- x
Evde nasıl kas yapılır ?
152 Cevap344991 Görüntüleme12 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2544 Mesaj
1 Şubat 2008; 12:26:14 

evet arkadaşlar spor salonuna gidicek ne param var ne zamanım evde kendi çapımda bişiyler yapmaya çalşıyorum günlük

20 şınav
60 mekik

Tabi 20 şınav biranda olmadı yaklaşık 20 günlük çalışmam ile bukadarını kolaylıkla yapabiliyorm daha neler yapmam lazım ne tür hareketler önerirsiniz siz mekik-şınavda nasılsnınz tavsiyeleriniz varsa almak isterim..

:Fatih.Sultan.Mehmed:

6437 Mesaj
1 Şubat 2008; 13:42:25 

http://forum.donanimhaber.com/m_19060741/tm.htm

Sağlıklı yaşam bölümünde hem de konu dışı bölümünde bununla ilgili çok konu var... ilgili kelimeleri aratırsan bulabilirsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkchild -- 1 Şubat 2008; 13:42:44 >

Darkchild.. Sert Bakışlı, Haşin Çocuk !!

115 Mesaj
10 Şubat 2008; 2:56:05 

dumbbell (dambıl) da alabilirsin.veya yay la çalışırsan da olumlu sonuç alırsın göğüs kasları için.miğde kası da yap derim.dümdüz yat yere ayaklarını 1-2 karış kaldır bekle biras yoruyo ama iyi oluyo

MeTaLLiCaFuN cLuß
[/center]

360 Mesaj
10 Şubat 2008; 14:50:02 

18 yaşındayım 3-4 yıldır sadece sınav mekik ve barfiks çekerek özellikle barfiks
güzel bir vücuda sahibim allaha şükür yanlız aşırıya kaçma ne biliyim 100tane mekik
falan fasa fisa o kadar zorlarsan gelişme olmaz tam aksına kas kütlen azalır
bunun yerine mekikte 15 tekrardan arakarda 20saniye dinlenerek 3set yapabilirsin
birde karın kasları çesit ister arasıra hareketleri değiştir sınavda 30tekrardan 2 set
yada 20 tekrardan 3set yapabilirsin barfikside çekebildiğin kadar zorla her hafta sayıyı
artırmaya çalış ilk başlarda barfikste 2 tekrar yamazdım simdi 15 tekrar rahat yapıyorum
barfiksin karşılığını kesinlikle alırsın birde beslenmene dikkat et tavuk eti pilav makarna
falan yiyebilirsin antremendan önce bir şişe kapağı saf zeytinyağı içersen vücudundaki yağları
daha kolay yakarsın
hadi kolay gelsin
http://bodybuilding.com/fun/exercises.htm burdan çalışmak isteğin bölgeye tıklayarak evde
yapabileceğin hareketleri seçebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IeIIXIIoI -- 10 Şubat 2008; 14:50:31 >

2245 Mesaj
10 Şubat 2008; 15:05:30 

Parasız olmaz demiorum ama daha zor. Eve bir kere Sehpa(Bench) şart. Gerek göğüs çalışması için gerekse omuz çalışırken sırtını incitmemen için. Vücut tipin genel olarak yağsızsa bir sehpa, 50 kg dumbell set gerek; başlangıç için. Bir de yemek masrafı tabi. Beslenme bu işin %70'i...

Yüksek farkındalık, stabil simetri; üstte Betelgeuse, karşı uzağında Rigel, ortada Alnitak, Alnilam, Mintaka ve sol alt çaprazında M42...

6437 Mesaj
10 Şubat 2008; 19:17:11 

Evet ya ben adam gibi beslenemiyorum... annem hasta old.u için yemek konusunda her sitediğimi yiyemiyorum istediğim zaman.. ayrıca para da olması lazım ki markettden belli başları şeyleri alabilisen... mesela balık ,tavuk, protein tozu (bu en son çare) ,dışarda protein li bişiler yemek için vs.. para lazım .. zzaten zengin olsam eve hizmetçi aldırır yemek yaptırırım :))

*Ben yeterince beslenemediğim için kas yaptığım halde zayıf kaldım yeterince sırtımda ve omuzlarında et yok ... dolgun değil tam olarak ..

650 Mesaj
10 Şubat 2008; 23:35:48 

arkadaşlar bende de 4 kg lum dambıllar var evde çalışıyorum kendimce

omuz çalışıyorum 15 gündür iki günde bir aralarla. arada da mekik çekiyorum

omuzla ilgili sorum var

omuzu yana açış hareketi ve dumbell omuz press yapıyorum

yana açış ı 5 set 13 tekrar olarak yapıyorum setler ilerledikçe tekrar sayısı düşüyo
omuz press i de 5 set 20 tekrar olarak yapıyorum

yemeğe gelince baya sağlam yiyorum. gerçi bu ara hafif göbek problemimden dolayı kestim yemeği ama sabah kahvaltı yapmasamda öğlen fln döner evde yiyince sebze balık tavuk fazlasıyla süt yulaflı bisküviler fln yiyorum

