EN İYİ KOMBİ
128 Cevap179085 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3969 Mesaj
12 Ocak 2010; 9:15:21 

quote:

Orijinalden alıntı: TheGate

apartmanımızda insanlar ilk kombilerini eskittiler
herkesin valiant vardı...topluca almıştık...ama herkes şikayetçi idi...
sonra kimi viesmann kimi buderus ile değiştirdi
viesmann 100 serisi acaip sorunlu çıktı mahkemelik olan 2 daire var (10 daire içinde)
6 dairede buderus var...2.sene içindeyiz
kalite ve performansta bizim apartman oy çoğunluğu ile buderus dedi :)
apartmanda viesman sayı olarak daha fazla ama viesman kullananlar keşke buderus alsaydık diyor
buderus bu işi biliyor

Viesmann 100 serisi hakkında kesinlikle haklısınız. Başta ses ve fazla yakıt olmak üzere sorunları olan bir ürün. Viessmann 200 serisi ise oldukça kaliteli ve sorunsuz bir üründür. Tek sorun pahalı olması..

Buderus unda çok kaliteli ürünleri mevcut ama hepsi için aynı şeyi söylemek biraz zor. Sizlerdeki Buderus un hangi modeliydi acaba..

246 Mesaj
13 Ocak 2010; 20:40:57 

valla 2 senedir wiessmann vitopend 100 kullanıyorum,almaz olaydım bidaha deselerki bedava vereceğiz almam, aldırmam, servisi ayrı bir dert ,sesi ayrı, 1500tl lik alete bir lcd gösterge bile koyamamışlar, iç kısımda kullanılan sirkülasyon pompası piyasanın en çok elektrik tüketen ürünü. gaz valfi b sınıfı bir ürün .almanyada doğdum büyüdüm, alman kalitesinin ne olduğunu bilirim, bu üründe kalite namına bi nane yok isme aldandık malesef,
sadede gelelim şanstan mıdır nedir benim makine tavsiye edilecek gibi değil
aklıma en çok yatan eca confeo premix ,demirdöküm nitron ve buderus un yoğuşmalı serisi kolay gelsin
bu arada arkadaşın birinin sözü geldi aklıma söylemeden geçemicem gaz yakmadan ısıtan kombi yok
maalesef kolay gelsin

7406 Mesaj
14 Ocak 2010; 1:44:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Egé
Buderus unda çok kaliteli ürünleri mevcut ama hepsi için aynı şeyi söylemek biraz zor. Sizlerdeki Buderus un hangi modeliydi acaba..

Buderus KonforPlus GB 022
yanlış hatırlamıyorsam, bu model Buderus'un yoğuşmalı kombiler içinde en fazla denenmiş, en çok güvenilen ve en çok satılan modeli idi....bizde bu duyduklarımıza güvenerek tercih etmiştik

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE

3969 Mesaj
14 Ocak 2010; 15:00:49 

quote:

Orijinalden alıntı: TheGate

Buderus KonforPlus GB 022
yanlış hatırlamıyorsam, bu model Buderus'un yoğuşmalı kombiler içinde en fazla denenmiş, en çok güvenilen ve en çok satılan modeli idi....bizde bu duyduklarımıza güvenerek tercih etmiştik

GB022 buderus un hiç tartışmasız en kaliteli ürünüdür, iyi bir tercih yapmışsınız, güle güle kullanın..

50 Mesaj
24 Eylül 2010; 0:25:58 

quote:

Orijinalden alıntı: xxjean2007

sakın bosch alma adı gibi kendide boş buderusu gerçekten övüorlar ama ne kadar ii bilemiorum

bosch servisi o kadar kötü ki hiç tavsiye etmiorum bizim daha gecen kombi bozuldu adamlar 1 parçayı 1

haftada getirdi

Bosch Buderusu satın almış artık bu ikisi aynı oldu. Ayrıca Buderus Almanya'da çok bilinen bir marka değil. wiessmanda ise eşanjör delinmesi sorunu varmış.
Ben Ariston ve wisman arasında kaldım.
Demirdöküm makine tavsiye etmem.Bende bir tane vardı Lpg ile 2,5 sene kullandıktan sonra 1200 tl masraf çıkardı -ki bundan 4 sene öncesinin parası. Şimdi bu paraya yeni yoğuşmalı alınıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agenor -- 24 Eylül 2010; 0:29:06 >

[URL=http://img203.imageshack.us/i/img185.jpg/][IMG=http://img203.imageshack.us/img203/5225/img185.th.jpg][/IMG][/URL]

35½ Türkiye

6640 Mesaj
24 Eylül 2010; 9:04:29 

MERHABA...Arkadaşlar geçerken uğradım..Nacizane bir kaç cümle yazıyorum...İyi kombi reklamı çok yapılan çok pahalı olan değil.....YÜKSEK KALİTELİ, SERVİS VE PARÇA SORUNU OLMAYAN...FİYATI UYGUN.. KOMBİDİR....Yüzlerce kombi içerisinde iyi araştırınız...Garanti süresi bitince kombi arıza yaptığında gelen servis kaça geliyor ?...Her alo demeniz kaç euro ? Kaç lira ?....Bunları iyi araştırın....900 liralık kombinin tamirine beş yıl sonra 680 lira isteyen servisler var....Çoğu TL değil..EURO ile konuşuyorlar.....Biz maaşımızı EURO ile almıyoruz....Doğalgaz kombi tercihi topiğinde çok ayrıntılı yazdık....Gözünüzü açıp soyulmayın...Karar sizin, para sizin...Tercih sizin.....Saygılarımla...

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

236 Mesaj
26 Eylül 2010; 0:23:56 

ECA Premix Tam Yoğuşmalı Kombi
Hem Tasarruflu hemde kaliteli fiyatıda uygun. 1750 Taktığım her müşteri memnun kaldı .

Bir diğeri ise Vaillant ın yoğuşmalısı ama o biraz daha tuzlu ECA yoğuşmalısıyla hemen hemen aynı tek fark fiyat farkı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRuTe35 -- 26 Eylül 2010; 0:27:03 >

Alayına İsyan Ölümüne Göztepe !!!

