- x
Ghost 11 (Windows YEDEKLEME) ve Disk isleri hakkinda HERSEY
73 Cevap13237 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3504 Mesaj
1 Şubat 2008; 9:27:51 

donanim.haber yoneticilerinin ghost konusunda verdigim destegin sekli konusunda uyuşamadigimizdan ve konusunu açarak ayrintili tanitim yaptigim bir programin destegini yapmamayi dogru bulmadigimdan konu tanitimini sildim.

su ana kadar ghost11 konusuna yazi yazan tum arkadaslara pm yolu ile gerekli dosyalari ilettim, onlardan ghost11 i temin edebilirsiniz.

Konuyu yonetim kendisi yeniden baska bir isimle acabilir, bence mahsurati yok.

iyi günler.

ghost11 i aciklamalarla birlikte buradan indirebilirsiniz
http://www.4shared.com/...caa1/Lancelot_Real.html

ghost11 cd sinin yeni sürümünün tanitimi icin:
http://forum.donanimhaber.com/m_23995938/tm.htm
(veya imzamdan varsa yeni sürümünü bulabilirsiniz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lancelot_Real -- 30 Temmuz 2008; 8:11:00 >

Forum Linklerim - Donanim Bilgilerim - Tavsiyelerim/Yazdigim cevaplarda kim oldugun degil ne yazdigin onemli.

2145 Mesaj
1 Şubat 2008; 10:55:35 

Güzel Olmus Lancelot.... Eline Saglık...

Dün Sana Bahsetmistimm Bir Tane Arkadasmı Diyeyim Onun Yüzünden Konumuz Silinmis..

3504 Mesaj
1 Şubat 2008; 13:41:22 

YASAL ve kurallari bozmayan Ghost ve diger programlar icin konu verildi.
AL[e]N arkadas anlatim filmleri yaparsa ilerde seve seve ekleme yaparim.

gule gule kullanin.

Forum Linklerim - Donanim Bilgilerim - Tavsiyelerim/Yazdigim cevaplarda kim oldugun degil ne yazdigin onemli.

289 Mesaj
1 Şubat 2008; 18:18:24 

slm dostum

dün de sormuştum ama konuyu silmişler. MSI kt6 anakart kullanıyorum. Seagate sata harddisk tanıtımında her windows kuruluşunda sorun yaşıyorum. Bu konuda senin hazırladığın notlar arasında bir çözüm yolu var mı? Yardımcı olursan çok sevinirim

3504 Mesaj
1 Şubat 2008; 18:22:00 

bende yanlis hatirlamiyorsa cevap yazmistim,
windows unu kur, ghost ile yedegini al, yedekledigin windows a ihtiyac oldukca ( virus, windows arizasi, bozulan windows vsvsvs) ghost ile tekrar yerine koy. Sadece sata disk icin yaptiklarin degil, yukledigin winrar i da saklamis oluyorsun.

yanlis hatirlamiyorsam daha once, dene kullan gor, gelip tesekkur et demistim.

ghost u nasil kullanacagin dagitilan dokumanin icinde yaziyor.

289 Mesaj
2 Şubat 2008; 6:37:23 

ok saol

4860 Mesaj
2 Şubat 2008; 9:09:01 

dostum ellerine sağlık..

üzüldüm konunun silindiğine..

2231 Mesaj
3 Şubat 2008; 11:00:00 

Ellerine saglık arkadaşım cok yararlı bilgiler vermişsin, kesinlikle sorulmuştur ama bende sormak istiyorum ich9r ile raid yapılmış bir diskte c yi ghost ile yedekleyebilirmiyiz

X.s.@.r.i.o®(Uchiha)

Gideceğiniz Yeri Bilmiyorsanız Vardığınız Yerin Önemi Yoktur

3504 Mesaj
3 Şubat 2008; 11:41:25 

quote:

Orjinalden alıntı: X.s.@.r.i.o

Ellerine saglık arkadaşım cok yararlı bilgiler vermişsin, kesinlikle sorulmuştur ama bende sormak istiyorum ich9r ile raid yapılmış bir diskte c yi ghost ile yedekleyebilirmiyiz

o konu ile ilgili anakart forumuna cevap yazdim.
saglikli cevap verebilmem icin ich9r ile raid0 kullanan ve interneti olan bi arkadasla temasa gecmeye ihtiyacim var.

2631 Mesaj
3 Şubat 2008; 13:36:48 

Mrb arkadaşım çok güzel bi paylasım eline sağlık ben daha önce kapanan konudaki Ghost11_v41 iso dosyasını indirmiştim bugün kullandım D sürücüsüne yedek aldı fakat 26 GB olarak yedek aldı üstelik C'nin boyutu 16 GB nerde yanlış yaptım sıkıştırma işleminde de fast seçmiştim yardım eder misin

I'm Gonna Make Him an Offer He Can't Refuse.

3504 Mesaj
3 Şubat 2008; 13:48:43 

insideman:

Ghost11_A02.png de oldugu gibi local partition->to image yaptiginda yazdigin gibi bir olayin olmasi mumkun dedil.
benim 13.5 gb lik C: fast yaparak 7gb yer kapliyor

aklima gelen yapabilecegin hatalar
-local disk->to image demis olman.
-Birde diskin ile ilgili bir sorun olabilir, C: ye sag tiklayip check disk yap bakalim ne cikacak?? (check disk=disk kontrolu gibi bici olmali)
-dusuk bir ihtimal olsada, diskin boyutunu yanlis biliyor olabilirsin, umarim C: ye sag tiklayip ozelliklerden bakiyorsundur boyuta

baska bir bilgim olmadigindan baska birseyde yazamiyorum. yaptigin hatayi kendin cozersen cozumu yazda baska bir arkadas benzer sorunla karsilastiginda yardimci olabilelim.