sizce yanlış yaptığım bir yer var mı? hafifte olsa 1 ay sonra gelişme gözleyebilir miyim? gerçi şuan hafif gelişme var gibi ama emin değilim

kg yu arttırıyım mı 10 kg ya fln çıkmayı düşünüyorum ama size bi sorayım dedim

DH FIRAT FAN KULÜBÜ

2245 Mesaj
11 Şubat 2008; 9:30:57 

quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Evet ya ben adam gibi beslenemiyorum... annem hasta old.u için yemek konusunda her sitediğimi yiyemiyorum istediğim zaman.. ayrıca para da olması lazım ki markettden belli başları şeyleri alabilisen... mesela balık ,tavuk, protein tozu (bu en son çare) ,dışarda protein li bişiler yemek için vs.. para lazım .. zzaten zengin olsam eve hizmetçi aldırır yemek yaptırırım :))

*Ben yeterince beslenemediğim için kas yaptığım halde zayıf kaldım yeterince sırtımda ve omuzlarında et yok ... dolgun değil tam olarak ..

Ben senin yerinde olsam ne yapar yapar bir kaynak ve çözüm bulurdum. Yüz yapına şekilli bir vücut çok iyi giderdi.

Yüksek farkındalık, stabil simetri; üstte Betelgeuse, karşı uzağında Rigel, ortada Alnitak, Alnilam, Mintaka ve sol alt çaprazında M42...

630 Mesaj
11 Şubat 2008; 16:32:04 

ben vaktim oldukça şınav mekik çekiyorum bide yere yatip elime dolu tüpü alip kaldirip indiriyorum böle yaparak sağlam bir vücut yaptim ve düzenli koşu sayesinde biraz ilginç bir yöntem dimi(tüp işi):)

MATEMATİK SEVERLER KLUBÜ

SAMSUNG D900+SİLVERCREST 2.1+LOGİTECH X540+SANSUİ VCA-1000 AMPLİ+2 ADET SUNNY HOPARLÖR+HERTZ 30CM SUBWOOFER

764 Mesaj
11 Şubat 2008; 21:33:28 

quote:

Orjinalden alıntı: unalkoc

ben vaktim oldukça şınav mekik çekiyorum bide yere yatip elime dolu tüpü alip kaldirip indiriyorum böle yaparak sağlam bir vücut yaptim ve düzenli koşu sayesinde biraz ilginç bir yöntem dimi(tüp işi):)

dolu tüp? kaç kilo tahminen yani?

6437 Mesaj
12 Şubat 2008; 0:20:45 

quote:

Orjinalden alıntı: fuducuk

Ben senin yerinde olsam ne yapar yapar bir kaynak ve çözüm bulurdum. Yüz yapına şekilli bir vücut çok iyi giderdi.

Öylemi diyosun cidden ? sağol .. ama boy 1.75 .. çok uzun değil .. 63 kiloyum bu arada..

2245 Mesaj
12 Şubat 2008; 9:24:28 

Evet ciddiyim. Boyun ideal bence, benim de boyum 1.75 Bence zaten en iyi yapılı, kaslı görünüm orta boylulara gidiyor. Uzun olan zaten uzun, vücudu yapılı da olsa uzunluğu önde. Ama orta boylulara farklı bir hava katıyor. Sana şöyle 7-8 Kg daha lâzım. İyi bir beslenme ve çalışma ile 6 ayda bunu yapmak mümkün. Sonraki aylarda ise kas ayırma çalışmaları yaparsın, kas görünümü detaylanır ve harika olur.

6437 Mesaj
12 Şubat 2008; 17:46:52 

Valla tam anlamıyla çalışmak için zaman yok bende... istediğim hareketleri yapmam 1.5 saat sürüyo... ama bunu yatmadan önce yapmam gerekiyo ... ama bu sefer ders çalışmayı erken bitirmem gerekiyo ki bunun yapamam... ders çok zamanımı alıyo bölüm hukuk çok kalın kitaplarım var zaman yetmiyo.... aslında body ye gitmek istiyorum ama ona zaman yok.. + iyi beslenme için para lazım bi de evde anne olması lazım istediğin yemekleri yapbilecek.. benim anne de biraz hasta old.u için oçok uğraşamıyo .. ben de bişiler yapmaya çalışıyorum kendi çapımda ..bakalım ..

aslında 1.75 kısa bi boy sayılmazx.. şimdi beğenmedik demiyelim Allah çarpar valla :)) şöle bi 74 kiloo falan olmamız lazım bizim ... body salonunda 73 kilo eleman vardı ... tam istediğim yapıdaydı elemanın vücut...