236 Mesaj
26 Eylül 2010; 0:32:28 

Bakın arkadaşlar her zaman söylüyorum Viesman almayın viesmanın ilk kombileri iyiydi ama viesman devri artık kapandı rakipleri ileri doğru giderken viesman geriye doğru yol aldı. Şuan viesman sırf isminden dolayı rehavet görüyor. Şimdi kombide devir viesman devri deil. Devir ECA Vaillant Ariston devri benden söylemesi. Benim işim bu hergün bu işlerle koşturuyorum. Şuan en mantıklısı ECA hem fiyat olarak uygun hemde kalite olarak lider diyebiliriz

Alayına İsyan Ölümüne Göztepe !!!

33 Mesaj
26 Eylül 2010; 14:27:40 

Arkadaşlar Merhaba.
Ankara Batıkentte bulunan 150 m2 evime artık miadını dolduran Alarko Kombimin yerine yeni bir kombi almaya karar verdim.
Yaz başında evimin dış cephe ısı yalıtımını yaptırdım.
Az önce ölçtüm petek uzunluğu toplamda 8,5 metre bunun hesaplamalarına göre 20000 kcal lik bir kombinin yeterli olduğu söylendi bana.
Hermetik tercih edeceğim sanırım. Ama çeşit çok Vaillant 242-5 iyi dendi ama yinede sizlerinde görüşlerini almak isterim.
Bir diğer sorum ise Hermetik kombi doğru tercih mi?
Yoksa yoğuşmalı bir kombi yakıt tasarrufu için daha mı doğru olur.
Detaylı bilgiler verirseniz özelliklede marka ve model olarak tecrübelere ihtiyacım olacak, sonuç olarak en doğru bilgiyi cihazı daha önceleri kullananlar verebilir.
1-2 gün içerisinde karar verip taktırmayı düşünüyorum bir kombiyi.
Fiyat sınırım ise montaj dahil 2000 - 2250 tl yi geçmemeli.
Saygılar.

160 Mesaj
27 Eylül 2010; 11:22:11 

bu forumdan edindiğim bilgiler sonucu 4 kombi arasında kararsız kaldım. 1-demirdöküm nitron, 2-alarko serena, 3-ariston klas, 4-ariston genus.
bu kombileri kullanan tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum lütfen. çok kararsız kaldım.
saygı ve sevgilerimle.....

6640 Mesaj
27 Eylül 2010; 12:14:04 

DGC Arkadaşıma cevap... Yazınızı okudum, sizin eviniz benim evim olsaydı tek yapacağım işlem bu olurdu...Önce 60 lık pkkp tipi toplam 11 mt boyda panel radyatörleri eve donatıp sonra 30 Kw lık ECA CONFEO PREMİX yoğuşmalı kombi takmak.....Sonra en soğuk Ankara kışlarında sıcak evde en güzel ve ekonomik yoldan KOMBİYİ 45 - 55 C ARASINDA YAKIP ısınırken Allah ıma şükretmek...Ne odun, ne kömür taşıma derdi yok...Borudan gelip bacadan gidiyor...Yirmi yıl önce bu konforumuz yoktu....Fiyat konusu çok önemli yazdığım değişiklik sizin yazdığınız rakamlar içerisinde....Aldanmayınız...İşte fiyat... www.aydinisi.com.tr başkası www.hosver.com.tr başkası www.kombimarket.com.tr ... para sizin, ev sizin, tercih sizin...Kolay gelsin....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 28 Eylül 2010; 8:35:22 >

33 Mesaj
2 Ekim 2010; 0:42:17 

quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

DGC Arkadaşıma cevap... Yazınızı okudum, sizin eviniz benim evim olsaydı tek yapacağım işlem bu olurdu...Önce 60 lık pkkp tipi toplam 11 mt boyda panel radyatörleri eve donatıp sonra 30 Kw lık ECA CONFEO PREMİX yoğuşmalı kombi takmak.....Sonra en soğuk Ankara kışlarında sıcak evde en güzel ve ekonomik yoldan KOMBİYİ 45 - 55 C ARASINDA YAKIP ısınırken Allah ıma şükretmek...Ne odun, ne kömür taşıma derdi yok...Borudan gelip bacadan gidiyor...Yirmi yıl önce bu konforumuz yoktu....Fiyat konusu çok önemli yazdığım değişiklik sizin yazdığınız rakamlar içerisinde....Aldanmayınız...İşte fiyat... www.aydinisi.com.tr başkası www.hosver.com.tr başkası www.kombimarket.com.tr ... para sizin, ev sizin, tercih sizin...Kolay gelsin....

tavsiyeniz için teşekkürler ancak ben evin bir katını (alt kat) kullanmıyorum yani hal böyle olunca sanırım yoğuşmalı kombi kullanmanın esprisi kalmıyor.
şu an için 2 model arasında kalmış durumdayım
vaillant 242-5
buderus u-062

bu iki modelde hermetik. ama beni düşündüren bu iki modelden hangisi daha tasarruflu olduğu
yardımcı olursanız memnun olurum saygılar

6640 Mesaj
2 Ekim 2010; 17:26:19 

Arkadaşlar doğalgaz yakmadan ısıtan kombi daha icad edilmedi...1 m3 doğalgaz yanınca 8250 kcal ısı veriyor...20.000 kcal bir kombi en yüksek ayarda tam kapasite yanarsa satte 2,5 m3 doğalgaz yakacak..Buna dayanacak babayiğit varmı ?.....Kısık yakıyoruz....Burada evin ısı ihtiyacı, yalıtımı, çevresi, cephesi, katı, pencerelerinin yönü, büyüklüğü , tabanı, tavanı, v.b. önemli değişkenler..Sorduğun iki kombiden hangisi tasarruflu derken yakmazsan hepsi tasarruflu..Yakarsan hepsi masraflı......ÖNEMLİ OLAN EVİN ISI YALITIMI ..Kombideki yüzde 3 verim farkının hesabını yaparken gaz yakıp aldığınız ısının yüzde kırkı yalıtımsız evde ççatıdan, duvardan, pencereden havaya gidiyor......Karar sizn..Para sizn....Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 3 Ekim 2010; 8:17:37 >

1 Mesaj
27 Ocak 2011; 20:07:27 

arkadaşlar merhaba. nasip olursa yeni evimize geçeceğiz.kombi almamız gerekiyor.biraz bilgi edinmeye çalıştım ama kafam karıştı.
kısaca evi tarif edeyim: ev 140m2,(çatı dubleksi)2. kat,yalıtım iyi 8-8.5 m petek boyu var. sorum ise :
1)hangi marka kombi almalıyım?
2)yoğuşmalı mı yoğuşmasız mı kombi tercih etmeliyim?
3)kaç kw lık bana yeterli olur?