2631 Mesaj
3 Şubat 2008; 14:01:18 

Evet kardeşim dediğin hatayı yaptım -local disk->to image dedim zaten 30 dk sürdü işlem orda bi kıllanmıştım şimdi dediğin gibi yapıyorum tekrar bildiririm sağolasın

2631 Mesaj
3 Şubat 2008; 23:02:17 

Arkadaşlar çok güzel bi paylaşım herkes gönül rahatlığıyla indirip kullanabilir

2231 Mesaj
4 Şubat 2008; 0:25:06 

Lancelot_Real yardımların için cok sagol dostum verdigin linkten indirdigim cd den çözümü buldum flsh bellekden çalışan ghost ile ich9r üzerinde bulunan raid0 hddlerimin ghostunu aldım sayende.
Cok Cok tesekkür ediyorum yardımların için herkese iyi geceler .

X.s.@.r.i.o®(Uchiha)

Gideceğiniz Yeri Bilmiyorsanız Vardığınız Yerin Önemi Yoktur

3504 Mesaj
4 Şubat 2008; 16:49:36 

EK Cd calismiyor COZUMU:
yukarda bulunan yaziya eklendi.
cd de bulunan yardim dosyalarina ekleme yapilmasi icin gerekenleri yaziya yakinda eklerim.

578 Mesaj
4 Şubat 2008; 17:03:52 

merhaba lancelot hocam. sanırım cozumu bulmussunuz. iletişim kopuklugu için kusura bakma. ben de deneyeyim umarum bi problem cıkmaz. iyi akşamlar...

|| SAMSUNG GALAXY SIII MARBLE WHITE OMEGA V50.1 ROM || RACE DRIVER GRID DRIFT USTASI(izlemek için tıkla) "pagan_angel"(kesinlikle sahtekardır,bu nicke yaklaşmayın, ismi: coşkun çağlar fırat) XBOX LIVE GT: BeniAdem

370 Mesaj
4 Şubat 2008; 21:50:04 

konu gerçekten çok faydalı. symantec disk yazılımını kullanmamızı sağlayarak hem backup yapmamızı hem de onu geri yüklememizi sağlamış arkadaş.

konuda o kadar çok açıklama var ki aklınıza takılabilecek herşeyin çözümü var. birçok anakartın farklı ICH versiyonları için de test edilmiş. baya uğraşılmış bir yazı. bence üst konu olmaya değer

Intel® Celeron E1200 | Gigabyte EP35-DS3R | Crucial Ballistix Tracer 1066 Mhz | AMD HD 5870
Hitachi Deskstar 2x1 TB | Thermaltake 450 watt | Creative GigaWorks S750 |

A.K.A. Paranoid Android

578 Mesaj
5 Şubat 2008; 12:59:57 

evet lancelot hocam. senin gonderdigin bart pe ile ghostu hata vermeden calıştırabildim. yani artık p35 ve raid 0 lı sistemin image ını sorunsuz alabiliyoruz...hatta bunun hatırına direk format atıp ghost unu aldım bile

üstün çabalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum hocam

|| SAMSUNG GALAXY SIII MARBLE WHITE OMEGA V50.1 ROM || RACE DRIVER GRID DRIFT USTASI(izlemek için tıkla) "pagan_angel"(kesinlikle sahtekardır,bu nicke yaklaşmayın, ismi: coşkun çağlar fırat) XBOX LIVE GT: BeniAdem

3074 Mesaj
5 Şubat 2008; 14:01:35 

Güzel paylaşım sağol

http://erbilsilik.wordpress.com

3504 Mesaj
5 Şubat 2008; 15:22:07 

*üst konu yapilmaya layik goruldugumuzden forumun anlatimini elden geldiginde toparladim.
*Ghost11_s421_zzEK_20080205_ZCDEXTRA.rar eklendi.

eklenen aciklamalar ile indirilen .iso ya ekleme yapilarak (aciklandi) tum aciklamalarin tek cd de toplanmasi hedeflendi.

Gule gule kullanin.

4939 Mesaj
6 Şubat 2008; 10:29:57 

waybe ilk defa yararlı bi konunun üst konu olduğunu görüom eline sağlık....

5329 Mesaj
6 Şubat 2008; 22:49:23 

Topic üst konu olmuş. Lancelot_Real arkadaşım oldukça uğraştı. Umarım çoğu kişinin işine yarar yaptıkları. (yarayacağını düşünüyorum) Ben daha inceleyemedim. Ama partition magic olayını eklerim kesin kendi DVD'me. Tekrar eline sağlık.

Edit: Benim DVD'de Hiren's Boot CD de vardı. Onun içeriğinde partition magic v8.05 varmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Network KILLER -- 8 Şubat 2008; 0:43:11 >

Samsung Galaxy S2 16GB @PDA:LSD PHONE:LS8 CSC:LS6 (TUR) - Rooted
Asus Transformer Prime TF700T @JOP40D.WW_epad-10.6.1.14.4-20130329 - Rooted

10 Mesaj
12 Şubat 2008; 9:24:59 

Teşekkürler Lancelot.. emeğine sağlık.. kesin deneyeceğim bunları..

174 Mesaj
13 Şubat 2008; 10:16:21 

Lancelot_Real , önce verdiğiniz büyük emek için teşekkür etmeliyim.
Hazırladınız dökümanlardan yararlanarak bir yedek oluşturdum. 5 GB lık yedek dosya, DVD ye yazılabilecek tarzda üçe bölündü.İki adet GHS dosyası (2 GB lık 0001.GHS ve 1 GB lık 0002.GHS) ve bir adet Ghost image file (2 GB lık GHO) oluştu.
Buraya kadar tamam fakat bu dosyaları DVD ye yazdırmak isteyince sorunum başladı.
Bunların DVD ye nasıl aktarılması gerektiğini anlayamadım.Hepsini data formatındamı yazdıracağız yoksa (Özellikle image dosyasında) ayrı bir yöntem mi uygulanacak.
Bilgi verirseniz iyi olacak yardım dosyalarında bulamadım.(Belki ben farketmedim).
Teşekkürler.