630 Mesaj
16 Şubat 2008; 11:35:16 

ağirliğini tahminen bilmiyorum ama ağir zaten ilk yapişimda cok zorlandım sonradan hergün yapa yapa ilerleemye başladim

MATEMATİK SEVERLER KLUBÜ

SAMSUNG D900+SİLVERCREST 2.1+LOGİTECH X540+SANSUİ VCA-1000 AMPLİ+2 ADET SUNNY HOPARLÖR+HERTZ 30CM SUBWOOFER

2560 Mesaj
16 Şubat 2008; 16:43:02 

HERKESİN İŞİNE YARADIĞIN KADAR İYİSİNDİR BU HAYATTA!
Golf.TSI.122hp.
LENOVO IDEAPAD YOGA 13 CORE İ5 1.8GHZ.

1 Mesaj
18 Aralık 2008; 22:50:13 

slm kardeş sana bi soru sorcam 19 yaşındayım 187 boyum 86 kilodayım 10 gündürde günlük 40 mekik 20 şınav çekiyorum karın bölgem sertleşmeye başladı ama eğildikce arı oluyo bu neden kaynaklanıyo cevap yazarsan sevinirim şimdiden tşk

205 Mesaj
20 Aralık 2008; 22:50:00 

quote:

Orjinalden alıntı: özhan34

slm kardeş sana bi soru sorcam 19 yaşındayım 187 boyum 86 kilodayım 10 gündürde günlük 40 mekik 20 şınav çekiyorum karın bölgem sertleşmeye başladı ama eğildikce arı oluyo bu neden kaynaklanıyo cevap yazarsan sevinirim şimdiden tşk

Hergün mekik ve şınav çekmene gerek yok.İki güne bir yaparsan vücudun dinlenir kaslar gelişir.Ayrıca ağrılarının azaldığını görürsün.Hergün çalışırsan ağrıların azalmaz ve karın kasların geç gelişir.Buna dikkat et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksemseddin -- 20 Aralık 2008; 22:48:16 >

438 Mesaj
2 Ocak 2009; 21:35:49 

Mekik ve şınavın yanında barfiks çok önemli ve gerekli ben çok senelerdir bu egzersizleri yapıyorum şu an 24 barfiks çekebiliyorum (çokşükür ) Barfiks vücut geliştirenler için çok önemli bir harekettir.

8 Çekirdek İşlemci (1,6 GHz Dört Çekirdek 1,2 GHz Dört Çekirdek) | 2 Gb Ram | Exynos 5 Octa 5410 | HSDPA 42.2 Mbps | Android 4.2.2 Jelly Bean | 2.600 Mah Li-Ion Battery | MicroSd
5 Inc Full HD Super Amoled Display | 1920 x 1080 Çözünürlük | 441 PPI Pixel Rate | 16 Million Colors | Corning Gorilla Glass 3 | 13 Mp Camera | Advanced Level Sensor's
Xbox 360 Elite Jasper-Ntsc-u 'Türkler para gibidir içinde Atatürk yoksa sahtedir'

0 Mesaj
17 Ocak 2009; 20:36:25 

ben 19 yasındayım oss ye hazırlanıyorum malum derslerdn kas yapmaya zaman bulamıyorum boyum 1.76 kilom 61 kol ve mıde kaslarım ck zayıf bana ne onerirsınız nasıl bı program uygulamam gerekıyor kas yapmam ıcın? Not: evde uygulayabılecegım bı program olsun. simdiden tesekkurler

205 Mesaj
18 Ocak 2009; 19:43:52 

quote:

Orjinalden alıntı: Cano93

Mekik ve şınavın yanında barfiks çok önemli ve gerekli ben çok senelerdir bu egzersizleri yapıyorum şu an 24 barfiks çekebiliyorum (çokşükür ) Barfiks vücut geliştirenler için çok önemli bir harekettir.

Barfikste biraz geri kaldım.Ancak kollarım güçlendikçe barfiks sayısını arttırıyorum.Barfiks önemli bir hareket çok doğru diyorsun.

205 Mesaj
18 Ocak 2009; 19:45:53 

quote:

Orjinalden alıntı: king_shepherd90

ben 19 yasındayım oss ye hazırlanıyorum malum derslerdn kas yapmaya zaman bulamıyorum boyum 1.76 kilom 61 kol ve mıde kaslarım ck zayıf bana ne onerirsınız nasıl bı program uygulamam gerekıyor kas yapmam ıcın? Not: evde uygulayabılecegım bı program olsun. simdiden tesekkurler

Forumda bu konu ile alakalı bir çok mesaj var.Aratırsan eminim ki yararlı şeyler bulacaksın.Bol bol mekik çek.Günlük veya ikigüne bir 30 x 3 şeklinde başla.Her set için 30 tekrar yani.

