Şimdi Ara

16 bit MS-DOS Alt Sistemi hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
51.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    C:\WINDOWS\system32\cmd.exe
    NTVDM CPU geçersiz bir yönergeyle karşılaştı.
    CS:0700 IP:026d OP:63 65 6e 74 65 Uygulamayı bitirmek için Kapat'ı seçin.

Arkadaşlar bilgisayarı her açtığımda böle bir uyarı çıkıyor.Bu sorunu nasıl halledebilirim.Bilgisi olan varsa yardım edebilir mi ?

• registry'de HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Control WOW cmdline kaydını sil.
    Aynı sorun bendede dos tabanlı muhasebe programı kurduğumda çıkıyor ben ne yaptıysam düzeltemedim bütün herşeyi denedim ama olmuyor
    Ama yukarıda dediğimi yaparsan senin sorunun düzelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dagdeviren_58 -- 29 Nisan 2008; 22:12:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dagdeviren_58

registry'de HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Control WOW cmdline kaydını sil.
    Aynı sorun bendede dos tabanlı muhasebe programı kurduğumda çıkıyor ben ne yaptıysam düzeltemedim bütün herşeyi denedim ama olmuyor

dediğini yaptım hiç bi işe yaramadı...
  • emın degılım ama ram sorunu olabılır dostum
  • Rammi 0_oooooooooooooooooooooooo

Herneyse dostum Command Prompt dosyasına bi cesit virüs bulastırmıs olabilirsin cok isin olmaz senin heralde o şeyler o hatayı görmek istemiyosan çözümü cok basit Windows+R tusuna bas açılan ekrana MSCONFIG yaz cıkan pencerede baslangıcı seç ve senin hatanın yazılı oldğu yeri bul yanındaki tik işaretini kaldır yada o yazıya benzeyen seye pc ye restart isteyecek yeniden baslat sorunun düzeldi kolay gelsin :))
  • dagdevire_58
    registry'de HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Control WOW cmdline kaydını sil.

arkadaşımın dediği gibi yaptım düzeldi
    ALLAH razı olsun kardeşim
  • Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedit) başlatın.

NOT: Windows XP'de Regedit.exe ve Regedt32.exe birleştirilerek Windows 2000'de bulunan iki kayıt defteri düzenleyicisinin özelliklerini barındıran tek bir program haline getirilmiştir.
    Şu değeri bulun ve seçin:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\VirtualDeviceDrivers\VDD
    Düzen menüsünde, Sil'i tıklatın.
    Düzen menüsünde, Yeni'nin üzerine gelin ve sonra Çok Dizeli Değer'i tıklatın.
    Değer Adı kutusuna VDD yazın ve sonra ENTER tuşuna basın.
    Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hassan27

dagdevire_58

sağol hocam büyük bir sıkınıda kurtuldum
  • ALLAH RAZI Olsun kardeşim sorun çözüldü çok sağol valla kardeşim çok sağol ne diceğimi bilemiyorum :) Çok sağol ya
  • dagdeviren_58 kullanıcısına yanıt
    Sırf sana teşekkür etmek için foruma kayıt oldum . büyüksün üstad. @dagdeviren_58
  • erdemcolak01 kullanıcısına yanıt
    yav türkçesini yazı yaw nolur hadi bakın cevap pls
    @erdemcolak01 @erdemcolak01
  • quote:

Orijinalden alıntı: hassan27

dagdevire_58

Allah razı olsun hassan 27kardeş çok teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.