Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.287
Cevap
55
Favori
597.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Bende 10 yıllık demirdöküm aden marka bir kombi var.Isınmada falan herhangi bir sorunum yok ama nedense duşta illa tazyikli su olması gerek sonuna kadar açmadan devreye girmiyor ılık su ayarı yapamıyorum ya sıcak olacak ya soğuk.Bu sebeple değiştirmeyi düşünüyorum su faturasıda bu yüzden çok geliyor.Suyu az açınca da ısıtan ılık su ayarı yapılabilen bir kombi bakıyorum tavsiyeleriniz nedir? Evim 75 m2 1.kat yalıtımlı bir binada oturuyorum.
  • disintegration hocam kombi konusunda kafam çok karışık herkes farklı şeyler söylüyor banada yardımcı olursanız sevinirim

Evim brüt 148 m2 (net 115-120 m2 civarı) , petek boyu toplam 8,5 metre , kuzeydoğu cephe ve ara kat , yalıtım Amerikan siding .. bu daireye göre alınabilecek hesaplı önerileriniz nelerdir ?

Baymak Lambert LPY 24 FI 24 Kw 20640 Kcal/h Hermetik Premix Yoğuşmalı Kombi + termostat + termostatik vana
    Bosch condens 2500 w 24 kw yoğuşmalı kombi + termostat + termostatik vana
    E.C.A confeo premix s 24 kw/cp 24 hms kombi + termostat + termostatik vana

Bu yazdığım kombiler nasıl sizce farklı öneri varsa onlarıda belirtebilirsiniz ..
  • Cntkn39 C kullanıcısına yanıt
    kafanızın karışmasına gerek yok sürekli önerilen f/p premix yoğ kombileri yazdınız bende öneriyorum hatta bizzat taktırdım
    yazdıklarınız haricinde
    altus alr 25 premix ve termoteknik logic öneririm tam f/p premix yoğ cihazlardır

http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-altus-alr-25-premix-fiyati,5581195.html
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-termoteknik-logic-26-35-fiyati,595099.html

kombi almadan önce bölgenizde bu markaların servislerini araştırın doğru kombi tercihi kadar doğru servis te önemlidir

• sun_speed S kullanıcısına yanıt
    dd aden ile kış boyunca 55c ve aşağısında kazan sıcaklığında ısındıysanız premix yoğ kombi alabilirsiniz
    baymak lambert lpy öneririm sıcak su devresi stabil ve kesintisizdir kullanım suyunu 30c'ye kadar indirebiliyorsunuz bazı kombiler 40c den aşağı inmiyor
    banyoda suyu ılıştırmadan yazın 35-36c de rahatlıkla duş alınabiliyor
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    ilginiz icin tesekkurler fakat oncelik hangisine verirsiniz ogrenmek istedigim bu. Modulasyon araligi cok onemli mi onemliyse en iyisi bunlarin arasinda hangisidir ? Oda termostatida kullanacagim modulasyonlu olmasi cok avantaj saglar mi bunlarida goz onunde bulundurarak sizce net olarak hangi kombiyi tercih etmeleyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Öncelik; servisin eve yakın olması,uzun süredir faaliyet göstermesidir
    Doğru kombi tercihi kadar doğru serviste önemlidir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben zaten servisi olanlari yazdim yakinlik olarakta ayni cok buyuk bir yerde oturmuyorum ? On plana hangisini cikararsaniz tercihiki ondan yans kullanacagim su kombi diye net bir cevap verirseniz sevinirim

ön plana çıkarılacak kombi yok
    ihtiyaçlar/istekler önemlidir
    modülasyonlu oda termostatı kullanacaksan eca, bosch
    kullanmayacaksan:baymak ve diğerleri

işte öğrenmek istediğim modülasyonlu oda termostatı kullanmalımıyım bana faydası ne olur ?
    arkadaşım kullanırsan cihaz daha stabil çalışır da sana faydası %5-10 tasarruf
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

arkadaşım kullanırsan cihaz daha stabil çalışır da sana faydası %5-10 tasarruf

Mrb hocam. Bi arkadaşa metal alt baglanti aparatlari icin link vermistiniz. 1 saat aradim ama bulamadım. Rica etsem bi daha paylasabilir misiniz? Ve bu alt baglanti her kombiye uygun mu? Telefonla kombinin yerini çizmeye çalıştım ama umarım anlatabilirim. EN İYİ KOMBİ

• Merhaba disintegration benim bir sorum olacak. Viessman 050 tam yokuşmamalı bir kombimidir eca confeo piremix ile arasındaki fark nedir. Isıtılacak alan net 120m2 tesekkur ederim.