3504 Mesaj
13 Şubat 2008; 10:41:32 

Emre I:
dokumanlarin arasina cd/dvd ye cekme ile ilgili bisi koymamistim, boyle bir soru sorulduguna gore koymam gerekirmis

bunlari dvd ye yazarken ozel bir durum yok. mp3 leri dvd ye nasil koyuyorsan (Data formati) o sekilde koyacaksin.

ornek vereyim:
Kendime yedek aldigim Vista64 un ghost ile alinmis yedek dosyalarimin isimleri sunlar:
V6401000.GHO (2 GB)
V6401001.GHS (2 GB)
V6401002.GHS (1.05 GB)

nero8 ile aldigim yedekleri DVD ye cekmek icin 1. DVD yi nasil hazirladigimi da assagida bulunan resimden herhalde anlarsin.

0

baska soru olursa yada aciklama eksik gelirse cekinmeden sor.

174 Mesaj
13 Şubat 2008; 11:20:27 

Lancelot_Real , hızlı yanıtın için sağol.Yalnız resimde GHO ve GHS dosyalarını aynı DVD ye koyuyormuşsun gibi görünüyor. Dosya boyutlarım seninki gibi ,GHS dosyalarını tek DVD ye GHO dosyasını ikinci DVD ye yazdırmayı düşünüyordum , bu doğru olmazmı? ve bu şekilde yazdırırsam geri yüklerken hangisinden başlamam gerekecek?
Tekrar teşekkürler

3504 Mesaj
13 Şubat 2008; 11:35:45 

Emre I

senin ve benim ornegimde bulunan dosyalar zaten 2 dvd ye yazilacagindan (DVD1 ve DVD2 diyelim) senin dedigin de olur benim gosterdigimde. Senin orneginde bulunan .gho dosyasinin adini bilmedigimden kendi ornegimden anlatayim:

ghost u calistirip DVD1 i taktiktan sonra ghost menusunden V6401000.GHO dosyasini secip geri yuklemeye basladigimda ghost un V6401000.GHO dosyasi ile isi bittiginde DVD de bir sonraki dosyanin varolup olmadigina bakacaktir, eger V6401001.GHS var ise soru sormadan devam eder, V6401001.GHS dosyasinin isi bittiginde V6401002.GHS dosyasini arar, bulamaz ise sana sorar "bir sonraki dosyanin yerini goster" diye. 2. DVD takip gosterirsin, devam eder ve olayi bitirir. (belki bu islemin sonunda V6401000.GHO dosyasini bir daha gormek isteyebilir, o zaman 1. dvd yi takar gosterirsin, birkac sn sonrada islem biter)

Kisaca:
DVD1=V6401000.GHO + V6401001.GHS
DVD2=V6401002.GHS

en mantiklisidir.

ilerde windows a daha da cok sey kurup ghost ile yedek alip DVD ye cekmen gerektiginde

DVD1=V6401000.GHO + V6401001.GHS
DVD2=V6401002.GHS + V6401003.GHS

yaparsin. Senin yonteminde 3 dvd gerekirken gordugun gibi bu yontemde 2 dvd yeterli.

Ek not:
dosya parcalama programlarida ayni sekilde calisir. netten indirdigin rar dosyalarini (xxx.part1.rar xxx.part2.rar xxx.part3.rar)ayni klasore koyup WinRAR ile icindekileri disari cikardiginda sana soru sormadan hepsini disari cikarir. DVD ye koydugun ghost dosyalarini once harddiskte bir yere koyup sonra geri yuklediginde 3 dosyayida ayni yerde goreceginden soru sormadan hepsini sira ile geri yukler. Ayni WinRAR gibi.

WinRAR ile xxx.part1 i bir cd ye xxx.part2 yi baska cd ye koysan, Winrar ile xxx.part1 in icindekileri disari cikarmaya basladiginda sira xxx.part2 ye geldiginde xxx.part2 nin yerini soracaktir.

Umarim WinRAR ornegi bu parcalama hadisesini anlamanda faydali olmustur.

174 Mesaj
13 Şubat 2008; 11:51:56 

Faydalı oldu ,verdiğin örnek çok iyiydi.
Akşam eve gider gitmez hazırlayacağım.(Çok gerekirse tekrar soracağım)
İlgin ve sabırlı anlatımın için bir kez daha teşekkür ederim.
Güzel ve başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

14 Mesaj
13 Şubat 2008; 16:12:29 

herkese ıyı gunler
butun sıtelerde arastırdım fakat bıturlu bulamadım eger varsa kusura bakmayın.
norton ghost 12 kurdum fakat back up alamıyorum.cannot lock volume //?/ volume cf 2345688(gıbı sayılar yazıyor)because it contaıns the os or has an actıve pagıng fıle
yazısı cıkıyor.yardım edermısınız.

3504 Mesaj
13 Şubat 2008; 16:33:53 

Ghost 12 iyi bir symantec urunu degil, cunku symantec in son kullanici urunleri nedendir bilinmez, ihtiyaclari duzgun karsilamiyor. (kötü symantec ghost ürünleri: ghost12, ghost ikibinler ). Lakin benim yillardir ve halen kullanmakta oldugum ghost7 680kb lik boyutu ile gayet düzgün calisiyor ve her yönü ile güven veriyor. Tabi daha fazla özellikleri olan ghost11 i anlattim.