1157 Mesaj
2 Şubat 2011; 11:42:34 

Konuyu başlatan kişi Vaillantın reklamını yapmış ama;
Bence en iyi kombi ;
1-Garanti süresi en uzun olan
2- Servisi, işçiliği en ucuz olan
3-Parça Fiyatları devlet sırrı olmayan
3-Parçası pahalı olmayan kombidir.
Ama Bence bu kombi Vaillant değildir.Kombiyi almadan önce önde gelen firmaların servisleriini aradım parça fiyatı ve başka bir kaç konu ile ilgili sorular sordum.Vaillant dışında hepsi sorularımım cevapladı.Vaillant sanki parça fiyatı olsun diğer konular devlet sırrı gibi hiç cevap vermedi.Servis gelip kombinize bakıp cevap verecek cevabını verdiler. Yav ben kombi almayı düşünüyorum bu nedenle aradım dedim sonuç değişmedi.Müşteri odaklı değil.Kendini düşüünüyor. Bende hemen eledim.

247 Mesaj
5 Nisan 2011; 19:35:30 

quote:

Orijinalden alıntı: andan44

Konuyu başlatan kişi Vaillantın reklamını yapmış ama;
Bence en iyi kombi ;
1-Garanti süresi en uzun olan
2- Servisi, işçiliği en ucuz olan
3-Parça Fiyatları devlet sırrı olmayan
3-Parçası pahalı olmayan kombidir.
Ama Bence bu kombi Vaillant değildir.Kombiyi almadan önce önde gelen firmaların servisleriini aradım parça fiyatı ve başka bir kaç konu ile ilgili sorular sordum.Vaillant dışında hepsi sorularımım cevapladı.Vaillant sanki parça fiyatı olsun diğer konular devlet sırrı gibi hiç cevap vermedi.Servis gelip kombinize bakıp cevap verecek cevabını verdiler. Yav ben kombi almayı düşünüyorum bu nedenle aradım dedim sonuç değişmedi.Müşteri odaklı değil.Kendini düşüünüyor. Bende hemen eledim.

iyi araştırma

"CORSAİR Carbide serisi kullananlar Kulübü"

44 Mesaj
21 Temmuz 2011; 0:53:03 

öncelikle verilen bilgilerden dolayı herkeze teşekkürler.daha öncede beyaz eşya almak için bu sitede araştırme yapmıştım ve tam isabet oldu.
eve doğalgaz döşetmeyi düşünüyorum bilgiler ışığında görüşlerinizi verirseniz sevinirim.Ama beyaz eşyadan bir fark var beyaz eşyada hemen herkezin görüşleri benzerdi.Kombide bi sayfada buderus, bi sayfada eca, i sayfada boch öneriliryor.neyse görüşlerinizi bekliyorum
çocuk odası :9 m2
oturma odası: 13,5m2
yatak odası : 14m2
salon :28m2
mutfak :10.5m2
evin yalıtımı güzel.Ara kat.öğleye kadar güneş görüyor.evİZMİR de
bu gün visman yetkilisine ölçüm yaptırdım 8 metre civarı petek boyu söyledi.DD plus petek takacakmış.bir havlupan iki termostatik vana , kombi dolabı, buderusgb12 kombi 4400tl para çıkardı bana biraz çok geldi.aynı zamanda bu kişide oda temostatına gerek yok dedi.
ama vismanın vitopend 100 24kw sini öneririm dedi.yada buderusun u05224kw sini.Alman yapımı olduğu için bunları öneriyormuş.hepsine iki yıl garanti verdi bu arada.
kombi fiyatları şunlar.
buderusgb12 1700tl
vismanın vitopend 100 24kw 1400tl
buderusun u05224kw 1570tl

14505 Mesaj
21 Temmuz 2011; 21:07:43 

quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

apartmanımızda insanlar ilk kombilerini eskittiler
herkesin valiant vardı...topluca almıştık...ama herkes şikayetçi idi...
sonra kimi viesmann kimi buderus ile değiştirdi
viesmann 100 serisi acaip sorunlu çıktı mahkemelik olan 2 daire var (10 daire içinde)
6 dairede buderus var...2.sene içindeyiz
kalite ve performansta bizim apartman oy çoğunluğu ile buderus dedi :)
apartmanda viesman sayı olarak daha fazla ama viesman kullananlar keşke buderus alsaydık diyor
buderus bu işi biliyor

abi üstte ki mesajıma bakarsan

2 sene önce

boşuna mı BUDERUS demişim

kendim kullanıyorum

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

1 Mesaj
24 Eylül 2011; 16:30:43 

arkadaslar izmirde evım var kombı taktıracagım..en iyi fıyatı demırdokum ve eca veriyorr..sızce demirdöküm nıtron ve eca preteus plus kombılerden hangısı taktırayım...bu kombılerı kulanan varsa bılgı verebılırmı..tskler

775 Mesaj
11 Şubat 2012; 15:35:49 

Öfff kafamız iyice karıştı yaw...Hangisini alıcaz şimdi...

14505 Mesaj
11 Şubat 2012; 16:15:06 

quote:

Orijinalden alıntı: mıragen

Öfff kafamız iyice karıştı yaw...Hangisini alıcaz şimdi...

marka belli kafa karışacak bişey yok

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

40 Mesaj
12 Şubat 2012; 8:17:21 

eski ama takip

DONANIM HABER PLAYSTATION 3
ORİJİNAL OYUN DESTEKÇİLERİ KULÜBÜ

182 Mesaj
5 Nisan 2012; 14:36:33 

Bende yeni bir kombi almayi dusunuyorum, evimizdeki ferroli marka kombi 2 ayda 2 defa ariza yapti, icerisindeki kart yanmis, sizin anliycaginiz icine para sikismis. Cok degisik gorusler mevcut, viessman cok kaliteli diye biliyordum ama buderus ve vailant ta burda populer gozukuyor, kafam iyice karisti dogrusu. Ev 3+1, yogusmali olmalimi yoksa gereksiz mi anlayamadim, yonlendirici olursaniz sevinirim.

160 Mesaj
6 Nisan 2012; 9:33:46 

yaklaşık iki yıldır ariston clas kullanıyorum. memnunum.
bu konularda uzman değilim, yapmış olduğum araştırmalar ve edindiğim bilgiler ışığında elektronik aksamı az olan kombiyi tercih edin.
ben ariston genus programlı kombi almak yerine, ariston clas kombi aldım ve ayrıca oda termostatı alarak kombiyi programlayabiliyorum.
umarım yerdımcı olur.....

