Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.287
Cevap
55
Favori
597.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    havlupanı hesaba katma petek boyu 8.5metre her türlü yeter
  • Mevcut evde kış aylarında çok nadir kombinin derecesi 50 civarına getiriliyor. Kendi ısıtmasıyla 58 falan oluyor. Isıtma derecesinin 50yi geçeceğini de düşünmüyorum. Ancak petek boyutlarını daha detaylı öğreneceğim. Henüz petekler takılmadı. Ortalama 5 metrelik bir koridor var ve koridorda petek yok eğer petek boyunda sıkıntı olursa oraya petek koydurmayı düşünebilirim.

5 yıl garanti olayını gördüm ancak 31 Mayıs'a kadar kombiyi açtırmak gerekiyormuş, olmayacak gibi.

Cevabınız için çok teşekkür ederim.
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Kombiyi alacağımız firma yetmeyebilecegini 296 nın daha iyi olacağını söyledi ben de bir sorayım dedim. 236 17200 kcal 296 20000 kcal civarı peki kalite olarak fark var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Meteor1907 M kullanıcısına yanıt
    20kW bir cihaz 8.5mt peteği her türlü besler, ben ailemin evinde baymak idee 24 taktırdım cihazın kalorifer devresi 20kW

9metre peteği çok rahat besliyor, kalite açısından fark yok. sıcak su kapasitesi açısından fark var zaten ikisi de PLUS serisi fark yok
  • werrol kullanıcısına yanıt
    kombiyi mayıs ayında alığ montajı haziranda yaptırırsanız belki fatura tarihi konusunda termoteknik yardımcı olabilir isterseniz müşteri ilişkileri ile konuşun belki yardımcı olurlar
    bölgenizde termoteknik servisi varsa tercih edilebilen bir cihaz kronik sorunu yok küçük çok sessiz ve sıcak kapasitesi 35kW aynı anda 2 muslukla sıcak su konforu yaşatır
  • Sonunda petekleri gördüm ama beynim yandı desem yeridir.

Net olarak ölçtüm.
    Salon 25m2 2 petek var. 60x90 ve 50x90 cm
    Oda 13m2 50x90 cm
    Oda 16m2 80x60 cm
    Mutfak 10m2 civarı 60x60 cm

olarak aşağı doğru daha uzun petekler bana çok küçük geldi. Ortalama 5m2 civarında uzun I şeklinde koridor var oraya petek konmamış. Bu boyutlarda yoğuşmalı almak okuduklarıma göre çok saçma kalacak. Bunu yapanlar da bir şey düşünmüştür diye aklımdan da geçiriyorum ama...

Petekleri uzatmaya kalksak salondaki 20cm mutfaktaki 40cm odadaki 20cm civarı uzayabilir. Benim aklımdaki ilk şey koridora 120cm lik bir petek koydurtmak.

Yoğuşmadan vazgeçip hermetik mi bakmalıyım, kafam çok güzel karıştı.
    petek metrajınız o kadar da az değil ayrıca eviniz de yalıtımlı
    salondaki 50x90cm peteği koridora monte ettirip salona 60x150cm pkkp radyatör alabilirsiniz,aynı anda hem koridor hem salonda durumu düzeltmiş olursunuz,mutfakta zaten kombi olacak mutfağın peteği önemli değil
    bence bütçeniz varsa f/p premix yoğ kombi alın
  • O zaman ben Logic alayım fiyatı en uygunu ve servisi de yakında :) Koridora da mutlaka bir petek ekleteceğim. Gelişmelerle ilgili tekrar yazarım.

Çok teşekkürler.
    bence de al, salon ve koridoru halledersen hiçbir sorunun kalmaz
  • Hocam hangisini tavsiye edersiniz?

