Şimdi Ara

## Scythe'den İki Yeni Fan Kontrolcüsü ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Scythe'den İki Yeni Fan Kontrolcüsü ##

## Scythe'den İki Yeni Fan Kontrolcüsü ##

Daha çok hazırladığı kaliteli soğutma çözümleri ile tanıdığımız Tokyo merkezli Scythe firması iki yeni fan kontrol ünitesini duyurdu. Firmanın Kaze Master olarak tanımladığı yeni kontrol ünitelerinden biri 3.5 diğeri ise 5.25'lik yuvalara takılabiliyor. Siyah ve Gümüş renkleri bulunan ve LCD ekran ile donatılan yeni fan kontrol üniteleri boyutları gereği sahip oldukları LCD ekranlarının ebatları da farklıklık gösteriyor. 60 x 15.5mm (3.5" versiyon) ve 114 x 20mm (5.25" versiyon) boyutlarında ekrana sahip olan fan kontrol üniteleri 5V veya 12V konnektörlerinden güç alıyorlar ve 0-7500rpm arası fan dönüş hızını görüntüleyebiliyorlar. Kaze Master serisinin 3.5" boyutundaki küçük modeli 2 fan kontrolcüsüne ve 2 termal modüle, 5.25" formundaki büyük model ise 4fan kontrolcüsüne ve 4 te termal modüle sahip. Ürünlerin yurt dışı satış fiyatları ise küçük model için yaklaşık 35$, büyük model içinse yaklaşık 40$ civarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 1 Şubat 2008; 23:00:21 >

• Aslında güzel bir şeye benziyor
  • Güzelmiş gerçekten,alabilirim gelince..
  • haber için teşekkurler
  • Cidden Hoşuma Gitti Çok ''ŞIK''
  • 2 tane fanı kontrol etmek için bunu satın alan ve üreten zihniyeti anlamıorm zalman fan mate neyine yetmiyo? söle en as 5 6 fanı kontrol eden bişi olsa alınır..
  • ayrı bi programa gerek kalmadan ısı kontrolü güzel de modeller arasında boyuttan başka ne fark varr
  • led li ekranım yok belki,ama fan kontrol ünitesi yapmak karışık bir iş değil. 3 potans 3 direnç, biraz kablo, biraz lehim ...
    gidip buna para vermenin bi anlamı yok bence ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: contempt

led li ekranım yok belki,ama fan kontrol ünitesi yapmak karışık bir iş değil. 3 potans 3 direnç, biraz kablo, biraz lehim ...

herkesin başucunda bikaç potans, bikaç da direnç hele de lehim makinası bulunmuyor olabilir ben 4 tane fanı kontrol eden bi tane aldım gayet memnunum güzel de gözüküyor. ama fiyatlar daha ucuz olsa çok güzel olur, kesinlikle kullanışlı şeyler
  • quote:

Orjinalden alıntı: we_dream

quote:

Orjinalden alıntı: contempt

led li ekranım yok belki,ama fan kontrol ünitesi yapmak karışık bir iş değil. 3 potans 3 direnç, biraz kablo, biraz lehim ...

herkesin başucunda bikaç potans, bikaç da direnç hele de lehim makinası bulunmuyor olabilir ben 4 tane fanı kontrol eden bi tane aldım gayet memnunum güzel de gözüküyor. ama fiyatlar daha ucuz olsa çok güzel olur, kesinlikle kullanışlı şeyler

başucunda bulunmasına gerek yok, elektronik eşya tamir eden birine gidip 12 voltu 3.5 volta kadar (çoğu fan 3.5 volt tan aşağısında çalışmıyor) düşürebileceğim devre lazım abi diyorsun, boş cdrom kapaklarından birini götürürsen ona monte edebilir, 10 ytl malzemeler 10 da işçilik versen 20 ytl ye aynı işi görecek bir ekipmanın olur elinde

ama kasamda yanardöner janjanlı bişey olsun diyorsan o senin bileceğin iş

• 80 lira verdim; yanarlı dönerli, sistem sıcaklığını ölcen 4ayrı alıcılı, fan hızlarını ve sıcaklık ıvır zıvır gösteren LCD ekranlı bi kontolcüm oldu. dediğin gibi janjanlı biraz 20 liralık sistemden ne farkı var onu da yazdım. tabi herkes 80 lira verecek durumum yok diyebilir, tekli kontrolcüler de 10 liraya piyasada satılıyor. elektrikçiyle vs. ugrasmak istemeyen veya vakti olmayan da gider onlardan alır kimseye dicek bişiyimiz yok
  • Sade ve şık olmuş, acaba piyasadaki diğer birçok fan kontrolcüler gibi fanın devrini sadece %30 mu artırıp, azaltıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albatros83 -- 2 Şubat 2008; 3:33:09 >
  • ben yaptım bunlardan bi tane 4 fan kontrol cihazı ve lcd göstergelieee ne demişler en güzeli kendi yaptıgındır ve ucuz olandır
  • fiyat bence de pahalı illa alınıcaksa az biraz daha koyup kama meter alınır çok daha şık.
  • şık gerçekten de ama pahalı
  • Bilinidik markaların , zalman thermaltake coolermaster ... kasa , işlemci fanları , bu tip kontrolcüler ile hızını ne kadar düşürebiliriz. 5V-12V girişi 2 farklı ayar mı yoksa bu voltajlar üzerinden pot ile daha düşük voltajlar verebiliyormuyuz ?
    Sıcaklık göstergelerinin çalışması veya hız kontrolü için kaç pinli fan lazım. Ayrıca PWM kontrollü denilen fanlarda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bwhiteshark -- 2 Şubat 2008; 12:28:00 >
  • Sade ve cok hoş
  • aylardan beri firebal da ses seda yok
    ne bir yeni ürün getiriyor nede en çok talep edilen ürünler stoklarda
    umarım bu ürün gelir
    DUY SESİMİZİ FİREBAL !!!!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebaba07baba -- 3 Şubat 2008; 15:23:33 >

• Ürün güzel,fiyat da abartı değil ama biraz fazla sade olmamış mı?
    Bi an aklıma 90lı yılların dijital ekranlı videoları geldi,çok daha hoş bi LCD yapılabilirdi buna bence.
  • haber için saol çok sade ve çok güzel bi ürün fiyatıda çok iyi bence.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.