Symantec Mikrozorttan kotu bir huy kapti, ör:
Mikrozort once vista cikarip sonra server cikariyor, bu sayede server sistem cok duzgun oluyor ve arada gecen zamanda herkes son kullanici sistemin arizalari ile ugrasiyor.
Symantec ise Corporation program yapip sonra icinden bagzi onemli bilesenleri cikararak son kullanici icin kirpilmis olarak piyasaya suruyor, eh buda can sıkıcı durumlara sebeb oluyor.

Bu Sebebten bu forumda ghost11 veriyorum. Bilinen tüm anakartlara bagli raid li raidsiz, ahcili ahcisiz, her turlu disk yada disk icindeki partition yedegini rahatlikla aliyor.

Cikan hata raporunda "because it contaıns the os or has an actıve pagıng fıle" diyor. Manasida (Ceviri degil) o anda isletim sistemi cok etkin bir islem yaptigindan yedek alamadigi yonunde. Bilgisayarinda calismakta olan fazla programlari görev yöneticisinden kapatirsan büyük ihtimal o problemi cozersin.

Ama sen sözümü dinleyip ghost12 yi çöpe atip ghost11 kullan.

14 Mesaj
13 Şubat 2008; 20:19:01 

cevabınıza ve yardımınıza tesekkur ederım dedıklerınızı yapmaya calısacagım.

6401 Mesaj
14 Şubat 2008; 3:17:54 

ellerine sağlık gayet güzel olmuş.
yazılarında takip ediyorum ghostu öve öve bitiremiyosun. böyle devam edersen bende ghosta döncem.

bartPE'yi hiç kullanmadım ben..yalnız sorunun için netten araştırma yaptım.bartPE ye sata driverlarını entegre edip denedin mi AHCI modu için?ahci de çalıştıranlar varmış.intelin sitesinden matrix storage sürücülerini indirip
cdye entegre etmen gerekiyormuş kabaca.

pm atıyorum bakarsın bi yardımı olabilir.

3504 Mesaj
14 Şubat 2008; 20:28:24 

ZEUS___

zaten pm lestik, bu mesajimi pm e degil foruma atayim belki cozumu bir bilen vardir. cevaplarini pm den alirim.

sorun sadece ICH8 de oluyor, ICH9R de boyle bir sorun olmadi (baska arkadaslara denettim)

http://www.msfn.org/boa...opid=737636#entry737636
burada ki arkadasin forumundan aldigim bilgilerle artik sorunu tamamiyle cozmek uzereyim, geriye birtek:

http://forum.donanimhaber.com/m_21158383/tm.htm

forumunda sordugum sorunun cevabi kaldi (oraya cevap yazarsan sevinirim), eger bir cozum bulursam olay tamamiyle bitmistir.

Sonradan okuyanlara not:
Burada yazanlarin Ghost ile ilgisi YOK, Cd ye eklenen BartPE'nin minik bir kusurunu cozmeye calisiyoruz.

3504 Mesaj
15 Şubat 2008; 1:38:23 

BartPE icin gerekenleri 6 ay sonra sonunda bulabildim. 2 program ve sürücü dosyalarinin icerigin degistirip birazda üzerinde calisarak mükemmel bir BartPE oldu. Alçak Intel dogru durust yapsa idi isini bunlara gerek olmayacakti.

Artik mükemmel bir cdim var. Atom karinca Ghost11 ile birlikte yikamayacagimiz duvar kalmadi sanirim. Cok kafamiz sıkışırsa artık protos askerlerimizi (resimdeki cizgi karekter) gondeririz.

4860 Mesaj
15 Şubat 2008; 8:33:46 

ghost14 çıkmış. haberiniz var mı acaba..

yeni gelişmeler hakkında bilgilendirebilirmesiniz...

3504 Mesaj
15 Şubat 2008; 11:45:32 

quote:

Orjinalden alıntı: hasankeyf

ghost14 çıkmış. haberiniz var mı acaba..

yeni gelişmeler hakkında bilgilendirebilirmesiniz...

ghost14 u incelerim, daha cikali 1 hafta olmus ,
ama son versiyon hastaligina gerek yok, bugun icin tum sistemlerde ghost07 de tüm isleri goruyor (ben halen ghost07 kullaniyorum), ghost11 in ise yapamadigi pek bisi yok.

yeni sürümleri deneyip incelemek cok zaman aldigindan ve ghost 11'in bir kusuru olmadigindan ghost 14 ü kisa donemde cok incelemeyi dusunmuyorum, tabi inceleyenler olursa zevkle okurum. Aciklamalardan gorebildigin kadari ile ghost 12 nin devami ve "home user" olarak piyasaya surulmus. Symantec in "home user" olarak piyasaya surdugu urunler ile kotu tecrubelerim oldugundan bunlardan uzak duruyorum.
Ghost un tarihinde
"home user" olarak ghost 2000 ve ghost 2003 cikti ve rezil seyler, bircoklarinin ghostu kotu bilmesinin sebebi bunlar.
"Corparete User" olarak ghost5, ghost6, ghost7, ghost8......ghost11 ler cikti ve hepsi de gayet guzel calisiyor. (Windows XP ciktiktan sonra ghost7 cikti ve bugun icin ihtiyaclari karsilayan seri ghost7 den sonrakiler)
Simdi ise Symantec, ghost programini yeni bastan yazarak
"home user" - ghost 12 (incelendi, kimse tarafindan begenilmedi), ghost 14
"Corparete User" - Symantec Backup Eaxec System Recovery v3 - v6.5 - v7
leri cikardi.

