Şimdi Ara

## RS780 Yonga Seti AMD'nin Yüzünü Güldürüyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## RS780 Yonga Seti AMD'nin Yüzünü Güldürüyor ##

AMD'nin 23 Ocak itibariyle Çin pazarında kullanıma sunduğu, global lansmanını ise 5 Mart itibariyle yapacağı DirectX 10 destekli dahili grafik işlemciye sahip RS780 yonga seti ile yüzü gülmeye başladı. Bilindiği gibi yonga seti genel özellikleri itibariyle segmentinin en güçlü çözümlerinden hatta pek çok kaynağa göre en güçlü çözümü konumunda.

Yeni nesil SB700 köprüsü ile gelen RS780 yonga seti RV610 gpu'sundan türetilen DirectX 10 destekli dahili grafik işlemcisinin sahip olduğu UVD teknolojisi sayesinde HD videolarak yönelik olarak donanımsal hızlandırma da sağlayabiliyor. Özellikle HTPC'ler ve giriş seviyesinde yer alan sistemler için son derece ideal olduğu söylenen Hybrid Crossfire destekli ve 55nm üretim teknolojisine sahip RS780'nin Çin pazarındaki gidişatının son derece iyi olduğu belirtiliyor.

Gelen bilgilere göre, özellikle sahip olduğu çoklu ortam yetenekleri ile Çin pazarında ciddi ilgi gören RS780 yonga setinin AMD'nin giriş seviyesinde yer alan işlemcilerinin satışlarına da hız kazandırdığı ifade ediliyor. Açıklanan rakamlara göre AMD'nin RS780 öncesi giriş seviyesi işlemci pazarındaki payının %40-50 (Çin pazarı) civarında olduğu RS780 yonga setinin lansmanıyla ile birlikte %60-70'e çıktığı belirtiliyor.

Anlaşılan RS780 hem yonga seti pazarında hemde işlemci pazarında AMD'nin yüzünü güldürmeye devam edecek gibi gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 1 Şubat 2008; 20:16:29 >

• Amd pazara biraz daha degişik performansli ürünler sunarsa fiyat indirimi konusununda rekabet olucaktir.Bizimde yüzümüz biraz olsun gülücektir inşallah.

Hadi Hayirlisi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ce5uR -- 1 Şubat 2008; 20:17:08 >
  • Bu yonga seti epeyce iş yapacak umarım martta türkiyeye giriş yapar.
  • amd nin finansal durumunu iyileştirecek bi haber
  • guzel haberler bizim adimiza
  • Bence amd ve kullanıcılar adına çok iyi bir gelişme .Bu amd nin oluşturduğu uyum ,performans , ek özellkler ve fiyat bakımından gelmiş geçmiş en iyi platform olacaktır.Bu konuda ümitliyim.Yeni set safkan amd olucak mesela ben ilerisi için iyi overclock kabiliyeti olan anakart (biostar 780G olabilir) 45nm phenom ve R770 gpulu yeni nesil e.kartını düşünüyorum.
  • Bakalım bu zararlarını kurtarabilecek mi
  • AMD için çok iyi bir haber inşallah işlemciler içinde sevenlerini sevindirir
  • amd için güzel haberler umarım kendini toparlarda eski günlerdeki gibi fırtına gibi eser
  • ati nin başarılı bi cipseti diye tahmin ediyorum önceki vesiyonu mükemmel hala kullanıyorum gercekten öğle intel onbord lar gibi idiot tarz değil zamanında onlarıda kullandım
  • AMD'nin entegre grafik işlemcili yeni yonga seti ailesi hakkında detaylı bilgi için;
    http://forum.donanimhaber.com/m_20727568/tm.htm
  • 780G'yi marta kadar geciktirdiyse demekki bu işi çok ciddiye alıyor.
    yoksa aracele çıkarabilirdide.
    690G çok stabil ve sınıfının en hzılısıydı.
    780G ile yeni bir efsane yaratacak gibi. yılın ikinci çeyreğinde notebook üreticileride Ati ekran kartı kullanımına
    başlayacaklarmış bu durumda dizüstü sektöründe ciddi anlamda pazar payı kazanacaktır.

