Şimdi Ara

Cafe için Sistem Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cafemizin mevcut ses sistemini değiştirmeyi düşünüyoruz.
    Cafemiz 80 metrekare kapalı ve 120 metrekare açıkalan olmak üzere 4 bölümden oluşuyor.
    Müziklerimizi bilgisayardan veriyoruz.
    Yeni oluşturacağımız sistem ile yüksek ses düzeyi değil kaliteli ses almayı istiyoruz.
    5+1+anfi+5.1 ses kartı alıp bu kolonları açık ve kapalı olan 4 bölüme dağıttımızda istediğimiz verim alamadık.
    Düşüncemiz max 1000 ytl civarı iyi bir anfi ve kolon almak.Kolonların birini kapalı ,diğerini açık alanda kullanmayı düşünüyoruz.Veya dafa fazla kolona sahip ses sitemi aldığımızda bunları açık ve kapalı bölümlere dağıttığımızda her birinden aynı ses kalitesi verimini almak istiyoruz.
    Bu bilgilere parelel olarak bize bilgisayar ile kullanacağımız anfi ve kolon(lar) sistemi önerebilirmisiniz?
    Ayrıca bu alış veriş için İstanbul da gidebileceğimiz en iyi yer(ler) neresidir?

• iki tane 500 ytl ye kadar en az 8 inç wooferlı yumuşak bass karakteristiği olan set alıp ayrı ayrı bölgelere koymanız iyi olacaktır.Tavsiyem ucuz ve kaliteli ses için microlab h500 uyduları oldukça iyi yumuşak bassları olan ve tweeter destekli bir settir.İki tane almanız durumunda ve wooferları da iyi yerleştirmeniz durumunda oldukça temiz ses alabileceğiniz setler müşteriyi rahatsız etmeyen temiz sesli ve çok şık bir settir.
  • aslında creatıve gigaworks s750 7.1 alabilirsiniz hem kaliteli hem çok hoparlör+uzaktan kumanladı
  • JAMO A-102HCS5 (80*5 + 200 :600 w) veya creative s750
  • quote:

Cafemiz 80 metrekare kapalı ve 120 metrekare açıkalan olmak üzere 4 bölümden oluşuyor.

ikisini anladık bölümün (80 ve 120 lik) de diğer ikisi ni anlayamadım ?

bilgisayarınıza iki adet (vista düşünürseniz audgy1 olmalı)
    eski seri live sb kodlu ses kartı alınız,
    iki adette mikrolab solo 7 alınız.
    aşırı bas istenmezse 400-450 ytl arası 2 bölüme yeter.
    ses kartlarınını birlikte kullanabilir, her bölüme ayrı ses verebilirsiniz.
    zaten cafe için çevresel ses gerekmediğinden solo7 ler stereo için yeterli olur.
    dediğim gibi tek eksiği kabinlerin bas frekans yanıtı 60 hz galiba -3db biraz zayıf, o hacime daha fazla olmaz zaten. daha fazlası için daha hacimli kabin bakmanız lazım.
    mesela yüksek hacimli daliaks8000 falan alıyım deseniz o para bir streoya yetmez zaten.
    pioneer hpm serilerine de hiç yetmez.

sizi o bütçeyle solo7 paklar gibi.

• Emin abi solo 7 gibi PC için tavsiye edebileceğiniz başka stereo sistemler varmı? RMS 100 civarı olabilir veya daha fazla. hertaraf 5.1 veya 2.1, Piyasada bu konuda sanki eksiklik var. fiyatları yüksek olduğu içinde olabilir bilemiyorum, sizin görüşleriniz nelerdir?
  • Solo 7 denemedim ama teknik verilerine göre f/p olarak iyi görünüyor.
    kabin için 60 hz den frekans tepkisini başlatmışlarki bu da sallamadıklarına işaret.
    40 lt hacim gözüküyorki 200 ytl lik bir sisteme iyi bir hacim, piyasadaki çoğu sub den iyi bir hacim.
    5 hz den anfi için başlatmışlar buda iyi güç opamp i kullandıklarına işaret.
    diğer hop sistemlerinmde 20-20khz gibi üfürdükleri belli değerler yer alıyor.

tabi bu kabinler yeteri kadar yeri olup daha doyurucu ses isteyene yerim yok diyen o miniklere mahkum eh seside ona göre oluyor, midleri tizleri güzel diye avunacaklar artık.

benim incelediğim ve önereceğim f/p iyisi piayasada ne yazıkki yok:
    http://www.kadikoyoffice1.com/arama_urun_listesi.asp?maingroup=Hoparlor&secondgroup=SANRUPİD%20SR-2100