Daha once dedigim gibi, incelemeler yapmak zaman aliyor ve Ghost11 sorunsuz calistigina gore aceleye yok. Son surum hastaligi acronis kullananlara gerekli cunku yeni anakartlar ciktikca yeni acronis bulmak durumundalar (eskisinin cd si diski tanimlamada sorun yasayacaktir). Bu acronis zaafiyeti ile ilgili konulari acronis forumunda gorebilirsin. Yeni nesil ghost lar ilk ciktiklarindan beri PE cdler kullandiklarindan boyle bir sorunlarida yok ama onlarada surucu eklemeyi bilmek gerekiyor (acronis te yaptigi hatayi anladi ve 9. surumunden itibaren bir bilesen ekledi ama gorebildigim kadari ile biz Türklerde kullanan yok).

En güzeli hicbir sürücüye ihtiyac duymadan calisan ghost11 i kullanmaya devam etmek, cok pratik ve cok duzgun, her bilgisayarda calisacagida garanti. Ghost11 kullanmayi dene bakalim, forumu actigimdan beri cikan tek sorun cd yi calistirmak oldu, onuda biraz ugrasip cozduk, ghost11 ile ilgili ariza bildiren hiiiiic olmadi.

10 Mesaj
15 Şubat 2008; 13:04:08 

merhaba ben cd den önyükleme yaparak oluşturduğun cd ye girebiliyorum fakat bir seçeneği seçtikten sonra bilgisayar kilitleniyor. İlk çıkan ekran da normal renkli olmuyo acaba anakarttan falan mı kaynaklanıyor? cd yi kullanabilsem bişeyler yapmaya çalışacağım ama.. Neyse ben sana sorunumu söyliyeyim Lancelot arkadaşım,
ben bilgisayarın backup ını alıp sonra onu bir dvd ye atıp recovery dvd gibi kullanmak istiyorum. Norton ghost 2003 ile yedek aldım. 9 ve 12 sürümlerinde yedek aldım fakat sonra onları ghost explorer da parçalamak için ghost explorer ile açamadım uzantısı farklı diyor. ben de en son olarak 2003 yükledim o backup ı 2GB parçalar halinde oluşturdu.buraya kadar tamam fakat bana dvd yi dvdrom a takınca boot yapacak ve kendisi direk yükliyecek veya buna en yakın olacak şekilde bir dvd hazırlama konusunda yardımcı olabilirmisin? forumda buldum yaptım fakat olmadı bi türlü.boot kısmını falan dedikleri gibi yapıyorum ama olmuyor.sen bi yardımcı olursan çok sevinirim..(bu işlemleri laptopta yapıyorum belki bi faydası olur söylememin)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaskurt -- 15 Şubat 2008; 14:21:32 >

2076 Mesaj
15 Şubat 2008; 17:31:32 

Dökümanları gerçi okumadım ama çünkü şu anda başka download larım var. Sorum şu ghostta windows çalışırken mi backup alıyoruz yoksa cdden açarken backup alabiliyormuyuz?

3504 Mesaj
15 Şubat 2008; 21:03:45 

yaskurt:

parcalama olaylarina ihtiyaci bildigimden o sekilde hazirladim cd yi. Sanirim 2. link teki filmi seyretmemissin. Sana hazir bir cd imaji icin link gonderiyorum pm den, onu kullan. Icinde dedigin isler icin ayrintili resimli yardim dokumani var, onlari oku. Okuduktan sonra halen sorun olursa (hic sanmiyorum cunku cok guzel anlattim) sorarsin. Zaten basit islemlerdir, menulerini ben yazdim.

Kunter:

ghost12 windows calisirken imaj alabiliyor (sanirim ghost14 te aliyor). Ben o yontemi ve ghost12 yi KESINLIKLE begenmedigimden ghost11 ile bilgisayari Cd/DVD den acarak (yada usb den acarak, yada usb 2. diskten acarak, yada anakarta bagli 2. diskten acarak**, yada disket surucuden acarak) yedek aliyorum. Dokumani incelersen icinde hepsi icin aciklama mevcut.
Kendi bilgisayarimda ** isaretli yontemi kullaniyorum. . Sanada gerekli linki pm den gonderiyorum.

pm den gonderdigim forumda verdigim 1. link ve 2. link lerin toplamidir. Gule gule kullanin.

2010 Mesaj
16 Şubat 2008; 10:12:04 

Çok güzel bir anlatım, emeğin için teşekkürler...

İNSANLAR DA PARA GİBİDİR, IŞIĞA TUTUN, İÇİNDE ATATÜRK YOKSA SAHTEDİR!

62 Mesaj
16 Şubat 2008; 15:55:24 

lancelot;

ben bu cdyi tasinabilir harddiskime kaydetmek istiyorum ancak bu iso dosyasini cdye bootable yazioyomus gibi nasil hddmin bi partitionina yazacagimi bulamadim yardimci olabilirmisin

3504 Mesaj
16 Şubat 2008; 16:05:10 

quote:

Orjinalden alıntı: darkreign

lancelot;

ben bu cdyi tasinabilir harddiskime kaydetmek istiyorum ancak bu iso dosyasini cdye bootable yazioyomus gibi nasil hddmin bi partitionina yazacagimi bulamadim yardimci olabilirmisin

o dedigini bende bulamadim.
ama
cd nin icinde ghost11 i 2. disk (yada tasinabilir disk) ile nasil calistirilacagina dair bol resimli ve ayrintili yazi var.