66 Mesaj
1 Mayıs 2012; 16:05:53 

alt katta ablamda vaillant var senede 2 defa çağırır oldu, bende baymak baxi var, 9 senedir maşaalah servis nosu bilmem... duyduğum en iyi kombi de buderus idi ama çok pahalı diye almadım, deneyenler denediğini yazmış ama bazen hatalar da denk gelebiliyor, sadece vaillantın kazanları son zamanlarda işe yaramaz bir maddeden yapılıyor diye duymuştum

7406 Mesaj
1 Mayıs 2012; 17:43:05 

quote:

Orijinalden alıntı: yelegu

alt katta ablamda vaillant var senede 2 defa çağırır oldu, bende baymak baxi var, 9 senedir maşaalah servis nosu bilmem... duyduğum en iyi kombi de buderus idi ama çok pahalı diye almadım, deneyenler denediğini yazmış ama bazen hatalar da denk gelebiliyor, sadece vaillantın kazanları son zamanlarda işe yaramaz bir maddeden yapılıyor diye duymuştum

vaillant lar öyle... sorun çıkarmaya başladımı ardı arkası kesilmiyor

BUDERUS kullanıyorum, son derece memnunum

NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE

172 Mesaj
9 Eylül 2012; 20:14:19 

ben kullanmadım ama immergas ın çok iyi olduğunu duydum. İtalyan malıymış. sanırım fazla da bilen yok bu markayı...

| 1.2 Ghz Qualcomm Dual-Core SnapDragon İşlemci | QHD 4.3" Multitouch Ekran |
|3G, 14.4 Mbps İndirme Hızı | Bluetooth 3.0 | Android 2.3 - Htc Sense 3.0|
| 540 x 960 Piksel S-Lcd | 8Mp Kamera 1080p Full HD Video Kayıt |

174 Mesaj
15 Ekim 2012; 15:51:39 

en iyi kombi baymak brötje 240 fi 7 yılda garantılı hiç sıkıntısı yook ömurlukk

SAMSUNG GALAXY S III-SAMSUNG GALAXY NOTE III-MSİ GE60 411tr 750gb 7200 rpm hdd 240GB SAMSUNG 840 PRO SSD WİNDOWS 8.1-HP PAVİLİON DV6 1280ET W8 pro-VODAFONE SMART TAB 10

68 Mesaj
1 Ocak 2013; 14:13:12 

Bizde yeni ev için kombi araştırıyoruz forumda okudum en çok rağbet Buderus ama hala kararsız kaldım evde ısı yalıtımı var ev 90 m2 siz ne önerirsiniz acaba..

Bir anlam gelse ne varsa alıp gitse..

2 Mesaj
26 Şubat 2013; 13:26:04 

Doğaldır ki herkes kendi kullandığı ürün hakkında bilgi verebilir.

Baymak kombi kullandım. Hiç memnun değilim.
Teknik servis bakım yapmak için randevü verir. Bir gün sonra gelir.

Makinanın yenisi 900 TL iken, kart arızası için 800 TL fiyat verirler.

Güncel bir durumdan bahsedeyim, Kombinin doldurma musluğu damlatıyor diye
teknik servis geldi ve 50 TL. aldı Musluğun bedeli ise +180 TL.

Ürün kalitesinin yanında, teknik servis ve satış sonrası hizmetler daha önemli bence.

Kemal ALTUNTAŞ

196 Mesaj
26 Şubat 2013; 15:04:22 

quote:

Orijinalden alıntı: aTTra

Vaillant-Bayman-Buderus

herkez bir marka yazmış hangisine yönelicez

7059 Mesaj
26 Şubat 2013; 20:04:47 

buderus en iyisidir özellikle gb 022 ve gb 072 serisi daha sonra viessman gelir

Acı su da tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır ama gerçek insan HAL ehli olandır! (Hz.Mevlana)

7608 Mesaj
2 Nisan 2013; 21:27:13 

Bugün Antalya'da Meltem Mahallesinde doğalgaz boru döşeme çalışmaları başladı. 2005'den beri bekliyorduk...

2-3 ay sonra kullanabilecekmişiz. Daha binalara girilecek, katlara çıkılacak, dairelerin içine borulama yapılacak, sisteme gaz verilecek vs vs işler var.

Bu süre içinde evimdeki mazotlu kat kaloriferini söküp yerine kombi taktırmam lazım. Marka konusunda ben de doğal olarak kararsızım. Zaten ne kadar sağlam bilgim olabilir ki? İşin içine son kullanıcı olarak daha yeni gireceğim. Hem DH hem diğer forumlardan okuduklarımdan harmanladıklarıma göre Demirdöküm-Buderus ve ECA arasında bir seçim yapacağım gibi. Çoğunlukla bu 3 marka daha fazla övülmüş ve satılmış görünüyor.

Ayrıca, Demirdöküm bayisi olan bir makine mühendisi arkadaşım da var ve dostluğumuz 20 yıla yaklaşıyor.

Yer Antalya olunca tüketim düşüklüğü gibi avantajlar da olacağından marka konusunda siz ne önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABABA2307 -- 2 Nisan 2013; 21:28:12 >

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

2709 Mesaj
2 Nisan 2013; 23:20:26 

quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Bugün Antalya'da Meltem Mahallesinde doğalgaz boru döşeme çalışmaları başladı. 2005'den beri bekliyorduk...

2-3 ay sonra kullanabilecekmişiz. Daha binalara girilecek, katlara çıkılacak, dairelerin içine borulama yapılacak, sisteme gaz verilecek vs vs işler var.

Bu süre içinde evimdeki mazotlu kat kaloriferini söküp yerine kombi taktırmam lazım. Marka konusunda ben de doğal olarak kararsızım. Zaten ne kadar sağlam bilgim olabilir ki? İşin içine son kullanıcı olarak daha yeni gireceğim. Hem DH hem diğer forumlardan okuduklarımdan harmanladıklarıma göre Demirdöküm-Buderus ve ECA arasında bir seçim yapacağım gibi. Çoğunlukla bu 3 marka daha fazla övülmüş ve satılmış görünüyor.

Ayrıca, Demirdöküm bayisi olan bir makine mühendisi arkadaşım da var ve dostluğumuz 20 yıla yaklaşıyor.

Yer Antalya olunca tüketim düşüklüğü gibi avantajlar da olacağından marka konusunda siz ne önerirsiniz?