438 Mesaj
19 Ocak 2009; 18:20:03 

8 Çekirdek İşlemci (1,6 GHz Dört Çekirdek 1,2 GHz Dört Çekirdek) | 2 Gb Ram | Exynos 5 Octa 5410 | HSDPA 42.2 Mbps | Android 4.2.2 Jelly Bean | 2.600 Mah Li-Ion Battery | MicroSd
5 Inc Full HD Super Amoled Display | 1920 x 1080 Çözünürlük | 441 PPI Pixel Rate | 16 Million Colors | Corning Gorilla Glass 3 | 13 Mp Camera | Advanced Level Sensor's
Xbox 360 Elite Jasper-Ntsc-u 'Türkler para gibidir içinde Atatürk yoksa sahtedir'

0 Mesaj
20 Şubat 2009; 14:01:20 

Arkadaşlar ben 15 yaşındayım. Basketbol oynuoyum bir kulupte. Ve basketbol içinde iyi bir vücüda ihtiyacınız var. Ve ben çok güçsüzüm. 1.82 boyum var kilomda gayet iyi ama güçsüzüm işte. Peynir,Zeytinn vb. kahvaltılık malzemeleri yemiyorum ondan olabilirmi? Birde Günde 20 Şınav 40 Mekik diyorsunuz iyi bir vücuda sahip olmak için. Ben mekik bir anda çekebiliyorum 40 tane ama, 20 şınavı bir anda asla çekemem. Acaba 5'er 5'er 20 tane çeksemde olur mu? Benim gibi pek gücü olmayan arkadaşlara vücüt gelişimi için neler dersiniz..? Görüşleriniz için çok teşekkür ederim.

3447 Mesaj
20 Şubat 2009; 15:34:22 

quote:

Orjinalden alıntı: satajerti

Arkadaşlar ben 15 yaşındayım. Basketbol oynuoyum bir kulupte. Ve basketbol içinde iyi bir vücüda ihtiyacınız var. Ve ben çok güçsüzüm. 1.82 boyum var kilomda gayet iyi ama güçsüzüm işte. Peynir,Zeytinn vb. kahvaltılık malzemeleri yemiyorum ondan olabilirmi? Birde Günde 20 Şınav 40 Mekik diyorsunuz iyi bir vücuda sahip olmak için. Ben mekik bir anda çekebiliyorum 40 tane ama, 20 şınavı bir anda asla çekemem. Acaba 5'er 5'er 20 tane çeksemde olur mu? Benim gibi pek gücü olmayan arkadaşlara vücüt gelişimi için neler dersiniz..? Görüşleriniz için çok teşekkür ederim.

5 er tane çekebiliyorsan başta 5 er tane çek zamanla artırırsın.

3757 Mesaj
20 Şubat 2009; 18:20:25 

Oncelikle sunu acikliga kavusturalim.

Kardio ( Kalp atisinin ortalama normalden 2 kat hizli attigi) sporlar yani fit ve zinde olmak icin yapilan sporlar her gun yapilabilir. Yuzme, kosu vsvs. Ama ozellile body salonlarindaki gibi kas gelistirmeye yonelik sporlar haftada en fazla 4 gun tavsiye ediyorum.

2 gun arda arda
1 gun ara
1 gun spor
1 gun arar
1 gun spor
1 gun ara

seklinde, eger her gun 50x5 set mekik ceker 20x5 set sinav cekerseniz kas dinlenmez devamli agri yapar hem sizi yorar hem kendini. Kaslariniz dinlendirmelisiniz.

Ama bunun yaninda her gun 20-30 dk kosmak yapilabilecek en guzel spordur. haftada ~3,4 gun vucut calismasi. Iste o zaman tam kivaminda bir vucudunuz olur. Tabiki dengeli ve dogru beslenmekde lazim.

2774 Mesaj
21 Şubat 2009; 0:07:38 

şınavla mekikle body yapılmaz arkadaşlar kendinizi yorduğunuza değmez...

Commandos Fan Klup

6164 Mesaj
21 Şubat 2009; 13:14:12 

quote:

Orjinalden alıntı: .: mds :.

şınavla mekikle body yapılmaz arkadaşlar kendinizi yorduğunuza değmez...

