- x
Evde Sivilceleri Geçirme Yöntemleri-1
27 Cevap28003 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1285 Mesaj
31 Ocak 2008; 22:37:50 

[font="Comic Sans MS"] Yağ bezlerinin fazla çalışmasının sebep olduğu küçük çıbanlara sivilce denir. Sivilce kesinlikle sıkılmamalıdır. Aksi taktirde ciltte iz kalabilir. Ayrıca çok yağlı ve baharatlı yiyecekler yememek gerekir.

Bir su bardağı ekşi nar suyuna yarım su bardağı sirke karıştırn. Bu suya bir parça pamğu batırıp sivilce üzerine kompres yapın.

2 su bardağı suya 2 çorba kaşığı ıhlamur koyup 20 dakika kaynatın. Daha sonra temiz bir tülbentten geçirerek süzün. Bu suya batırdığınız yumuşak bir havlu ile sivilce üzerine kompres yapın.

Önce yüzünüzü güzelce yıkayın. Sonra nemlendirici kremle 10 dakika kadar masaj yapın. 6 bardak suyun içine 1 avuç kuru papatya koyup 10 dakika kaynatın ve temiz ince bir tülbentten geçirerek süzün. Biraz soğuduktan sonra yumuşak bir havluyu ılıklaştırdığınız bu suyun içine batırıp yüzünüze koyun. Havlu soğuyunca işlemi tekrarlayın. Sonra temiz bir parça pamukla yüzünüzü silin.

Bir bardak sirkenin içine bir avuç kuru erik koyup 10 dakika kadar bekletin. Sonra erikleri sirkenin içinden çıkartıp sivilce üzerine sürün.

Yüzünüzü iyice yıkadıktan sonra sivilce üzerini alkolle ovun ve kuruduktan sonnra cildinizi pudralayın.

Yarım su bardığı limon kolonyasının içine bir avuç adaçayı koyup 2 gün bekletin. Sivilce kuruyana kadar küçük bir parça pamukla her gün sadece sivilce üzerine sürün.

Akşamları yüzünüzü yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile silerseniz cildinizdeki lekelerede faydası olduğunu göreceksiniz.

189 Mesaj
31 Ocak 2008; 22:40:29 

sivilce izi geçrime yeöntemi yok mudur

1285 Mesaj
31 Ocak 2008; 22:41:13 

quote:

Orjinalden alıntı: ßar©a

sivilce izi geçrime yeöntemi yok mudur

[font="Comic Sans MS"]Bildiğim kadarıyla onlar için sadece lazer tedavisi var

1051 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
dark_Frr3STylE
31 Ocak 2008; 22:42:01 

işe yarıyormu hangisini denedin !?=!?!!

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

1285 Mesaj
31 Ocak 2008; 22:43:39 

quote:

Orjinalden alıntı: dark_Frr3STylE

işe yarıyormu hangisini denedin !?=!?!!

[font="Comic Sans MS"]Eniştem cildiyeci(dermatolog) bunların faydası olabileciğini söyledi.Benim denememe gerek yok bende zaten sivilce yok çıkmaz da

2806 Mesaj
31 Ocak 2008; 22:45:16 

benimde eniştem cildiyeci olsa benimde çıkmazdı
cildiyeci enişte isterük

Katılım zamanı: 3 Eylül 2005
I'm a cowboy, on a steel horse I ride

6158 Mesaj
31 Ocak 2008; 22:46:02 

Çok sağol.

1285 Mesaj
31 Ocak 2008; 22:47:23 

quote:

Orjinalden alıntı: a|i

benimde eniştem cildiyeci olsa benimde çıkmazdı
cildiyeci enişte isterük

[font="Comic Sans MS"]Valla çok güzel birşey Özel bir maske hazırlıyor cildime direk pürüzsüz zaten

3355 Mesaj
31 Ocak 2008; 22:50:02 

Bunlarda yaralı olabilir ama en basit cildiyeciye gitseniz bir ilaçla hemen hallediyor.

1537 Mesaj
31 Ocak 2008; 22:50:40 

bende izlerde şikayetciyim sivilcede var

Karadeniz Teknik Üniversitesi

1448 Mesaj
31 Ocak 2008; 22:51:06 

quote:

Orjinalden alıntı: vLkN!

[font="Comic Sans MS"]Bildiğim kadarıyla onlar için sadece lazer tedavisi var

peeling mi ne vardı o ne işe yarıyor geçirmezmi?benimde yüzümde küçük noktalar var sanki

Tek Kişilik Terör Örgütü

5010 Mesaj
31 Ocak 2008; 22:53:04 

bende baya vardı askere gittim geldim baya fark var düzeldi yaani... en önemlisi dengeli beslenme... ama izler duruyo

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW

1537 Mesaj
31 Ocak 2008; 22:53:47 

quote:

Orjinalden alıntı: Lèon

peeling mi ne vardı o ne işe yarıyor geçirmezmi?benimde yüzümde küçük noktalar var sanki

peeling ne biraz acarmısın. lazer tedavisi gibi bir şeymi?

Karadeniz Teknik Üniversitesi

3355 Mesaj
31 Ocak 2008; 22:58:07 

quote:

Orjinalden alıntı: SanSaR Salvo

peeling ne biraz acarmısın. lazer tedavisi gibi bir şeymi?

Ablam kullanıyor krem gibi birşey içinde kum taneleri gibi birşey var bunu yüzüne sürüp yıkıyon falan filan.