Kombi ile ısınmada optimum konfor ve maksimum tasarruf için;

* Evinizin ısı yalıtım düzeyinin (dıştan veya içten mantolama, PVC çift cam, gaz beton vd.) iyi olması,
* Tesisat borularının oksijen bariyerli pprc veya pex kılıflı boru (kolektörlü zeminaltı borulamalı mobil sistem için) olması,
* Peteklerin düşük sıcaklık işletmesine (ortalama 40-50C petek sıcaklığı) göre dizayn edilmiş olması,
* Petek içlerinin basınçlı suyla temizlenmesi ( tesisatçı tarafından)

gibi ön koşulları yerine getirmeniz avantaj yaratacaktır. Sistemi en baştan ne kadar iyi tasarlarsanız kullanımda o kadar rahat edersiniz...
Kombi seçimi bunlardan sonra gelir. Bir markanın tüm kombileri tıpkı klima vd cihazlarda olduğu gibi aynı performanste olmayabilir. Önemli olan bütçenize göre F/P açısından başarılı kombilerden birini alabilmektir.
DH forumun belli başlı konularına gözattıysanız en çok önerilen kombi türünün öncelikle premiks yoğuşmalı ürünler olduğunu görmüşsünüzdür. Bahsettiğiniz markaların da en çok önerilen cihazları premiks yoğuşmalı kombilerdir. Ayrıca Bosch Classic Condens, Ariston Genus veya Clas Premium (Evo serileri veya öncekiler) F/P kategorisinde önerdiğimiz ürünlerdir. Bütçede 1500-2000 TL düzeyine çıkabilirseniz premiks yoğuşmalı kombi alabilirsiniz. Bu arada size Antalya'da yoğuşmalı kombiye gerek yok diyebilirler. Fazladan vereceğiniz 300-400 TL farkı 5 yılda amorti edemezsin diyebilirler, aldırış etmeyin. Premiks yoğuşmalı kombi hem yaklaşık %20 tasarrufludur hem de çevre dostudur. Ama bütçe sınırlıysa ve/veya yoğuşma tahliyesini lavabo veya balkon giderine bağlamak sorun oluşturacaksa, klasik (yoğuşmasız) kombiyi düşünebilirsiniz...

Kombi seçiminde kolay karar vermeniz için yukarda sıraladığım konulara açıklık getirerek devam etmek uygun olacaktır. Eviniz, tesisat ve peteklerle ilgili olarak;
* net ısıtma alanı toplam kaç m2?
* ısı yalıtımı?
* odaların cephesi, kaç m2 oldukları ve bulunan petek tipi/miktarı?
* mazotlu kazanı kaç derecelerde kullandığınızda eviniz en az 20-22C oluyordu?
* kombi için ayırdığınız bütçe?

bilgilerini yazarsanız daha somut ilerleyebiliriz...

Cumhuriyet tasada ve kıvançta bir olmaktır. Bayramı da her şartta kutlanmış ve kutlanacaktır. YAŞASIN CUMHURİYET!

7608 Mesaj
16 Nisan 2013; 14:19:18 

Merhaba memint kardeş, biraz geç kaldım yazmak için ama kusura bakma.

Evimiz 12 katlı binanın 7. katında. Yıldız blok tipinde inşa edilmiş bu apartman. Her kat 3 daire ama hiç müşterek duvarımız yok diğer dairelerle.
Oturma odası, giriş kapısı ve mutfağın kuzey cephe duvarları merdivenlere ve asansörlere bakıyor. Bina 22 yaşıda ve mantolaması yok.

Isıtma alanımız 95m2. Peteklerimiz panel tip, uzunlukları alttaki resimde var. Mazotla evi 20-22 dereceye geirmek için 50-55 derecede yakmak yeterli
oluyordu ama çok soğuk günlerde minimum 60 derece.

Herhalde en fazla 2000TL'ye kadar çıkabilirim kombi için, doğalgaz daireiçi borulama, kombi boru bağlantıları hariç.

İlgin için teşekkür ediyorum.
0

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

2709 Mesaj
16 Nisan 2013; 15:44:50 

Sn ABABA2307,

Estağfurullah, Akdeniz Bölgesinde (ben de Mersin'deyim) 1 ayı aşkındır havalar iyi olduğundan ısınma konusu da gündemden çıkıyor genellikle...

Mevcut peteklerle soğuklarda 60C ve üstü kazan sıcaklığıyla ancak ısınabildiğinize göre:
* ya 6,5m petek 22/600 tipte (11cm genişlik ve 60cm yükseklik) değil, yerine 22/400 (11cm ve 40cm yükseklik) veya 21 serisi (7cm genişlik 40-50 veya 60cm yükseklik) ince panel var,
* ve/veya ısı kayıpları çok fazla, yani mantolama olmamasına ek olarak pencereler çift cam değil? + vd?

Her halukarda kışın soğuklarda en fazla 55-60C, normal sezonda 40-55C arası kombi/kazan sıcakklığında 20-22C iç sıcaklık sağlayabilecek tedbirleri alabilirseniz yoğuşmalı kombi verimli olur. Dolayısıyla ya dış mantolama vd değişiklikleri yapın ya da peteklerinizi büyütün. Salon ve oturma odasına 2-3 tane 22/600 panel alın, çıkanları ise çocuk ve yatak odasına takın. Böylelikle en küçük 2-3 petek boşa çıkar ve diğerlerini değerlendirmiş olursunuz.

Ama bu değişiklikleri yakın zamanda veya 1-2 yılda yapamayacaksanız yoğuşmalı yerine konvansiyonel kombi öneririm. Marka/model olarak Vaillant VUW 202/3-5 veya 242/3-5 ecotec plus, Ferroli divatech, ECA confeo plus düşünebilirsiniz.

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memint -- 16 Nisan 2013; 15:46:02 >

Bu mesajda bahsedilenler: @ABABA2307

Cumhuriyet tasada ve kıvançta bir olmaktır. Bayramı da her şartta kutlanmış ve kutlanacaktır. YAŞASIN CUMHURİYET!

7608 Mesaj
16 Nisan 2013; 20:56:53 

Pencereler PVC ve çift camlı.