Bu saydığınız iki hareket vücut geliştirmenin temel hareketlerinden ikisidir. Elbette sadece bunları yaparak vücutta ki tüm adaleleri çalıştırmış olmazsınız ama bu temel egzersizlerle vücudunuzu daha zor egzersizler için hazırlamış olursunuz. Uzun zamandır bu spor ile uğraşıyorum ve vg ye ilk başladığımdan bu yana şınav, mekik gibi temel hareketleri asla programımdan çıkarmadım. Bu hem genel kondisyon seviyeninizin artamsını sağlar hem de kuvvetlenmenize yardımcı olur o nedenle temel egzersizler her zaman için önemlidir sadece bunları yapıyor olsanız bile bir süre sonra gelişim kaydedersiniz. Ev de vg yapmak ise zor bir iştir eğer hakkını vererek çalışırsanız inanılmaz bir vücuda sahip olabilirsiniz. Daha önce de mutlaka bahsetmişimdir sağlık bölümünde yine tekrar edeyim bende evde egzersiz yapan bir sporcuyum tabi bir tek ev değil sporcu parklarında da egzersiz yaparım. Koşu, barfiks, mekik gibi hareketler için Beşiktaş'ta ki Maçka Park'ına giderim sabahın erken saatlerinde, akşam üzeri de evde ağırlık egzersizlerine başlarım yaklaşık 8 sene oldu hiç salona gitmedim ama salona giden çoğu kişiden çok daha iyi durumda olduğumu söyleyebilirim. Yani bu spor için salon şart değil ama evde vg yapmanın zorlukları da epey fazladır öncelikle salonda ki gibi aletli egzersizlerin hiçbirini yapamazsınız onun dışında tek başınıza olduğunuz için sıkılıp egzersizi kısa kesmeniz mümkündür. Çevrenizde hiç insan olmadığı için yardım alma ihtimaliniz de yoktur ayrıca sizi ateşleyecek sağlam bir partner de olmadığı için ev ortamında vg yapmak daha zor gibi görünebilir ama tüm bunlar benim için sorun değil ben bu zorlukların üstesinden gelebilirim amacım da müsabık sporcu olmak değil diyorsanız bu işi evde de çok iyi bir şekilde icra edebilirsiniz. Ama bunun için azimli olmalı ve ne yaptığınızı bilmelisiniz aksi takdirde sağdan soldan duyduklarınızla bir şeyler yapmaya çalışırsanız ciddi bir şekilde sakatlanabilir, sağlık için yaptığınız bu sporu kendinize zarar vermek için yapmış gibi olursunuz aman dikkat. Amacınızı iyi belirleyin ve çalışma programınızı ona göre ayarlayın. Benim yarışmalara girme düşüncem vardı ama hızlı bir şekilde kas gelişimi sağlayan ve bolca yan etkisi olan ilaçları kullanmak istememem nedeni ile müsabık olma düşüncesinden vazgeçtim. Ama müsabık olupta steroid vb gibi zararlı kas geliştiricileri kullanmadan yarışmalara hazırlanan insanlarda var hatta dereceye girenler bile var. Almanya'da oturan yakın bir arkadaşımın dostu geçen sene Mr. Universe yarışmasında 70 kg da birinci oldu ve hızlı bir şekilde kas gelişimi sağlayan zararlı ilaçları kullanmadan. Herneyse konunun dışına çok fazla çıkmayayım sonuç olarak yarışma gibi hedefleriniz yoksa ve ne yapacağınızı biliyorsanız evde de vg yapabilirsiniz ve çok da iyi sonuçlar alabilirsiniz. Ama azimli olmanız ve iyi beslenmeniz şartıyla. Siz egzersiz yaparken dikkatinizi dağıtacak şeyler olmaması gerekiyor odanızda yani egzersiz yaparken tv açmak veya bir yandan zorlu hareketler yapıp bir yandan pc de film izlerseniz egzersize konsantre olamazsınız ve amacınıza da ulaşamazsınız. Bunları yapan yakın bir arkadaşım var o nedenle bu tür örnekler verdim. O da evde egzersiz yapıyor ama benimle çalışmadığı zaman yani tek başına antrenman yaptığı zaman sıkıldığını söylüyor ve tv-pc gibi vg yaparken dikkat dağıtacak şeylere yöneliyor. Bu tür hatalar sizin harekete yoğunlaşmanızı engeller tüm gücünüzü veremezsiniz ve antrenman verimsiz bir hal alır o nedenle bunlara dikkat ediniz derim. Biraz uzun bir yazı oldu belki ama evde vg yapanlar için faydalı olacağını düşünüyorum

YOLDAN ÇEKİLİN MUTLAK GÜÇ GELİYOR!!!

2071 Mesaj
21 Şubat 2009; 13:17:27 

[font="Trebuchet MS"]Bende konuya dolaylı yoldan giriş yapsam konu kirliliği olmaması açısından..
Bu aralar karın kası ve kolları biraz geliştirmek için dumbell almak istiyorum 4kg istiyordum ama arkadaşlar 4kg zamanla sana hafif kalır dediler bende 3 tane dumbell buldum kararsız kaldım karar verdiğim taktirde hemen sipariş vereceğim.. buyrun linkleri veriyorum , yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler...

http://www.hepsiburada....1&productid=sporadler32

http://www.hepsiburada....&productid=spordelta227

http://www.hepsiburada....31&productid=sporadler5[/font]

7565 Mesaj
21 Şubat 2009; 20:39:03 

--

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali277 -- 6 Ocak 2010; 23:16:28 >

TOSHIBA Stor.E Art 4 1TB USB 3.0 İnceleme///TOSHIBA Stor.E Basic 500GB USB 3.0 İnceleme
HP Probook 450 G1///Toshiba P300-133///Toshiba A200-1M4
Samsung Galaxy S4

149 Mesaj
21 Şubat 2009; 20:51:24 

Günde 50 mekik + yatıp ayaklarınızı yukarı kaldırıp paralel ve kendinize çekin 30 defa tabi ilk başta 30 sizin için zor gelebilir ama karın kaslarına süper etkisi var.

7565 Mesaj
21 Şubat 2009; 22:38:48 

bende biraz kilo var fakat güçlüyüm...

şınav 5-6 tane zorla çekiyordum... barfiks'e başladım bunuda çekemiyordum...