-----------------
bunun haricinde ilgini ceker ugrasmak istersen diye şunlari yazayim:
cd nin icindekilerin buyuk bir kismini grub4dos kullanarak 2. diskte yapabilirsin, ama o ayri ve uzuuuun bir konu, kurcalayip kesfetme kismini sana birakiyorum. Once harici diskte primary-active fat32 bir partition yaratip (mesela en az 1gb) sonra grub un menu.lst ini duzenlemeyi ogrenmen gerekiyor. Bu konu cok uzun olacagindan yardimci olamiyacagim, grub ogrenip tatbik etmek iyi bir kisisel caba gerektiriyor. Lakin ogrendikten sonra cok kolay.
-----------------

ghost11 basliginda bulunan 2. link ile ultra iso kullanilarak nasil update yapildigini ogren. Bir de pm ini kontrol et.

2 Mesaj
20 Şubat 2008; 9:38:38 

ilk öncelikle bu emeginizden dolayi teşekürler ama bilen kişi gayet normal ve akıcı ...

ilk olarak benim sorunum leptoptaki vistayi kaldirip , xp sp2 yuklemek , normal olarak biostan ayarları yaptıktan sonra ısleme dewam edıyorum kur dosyalarını yukluyor ve sonunda karsıma bir pencere cikıyor ...

"Kur, bilgisayiniza takılı hic bir sabit disk bulunamadı .

Sabit disklerin açık ve pcnize dogru sekılde baglanmasını dıskle ilgili donanım yapılandırılmasının dogru olmasını saglayın .bu işlem üreticinin tanılama ya da kur programini çalıstırmayı içerebilir .

Kur devam edemiyor , Kur 'dan çıkmak için F3 'e basin . "

işte bu ustteki sorun ile karsılasıyorum , ne yapmam gerek ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PompalaNecla -- 20 Şubat 2008; 10:41:25 >

3504 Mesaj
20 Şubat 2008; 13:24:29 

quote:

Orjinalden alıntı: PompalaNecla

ilk öncelikle bu emeginizden dolayi teşekürler ama bilen kişi gayet normal ve akıcı ...

ilk olarak benim sorunum leptoptaki vistayi kaldirip , xp sp2 yuklemek , normal olarak biostan ayarları yaptıktan sonra ısleme dewam edıyorum kur dosyalarını yukluyor ve sonunda karsıma bir pencere cikıyor ...

Sabit disklerin açık ve pcnize dogru sekılde baglanmasını dıskle ilgili donanım yapılandırılmasının dogru olmasını saglayın .bu işlem üreticinin tanılama ya da kur programini çalıstırmayı içerebilir .

Bios tan AHCI yi ide yapin. MS isletim sistemleri konusunda ve teknik servis konusunda bol bol yaziyor.

ilk attiginiz mesaja da (degistirmeden once) cevap icin pm nize bakin.

2123 Mesaj
20 Şubat 2008; 16:19:15 

quote:

Orjinalden alıntı: PompalaNecla

sata sürücülü xp den kurman gerekli. Windows XP yi normal de kurarken Üçüncü Parti bir sürücü kurmak için F6 ya basın yazısı çıkıyor. Fakat F6 ya bastığınızda disketi yerleştirin diyor. Malum yeni laptoplarda disket sürücü olmadığı için disketi yerleştiremiyorsunuz. SATA sürücülü bir XP yüklerseniz o zaman bu sorun ortadan kalkacaktır.

Yanlışım varsa düzeltin lütfen,en son 2 sene önce yapmıştım bu işi. Unutmuş olabilirim.

Pentium 90 İşlemci @ 100 Mhz [Overclock] - 24 MB Edo RAM - 545 MB Quantum Maverick Harddisk - 2MB S3 Trio VGA Ekran Kartı - 36X Le Optics CD-ROM - 3.5" ve 5.25" IBM Disket Sürücü - 14" IBM 2248 SVGA Full Analog Monitör - Motorola SM56 56K Fax Modem - IBM Yatay Kasa - IBM Q Klavye ve PS/2 Mouse

3504 Mesaj
20 Şubat 2008; 20:00:20 

quote:

Orjinalden alıntı: dr.excellent
...
Yanlışım varsa düzeltin lütfen,en son 2 sene önce yapmıştım bu işi. Unutmuş olabilirim.

yanlışın yok, eksigin var.
ben xp kurulum cd sine sürücü yuklemek yerine bir mesaj once attigim yontemi kullaniyorum, cok daha pratiktir.

bu konu burada daha uzamasin diyerekten ayrintili bilgi icin:
dejaay arkadasimizin hazirladigi,
"Windows xp kurarken yaşanan Sata hdd sorununa çözüm".
konusuna bakarsiniz.
http://forum.donanimhab...307/mpage_1/key_/tm.htm

Tabi Ghost ile ilgili sorulariniz olursa burada zevkle cevaplarim.

578 Mesaj
20 Şubat 2008; 20:37:10 

tekrar merhaba lancelot hocam,

hocam bu v42 yi cd ye yazıp boot ettim fakat ghost u baslatıp 1,2,3 seceneklerinden herhangi birine basınca "unknown command ..." deyip ghostu acmıyor bu nedendir acaba?

not: su bana gonderdigin bartpe nin içindeki ghost calısıyor bi problem yok.

3504 Mesaj
20 Şubat 2008; 20:41:20 

quote:

Orjinalden alıntı: haspko39

tekrar merhaba lancelot hocam,

hocam bu v42 yi cd ye yazıp boot ettim fakat ghost u baslatıp 1,2,3 seceneklerinden herhangi birine basınca "unknown command ..." deyip ghostu acmıyor bu nedendir acaba?

not: su bana gonderdigin bartpe nin içindeki ghost calısıyor bi problem yok.

okumadan indirdigin icin bu sorun karsina cikiyor.
pm den gonderecegim .iso yu indirip onun icine bu konuda anlatildigi gibi elindeki bartpe yi ekle. (eklemen şart degil, her ikiside tek başına 2 cdden calisir)
1. mesajda yazdigim yazilarin en azindan 1/3 ünü okuduktan sonra
Voltran Voltran Voltran
diyerek tek cd ile hepsini calistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lancelot_Real -- 20 Şubat 2008; 20:43:06 >

2 Mesaj
21 Şubat 2008; 0:39:22 

merhaba link için teşekürler ama o linkteki herşeyi indirdim ama benim anlamadiğim "tamiso.rar" ile "miniyasaliso" arasindaki baglantiyi cozemedim , hatta siz bir video vemissiniz dosya eklemek icin miniyasalisoya , bu "tamiso.rar" yani herşeyin yapilmış hali mi oluyor ...