• microlab h500 tekrar diyorum solo 7 alınır ise hoparlöre yakın insanlar ve uzak insanlar olarak ses dağılımı rahatsız edebilir ve solo 7 de basslar serttir biraz.H 500 fiyat ve görüntü olarak se olarak da en iyi seçim olarak görünüyor.Ses kartı da 40 50 ytl ye birşey alınırsa oldukça iyi performans alırsınız.
  • nighteen@

Cevabınız için teşşekkürler.Bahsettiğniz 8 inç wooferlı yumuşak bass lı microlab h500 kolon için internette link bulamadık.Eğer direk link veya mağazaya yönledirebilirseniz seviniriz.

dost..:)@ ve megaramazan@

Cevaplarınız için teşşekkürler.Bahsettiğiniz seti hepsiburada da 815 ytl ye bulduk ve inceledik.Böyle bir set alırsak woofer ı bilgisayarın yanında kapalı alanda olacak.Diğer açık alanda olan 3 bölümden uzak olması kaliteyi ne kadar etkiler?Ayrıca rear ve frontları cafeye dağıttığımızda rear ve frontlardan farklı ses tonlarının çıkma ihtimali varmı?Yani her bir kolonun bulunduğu her ayrı bölüm aynı ses kalitesini alabilirmi?
    megaramazan@ JAMO A-102HCS5 direk link bulamadık yardımcı olursanız seviniriz.

keleminabi @
    Cevabınız için teşşekürler.120 metrekarelik alan 3 ayrı bölümden oluşuyor.Solo7 yi doktor un incelemesinde şimdi okuduk,ilginç kendisi o sistemi bize önermemiş :) .Kendi 5.1 sistemizdede woofer ı kullanmıyorduk.Dediğiniz gibi bas sorunumuz yok.Sizden solo7 için bahsettiğimiz bütçeye uygun direk link alabilirsek çok seviniriz.

Cevap yazan herkesin ilgisi için teşşekkür ederiz.Eğer 7.1 gibi çoklu sistem alırsak kolonların bölümlere dağıtımı için nasıl bir kablolama sistemi öneririsiniz?
    Microlab h500 - solo7 veya creatıve gigaworks s750 7.1 arasında bir tercih yapacağız umarım tekrar vereceğiniz cevaplarla en sağlıklı kararı vermiş oluruz.
    Nasip olursa Salı günü Mecidiköy e inip buradan kararını verdiğimiz ses sistemini alacağız yada önerebileceğiniz diğer yerlere bakabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kıyıköy -- 4 Şubat 2008; 1:34:44 >

• 7+1 gereksiz ses kalitesi öenmli ise 2 5+1 ile iki farklı alana iki woofer ve 5er hoparlör düşer bu da en iyi çözümdür.Microlab h500 için sarpas.com da var 300 ytl ve peşin fiyata taksit yapıyorlar.Googla microlab h 500 fiyat yazar iseniz siteyi karşınızda bunursunuz h ile 500 arasındaki boşluk ile boşlıksuz fark ediyor farklı siteler çıkıyor.Ürünün detayları fiyatına göre mükemmel kullanıpta beğenmeyen yok.Detaylı inceleme için link de vereyim.
    http://www.microlab.cn/product/speakers/2.1%20and%20%20amplifier/H500.htm
    bu sitedeki model h 500 ün multimedia seti sizinkinde uydular daha güçlü basslar biraz daha az.Bu set ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

• http://www.sarpaas.com/pinfo.asp?pid=28
    linki eklemeyi unutmuşum.Link bu
  • konuyu açan kardeş Türkçemize dikkat edelim.Cafe ingilizcedir doğrusu "kafe" dir.
  • JBL control28 2tane açık alana 2 tane kapalı alana

jbl control1 2 tane açık alana 2 tane kapalı alana

canlı müzik olacaksa birde control sb2 öneeririm
     Cafe için Sistem Tavsiyesi

ve uygun bir stereo amfi(technics önerimdir)
    performansından şüpheniz olmasın jbl cont28 ler canlı müziktede kullanılıyor ve mükemmel performansı var

• nighteen@

İlginiz için tekrar teşşekürler.Microlap için olumsuz yorumlara ulaşmamızdan dolayı ve 7.1 in woofer sorunu olduğu için(hem kapalı alan hem açık alana 2 tane gerekli ve yer sorunumuz olabilir) bu sistemlerden vazgeçtik.

