Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.287
Cevap
55
Favori
597.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çevremde son 1,5yılda taktırdım daha sorun yaşanmadı.forumda da bazı arkadaşlar sorun yaşamayan da var. sorunla karşılaşan da oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 27 Ocak 2016; 18:17:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maktek Epsilon LCD konvansiyonel kombi

Minimum ısıl güç:8kW.........> %35 modülasyon

EN İYİ KOMBİ

http://www.maktek.com.tr/images2/img/262/File/kombi/004.pdf
  • Merhaba
    benimde acil olarak arızalanan bacalı kombi yerine yoğuşmalı-yoğuşmasız kombi taktırmak istiyorum. bi kaç gündür araştırmıyorum kafam allak bullak oldu.
    zamanımız az evde kimse yokken bu çarşambaya kadar tüm işleri halletmem lazımi.-termostatik vana şimdilik düşünmğyorum.
    ara kat 4+1 130m2 net kullanım alanı var.
    dış mantolaması yapılı, pençereler ahşap doğrama ve çift camlı.(pencerler hafif esinti veriyor)
    odaların hepsi Kuzeydoğu - salon mutfak güneybatıya bakıyor.(salonu 35m2 ve sitede kimse yakmadığından yaksanda fayda vermiyor. kapalı olarak düşünebiliriz.)
    tesisat tekli değil yani devirdaim pompanın hemen yanında geniş boruya veriyor burdan 12 çıkış verilerek ufak küresel vanalarla ayrı ayrı sisteme dağılıyor.
    peteklerde 40cm eninde toplam 7 metre,60cm eninde toplamda 1 metre kullanılmış. mutfak ve banyoda 50x100 havlupan kullanıyoruz.

bacalı kombide 10m3 sarfiyatım oluyordu. buna göre
    1)ekonomik yönden uzun vadede yoğuşmalı-yoğuşmasız hangi komiyi seçmeliyim.(ankara etimesgutta servis sıkıntısı olacağını düşünmüyorum.öncelikli baymak yerli malı tercihim. sizin önerileriniz nedir?.
    2)eve ısıl güç değeri en düşük olan model tercih edilebilir mi.
    3)bacadan hermatike dönüştürünce yeni tesisatı dolabın arkasından birçok dirseklerle yapmak lazım. bunun yerine parke altı kırılıp 3,5 metrelik boru 2 dirsekle yeni hat bağlamak daha mantıklı geldi. plastik boru kullanırız muhtemelen .bu zahmete değer mi?
    4)evi yeni aldık kartlı olan doğalgazı henüz üstümüze almadık. ayrıca evin kat mülkiyeti de yok. problem olmaması için nasıl bir yol izlemem lazım?bahara kadar doğalgaz kartını üstüme almamayı düşünüyorum ama herhangi bir sıkıntı oluşturur mu?(kışın gazımız kapalı biçare olmamak için)
    değerli yorumlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

yerel piyasada kombiler biraz daha pahalı
    veya internetten bosch condens 2500 de alabilirsin 1800liraya satılıyor,montajla 2000liraya halledersin
    alternatif olarak:eca confeo premix ve baymak duo tec öneririm

slm internetten kombi almayı düşünüyorum ama proje malzeme işcilik ilave baca gibi ücretler nasıl olacak ..? binaya doğalgaz henuz girmedi? sıfır apartman ,altı daire var.

• droll06 kullanıcısına yanıt
    mevcut bacalı kombinizle kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısınıyorsanız kombiyi devamlı olarak 60-65c de kullanmıyorsanız ve bütçeniz varsa premix yoğ kombi almanızda fayda var
    evinize 20-24kW cihaz yeter
    yeni hat için parke altından daha az dirsekle gitmeye değer ev size aite bunu yapın hatta 3.5metrelik boruyu 20mm yani 1/2 değil 25mm pprc tercih edin,ne kadar geniş çaplı boru o kadar rahat sirkülasyon demektir
    baymak düşünüyorsanız f/p premix yoğ baymak falke condense ve baymak lambert lpy öneririm. ikiside aynı kombidir 1600-1700lira civarında bulabilirsiniz modülasyon aralığı geniştir,kronik sorunu yoktur
  • @KlavYE@ kullanıcısına yanıt
    herşey projeye bakıyor
    projeyi çizdirip gazınızı açtıracak firma buldunuz mu kombiyi netten alıp kendiniz bile monte ettirebilirsiniz,burdur da yaşıyorsanız bölgenizdeki gaz dağıtım şirketinin onay verdiği proje çizmeye yetkili doğalgaz taahhütçüsü esnaflarla konuşun
    veya proje dahil bütün işlemleri montaj+baca....vs tek elden proje çizmeye yetkili firmaya yaptıracaksınız
    gazınız açıldıktan sonra siz bile servisi eve çağırıp kombinin garantisini başlatabilirsiniz
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler.
    2 saattir baymakta muhatap bulamadım(benim şansımdandır belki). o yüzden demirdöküm nitromix p24 alacağım bu gidişle(yakın yerlerde servis olarak demirdöküm yoğunlukta )
    Tecrübenize dayanarak nitromix p24 ün olası kronik bir arızası ve gaz-elektrik sarfiyatı -şebeke suyu geç ısıtma yönünden olumsuz bir yönü var mı acaba ? Önerir misiniz?
  • droll06 kullanıcısına yanıt
    bugün cumartesi bence pazartesi şansınızı deneyin,dd nitromix te büyük kronik sorun yok.zaman zaman kart arızası duydum ama foruma yansıyan büyük bir sorun yok sadece sesli çalışan bir kombi ve forumda bu konuda şikayetler var,baymak premix yoğ daha donanımlıdır aşağıda yazdım karar sizin