Ghost11_s421_TAM_YASAL.iso Dosyasinin icerigi---------:
->Cd den calismasi icin menuleri hazir programlar (Filmi seyredersiniz) :
*Ghost11
*Partition Magic 8.05
*APC (Active Password Changer) (Unutulan Windows (XP/Vista) Sifresini bulma)
*Easy Recovery 6 (Dosya Kurtarma)

->Cd den istege bagli calisan Programlar (Icerikte bulunan dokumanlarda nasil eklenecegi yaziyor):
BartPE Calisan CD
Hiren Calisan CD
Vista Konsol
XP Konsol

bu yukardaki dosyalari o klasorlerin icinde goremedim ... siz hatta yardimci olmak icin video yapmişsiniz sizin o IMAGE klasorunun icindekileri goremedim sizden aldıgım klasorlerde , video da ne gosteriyorsa yaptim ...

3504 Mesaj
21 Şubat 2008; 0:53:58 

PompalaNecla ve diğer arkadaşlar.
ilk mesajimda da yazdim, burada da yazayim. (sanirim iyi okumuyoruz)

Ghost konusunda daha once actigim konular ne yazikki yasadışı program paylaşımı nedeni ile kapatildi. Bende yasal bir sekilde hazirlayip (1.link) gerikalanlari kolaylikla ekleyebileceginiz (2. link) bir temel platform u koydum bu konuya. Ufak tefek guncellemeleride (3.link) ekledim.

PompalaNecla, pm den aldigin dosyayi uzerinde hicbir degisiklik yapmadan cd ye yazip kullanabilirsin.
yazdigin mesajda * * * * isaretli olanlar calisacakdir.
geri kalanlar icinde indirdigin dokumanlarda bol bol ayrintili-resimli aciklama bulunuyor.

quote:

PompalaNecla PM:
bios pek fazla bilmem , ahc ide yap demişsiniz nasil yapicam ve format atamadiğim pc de dizüstü olup icindeki işletim sistemi vista idi ,

3 mesaj once yazdigim gibi, buraya bakin.
http://forum.donanimhab...307/mpage_1/key_/tm.htm

ghost11 cd si aslen 2.8 mb lik cd dir. Cd nin geri kalaninida faydali arac-gerec le dolduracaginiz hazir bir platform ve harddisk islerinde ihtiyac duydugunuz bir ton bilgi koydum.
Sizlere sadece soru sormadan once okumak kaliyor.

5421 Mesaj
21 Şubat 2008; 23:09:24 

arkadaşlar ghost 11 ile wd 320gb sata2 hdd min yeni kurdğum windovs yedeğini aldım ntfs sistemli.
ancak bu yedeği 2.hdd olan seagate 250gb sata2 ntfs de açmak içn programı çalştrdım normal şekilde dostan açılımı yaptı.

ammaaa sistemi yeniden açtığmda
NTLDR eksik
yeniden başlat hatası verdi ve yedekten açılmıyor bi türlü
image da sorun yok kontrol ettim ama ghost yedeklerini başka hdd içinde kullanamıyormuyuzz??
yedeğini aldğm hddnin bölümü 100 gb.
yedeği açmak istediğm hddnin bölümü 85 gb.
image dosyası 73 gb byüklüğünde.(tüm oyunlar vs yükledğm için)
acaba bölümler arasndaki kapasite farkndanmı ntldr hatası veriyor yoksa başka bir sorunmu var??

3504 Mesaj
21 Şubat 2008; 23:21:09 

quote:

Orjinalden alıntı: sarhanos
.....

mbr genel kultur yazisini okumamışsın. tabi bölüt (partition) taşıma ile ilgili yaziyida okumamışsın.

kisaca bu sorun ghosttan kaynaklanmiyor. "NTLDR eksik" hatasi ciktigina gore bu islemi xp ile yapmissin. ghost ile xp yi tasidigin bölütte (partition) ntldr hatasi zaten cikmasi beklenen bisi. ondan sonra tek yapacagin ntldr yi yüklemek. nette bu konuda bol bol bilgi bulabilirsin. XP cdsi ile 1 dkkada yapilan basit bir islemdir.

5421 Mesaj
22 Şubat 2008; 21:00:56 

hocam az önce xp cdsinden dos altnda ntldr ve ntdetect.com dosyalarını hddye kopyaladım sorun şu:
seagate 250gb sata2 diskim var c: 85 d:154 şeklinde formatlı ve tmamen boş sadece d de image dosyası var.
ghostu dostan çalıştırıp d deki imagı gösterdim ama kurulacağı yeri seçmem içn hdd ekranında şu hatayı verdi:

select destination partion from basic drive: 2

Part Type Description Size Data Size
1 Primary NTFS 80003 67

2 Logical NTFS Extd 158461 66281

işte bu ekranda 1. partın olduğu ksım seçilmiyor gri renkte ve işlem yapılmıyor onda.
sadece 2. seçebiliyorum o zmanda şu uyarı veriyor:

Preserve İmage (1958)
The destination partion contains the image file.To contunie you may either preserve the image file or delete the image file at successful completion of the clone.

