Şimdi Ara

MEGANE II 1.4 AUTHENTIQUE SAHİPLERİ BURAYA

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
3
Favori
80.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • [simage]ARKADAŞLAR 1.4 ARACI OLUPTA JANT TAKAN ARKADAŞLAR YARDIM ETSİN HEM BEN HEMDE BENİM GİBİ DEGİŞİKLİK YAPMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR FAYDALANA BİLİR[/simage][/colo

16 JANT TAKMAK 1.4 ARABADA NASIL DEGİŞİMLERE NEDEN OLUR BEN BİR FORUMDA 1.4 KULANICISINA RASTLADIM VE COK ŞİKAYETCİYDİ BENZİN TÜKETİMİ YARI YARIYA ARTTI HANTALLAŞTI FELAN DİYORDU YORUMLARINIZ

• bence o arkadaş sıkmış biraz.....
  • Daha dün akşam aynı forumu bende inceledim.En son jant kapaklarını geri takıp yakıt artışının ve hız kaybının jantlardan kaynaklandığını söylüyordu kullanan kişi
  • evet aynı kişiden bahsediyoruz jantları gerı takmış bunun bir bilimsel acıklaması felan yokmu jantlar agır ondan olmuştur demişlerdi sportage orjinal jantlarından taksak olurmu acaba
  • bakın bu arkadaşda 17 jant takmışşş ve 2400 lira yakıyomuş

alıntı :benim megane2 sedan 1.4 aracım var. arabama 17 jant taktırdım ve 3,5 cm düşürdüm. motor küçük ve jant büyük olunca araç yavaşladı tabiki. aracımı hızlandırmak için modifiye parçası olarak ne önerirsiniz? bide aracım km de 240 kuruş yakıyor, normal mi değil mİ?[/simage]
  • ee benimkide orjinal jantlarıyla ortalama 8 litre gösteriyo...
  • bende anlayamadım bu ne perhiz ne lahan corması bide bu adam 17 takmışşşş
  • ağırlıkla alakası yok orası kesin. şöyle ki; arabalarımızda zaten çelik jant var üstü kapakla örtülü. sizin dediğiniz olay alaşım jant ve bu alaşım jantlar şu an arabalarımızda bulunan meretten daha hafif.
  • arkadaşlar bugun servise gittim ve onlarda yakıt tuketimini arttırdıgını söyledi ama öyle cok cok anormal degil kaskas arkadasın dedigi gibi bizdeki jantlar daha agır cunku metal bizim takacaklarımızsa daha hafif malzemeden yapılmıss
  • bu kadarmı 1.4 kullanıcısı var yahu
  • normaldir birileri 1.4 motor bu arabayı kurtarmıyo diye bişeyler atmışlar ortaya.. ondan sonra millet almıyo tabii.. eski kasa ford focus 1.6 motorla 100 beygir zor üretiyo vectra 1.6 motorla 105 beygir kimse reno 1.4 motorla 98 beygiri üretmiş helal olsun diyen yok...
  • quote:

Orjinalden alıntı: yirthan

normaldir birileri 1.4 motor bu arabayı kurtarmıyo diye bişeyler atmışlar ortaya.. ondan sonra millet almıyo tabii.. eski kasa ford focus 1.6 motorla 100 beygir zor üretiyo vectra 1.6 motorla 105 beygir kimse reno 1.4 motorla 98 beygiri üretmiş helal olsun diyen yok...

kardeşim tam üstüne bastın cek ayagını :)) yık kasa kaldırmıyormuş yok bilmem neymiş yalan dolan kullanana sorrrrr
  • Ben de megane 1.4 hb almayı düşünüyorum ( 2. el tabiki) fiyatları gerçekten uygun. Alırken nelere dikkat etmek gerek arkadaşlar?
  • valla alacağın arabayı bir reno servisine götürerek geçmişini çıkarttır.. eğer servis bakımlı ise orda herşey çıkar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: kameraman1

quote:

normaldir birileri 1.4 motor bu arabayı kurtarmıyo diye bişeyler atmışlar ortaya.. ondan sonra millet almıyo tabii.. eski kasa ford focus 1.6 motorla 100 beygir zor üretiyo vectra 1.6 motorla 105 beygir kimse reno 1.4 motorla 98 beygiri üretmiş helal olsun diyen yok...

bu arada yeni fordlarda hala 100bg imiş...

kardeşim tam üstüne bastın cek ayagını :)) yık kasa kaldırmıyormuş yok bilmem neymiş yalan dolan kullanana sorrrrr

valla dün ışıkta beyaz bi 1.4 le yanyana geldik ben agrasif kullanırım biraz ışık yeşil yandı eleman fırladı gitti dedimki ulan millet bide 1.4 gitmiyo der.. neyse bende asıldım yakaladım ama şehir içi süratini 3 e katladık yani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yirthan -- 3 Şubat 2008; 19:52:02 >