1) 50c - 30c işletmede daha düşük minimum ısıl güç 4.7kW (nitromix 6.5kW)
    2) daha geniş modülasyon aralığı %19,5 - %100 (nitromix %26 - %100)
    3) çift kasa özelliği avantajı ile "CBD" cold burner door teknolojisi sayesinde yanma odasında minimum ısı kaybı & daha düşük seste çalışma özelliği
    4) daha güçlü sirkülasyon pompası 90pw (nitromix 75pw)
    5) minimum su basıncında sıcak su devresi 0.15 bar (nitromix 0.80 bar)
    6) daha büyük genleşme tankı 8litre (nitromix 7litre)
    7) minimum sıcak su çıkışı 2 litre/dakika (nitromix 1,5litre/dakika)
    8) düşük/yüksek elektrik şebekesinde çalışma özelliği (min) 195v – (max) 255v

• teşekkür ederim cevabınız için

• bişey değil iyi forumlar
  • arkadaşlar merhaba 18 yıldır ariston kombi kullanıyorduk ama kartı bozulduğu ve kart değişimi iiçn 600 lira istedikleri için kombiyi değiştirme kararı aldık ama ne alacağımı bilmiyorum bina 1999 yapımı yalıtım mevcut ve yaklaşık 100 metrekare çok pahalı olmayan bir kombi istiyoruz yaklaşık 1200 ile 1500 arası ( montaj dahi değil) internetten bir kaç model baktım ama pek bir şey anlamadığım için sadece bakmış oldum :) ve burda yazılanarı okumaya çalıştım ama yine de pek bir şey çözemedim bana yalın bir dil ile tavsiyelerde bulunursanız çok sevinirim benim anlamasamda almayı düşündüğüm modeller şunlar ;

1 .Buderus U072 24 KW Hermetik Kombi ( 1.544,00 TL )

2. Buderus Logomax U042 Hermetik Kombi 20.640KCAL (1400 TL)

3.Bosch Class 6000 WBN 6000-24 Hermetik Kombi ( 1390 TL )

4.BAYMAK ECO 5 24 Fİ(20.000 KCAL/H) HERMETİK KOMBİ (1250 TL )

5. Demirdöküm Nitron Plus HK 24KW 20.000KCAL Hermatik Kombi (1450 TL )

6. Baymak Falke Fx 24 FI Hermetik Kombi (20.640 Kcal/h (1100 TL )

evde herhangi bir tesisat değişimi yapacak durumum yok o yüzden sadece kombi alıp takmak istiyroum şu yoğuşmalı kombiler için tesisat değişimi falan gerekiyormuş galiba o yüzden onara hiç bakmadım sadece hermatik kombilere bakdım cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim

• ugureyyuboglu11 U kullanıcısına yanıt
    yoğ kombiler su üretir,tahliye borusu takıp gidere bağlanıyor
    yazdığınız modellerde buderus u72 ve bosch class 6000w aynı kombidir, baymak eco 5 ve baymak falke fx ve baymak eco 5 te hemen hemen aynı kombidir
    buderus u42 çok eski bir model tek eşanjörlü ve led ekranlı, artık led ekranlı kombilerin piyasadan kaldırılması gerekir,potansiyometre ile ince ayar yapamazsın kombiyi kaç derecede kullanacaksın ayar yapmak zor çünkü lcd ekran yok
    dd nitron plus piyasaya yeni çıktı birkaç aylık kombi,piyasada yaygınlaşmadı o yüzden yorum yapmak zor

yaşadığınız ilçede immergas servisi varsa koşulsuz 7 yıl garantili alpha cb 24 tf var internette 1200-1300liraya alınır
    baymak brötje star extra da düşünebilirsiniz,kombinin üstünde çıkartılabilen kumanda paneli var oda termostatı olarak kullanılabiliyor
  • Merhaba,

Kombilerde genleşme tankı kapasitesi ve modülasyon oranı neden önemlidir? Açıklayabilirseniz çok memnun olurum.