Şu cümleni anlayamadım; değil demişsin: "* ya 6,5m petek 22/600 tipte (11cm genişlik ve 60cm yükseklik) değil, yerine 22/400 (11cm ve 40cm yükseklik) veya 21 serisi (7cm genişlik 40-50 veya 60cm yükseklik) ince panel var,"

Soğuk günlerde öyle 70-80de falan yakmadık hiç. 60da durdu hep. İlk yakmada ilk 1 saat, ev çabuk ısınsın diye 70 yapıp sonra 60a düşürerek devam ediyorduk. Zaten mazot çok pahalı olduğundan ya akşam 18:00 - 24:00 arası kullanıp yatıyorduk ya da 00:00 - 08:00 arası kullanıyorduk. Saatte 1 litre mazot tüketiyor makine. Depo 500 litre. Full yaksan (ki o kadar soğuk yok buralarda) 21 günde 2.175TL mazot yakar. En pahalı sistem bu galiba.

Şu petek sayısını artırma gerçekten gerekli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABABA2307 -- 16 Nisan 2013; 20:58:10 >

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

2709 Mesaj
16 Nisan 2013; 21:38:02 

Petekleriniz 22/600 tip değil de 22/400 veya 21 serilerinden (ince) panel mi anlamında sormak istemiştim. Antalya'da net 95m2 alanda en az 50-55C kazan sıcaklığı ile ısınabildik dediğiniz için toplamda 6,5m olan peteklerin tip/profil bilgilerinin netleşmesi anlamında böyle ifade ettim.
Bir önceki mesajınızda " Mazotla evi 20-22 dereceye getirmek için 50-55 derecede yakmak yeterli oluyordu ama çok soğuk günlerde minimum 60 derece." yazınca ister istemez mevcut ısıtma tesisatınızla ilgili yukardaki soruları yöneltme ihtiyacı doğmuştu.
Son durum itibariyle, eğer panel radyatörlerin hepsi 22/600 tip/profilde ise ve kazanı da soğuklarda 55-60C, diğer zamanlarda 40-50C'de yakarak ısınabildiyseniz, kombiyle de aşağı yukarı bu sıcaklık ayarlarında ısınabileceksiniz demektir. Dolayısıyla yoğuşmalı kombiden verim alırsınız.
Yoğuşmalı kombi verim bakımından 40-55C arasında kullanılması gereken, düşük sıcaklık kombisidir. Petekler de bu kombi ayarlarında mekanı ısıtacak yeterlilikte ise yoğuşmalı kombi kullanımıyla tasarruflu ısınırsınız.
Marka/model olarak Bosch classic condens, ECA confeo premix S, Ariston genus veya clas premium (evo veya eski seriler), DD nitromix öncelikle önereceğim premiks yoğuşmalı ürünlerdir.
Kombiyle ısınmaya geçerken peteklerinizin içlerini mutlaka basınçlı suyla yıkatmanızı da öneririm...

7608 Mesaj
16 Nisan 2013; 23:17:45 

Petekler fotoda görülen modelden. İçten eni 7cm, üst kaplamadan 9.5cm Herhalde 7cm dediklerinden bunlar.

Buna göre son paragrafta yazdıkların geçerliliğini koruyacak mı, değişiklik var mı?

Çok teşekkür ediyorum, seni de yoruyorum böyle ama
0

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

7608 Mesaj
16 Nisan 2013; 23:50:13 

0

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

2709 Mesaj
17 Nisan 2013; 9:59:39 

Petekler 22/600 tip/profil panel. En dıştan ölçülünce 10-10,5cm eder. Demirdöküm plus serisi 10,5cm kalınlıkta olur.
Mazotlu kazanı sürekli yakmayıp belirli saatlerde çabuk ısıtma amaçlı yüksek yakmanız kombi için ölçü değil.
Kombiyi oda sıcaklığı kontrollü kullanmanız halinde (öneririm) 50-55C kombi derecesini pek geçmezsiniz. Yani oda sıcaklığı 20-22C'ye kadar kombi yanar, daha fazla ısınmayı ise kombiyi kapatarak veya oda termostatı kullanarak engellersiniz. Oda sıcaklığı 20C'nin altına inince kombi tekrar devreye girer. Bu şekilde soğuklarda 50-55C, ılık/normal günlerde ise 40-45C kombi sıcaklığı ile ısınabilirsiniz.
Premiks yoğuşmalı kombi öneririm...

7608 Mesaj
17 Nisan 2013; 11:07:51 

Çok teşekkür ederim, sağol.

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

2709 Mesaj
17 Nisan 2013; 11:31:12 

Birşey değil...

7608 Mesaj
17 Nisan 2013; 19:09:38 

Petek ilavesine gerek yok galiba?

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

2709 Mesaj
17 Nisan 2013; 20:53:40 

Yapabiliyorsanız çocuk odasını 100cm'ye çıkartıp salonun boş pencereye çıkan peteği koyabilirsiniz veya yeni 80-100cm alıp takabilirsiniz...
Petek boyu artınca kombinin verimliliği de artar...

104 Mesaj
26 Nisan 2013; 18:17:28 

quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

abi üstte ki mesajıma bakarsan

2 sene önce

boşuna mı BUDERUS demişim

kendim kullanıyorum

+1

6 Mesaj
22 Mayıs 2013; 10:10:52 

arkadaşlar yeni aldığım daireme kombi ve petek taktıracağım sıfır bina ben kombide eca petekler demirdöküm düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim

9130 Mesaj
22 Mayıs 2013; 10:14:04 

quote:

Orijinalden alıntı: kansaslı

arkadaşlar yeni aldığım daireme kombi ve petek taktıracağım sıfır bina ben kombide eca petekler demirdöküm düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim

kombide eca confeo premix
radyatörde dd plus tercih edebilirsiniz
ayrıca 2 radyatör hariç kalan radyatörlerin hepsine kaliteli termostatik vanalar:danfoss ra 2000 gaz sensörlü

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI (ÜST KONU)
TASARRUFLU ISINMANIN ANA KURALI

27 Mesaj
22 Mayıs 2013; 11:24:49 

Arkadaşlar bir kombi alacağız bizde ev 130m2, blok 7 katlı, her katta 4 daire var dış cephesi izalasyonlu. Aşağıda bir sitede bulduğum kombilerle ilgili detaylı bilgi var sizce hangi kombiyi alsam daha faydalı olur.

Hermetik Kombilerden Önerdiklerimiz;
1 - Viessmann Vitopend 100-W Hermetik Kombi Bu kombi üstün alman teknolojisi ile üretilmiş olup, en önemli özelliği çok dayanıklı ve arıza yapma olasılığının çok düşük olmasıdır. Bunun yanında yine yakıtının düşük olması, verimli çalışması ve estetiği ile bulunduğu ortama uyum sağlamasıdır. Bu kombi Almanya’da üretilmektedir.