• su anda araçlarımızda takılı olan kapaklı cantlar asıl celik cantlardır ve alaşım cantlardan daha ağırdırlar bu çelik cantların avantajı kırılmamasıdır büyük darbelerde cant eğilir ve tekrar makinada düzeltilip kullanılabilir. ama dengesiz ve aşırı fazla yüklerde bozuk yol sartlarında bu cantların yavaş yavaş eğildiği görülür ve kısa sürede balans ayarı gerektirir. alaşım cantlarda eğilme gibi bir durum söz konusu değildir. bu cantlarda eğilme yerine kırılma vardır ve kırılan cant tamir edilebilmesine rağmen sağlıklı olmaz ve yeni bir cantla değiştirilmesi gerekmektedir. ancak alaşım cantlar öyle her darbede kırılmaz ve çok sağlamdırlar. çelik canta göre balans ayarını daha uzun süre korur yol tutuşunu arttırır ve aracınızı hafifletir. yakıtın artması konusu ise çelik cantı aynı ölçülerde alaşım cantla değiştirirseniz aynı ölçüde lastiklerle ve aynı kullanım şartlarında yakıt azalmalıdır ama siz cantı büyütürseniz o canta görede geniş lastik almak durumunda kalırsınız daha geniş lastik aracın yere daha çok yapışmasını sağlar buda size fazla yakıt olarak geri döner
    aşağıdaki linkten değiştirdiğiniz canta göre alacağınız lastikteki yüzdelik değişimi görerek alacağınız yol kazancını yada yakıt artışını/eksilişini değerlendirebilirsiniz
    http://www.lastix.com/haberler.asp?nws=14

bu arada 1.4 e ağır diyenlere

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: kameraman1

quote:

bu arada yeni fordlarda hala 100bg imiş...

valla dün ışıkta beyaz bi 1.4 le yanyana geldik ben agrasif kullanırım biraz ışık yeşil yandı eleman fırladı gitti dedimki ulan millet bide 1.4 gitmiyo der.. neyse bende asıldım yakaladım ama şehir içi süratini 3 e katladık yani...

aşırı hız allah korusun ölüm bide caza getirir aman uyma sen onlaraaaa :::::::::::::::::::::))))9

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kameraman1 -- 4 Şubat 2008; 2:12:19 >

• quote:

Orjinalden alıntı: tturnusol

su anda araçlarımızda takılı olan kapaklı cantlar asıl celik cantlardır ve alaşım cantlardan daha ağırdırlar bu çelik cantların avantajı kırılmamasıdır büyük darbelerde cant eğilir ve tekrar makinada düzeltilip kullanılabilir. ama dengesiz ve aşırı fazla yüklerde bozuk yol sartlarında bu cantların yavaş yavaş eğildiği görülür ve kısa sürede balans ayarı gerektirir. alaşım cantlarda eğilme gibi bir durum söz konusu değildir. bu cantlarda eğilme yerine kırılma vardır ve kırılan cant tamir edilebilmesine rağmen sağlıklı olmaz ve yeni bir cantla değiştirilmesi gerekmektedir. ancak alaşım cantlar öyle her darbede kırılmaz ve çok sağlamdırlar. çelik canta göre balans ayarını daha uzun süre korur yol tutuşunu arttırır ve aracınızı hafifletir. yakıtın artması konusu ise çelik cantı aynı ölçülerde alaşım cantla değiştirirseniz aynı ölçüde lastiklerle ve aynı kullanım şartlarında yakıt azalmalıdır ama siz cantı büyütürseniz o canta görede geniş lastik almak durumunda kalırsınız daha geniş lastik aracın yere daha çok yapışmasını sağlar buda size fazla yakıt olarak geri döner
    aşağıdaki linkten değiştirdiğiniz canta göre alacağınız lastikteki yüzdelik değişimi görerek alacağınız yol kazancını yada yakıt artışını/eksilişini değerlendirebilirsiniz
    http://www.lastix.com/haberler.asp?nws=14

bu arada 1.4 e ağır diyenlere

turnusol sagolasın ya cok güzelbi paylaşım olmuş eyvallah yaniiiiiii

• evet evet arkadaşlar bu konuyu turnusol arkadaşımın son verdigi bilgiyle cozmuş bulunuyoruz gelelim şu bizim arabalardaki eksiklerrrreeeee

kolcak
    jant
    sis
    iç aksam ve dış aksam nikelaj

bu parcalar bizim arabalarda yok ve eminim hepinizin canını sıkıyo bu durum özellikle kolcak: gelelim cözüme ist oturanlar beni bulun cozeriz nasılmı sabır ve araştırmayla cıkmadan kapa biliriz bu parcaları re power arkadaşım sanada araştırıyorumm eyer burayı okuyosan bana yaz bu iş için nekadara kadar cıka bilirsinnn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kameraman1 -- 5 Şubat 2008; 20:42:16 >
  • @kameran dostum ben senden haber bekliyorum.Kolçak için bende senin verdiğin kadar bütçe ayırabilirim.Sen yeterki bana haber ver.Olmazsada denk gelemezsede canın sağolsun düşünmem bile yeter
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.