764 Mesaj
31 Ocak 2008; 23:18:20 

bunlar hikaye yaw..Eşşek gibi roaccutane niye çıkmış o zaman ? Sivilce gerçekten bir illet..Ciddi tedavi isteyen bir rahatsızlık..Hafife alınacak şey değil..

1737 Mesaj
31 Ocak 2008; 23:30:04 

Bu soruversene eniştene bu sivilcenin motoru fazla çalıştırmakla alakası var mı??

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

328 Mesaj
31 Ocak 2008; 23:34:02 

neutregena [anlış da olaiblir ] tonik war sarı bi alkollü su
pamuğa bol bol sür
sora da yüzüne sür her akşam
bibaya faydasını görürsün

6158 Mesaj
31 Ocak 2008; 23:39:15 

quote:

Orjinalden alıntı: aLCoHoL111

Bu soruversene eniştene bu sivilcenin motoru fazla çalıştırmakla alakası var mı??

Bildiğim kadarıyla hormonları hızlandırıyomuş bu da sivilce çıkmasına sebeb oluyomuş.

1285 Mesaj
1 Şubat 2008; 12:38:13 

quote:

Orjinalden alıntı: BaYDoGaN

Bildiğim kadarıyla hormonları hızlandırıyomuş bu da sivilce çıkmasına sebeb oluyomuş.

[font="Comic Sans MS"]Bunu önceden sordumda dayak yiyodum Ergenlikte sivilce çıkmasına sebep oluyor

4276 Mesaj
1 Şubat 2008; 12:41:24 

Ülen yaş 24 oldu,alnımda 3 aydır sivilce var.

Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.
Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır. Yaşayamaz ve yaşamayacaktır. (Mustafa Kemal Atatürk)

1285 Mesaj
1 Şubat 2008; 12:43:45 

quote:

Orjinalden alıntı: 1881

Ülen yaş 24 oldu,alnımda 3 aydır sivilce var.

[font="Comic Sans MS"]Sadece ergenlik sivilceleri kendi kendine çabuk geçer.Diğer sivilcelerin geçmesi biraz zaman alabilir

4276 Mesaj
1 Şubat 2008; 12:49:58 

Abi ergenlikte böyle sivilce çıkmadı ki bende.

Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.
Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır. Yaşayamaz ve yaşamayacaktır. (Mustafa Kemal Atatürk)

1285 Mesaj
1 Şubat 2008; 12:51:05 

quote:

Orjinalden alıntı: 1881

Abi ergenlikte böyle sivilce çıkmadı ki bende.

[font="Comic Sans MS"]Msn eklersen yardımcı olabilirm;
vlkn_oztrk@live.com

3169 Mesaj
1 Şubat 2008; 12:53:06 

Valla bende de 5-10 tane var. Iyisiyle kotusuyle alistik birbirimize

IF BLOOD IS YOUR DESIRE
BLOOD SHALL FLOW

802 Mesaj
1 Şubat 2008; 12:54:29 

quote:

Orjinalden alıntı: vLkN!

[font="Comic Sans MS"]Sadece ergenlik sivilceleri kendi kendine çabuk geçer.Diğer sivilcelerin geçmesi biraz zaman alabilir

Arkadaşım bende 13 yaşında bi çıktı sivilceler yüzüm görülmüyordu.15'ime geldiğimde sivilceler 1-2 taneydi. Şuan 16,5 yaşındayım arada bi azıyo. Ama eskisi gibi değil. Budamı ergenlik belirtisi. Bİ girip bi çıkıyomuyum yaa.

2006'lıyıg...

6158 Mesaj
1 Şubat 2008; 12:55:48 

Bütünleştim ben onlarla artık onlarla birlikte yaşıyorum.

1285 Mesaj
9 Şubat 2008; 16:21:11 

quote:

Orjinalden alıntı: BaYDoGaN

Bütünleştim ben onlarla artık onlarla birlikte yaşıyorum.

550 Mesaj
9 Şubat 2008; 16:31:35 

Peeling sivilcesine göre yapılır eğer içi dolu ucu olan bir sivilce ise bildiğim kadarıyla peeling yapılmıyor çünkü sivilcenin ucunu kaldırıp patlamasına neden oluyor.Sivilceler için birkaç cildiyeciye gittim bende aşırı yok ve içi çok dolu olmayan ufak sivilceler çıkıyor.Ayrıca kız arkadaşımın zamanında yüzü sivilce doluydu hemde en irilerinden.Cidden çok kötüydü yüzü ve hormonal bir hapla tedavi oldu şimdi çok güzel pürüzsüz bir cildi var.Ama her ikimizede doktor isotrexin böyle yazılıyordu galiba bi ilaç verdi.Krem gibi birşey ama bildiğiniz uhu ya yapıştırıcıya benziyor.Akşam yatmadan önce ince bi tabaka yüze sürüyorsunuz suratınız cildiniz geriliyor.Cildin üst tabakasının hava ile temasını kesiyor ve üstteki ölü deriyi temizliyor.Sabah kalktığınızda güzelce yıkayıp temizliyorsunuz.Gerçekten güzel bir ilaç ve etrafımdaki arkadaşlarıma sürekli bunu veriyor doktorlar.Sizinde rahatsız edici bir probleminiz varsa gidin bir cildiyeciye ve sorun ve alın bu ilaçtan tavsiye ederim açıkçası...

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Evde Sivilceleri Geçirme Yöntemleri-1
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.414