Şimdi Ara

honda CIVIC 2008-2007 gizli özellikler (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
326
Cevap
3
Favori
110.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Paspaslar kaymasın diye arka tarafına bir çengel vidalanıp paspaslardaki delikler buna geçiriliyor ve artık kaymıyor bunu biliyormuydunuz
  • Yakıt tüketim ekranı asla 9.9 lt/100 km.'yi göstermiyor... 9.8'den direk 10.0'a çıkıyor, 10.0'dan direk 9.8'e düşüyor... Pek gizli özellik mahiyetinde değil ama garibime gitti, yazayım dedim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: WarriorSoul

Yakıt tüketim ekranı asla 9.9 lt/100 km.'yi göstermiyor... 9.8'den direk 10.0'a çıkıyor, 10.0'dan direk 9.8'e düşüyor... Pek gizli özellik mahiyetinde değil ama garibime gitti, yazayım dedim...

bu durum senin arabana özel bi durum, benimkinde öyle bi uygulama yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: caucass

quote:

Orjinalden alıntı: WarriorSoul

Yakıt tüketim ekranı asla 9.9 lt/100 km.'yi göstermiyor... 9.8'den direk 10.0'a çıkıyor, 10.0'dan direk 9.8'e düşüyor... Pek gizli özellik mahiyetinde değil ama garibime gitti, yazayım dedim...

bu durum senin arabana özel bi durum, benimkinde öyle bi uygulama yok

• Bu gün saat ayarlarını ve 12-24 saat arasınd geçişleri keşfettim, bu arada müzikta parça tekrarı, albüm tekrarı mp3 içinde dosya tekrarı vs gibi özelliklerde ortaya çıktı, ya ben amma ilgisiz sürücüymüşüm ha, 3 ay olacak daka bazı şeyleri yeni öğreniyorum, allahtan bu forum da arkadaşlar kurcalayıp ortaya çıkarıyor, yoksa bazı özellikleri arabayı sattıktan sonra öğreneceğim ancak
  • itina ile elektronik cihazların kullanma klavuzları olmasa dahi her türlü özellikleri tespit edilir.

saatlik ücret alınacaktır.

aracımı aldıktan 15 dk sonra evime geldim.
    her türlü müzik sisteminin menüsü elektronik olarak çözülmüştü.
    evet her konuda biraz dikkat ve ilgi gerekiyor.

quote:

Bu gün saat ayarlarını ve 12-24 saat arasınd geçişleri keşfettim, bu arada müzikta parça tekrarı, albüm tekrarı mp3 içinde dosya tekrarı vs gibi özelliklerde ortaya çıktı, ya ben amma ilgisiz sürücüymüşüm ha, 3 ay olacak daka bazı şeyleri yeni öğreniyorum, allahtan bu forum da arkadaşlar kurcalayıp ortaya çıkarıyor, yoksa bazı özellikleri arabayı sattıktan sonra öğreneceğim ancak
  • civiclere has bir özellik değil ama yine söyleyeyim.dün konudışında okumuştum.

aracın depo kapağının ne tarafta olduğunu kabin içinden anlamak için benzin göstergesindeki benzin pompasınınne tarafta olduğuna bakmanız yeterli.pompa şekli sağda ise depo sağda,solda ise solda.
    bizim civiclerde bakarsanız soldadır.onaylandı yani.yine dalga geçeyim demeyin.gizli değil falan filan.

12-24 modunu nasıl değiştirdiniz?
    birde paspasları nereye sabitleyeceğiz.delik yapmışlar ama monte edecek yer yapmamışlar :D
    quote:

Bu gün saat ayarlarını ve 12-24 saat arasınd geçişleri keşfettim, bu arada müzikta parça tekrarı, albüm tekrarı mp3 içinde dosya tekrarı vs gibi özelliklerde ortaya çıktı, ya ben amma ilgisiz sürücüymüşüm ha, 3 ay olacak daka bazı şeyleri yeni öğreniyorum, allahtan bu forum da arkadaşlar kurcalayıp ortaya çıkarıyor, yoksa bazı özellikleri arabayı sattıktan sonra öğreneceğim ancak
  • Pek çok araçta depo kapağının nerede olduğu benzin göstergesini yanındaki bir ok ile de gösterilir.
    12-24 saat modunu değiştirebilmek için, rayo açıkken açma kapama butonuna(Soldaki büyük olan) bir kaç saniye basılı tut, bir bip sesi duyacaksın ve göstergede alternatif frekans on-of belirecek, bu konumdayken preset düğmelerinin her bir ayrı bir fonksyonu açıp kapar, bunlardan "6" ya bastığında 12 , tekrar bastığında 24 görünür, ve öğlenden sonraki bir saatte isen zaten saat te değişir, hepsi bı kadar.
    PaspasLARA GELİNCE; ne yazıkki servis arabayı teslim ederken paspasları öylece serip veriyor ve paspas paketinden çıkan sabitleme kancalarını atıyor, sırf tembellik ve işgüzarlıklarından...ben açık renk paspas çabuk kirlenir diye bir takımda yedek almıştım, zaten ucuz 15 ytl idi, alınca içindeki kancalar dikkatimi çekti, açtıuğımda 2 kanca ve 2 vidasını gördüm, bunlar zaten sürücü tarafında hazır olan yuvasına vidalanıyor ve paspasın üzerindeki delikerde bu kancalara takılıyor, (Bu olay sadece sürücü tarafı için geçerli) zaten önemli olan sürücü paspasının kayarak falan pedallara gidip tehlike yaratması, yolcu tarafında tehlike yok harekette az , kaldıki kaysada tehlke arzetmec, arka paspaslar ise artık tek parça olduğu için oraya kalıp gibi oturuyor....şimdi senin yapman gereken servise gidip o kancalardan istemekten ibaret, hemen vereceklerdir, onların hiç bir işlerine yaramıyor, kancaları alınca bir tornavida ile yerlerine takman sadece birkaç dakikanı alacaktır, tabi paspasında artık kaymayacak
  • teşekkür ederim caucass
    ama saat modu benimkinde değişmiyor.açma kapama butonunda basılı tutmama rağmen bip sesi duyamadım.bunu önceden denemiştim gerçi.sanırım teyp kodu farklı.
  • CD çaların F tipi olması gerek, arabanın modeli kaç
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrehanci

Arkadaşlar Ford'un forumunda gezerken adamların gizli özellikler diye birşeyleri paylaştıklarını gördüm. Bizim hondalarda var mı böyle özellikler? Yani deneyip te bulduğunuz güzellikler.

BURADA TOPLANALIM İSTERSENİZ.??
    TABİ BU ŞEKİLDE BİR OLAY VARSA ARAÇLARIMIZDA?

seni uyanıkkkkkk.....bari değişik isim yazsaydın :)))))))) THE BEST CAR İS FOCUS in 2008
  • 2007
    tipi E olması gerek
    quote:

CD çaların F tipi olması gerek, arabanın modeli kaç
  • benim 2008 F tipi , ama kitapçıktan anladığım kadarıyla F-G tipleri aynı, seninki eğer E ise farklıdır sanırım, ama benim az önce anlattığım yöntemle pek çok foksiyornu ayarlayabiliyorsun, mesla Trafik- müzik-haber vs programlarını, alternatif frekansları, RDS olayını , hep aynı yerden ayarlıyorsun, mutlaka senin sistamdede vardır, en iyisi kitapçığını incelemen
  • On-Off'a basılı tutarken mi 6'ya basılacak yoksa bırakınca mı? Benim teypte de aynı özellik var, sabah bi deniyim. Belki saat 24moduna geçer ve ben de bunu neredeyse 2 yıl sonra keşfetmiş olurum.Ehuehueeeh...
    quote:

Pek çok araçta depo kapağının nerede olduğu benzin göstergesini yanındaki bir ok ile de gösterilir.
    12-24 saat modunu değiştirebilmek için, rayo açıkken açma kapama butonuna(Soldaki büyük olan) bir kaç saniye basılı tut, bir bip sesi duyacaksın ve göstergede alternatif frekans on-of belirecek, bu konumdayken preset düğmelerinin her bir ayrı bir fonksyonu açıp kapar, bunlardan "6" ya bastığında 12 , tekrar bastığında 24 görünür, ve öğlenden sonraki bir saatte isen zaten saat te değişir, hepsi bı kadar.
    PaspasLARA GELİNCE; ne yazıkki servis arabayı teslim ederken paspasları öylece serip veriyor ve paspas paketinden çıkan sabitleme kancalarını atıyor, sırf tembellik ve işgüzarlıklarından...ben açık renk paspas çabuk kirlenir diye bir takımda yedek almıştım, zaten ucuz 15 ytl idi, alınca içindeki kancalar dikkatimi çekti, açtıuğımda 2 kanca ve 2 vidasını gördüm, bunlar zaten sürücü tarafında hazır olan yuvasına vidalanıyor ve paspasın üzerindeki delikerde bu kancalara takılıyor, (Bu olay sadece sürücü tarafı için geçerli) zaten önemli olan sürücü paspasının kayarak falan pedallara gidip tehlike yaratması, yolcu tarafında tehlike yok harekette az , kaldıki kaysada tehlke arzetmec, arka paspaslar ise artık tek parça olduğu için oraya kalıp gibi oturuyor....şimdi senin yapman gereken servise gidip o kancalardan istemekten ibaret, hemen vereceklerdir, onların hiç bir işlerine yaramıyor, kancaları alınca bir tornavida ile yerlerine takman sadece birkaç dakikanı alacaktır, tabi paspasında artık kaymayacak
  • sadece basıp bırakırsan radyo kapanır, dikkatli olmalısın, radyo açıkken bas ve basılı tut, kısa bir süre sonra bip sesini duyacaksın(Duymasanda önemli değil) ekranda "alternatif frenans" yazısı belirecek işte tam bu sırada 6 nolu preset tuşuna bastığında ekranda 12- ve tekrar bastığında 24 yazısını göreceksin, ve öğlenden sonraki bir saatte isen o sırada ekrandaki saatte değişip 24 üzerinden gösterecek, 12 veya 24 e ayarladıktan sonra menüden çık saat ayarladığın biçimde kalacak, değiştirmek için aynı işlemi yapmak gerekiyor, ayrıca diğer preset tuşlarının işlevlerinede bakmanda fayda var, mesela rds açık-kapaşı olayı buradan ayarlanıyor
  • Tamam abicim onu anladım, basılı tutunca "af on" yazıyor. Benim sorduğum bu yazı çıkınca basılı tutup mu 6'ya basacam, bırakıpta mı?
    quote:

sadece basıp bırakırsan radyo kapanır, dikkatli olmalısın, radyo açıkken bas ve basılı tut, kısa bir süre sonra bip sesini duyacaksın(Duymasanda önemli değil) ekranda "alternatif frenans" yazısı belirecek işte tam bu sırada 6 nolu preset tuşuna bastığında ekranda 12- ve tekrar bastığında 24 yazısını göreceksin, ve öğlenden sonraki bir saatte isen o sırada ekrandaki saatte değişip 24 üzerinden gösterecek, 12 veya 24 e ayarladıktan sonra menüden çık saat ayarladığın biçimde kalacak, değiştirmek için aynı işlemi yapmak gerekiyor, ayrıca diğer preset tuşlarının işlevlerinede bakmanda fayda var, mesela rds açık-kapaşı olayı buradan ayarlanıyor
  • Corsa'yı aldığımda arabanın kitabından başka bir de radyo-teyp için küçük bir kitap verilmişti. Ama Honda bunu maalesef yapmıyor. Ya da yapıyor fakat benim arabanın ilk sahibi bana bu kitabı vermedi. Gerçi diğerini de vermemişti ben servisten almıştım ama, neyse... İnsan şu teybin kitabını satarken arabaya koymaz mı yaw?
  • AF on yazdıktan sonrd basılı tutmana gerek yok diğer menüler içinde de gezinebilirsin sadece 6 tuşu değil yani....şimdiki kullanma klavuzu ses sisteminide içeriyor, sanırım sistem entegre olduğu için, senin eski corsa zamanında car200 serisi bir teyp vardı, dışarda üretiliyordu o yüzden kullanım kitapçığı ayrı idi
  • benim civic 2007 elegance. radyoda RDS özelliği yok kıl oldum ha.
    2008 modellerinde dreamlerde bile RDS özelliği var benim elegance'da yok.
    RDS
  • Vardır da sen bulamamışındır. Önceki sayfaları okursan bu RDS'nin hem kelime anlamı hem de hangi tuşta olduğu üzerine bayaa yazmıştık.

quote:

Orjinalden alıntı: murtilaf

benim civic 2007 elegance. radyoda RDS özelliği yok kıl oldum ha.
    2008 modellerinde dreamlerde bile RDS özelliği var benim elegance'da yok.
    RDS
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.