4-5 gündür çalışıyorum... şimdi 15-20 şınav 2-3 barfiks çekiyorum...

( barfiks çekmek kolay değildir... )

günlük düzenli mekik,barfiks,şınav çek gelişmeleri farkettikçe yapmaya devam etmek isteyeceksin

TOSHIBA Stor.E Art 4 1TB USB 3.0 İnceleme///TOSHIBA Stor.E Basic 500GB USB 3.0 İnceleme
HP Probook 450 G1///Toshiba P300-133///Toshiba A200-1M4
Samsung Galaxy S4

438 Mesaj
22 Şubat 2009; 15:39:03 

quote:

ultraslanu
Günde 50 mekik + yatıp ayaklarınızı yukarı kaldırıp paralel ve kendinize çekin 30 defa tabi ilk başta 30 sizin için zor gelebilir ama karın kaslarına süper etkisi var.

Çok doğru o hareket çok iyi karın kası yapar.

164 Mesaj
22 Şubat 2009; 16:28:46 

günde 20x5 mekik yapıyorum (mekik çekerken 10 kilo alıyorum göğüsümün üstüne zorlaması için..)
10x3 şınav yapıyorum (şınav çekerken sırtıma 10 kilo alıyorum)
barfiks 4x3 yapıyorum

not: boy 173 kilo 58
yaptıklarım sağlıklı mıdır? ayrıca dambıllarla göğüs omuz kol bacak hareketleri yapıyorum..

koyu alanda belirtiklerimi her gün diğerlerini ise 2 günde bir yapıyorum..

205 Mesaj
22 Şubat 2009; 18:52:05 

quote:

Orjinalden alıntı: Kıdemli Çavuş

günde 20x5 mekik yapıyorum (mekik çekerken 10 kilo alıyorum göğüsümün üstüne zorlaması için..)
10x3 şınav yapıyorum (şınav çekerken sırtıma 10 kilo alıyorum)
barfiks 4x3 yapıyorum

not: boy 173 kilo 58
yaptıklarım sağlıklı mıdır? ayrıca dambıllarla göğüs omuz kol bacak hareketleri yapıyorum..

koyu alanda belirtiklerimi her gün diğerlerini ise 2 günde bir yapıyorum..

Mekik çekerken ölçü almak için artık 10 kg lık plakayı gögsümün üzerinde tutup 40x3 şeklinde çalışıyorum.Şınavı ise 8 ay kadar önce 10 tane zor çekerken şimdilerde 65-70 kadar çekebiliyorum bir kerede.Barfikste de çok ilerleyemesem de 14-15 sayısını buldum bugün.Yani giderek gelişiyorsunuz.Özellikle barfiksin güçlü kollarla daha kolaylaşacağını söyleyebilirim.Gelişmiş ve göbeksiz bir karınla da yüksek sayılarda şınav çekebilirsiniz.Mekik konusunu zaten çok tartıştık.Karın kasları sadece mekik ile gözükmez.düzgün bir diyet ve kardio ile ortaya çıkacaktır.Mekik şekil almasını kolaylaştırır.Vücut yağ seviyesini % 10 altına çekmedikçe karın kaslarının görünmeyeceğini artık çok iyi biliyorum.

0 Mesaj
20 Nisan 2009; 23:27:34 

meraba ben 16 yaşındayım 1.78 boyda 65 kilodayım elimde iki tane 5 kg
'lık dumbell var ve basketbol oynuyorum öncelikle basketbolun kasa etkisi varmı ve bana nasıl bi program önerirsiniz...program açıklayıcı olursa sevinirim....şimdiden çok teşekkürler...

ankaralı musty

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Nisan 2009; 2:27:03 

quote:

Orjinalden alıntı: musty0606

meraba ben 16 yaşındayım 1.78 boyda 65 kilodayım elimde iki tane 5 kg
'lık dumbell var ve basketbol oynuyorum öncelikle basketbolun kasa etkisi varmı ve bana nasıl bi program önerirsiniz...program açıklayıcı olursa sevinirim....şimdiden çok teşekkürler...

5kg az gelebilir diye dusunuyorum ama sen kendine uygun olanini daha iyi bilirsin tabi ki..Program icinde burdan birsey soylemek yanlis olur herhangi bir spor salonuna gitmen lazim zaten gittigin zaman sana orda program verirler.. Diger turlu burda verilen programlar zaten spor salonlarina uygun olur.