just_be@

Uyarınız için teşşekürler.Cafe sözcüğü TDK ya girdiğinde biz sanırım 4 yıllık işletmeciydik.Ayrıca bir cümleye başlarken büyük harf ile başlanır ve Türkçeyi büyük yazdığınız gibi İngilizceyide büyük yazmalıydınız.
    Bu kadar çok Türkçeye düşkün iseniz önce kendinize Türkçe bir kullanıcı adı seçiniz.

firtikk@
    Cevabınız için çok teşşekkürler.Verdiğiniz sistem önerisinde karar kıldık.İstanbul da JBL marka ses sistemlerinin satışını yapan bir mağazaya yönlendirebilirseniz çok memnun oluruz.
  • Sabah ,Mecidiyeköy ün altını üstüne getirdik,darty ye girdik,teknosa meknosa ama JLB markasını bilen birine bile rastalayamadık:)

Sonra karaköy e inip tek bir mağazada bulabildik ve fiyat teklifi aldık.Sizden ricam bu fiyatların uygunluğunu yorumlamanız.Şimdiden teşşekkür ederim.

1 Takım Control 28 JBL 353 $+KDV
    1 Adet Control 126 JBL 232 $+KDV
    1 Adet Control 128 JBL 287$+KDV

1 Adet Yamaha RXW 661 140X5 kanal 582 £+KDV
  • JBL resmi sitesinden Control series nereden alınır dediğimizde site bize bu adresi verdi.
    Dilerseniz inceleyin.
    DISTRIBUTOR TOWN/PROVINCE PHONE FAX E-MAIL
    SF RKD ULUS-ISTANBUL +90 212 257 7500 +90 212 265 9156 sedau@sfrkd.com
  • quote:

Orjinalden alıntı: helalpara1

just_be@

Uyarınız için teşşekürler.Cafe sözcüğü TDK ya girdiğinde biz sanırım 4 yıllık işletmeciydik.Ayrıca bir cümleye başlarken büyük harf ile başlanır ve Türkçeyi büyük yazdığınız gibi İngilizceyide büyük yazmalıydınız.
    Bu kadar çok Türkçeye düşkün iseniz önce kendinize Türkçe bir kullanıcı adı seçiniz.

Dostum senle atışmıyorum sadece bunlar önemli şeyler onun için söyledim.Ona bakarsan Türkçeyi hem büyük harf yazmışsın hem de yazmana rağmen kesme işaretiyle ayırmamışsın.Ayrıca "İngilizceyide" yazarken -de eki ayrı yazılır.Kullanıcı adının ingilizce olması Türkçemizi zedeleyeceğini düşünmüyorum.

• cafeye uygun olan subwoofersiz bir sterio anfiyle 5 adet veya cafenin yerleşim düsenine göre yerleştirmektir unutmayalım arkadaslar orası bi cafe disco değil 1000liraya kurulurmu onu bilemem araştırma yapmanız lazım düşük seviye anfiler 400-500liradan başlar herhalde 100 er liradan da hoparlör kombinasyonu ile çok güsel tını bir ortam yakalanabilir nasıl olsa cafede ses gücü 2 planda gelir bana göre
  • Ruth1ess @

Araştırman için teşşekkürler.Yarın ilk iş verdiğiniz firma ile iletişime geçmek olacak umarım sadece toptan çalışmıyordur.

Qformat@
    Cevabınız için teşşekkürler.100 ytl civarı denediğimiz bütün uydulardan istediğimiz kaliteyi maalesef alamadık.Şu an JLB ye adapte olmuş durumdayız ama aldığımız fiyatın nasıl bir teklif olduğunu bilmeden alış veriş yapmakta istemiyoruz.
  • hayırlı olsun microlab hakkında bu model hakkında olumsuz yorum okudu iseniz ben pek rastlamadım.Size bir fikir daha söyleyeyim bu sitede benim malım en iyisi anlayışı var herkes için demiyorum fakat çoğu arkadaşlar olaya objektif bakmıyor microlab h500 iyi bir seçim fakat karar kıldığınız set de çok iyi bundan da iyi performans almanız kesin diyebilirim.Türkçe kullanma konusunda ve İngilizce konusunda insanlar bazen böyle saçmalıklarla uğraşabiliyor aldırmayınız.Benim başıma da geldi arkadaşın biri bana lisans yaptığım konu da ders vermeye çalıştı.Umarım işiniz görülür.Son tavsiyem ise hoparlörleri köşelere yerleştirmeniz woofer kullanacak iseniz gömmeniz.İyi günler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.