Preserve Delete Cancel

ne yapacağımı şaşrdım valla şimdi ben birinci bölüme image dosyasını açamycakmıyım??
ayrıca xp cdsinden ntldr ve ntdetect.com dosyalarını dos dan attım c: ye.

acil yardım bekliyorum lancelot hocam..lütfen ne yapmam gerektğni açklarmısın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarhanos -- 22 Şubat 2008; 21:04:09 >

3504 Mesaj
22 Şubat 2008; 21:24:20 

sarhanos:
1) sana pm den gonderdigim iso da (aynilari burada 1. linkte de bulunuyor) bulunan ghost ile ilgili seyleri okumamissin. Basit bir hata yapiyorsun ve verilen ingilizce uyariyi tr ye cevirsen abuk subuk ceviri bile olsa yaptigin hatayi gorursun.
2) ntldr eksigi oyle duzeltilmez, google dan, donanim haberden aramadan vede okumadan islem yapiyorsun.

bu kadar basit bir isi bu kadar zor hale getirmenin sebebi aceleci olmandir. Hd den hd ye sistem transferi cok yaptim, cok basit bir islemdir. Sakin sakin okuyup sonra yaparsan sende ogrenirsin.

5421 Mesaj
22 Şubat 2008; 21:42:29 

hocam pm gelmedi ayrıca okumamşsın diyorsun ama baktım tek tek ama hangisi benm sorunumla ilgili çıkamadım işin içnden??
aceleci olmamla ilgisi yok kaç gündür bunla uğraşıyom valla...ilk kez yaptğmdan zorlanıyorum belki ama mesela ntldr nin copy ile olacağnı okumuştum googleden baknca
şimdi yeniden bakacam ghost 11 iso içine.. ama hangi dosyayı okuyayım bilmyorum...

3504 Mesaj
22 Şubat 2008; 21:57:48 

kullanacagin cd yi pm den gonderdim. bu konunun ilk mesajinda bulunan 1. ve 2. linklerin toplamidir.

soruna cevap olarakta:

Ghost11_0_Kullanimi.htm
Harddisk degistirme Beni Oku.txt
Ghost11_MBR Genel Kultur.htm

baslangic icin yeterlidir.

Ayrica aceleci oldugun icin cok vakit kaybediyorsun.

ntldr tamiri icin gerekli yontem ve araclarada googlden bakarsin. Ghost11_MBR Genel Kultur.htm unun icindeki tamir yontemini uygulayamazsin cunku sana gonderdigim cd nin icinde yok. zaten tum xp kurulum cdleri ile yapilan ve googlde aradiginda resimli resimsiz, forum.donanim da aradiginda resimli resimsiz zilyon tane sey bulabilirsin bu konuda. Ne ile hasir nesir oldugunu bilmeden karanliga mermi sıktıgından ilk gördügün 3 satirlik seyi okuyup uyguladiginda ise yaramamasi ve nihayetinde hatalar yapman normaldir.

Umarim okursun.

Allah sabir versin.

5421 Mesaj
22 Şubat 2008; 23:34:08 

hocam okudum sabırla..
yalnz anlatamadğm sorun şu:
ghost11 kullanımı klasöründe GHOST11 B06 DİSK TİP 1_A ismli resimde oluyor...
işte o ekran geldğnde primary olan c kısmı hiç seçilmiyor alttaki extd. kısım mavi oluyor yani d: kullanılabilr oluyor.

tüm sorun bu..ne yapmam gerekir bu durumda??

3504 Mesaj
22 Şubat 2008; 23:55:03 

quote:

tüm sorun bu

dedigin icin bu seferlik cevap vereyim.
quote:

tüm sorun bu
dedigine göre orda yazan başka birşeyi de sormazsin umarim. Zaten yazmissam baska cevapta veremiyecegim.

Ghost11_A04_Disk Tip_1_a.png
daki gibi 1disk 1. partitionu secip
Ghost11_A05_a.png
da gosterildigi gibi 1disk 2. partitiona yedek dosyasi konuldugunda.

O yazdigin sorunda olMAZ zaten.

Ama sen imaj koymayi dusundugun partitionun icine o imaji koyarsan tabiki calismaz.
ilgili gho dosyasini başka bir partitiona alip yapinca görürsün.

Ayrica bu uyari
Harddisk degistirme Beni Oku.txt
dokumaninda da NET bi sekilde yaziyor.

ayrica senin bu konuda takilmamis olman gerekir cunku 21 Şubat 2008; 23:09:24 tarihli yazinda karsilastigin sorun bu isi duzgun yaptigini gosteriyor. Zaten sonrasi icinde gerekli seyleri yazdim.

Kendi kuyrugunu kovaladigina gore sana yapacak bir yardimim yok.

Allah Sabrin versin.

Daha once dedigim gibi, yazmak icin bu kadar zahmet verdigim dokumanlarin okuyup anlaşılmadan soru sorulmasina verecegim EN SON cevap bu.

okumak: Yazıya geçirilmiş bir metne bakarak bunu sessizce çözümleyip anlamak veya aynı zamanda seslere çevirmek.

ikra: Bagzilari arapça bu kelimeyi kullanmayi daha cok sever, sebebide okumak ile anlamanin farkini gostermek icindir. Boyle dusunenler okumanin anlamini bilmeyip baska hevesleri sebebiyle okumak yerine ikra yi kullanirlar. Okuma nin anlamini yanlis bilenler veya arapça kelime olan ikrayi sevenler okuma ile kastettigimin arapça ikra oldugunu bilsinler.

hatirlatma:
"ikra. bismirabbikellezi alak" (oku. yaradan rabbinin adıyla)