekleniyor.

• aslında intel performası zaten yakaladıda biraz da güç tüketimine falan ağrlık verse, amd yi ezip gececek, gerçi amd de sessiz ve derinden geliyor bence, işler tersine döneblir intel için...
  • intel bide yuzde besh ne ish?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bohaman -- 2 Şubat 2008; 11:23:21 >
  • bence intel 45nm konusunda baya gecikti ama yinede amdden çok çok önde 45nm işlemcilerin 65nmden çok çok üstün olduklarını pek aklım kesmiyor ama açıkçası
  • intelin e8000 serisi cok satıcak gibi su anda imkanım olsa hiç durmam güzel bi anakart ila e8400 alırım keyfime bakarım ki bu işlemci öle 2 yılda felan eskıcek bi işlemcı değil bana göre ama amd den adam akıllı b icevap gelmınce intelde bunların fiyatlarını yukseltti taw..

haber için teşekkürler
  • intel her zamanki gibi satış politikasıyla hep ileriye yönelik çalışıyor daha öncede dedim intel in bu satış politikası kimileri için çok kötü olsada buna bende dahil.gerçekten dışarıdan dikkatlice bakıldığında çok başarılı denebilir.AMD faktörü burada yine kendisini gösterecektir.AMD yeni işlemcilerini hızlandırmazsa intel gitgide pazar hakimi olma yoluna girecektir.
  • Arkadaşlar E8400 hayran kaldım...Arkadaşım sistem topladı,hemen oc yaptık stok fanla 4ghz a rahatlıkla geldi...Sonra zalman 9700led taktık işlemciye ve bastık oc yi, şu an 4.5 ghz da stabil ama biraz daha yüklenmek mümkün, fakat bellekler yetersiz "çıkmıyor"...Ama sağlam bir oc potansiyeline sahip anakart,iyi bellekler ve güzel bir soğutucuyla 4.8 ghz hatta 5ghz günlük kullanım stabil olarak sağlanabilir...Allah bu işlemciyi sahiplerine bağışlasın
  • intel şu an 45 nm leri satmak istemiyo anlaşılan amd eğer sıkı bir şekilde girseydi bu yıl şu an çok farklı şeyler konuşuyo olurduk adamlar resmen bizimle oyun oynuyo 45 nm çıkartdılar ama satmak istemiyolar niye 65 nm leri tamamen satmak istiyolar kullanıcıları zorla yönlendirmeye çalışıyolar nitekim amd intele dava açmışdurumda yanılmıyosam bu konu üzerindede durmuşdu
  • hava sogutmayla 4.5 ghz mi yuh..her ne kadar cok sevsemde amd yan bastı phenom un 45 nm lerinin bile 3 ghz i çok fazla geçebilceklerini sanmam
    quote:

Orjinalden alıntı: mkidd

Arkadaşlar E8400 hayran kaldım...Arkadaşım sistem topladı,hemen oc yaptık stok fanla 4ghz a rahatlıkla geldi...Sonra zalman 9700led taktık işlemciye ve bastık oc yi, şu an 4.5 ghz da stabil ama biraz daha yüklenmek mümkün, fakat bellekler yetersiz "çıkmıyor"...Ama sağlam bir oc potansiyeline sahip anakart,iyi bellekler ve güzel bir soğutucuyla 4.8 ghz hatta 5ghz günlük kullanım stabil olarak sağlanabilir...Allah bu işlemciyi sahiplerine bağışlasın
  • quote:

Orjinalden alıntı: sertert

hava sogutmayla 4.5 ghz mi yuh..her ne kadar cok sevsemde amd yan bastı phenom un 45 nm lerinin bile 3 ghz i çok fazla geçebilceklerini sanmam
    quote:

Arkadaşlar E8400 hayran kaldım...Arkadaşım sistem topladı,hemen oc yaptık stok fanla 4ghz a rahatlıkla geldi...Sonra zalman 9700led taktık işlemciye ve bastık oc yi, şu an 4.5 ghz da stabil ama biraz daha yüklenmek mümkün, fakat bellekler yetersiz "çıkmıyor"...Ama sağlam bir oc potansiyeline sahip anakart,iyi bellekler ve güzel bir soğutucuyla 4.8 ghz hatta 5ghz günlük kullanım stabil olarak sağlanabilir...Allah bu işlemciyi sahiplerine bağışlasın

haketende stok fanlan 4.5ghz rüyalarımı süsluyor benim yahuuuu
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasus arda

intel şu an 45 nm leri satmak istemiyo anlaşılan amd eğer sıkı bir şekilde girseydi bu yıl şu an çok farklı şeyler konuşuyo olurduk adamlar resmen bizimle oyun oynuyo 45 nm çıkartdılar ama satmak istemiyolar niye 65 nm leri tamamen satmak istiyolar kullanıcıları zorla yönlendirmeye çalışıyolar nitekim amd intele dava açmışdurumda yanılmıyosam bu konu üzerindede durmuşdu

65nm çift çekirdekler pefrormans anlamında gayet iyi intelin stok tüketmesi gayet mantıklı AMD bastırsaydı farklı olurdu fakat AMD nin phenomlarına karşı intelde x48 çipsetiyle 400FSB li çift ve 4 çekirdekli işlemcilerini piyasaya süreceğini düşünüyorum.
  • intel istediği gibi piyasayı yönlendiriyor karşısında rakip yokki. amd yeni nesil işlemcilerini çıkarmış daha iki tane işlemci var piyasa da onlarda 4 çekirdekli ve hatalı. amd bir an önce ürün çeşitliliğini arttırmalı yoksa işler iyice sarpa saracak.
  • Intel'den 3 yada 4 MB önbellekli 45 Nm işlemci bekliyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Favo

aslında intel performası zaten yakaladıda biraz da güç tüketimine falan ağrlık verse, amd yi ezip gececek, gerçi amd de sessiz ve derinden geliyor bence, işler tersine döneblir intel için...

amd nin inteli geçeceğini hiç zannetmiyorum. en azından bizler göremeyiz herhalde.
  • quote:

ise bak millet bol keseden sallamaya basladi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.