2 - Vaillant 242-5 Plus Hermetik Kombi Bu kombinin fiyatının yüksek olmasına rağmen yeni nesil bir kombi olması, daha yeni teknoloji ile üretilmesi, sessiz, estetik görünüşü, yakıt sarfiyatının düşük olması ve en önemli özelliği sabit ısıda sıcak su konforu sunması ( Yani kombide musluktan akan sıcak suyumuzu 40 C ‘ ye ayarladığınızda musluktan akan su 45 C ‘ye çıkmaz veya 35 C ‘ ye düşmez. Sabit Olarak 40 C ‘ de akar. ) sebebi ile önereceğimiz diğer hermetik kombidir. Bu kombinin üretimi Polonya’da yapılmaktadır.

3 - Eca Confeo Plus Hermetik Kombi Bu kombi sessiz çalışması, az yakıt sarfiyatı ve verimli olması, estetik görünüşü, kullanım güvenliği açısından ilk önereceğimiz kombidir. Bu kombinin üretimi Manisa’da yapılmaktadır.

Hermetik kombilerde bu 3 kombide birbirinden değerli kombi olmasına karşılık bizim önereceğimiz Viessman olandır. Özellikle dayanıklılığı sayesinde arıza çıkarmaması ve üretim teknolojisi ile ön plana çıkmaktadır. Almanya’dan kolisinde gelmekte ve burada satılıp montajı yapılacağı zaman kolisi açılmaktadır.

Yoğuşmalı Kombilerden Önerdiklerimiz;
1- Viessmann Vitodens 100-W 26 KW Yoğuşmalı Kombi Yoğuşmalı kombiler içerisinde önereceğimiz ilk kombi Viessmann üretimidir. Bu kombi üstün alman teknolojisi ile üretilmiş olup, en önemli özelliği çok dayanıklı ve arıza yapma olasılığının çok düşük olmasıdır. Kombimizin Brülörü yani doğalgazı yakarak suyun ısınmasını sağlayan parçası özel paslanmaz çelikten üretilmekte ve diğer kombilere göre ömrü 2-3 kat artmaktadır. Bunun yanında yine yakıtının düşük olması, verimli çalışması ve estetiği ile bulunduğu ortama uyum sağlamasıdır. Bu kombi Almanya’da üretilmektedir.

2 - Vaillant 296-5 Plus Yoğuşmalı Kombi İkinci önereceğimiz yoğuşmalı kombi markası Vaillant’tır. Bu kombimiz diğer kombilere oranla %30 daha küçük olması sebebi ile tercih edilmektedir. Vaillant’ın kombilerinin en güzel özelliklerinden biri olan sabit ısıda sıcak su konforu sağlaması özelliği bu kombimizde de yer almaktadır ( Yani kombide musluktan akan sıcak suyumuzu 40 C ‘ ye ayarladığınızda musluktan akan su 45 C ‘ye çıkmaz veya 35 C ‘ ye düşmez. Sabit Olarak 40 C ‘ de akar ). Bu kombinin üretimi Polonya’da yapılmaktadır.

3 - Eca Confeo Premix Yoğuşmalı Kombi Üçüncü önereceğimiz kombimizi ECA üretmektedir. Eca Confeo Premix kombimizin ateşlemeyi sağlayan elektronik kartı, bu cihaza özel olarak üretilmekte ve kombinin ateşleme yaptığındaki gürültüyü yok denecek kadar düşürmesidir. Böylelikle kombimiz oldukça sessiz olarak çalışmaktadır. Bu kombimizde de Viessmann’da yer alan Premiz teknolojisi kullanılmaktadır ( Kombimiz bacadan dışarı atılacak olan yaklaşık 120-130 C’ deki kızgın baca gazını kendi içerisinde özel bir sistemle ( Premix ) devir daim yaparak kombiye geri dönen ılık suyun ön ısıtılmasında kullanmaktadır. Baca gazı ile ön ısıtma yapılarak derecesi yükseltilen suyumuz daha sonra kombinin asıl ısıtma haznesine alınarak burada daha az yakıtla istenilen sıcaklığa getirilir ve sisteme geri basılır. )

- Bu üç kombimizinde en önemli özelliklerinden birisi Premix olmasıdır. Nedir bu Premix derseniz; Kombimiz bacadan dışarı atılacak olan yaklaşık 120-130 C’ deki kızgın baca gazını kendi içerisinde özel bir sistemle ( Premix ) devir daim yaparak kombiye geri dönen ılık suyun ön ısıtılmasında kullanmaktadır. Baca gazı ile ön ısıtma yapılarak derecesi yükseltilen suyumuz daha sonra kombinin asıl ısıtma haznesine alınarak burada daha az yakıtla istenilen sıcaklığa getirilir ve sisteme geri basılır. Aslında bütün yoğuşmalı kombiler bu mantıkla çalışmaktadır fakat, yukarıda ki kombilerimizin özelliği gazı içerisinde daha fazla dolaştırarak verimliliği diğer yoğuşmalı kombilere oranla %30 daha arttırmaktadır. Bu sistemle daha fazla gaz tasarrufu sağlanmakta ve faturalar düşmektedir.

Site Adresi : http://www.damladogalga...adaki-en-iyi-kombi.html

Sizin önerileriniz nedir ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer_evran -- 22 Mayıs 2013; 13:25:18 >

9130 Mesaj
22 Mayıs 2013; 13:55:25 

quote:

Orijinalden alıntı: omer_evran

Arkadaşlar bir kombi alacağız bizde ev 130m2, blok 7 katlı, her katta 4 daire var dış cephesi izalasyonlu. Aşağıda bir sitede bulduğum kombilerle ilgili detaylı bilgi var sizce hangi kombiyi alsam daha faydalı olur.

Hermetik Kombilerden Önerdiklerimiz;
1 - Viessmann Vitopend 100-W Hermetik Kombi Bu kombi üstün alman teknolojisi ile üretilmiş olup, en önemli özelliği çok dayanıklı ve arıza yapma olasılığının çok düşük olmasıdır. Bunun yanında yine yakıtının düşük olması, verimli çalışması ve estetiği ile bulunduğu ortama uyum sağlamasıdır. Bu kombi Almanya’da üretilmektedir.