• Wurunkatte kullanıcısına yanıt
    (S) boruları kastediyorsanız her kombiye uyumlu değildir ama çoğuna uyar.

http://urun.n11.com/yedek-parca/kombi-alt-baglanti-seti-metal-vanafilli-22-parca-P93457383
  • resit33 R kullanıcısına yanıt
    viessmann da 2tane 50 var 50t ve 50w

50t tam yoğuşmalı kombi değildir, donanım olarak eca confeo premix daha üstündür
  • 050w tam yoğusmalı diyebiliriz. Tesekkur ederim.

• Merhaba,

130m2 3+1 ev için kombi önerisi arıyorum. Toplam petek boyu 610cm.
    Eski kombi Demirdöküm Aden yerine alabileceğim fazla üzmeyecek kombi tavsiye edebilir misiniz?
    Ev arakat, dış yalıtım var. Gündüz evde kimse olmadığından kombiyi sürekli minimumda açık bırakıyoruz.

Teşekkürler.
  • controller_ kullanıcısına yanıt
    dd aden kombi ile kış boyunca 55c ve aşağısında kazan sıcaklığında ısındıysanız kombiyi devamlı olarak 60-65c de kullanmadıysanız ve bütçeniz varsa premix yoğ kombi almanızı öneririm
    1700-2100lira
    baymak duo tec, baymak lambert lpy,termoteknik logic, eca scot, bosch condens, buderus gb62

konvansiyonel kombi:1200-1300lira
    airfel integrity(3+2yıl garanti)
    immergas alpha cb 24tf (7yıl garanti)
    bosch class 6000w
    eca confeo plus
    baymak brötje star extra

kombi almadan önce bölgenizde servisleri araştırın
    eve yakın ve iyi olan servisleri tercih edin

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

dd aden kombi ile kış boyunca 55c ve aşağısında kazan sıcaklığında ısındıysanız kombiyi devamlı olarak 60-65c de kullanmadıysanız ve bütçeniz varsa premix yoğ kombi almanızı öneririm
    1700-2100lira
    baymak duo tec, baymak lambert lpy,termoteknik logic, eca scot, bosch condens, buderus gb62

konvansiyonel kombi:1200-1300lira
    airfel integrity(3+2yıl garanti)
    immergas alpha cb 24tf (7yıl garanti)
    bosch class 6000w
    eca confeo plus
    baymak brötje star extra

kombi almadan önce bölgenizde servisleri araştırın
    eve yakın ve iyi olan servisleri tercih edin
    Merhaba,

3. katlı apartmanın 3. katı, yalıtımlı sıfır apartman dairesi almış bulunmaktayım. Ev güney cephe değil fakat güneş görebilecek pozisyonda, yani etrafı açık. Çatıda köpük yalıtım bulunmakta. Yeni olduğu için dış yalıtımda vardır diye düşünüyorum. Yaklaşık olarak 95 m2 bir ev. Yoğuşmalı gerek yok diyorlar. Siz ne dersiniz @disintegration hocam?

Teşekkürler.

• Bosch condens 2500 24kw yi nasıl bilirsiniz?evim ara kat,yalıtımlı,net 155m2.Akdeniz bölgesi

• withamaru W kullanıcısına yanıt
    her m2 eve yoğuşmalı kombi olur,bütçeniz varsa almalısınız eviniz hem güneş görüyor hem heryerden yalıtımlı yalnız petekler takılmadıysa petek metrajını evi kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısıtabilecek şekilde boyutlandırın bu başlıkta önerdiğim premix yoğ kombilerden birini alabilirsiniz
    almadan önce bölgenizdeki servisleri de araştırın eve yakın ve iyi servis her zaman avantajdır
    kombiye yakın peteklere ve mutfağa kaliteli termostatik vanalar taktırın evin ortasına da kaliteli oda termostatı
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.