Logic'in 5 yıl garantisi olmadı, açılış olması gerekiyormuş, 2yıl garantili. Baymakta 7 yıl garanti diyor. Tekrar incelediğimde en uygun bu fiyatları bulabildim.

http://www.bikombi.com/urun/baymak-luna-5-avant-310fi-yogusmali-kombi-26660-kcalh-31kw.html

http://www.kombidepo.com/TERMOTEKNIK-LOGIC-YOGUSMALI-256-KW-22012-KCALH,PR-185.html

baymak ta 7 yıl garanti yıllar önce bitti o site güncelleme yapmamış ayrıca baymak luna avant yarım yoğuşmalı bir kombidir
    baymak alacaksanız baymak lambert lpy 24 öneririm hem premix yoğ hemde fiyat olarak en uyguna satılan ürünüdür

http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-lambert-lpy-24-fi-fiyati,3106101.html

termoteknik logic te öneririm servis evinize yakın olduğuna göre tercih edilebilir.(arçelik) altus alr 25 premix te olabilir,arçelik güvencesinde premix yani tam yoğuşmalıdır

http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-altus-alr-25-premix-fiyati,5581195.html

• Son bilgiyi vereyim. 1.575TL olan firma ile görüştüm. Kredi kartına tek çekim olarak alabileceğimi söyledi. Kendisine de sordum özellikle Logic'i önerdi. Önümüzdeki günlerde firmadan bizzat gidip alacağım.

Son olarak kombi alırken yanında neler almam gerekiyor? Termostatik vana, oda termostatı gibi şeyler okudum ancak kafamda çok konumlandıramadım. Bu durumu da çözersem iyi tecrübe edineceğim.

Yardımlarınız, cevaplarınız, her şey için çok teşekkür ederim.
    termoteknik'in önerdiği oda termostatlarından birini alabilirsiniz
    evinizin ortasına evin genel derecesini yansıtabilecek en uygun noktaya taktırırsınız koridorda petek varsa buraya,veya kombiye çok yakın değilse oturma odası olabilir
    kombiye en yakın peteklere ve mutfağa kaliteli termostatik vanalar öneririm:danfoss ra 2000
  • Kombi araştırmamda disintegration 'un tavsiyesi üzerine aldığım Bocsh Class 6000 den memnunum.
    Öncesinde yaptığım araştırmada kullanmaya başladıktan 2 ay sonra arıza verdiği yazıyordu bazı
    forum ve sitelerde. 2,5 aydır kullanıyorum ve herhangi bir arıza vermedi çok şükür. İlgilenecek
    arkadaşlar için söylüyorum bahse konu arızalar için Bosch firması cihaza yeni yazılım yükleyerek
    sorunu çözdüğünü yetkili servisten öğrendim. disintegration 'a taviyesi için teşekkür ediyorum.
  • kdrunal K kullanıcısına yanıt
    bişey değil hayırlı olsun güle güle kullanın
  • beklenen kombi piyasaya çıkıyor ECA SCOT KOMBİ premix yoğuşmalı

http://www.eca.com.tr/tr/urun/detay/11972/scot-kombi

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç 5.3kW............>modülasyon aralığı %20 - %100

EN İYİ KOMBİ

*1/5 MODÜLASYON
    **26kW ısıtma ve 26kW kullanım suyu devresi
    ***kullanım suyunda eco/comfort özelliği
    ****modülasyonlu oda termostatı ve dış hava sensörü ile kullanma imkanı
    *****ECA AKILLI KOMBİ KİTİ ile çalışabilme özelliği
    ******160v - 260v düşük-yüksek elektrik voltajında çalışabilme özelliği

EN İYİ KOMBİ

EN İYİ KOMBİ

EN İYİ KOMBİ

EN İYİ KOMBİ

EN İYİ KOMBİ

EN İYİ KOMBİ

EN İYİ KOMBİ

• ECA SCOT KOMBİ

EN İYİ KOMBİ
     EN İYİ KOMBİ  EN İYİ KOMBİ
     EN İYİ KOMBİ  EN İYİ KOMBİ

• ECA PROTEUS PLUS BLUE (yeni kombi)

EN İYİ KOMBİ
     EN İYİ KOMBİ

• Merhaba Eskişehir de net 124 metrekare sıfır ev için kombi almam gerekiyor çok çeşit var karar veremiyorum yardımcı olurmusunuz. Ev garaj üstü birinci kat alttan ve dıştan yalıtımlı petekleri takılmış kombi için mutfakta yer ayrılmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zugor Z kullanıcısına yanıt
    bütçeniz ne kadar?
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.