780G nin ne Nvidia nede intel cephesinde rakibi yok. hem performans hemde güç tüketimi olarak lider konumda.
    o nedenle HP ve Dell gibi dizüstü üreticileride Ati onboard çözümler kullanımına önem vereceklerimiş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaan84

ati nin başarılı bi cipseti diye tahmin ediyorum önceki vesiyonu mükemmel hala kullanıyorum gercekten öğle intel onbord lar gibi idiot tarz değil zamanında onlarıda kullandım

intel onboard'lar hem çok ısınıyor hemde 3D performansı düşük. daha çok ofis kullanımı için ideal.
  • E bişiler güldürsün artık AMD nin yüzünü..Yazık adamlara hep gecikmeler performans sorunlar 2007 felaket geçti onlar için 2008 ve 2009 için ben hala ümitliyim..Bunları ATI gibi büyük bir devi satın almanın meydana getirdiği problemler bence..Çünkü AMD de ATI de kendilerini ispatlamış büyük firmalar..
  • Bu BoaRd Keşke Hemen TR Piyasasına GiRse HaRika Bişey Ya. Kendime BiLe Bu BoaRd Ve 45nm İşLemci İle BiR Sistem TopLamak İstiyoRum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Epirus

Aşağıdaki linkte AMD 780G ile nVidia MCP78 çipset karşılaştırması var:

http://my.ocworkbench.com/bbs/showthread.php?t=70465

nVidia'nın MCP78 çipseti en az 780G kadar iyi görünüyor. 780G, onboard 64 MB RAM kullanılırsa MCP78'i geçebiliyor.

Açıkçası 780G'nin performansı testlerdeki gibi ise AMD'nin işi zor...

Epirus sen Ati sevmediğin için sana iyi gelmeyebilir ama performans olarak MPC78'le kıyaslanmaz bile.
    MPC78 130 nm'lik bi chipset ve ciddi ısınma sorunuyla karşı karşıya hatta Fan kullanımı bile gündemde.
    780G ise 55nm'lik bi chipset ve ısınma sorunu yok hatta iddle modunda sadece 2 ~ 3 watt gibi bir güç tüketimine sahip.

780G 1 Ghz'e varan saat hızlarına çıkabiliyorki performansı iki kat artıyor demek. zaten performans olarak nividia'dan %30
    hızlı olduğu düşünülürse toplamda %100'den daha hızlı olabilir.

Video performansından bahsetmiyorum bile zaten nvidianın o konuda rekabet etmesi zor.

Son olarakta Hybrid SLI ve Hybrid Crossfire kullanımından söz edersek. Nvidia'nın SLI'si daha düşük verimlik sunuyor.
    Hybrid SLI'de harici ekran kartına geçişte sistemi yeniden başlatmak gerekiyorki oda bir çok kulanıcı açısından yorucu olacaktır.
    Hybrid Crossfire'da ise harici karta geçmek için sistemin yeniden başlatılması gerekmiyor.

Yani genel olarak 780G gibi bir chipset varken MPC78 almak pek akıllıca olmayacaktır.
    Nvidia bu kartı performansı ve özellikleriyle değil sadece ismiyle satabilir.
    tabi nvidiaya sempati duyanlarda tercih edebilir.
  • amd nin piyasada olması lazım yoksa intel tekelinde bu işler yürümez olan bize olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: Uxexes

Bu yonga seti epeyce iş yapacak umarım martta türkiyeye giriş yapar.

Giriş yapacağına şüphen olmasın en iddalı çözüm neden uğramasın ki.
  • gerçekten arkadaşlar intelin ortaklarından gorden moore bi ropörtajında şöyle demişti;''eger amd olmasaydı şuan hepimiz hala celeron kullaniyor olacaktık''.Amd cıkınca rekabet oluştu ve ürünleri geliştirmek gerekti bu yüzden şuan 4 çekirdeki işlemcileri kullanıyoruz.bununla birlikte oyun firmalari ve ekran kartlari da kendini geliştirdi ve biz 4 çekirdeği icat ettikÇünkü amd ile başa cikmamiz gerekiyordu.Teşekürler amd.''
  • bence yeni ve ucuz sistemler için iyi şu B3 ve B4 revizyonlu K10lar çıksada bizde 790GX(RS780D) chipsetli bir alt F/P'lı sistem düşünebilsek HD3300 O/B ekran kartı ile Hybrid CrossFireX (HCFX) sistem içinde iyibir altyapı olabilir iyi günler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.