Eger spor salonuna gidemem dersen 20x5(toplamda 100)mekik, 20x5 (toplamda 100) sinav cekebilirsin. Barfiks cekme imkanin varsa cekebildigin kadar da barfiks cek. Asagidaki konudaki bazi hareketleri de kendince yapabilirsin.

http://forum.donanimhab.../key_kas%2Cyapma/tm.htm

0 Mesaj
5 Haziran 2009; 20:48:30 

Bende 14 yasin dayim sinav ilk cektigimde 3 bile cekemiodum simdi 30 35 cekebiliorum mekik dolayli yollarla 130 u felan cekmisligim var :D

Uzaklaştırılmış
8 Haziran 2009; 15:44:35 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat- -- 7 Aralık 2009; 16:31:10 >

0 Mesaj
17 Kasım 2009; 20:49:37 

İyi günler:
Ben Barış 17 Yaşındayım 69 Kiloda , Boyum 1,65 İle 1,70 Arasında
Arkadaş Çevreme Göre Daha Kaslı Bi Vücudum Var.
Omuzlarda ve Kollarımda Kaslarım Var Ama
Yemekten Dolayı Karın Kasım Fazla Yok
Karında Kilo Olduğu İçin Barfikste 35 Ten Sonrasında Zorlanıyorum
Genel OLarak Barfikste Kesin 30 Kilodan Dolayı Mı Yoksa Elimi Hissetmiyorum
Nasırlar Var Ondan Dolayı mı ?
[Şınav 35-40]
[Mekik Belli Olmuyor 40 İle 75 Arası]

Uzaklaştırılmış
25 Kasım 2009; 17:14:31 

Slm Arkadaşlar Bende Evde Vucut Yapcam 1.75 boyunda ve 60 kiloyum biraz zayıfım

2 tane 5'er kiloluğ dambıL aldım önceden mekiki şınav felan da çekiyodum

Şimdi ben nasıl çalışma proğramı izlicem onu bilmiyorum yani Günde kaç tane dumbıl ile gögüs çalışıyım omuz Kol ? Bnları bilmiyom kaç tane yapayım _?

Hangi gnler Ara vereyim çnkü kasları dğnlndrmek felanda gerekiyomuş Bnları söylermisnz

yemek programı felan var zaten gnluk Hocaların hazırladıgı....

1 Mesaj
6 Ocak 2010; 16:28:14 

abiler kardeşler ben 17 yaşındayım 187 boy 90 kiloyum size ilk sorum:
1-)şınav nasıl çekebilirim 1 tane bile cekemiyorum
2-)evde nasıl kas yapabilirim spor merkezine vaktim yokk
YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER

1972 Mesaj
6 Ocak 2010; 19:43:20 

16 yasındayım ve 180cm boyum kılo ise 60.mekık aletim var ve her gun 10dk düzenli olarak calısıyorum zayıf oldugum için baklava seklındekı karın kaslarım ortaya cıkmaya basladı bile

birbirimizi anlamamız için aynı dili konuşmamıza gerek yok,
ezildikten sonra hepimiz aynı şarabız.

3874 Mesaj
7 Ocak 2010; 13:58:49 

quote:

Orijinalden alıntı: armut007

abiler kardeşler ben 17 yaşındayım 187 boy 90 kiloyum size ilk sorum:
1-)şınav nasıl çekebilirim 1 tane bile cekemiyorum
2-)evde nasıl kas yapabilirim spor merkezine vaktim yokk
YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER

1 - Şınav çekemiyorsan şu konuyu okuyacaksın: şınav programı

2 - Ağırlık çalışmadan kas yapamazsın, mekik karnını sıkılaştırır, şınav ise kondisyon için gerekli. Kısacası düzenli olarak evinde şınav, mekik, ağırlık çalışacaksın, başka yolu yok.

1254 Mesaj
7 Ocak 2010; 16:24:10 

quote:

Orijinalden alıntı: KİNG_135

İyi günler:
Ben Barış 17 Yaşındayım 69 Kiloda , Boyum 1,65 İle 1,70 Arasında
Arkadaş Çevreme Göre Daha Kaslı Bi Vücudum Var.
Omuzlarda ve Kollarımda Kaslarım Var Ama
Yemekten Dolayı Karın Kasım Fazla Yok
Karında Kilo Olduğu İçin Barfikste 35 Ten Sonrasında Zorlanıyorum
Genel OLarak Barfikste Kesin 30 Kilodan Dolayı Mı Yoksa Elimi Hissetmiyorum
Nasırlar Var Ondan Dolayı mı ?
[Şınav 35-40]
[Mekik Belli Olmuyor 40 İle 75 Arası]

Genç arkadaşım sen 30 barfiksi çekiyorsan zaten daha bişey istemene gerek yokki.Ben 1 yıldır sporla uğraşıyorum ama 17-18 de kalıyorum barfikste.
Gerçekten barfikstenmi sözediyorsun onu da merak ettim doğrusu.

422 Mesaj
7 Ocak 2010; 16:52:48 

eheh 35+ barfix ceken arkadasa benden de bi ohannes.
32 yasindayim. 2 yildir yarim yamalak spor yapiyorum.
3*5 barfix yapinca nefesim kesiliyor.
180 cm 90kg tabe. 30+ yasinda gobek default oluyor :D

Ozlu soz: The Thing that doesn't kill u, makes u stronger. Niçe

53 Mesaj
10 Ocak 2010; 20:53:19 

1 incisi arkadaşin dediği doğru şınav mekik cekerek kas geliştiremezsin geliştiriceksen bütün kaslarını ortanli şekilde calişman gerekir.