@disintegration

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pasicco -- 3 Şubat 2016; 1:24:50 >
  • pasicco P kullanıcısına yanıt
    genleşme tankı çok önemli değildir, modülasyon aralığı daha önemlidir,cihazın çalışma aralığı,ve kapasitesini düşürme aralığı
  • ugureyyuboglu11 U kullanıcısına yanıt
    Bence yoğuşmalı kombi almaya gayret et.özellikle havalar düzeldiğinde 40 dercede kullandığında
    yoğuşma yapması çok farkediyor. dönüş suyu 35 lerde olunca gaz sıcaklığını dönüş suyuna tam aktarıyor.ben vitodens 50 kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALTILIM -- 3 Şubat 2016; 20:05:17 >
  • E.C.A. Türkiye'de İlk Kez Scot Teknolojisi ile Yerli Kombi Üretti

Elginkan Topluluğu çatısı altında 30 yılı aşkın süredir ısıtma sistemleri sektörüne yön veren E.C.A., Türkiye’nin ilk yerli Güvenli Yanma Teknolojisi (SCOT - Safety COmbustion Technology) özelliğine sahip tam yoğuşmalı kombi ürün gamını piyasaya sundu.

Elginkan Topluluğu bünyesinde E.C.A. markalı ısı sistemlerini üreten Emas Makina, ilk yerli üretim özelliğini taşıyan SCOT kombi serisinin yanı sıra 2016’da soğutma sektörüne de geniş bir ürün gamıyla giriş yapıyor
    .

İlk Yerli SCOT Teknolojisi
    E.C.A.’nın yeni tam yoğuşmalı premiks kombisi Güvenli Yanma Teknolojisi (SCOT) ile farklı gaz tiplerine kendiliğinden adapte olma özelliği ile öne çıkıyor. Soft start ile sessiz yanma özelliğine sahip olan; Apple ve Android telefonlar ile de kumanda edilebilen E.C.A.’nın yeni kombisinde 24 kW, 30 kW, 35 kW kapasite seçenekleri bulunuyor. Doğalgaz ve LPG kullanma olanağı, kalorifer devresi için ECO modu ve kullanım suyu temininde tüketici alışkanlıklarını kaydeden COMFORT modu gibi kolaylıklar sunuyor. E.C.A. kombilerde, yatayda 7 metreye kadar Ø60/100 konsantrik baca kullanım olanağı bulunuyor. Gelişmiş parametre menüsüne sahip kombilerde, bu menü ile fan hızını değiştirerek baca boyunu arttırma imkanı yer alıyor.

http://www.timder.org.tr/haber/detay/id/363
    http://www.termodinamik.info/haberler/emas-scot-teknolojisi-ile-uretilen-kombilerini-ve-yeni-klima-serisini-bayilerine-tanitti

• VİESSMANN VİTODENS 050-T (%33 MODÜLASYON)

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç 8.4kW..........>modülasyon aralığı %33 - %100

EN İYİ KOMBİ

http://www.viessmann.com.tr/tr/konut/gaz-yakitli-kazanlar/gaz-yakitli-yogusmali-kazan-ve-kombiler/vitodens-050t.html

25kW ısıtma devresi & 23.5kW sıcak su devresi
    geniş LCD ekran
    %33 modülasyon

EN İYİ KOMBİ

EN İYİ KOMBİ

EN İYİ KOMBİ

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Bu modeli pek yaygın değil galiba
    verim oranı bizim kullandıklarımız yani 50w daha iyi
    minumum ısı gücüde bizim ki daha düşük

yanlız bu t modelinin ekranı bizimkinden farklı daha ayrıntılı bir şeyler var
  • 31 mart'a kadar termoteknik logic premix yoğ kombiler 2 değil 5yıl garanti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar selam
    Antalya ilinde guney dogu cepheli 1. Kattaki 140 m2 evime hem tesisat dosetmek hem de kombi taktirmak istiyorum. alt kat dukkan ust kat boş... Ne önerirsiniz?
    Teşekkürler şimdiden...:)

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.