2 incisi üzgünüm ama bu iş evde olucak iş değil , spor salonuna gidicek param + vaktim yok demişsin kas geliştirmek iyi beslenme dinlenme ve iyi calişmayla olucak bir durum.

2291 Mesaj
11 Ocak 2010; 19:22:25 

dumbelllar ve bir adet barfix demiri işini görecektir

http://www.bodyforumtr....isma-programi-a164.html

[Satılık Xbox 360 Oyunları] Tıkla!

//Satılık Fossil erkek saati\\ TIKLA!

0 Mesaj
1 Haziran 2010; 11:30:33 

walla arkadaşlar ben 15 yaşındayım boyum1.65 kilom 58 tam olarak 1senedir çalişıyorum hergün öğlen 50 şınav , akşam 50 şınav çekiyorum ama hiç durmadan rahat 50 şınav çekiyorum bukadar çekmem zarar verirmi dambılla sadece küçük hareketler yapıyorum hadi eywallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kas yapıyorum -- 1 Haziran 2010; 11:50:36 >

741 Mesaj
4 Haziran 2010; 23:03:35 

bende vücut geliştirmeye çalışıyorum yanlız beslenmede nelere dikkat etmeliyim,neler yemeli,nelerden kaçınmalıyım,bilenler yardımcı olabilir mi?

438 Mesaj
7 Haziran 2010; 19:25:15 

İstenildi mi herşey yapılabilir bence spor salonuna gitmeye gerek yok, ben şu ana kadar hiç spor salonuna gitmedim ama giden arkadaşlarımdan çok daha iyi durumdayım (gerek güç gerek görüntü olarak) o yüzden istenildi mi herşey yapılabilir öyle çok para harcamaya gerek yok.

9 Mesaj
27 Haziran 2010; 9:59:42 

ben 13 yaşındayım boyum 1.40-1.45 arası kilomda 33-35 arası biraz zayıfım 2 günde bir tek kol tek kol 50x2 kere dambell kalıdırıom 4 kg lik 15x2 mekik çekiorm 5x4 şınav çekiorm sizce kas yaparmıyım

2862 Mesaj
28 Haziran 2010; 12:33:42 

quote:

Orijinalden alıntı: 282233

ben 13 yaşındayım boyum 1.40-1.45 arası kilomda 33-35 arası biraz zayıfım 2 günde bir tek kol tek kol 50x2 kere dambell kalıdırıom 4 kg lik 15x2 mekik çekiorm 5x4 şınav çekiorm sizce kas yaparmıyım

Kas yaparsın ancak boyun 1.45 olarak kalır

♥Ŧєηєявαнçє'm♥

Bazen Diyorlar Ki Bana; Ne Verdi FENER Sana ?
Böyle Tutulacağına Hayatına Baksana.
Bilmiyorlar ki Çekilmez Hayat Sen Olmayınca.
Önce ALLAH'ım Sonra Sensin KANARYA !!

4103 Mesaj
29 Haziran 2010; 15:21:57 

Kas yapamazsın sadece dayanıklılığın artar o tekrar ve kilolarla. Boyun da kısalmaz vücutgeliştirme zaten boyu kısaltmaz aksine uzatır.

9 Mesaj
30 Haziran 2010; 17:13:23 

tşk ederim vıkıng ama bazı sitelerde gelişimi engellediğini duydum ve şuan yapmıorum artık bıraktım zararı yoksa tekrar başlıcam

4103 Mesaj
30 Haziran 2010; 17:42:00 

Öyle saçma şey mi olurmuş, bahsettiğin siteler vücut geliştirme ile ilgiliyse kapasınlar o sitelerini. gördüğün her türlü profesyonel sporcuların hepsi daha çocuk yaşta ağırlık çalıştırılır. gelişim dursaydı 12 yaşında ağırlık çalışmaya başlayan dwayne johnson 195 lik dev olmazdı yada 14 yaşında başlayan arnold.

9 Mesaj
30 Haziran 2010; 20:27:46 

çok tşk ederim çok yardımcı oldun yha imzayla profil sermi nasıl kyoluo

0 Mesaj
3 Eylül 2010; 13:05:24 

DAHA 13 YAŞINDAYIM BOYUM 153 CM KİLOM 52 KG KAS YAPMAK İÇİN NELER YAPMALIYIM GÜNDE KAÇ ŞINAV KAÇ MEKİK KAÇ BARFİKS ÇEKMELİYİM SAYI İLE YAZINIZ LÜTFEN CEVAP BEKLİYORUM

0 Mesaj
14 Eylül 2010; 16:00:33 

ben 15 yaşındayım boyum 1.65 kilom 55 tam 1 yıldır çalışıyorum rahat bi seferde 50 şınav çekiyorum benim çalışmam öğlen 50 şınav 60 mekik akşam 50 şınav 30mekik çekiyorum ama ben bunu hergün yapıyorum hiçte zoruma gitmiyor

1 Mesaj