2 - Vaillant 242-5 Plus Hermetik Kombi Bu kombinin fiyatının yüksek olmasına rağmen yeni nesil bir kombi olması, daha yeni teknoloji ile üretilmesi, sessiz, estetik görünüşü, yakıt sarfiyatının düşük olması ve en önemli özelliği sabit ısıda sıcak su konforu sunması ( Yani kombide musluktan akan sıcak suyumuzu 40 C ‘ ye ayarladığınızda musluktan akan su 45 C ‘ye çıkmaz veya 35 C ‘ ye düşmez. Sabit Olarak 40 C ‘ de akar. ) sebebi ile önereceğimiz diğer hermetik kombidir. Bu kombinin üretimi Polonya’da yapılmaktadır.

3 - Eca Confeo Plus Hermetik Kombi Bu kombi sessiz çalışması, az yakıt sarfiyatı ve verimli olması, estetik görünüşü, kullanım güvenliği açısından ilk önereceğimiz kombidir. Bu kombinin üretimi Manisa’da yapılmaktadır.

Hermetik kombilerde bu 3 kombide birbirinden değerli kombi olmasına karşılık bizim önereceğimiz Viessman olandır. Özellikle dayanıklılığı sayesinde arıza çıkarmaması ve üretim teknolojisi ile ön plana çıkmaktadır. Almanya’dan kolisinde gelmekte ve burada satılıp montajı yapılacağı zaman kolisi açılmaktadır.

Yoğuşmalı Kombilerden Önerdiklerimiz;
1- Viessmann Vitodens 100-W 26 KW Yoğuşmalı Kombi Yoğuşmalı kombiler içerisinde önereceğimiz ilk kombi Viessmann üretimidir. Bu kombi üstün alman teknolojisi ile üretilmiş olup, en önemli özelliği çok dayanıklı ve arıza yapma olasılığının çok düşük olmasıdır. Kombimizin Brülörü yani doğalgazı yakarak suyun ısınmasını sağlayan parçası özel paslanmaz çelikten üretilmekte ve diğer kombilere göre ömrü 2-3 kat artmaktadır. Bunun yanında yine yakıtının düşük olması, verimli çalışması ve estetiği ile bulunduğu ortama uyum sağlamasıdır. Bu kombi Almanya’da üretilmektedir.

2 - Vaillant 296-5 Plus Yoğuşmalı Kombi İkinci önereceğimiz yoğuşmalı kombi markası Vaillant’tır. Bu kombimiz diğer kombilere oranla %30 daha küçük olması sebebi ile tercih edilmektedir. Vaillant’ın kombilerinin en güzel özelliklerinden biri olan sabit ısıda sıcak su konforu sağlaması özelliği bu kombimizde de yer almaktadır ( Yani kombide musluktan akan sıcak suyumuzu 40 C ‘ ye ayarladığınızda musluktan akan su 45 C ‘ye çıkmaz veya 35 C ‘ ye düşmez. Sabit Olarak 40 C ‘ de akar ). Bu kombinin üretimi Polonya’da yapılmaktadır.

3 - Eca Confeo Premix Yoğuşmalı Kombi Üçüncü önereceğimiz kombimizi ECA üretmektedir. Eca Confeo Premix kombimizin ateşlemeyi sağlayan elektronik kartı, bu cihaza özel olarak üretilmekte ve kombinin ateşleme yaptığındaki gürültüyü yok denecek kadar düşürmesidir. Böylelikle kombimiz oldukça sessiz olarak çalışmaktadır. Bu kombimizde de Viessmann’da yer alan Premiz teknolojisi kullanılmaktadır ( Kombimiz bacadan dışarı atılacak olan yaklaşık 120-130 C’ deki kızgın baca gazını kendi içerisinde özel bir sistemle ( Premix ) devir daim yaparak kombiye geri dönen ılık suyun ön ısıtılmasında kullanmaktadır. Baca gazı ile ön ısıtma yapılarak derecesi yükseltilen suyumuz daha sonra kombinin asıl ısıtma haznesine alınarak burada daha az yakıtla istenilen sıcaklığa getirilir ve sisteme geri basılır. )

- Bu üç kombimizinde en önemli özelliklerinden birisi Premix olmasıdır. Nedir bu Premix derseniz; Kombimiz bacadan dışarı atılacak olan yaklaşık 120-130 C’ deki kızgın baca gazını kendi içerisinde özel bir sistemle ( Premix ) devir daim yaparak kombiye geri dönen ılık suyun ön ısıtılmasında kullanmaktadır. Baca gazı ile ön ısıtma yapılarak derecesi yükseltilen suyumuz daha sonra kombinin asıl ısıtma haznesine alınarak burada daha az yakıtla istenilen sıcaklığa getirilir ve sisteme geri basılır. Aslında bütün yoğuşmalı kombiler bu mantıkla çalışmaktadır fakat, yukarıda ki kombilerimizin özelliği gazı içerisinde daha fazla dolaştırarak verimliliği diğer yoğuşmalı kombilere oranla %30 daha arttırmaktadır. Bu sistemle daha fazla gaz tasarrufu sağlanmakta ve faturalar düşmektedir.

Site Adresi : http://www.damladogalga...adaki-en-iyi-kombi.html

Sizin önerileriniz nedir ???

sitede yazılan bilgiler yanlış,viessmann vitopend kesinlikle önermem.hem modülasyon aralığı dar.hem minimum ısıl güç tüketimi yüksek hemde sorunlu ve pahalı bir cihaz.
viessman vitopend'in modülasyon aralığı inanılmaz dar:%43 - %100 ve minimum ısıl güç tüketimi:10,7kw
http://www.viessmann.co...opend100-w_105-31kw.pdf
0

bu kombiden uzak durun.vaillant 242-5 kaliteli bir cihaz ama aynı fiyatlara PREMİX tam yoğuşmalı kombi almak daha mantıklı
eca confeo plus serisinde ise zaman zaman sıcak su sabitleme sorunu yaşanan bir cihaz

premix yoğuşmalı kombilerden ise vaillant 296 ve viessmann vitodens,malzeme kalitesi olarak iyidir.ama bu kombilerin modülasyon aralığı dardır.ayrıca viessmann vitodens opsiyonel olarak modülasyonlu termostatla oda sıcaklığına göre modülasyon yapamıyor.2000liranın üstünde satılan bir kombide bence bu özellik olmalı
eca confeo premix ise bence daha iyi tercih.modülasyon aralığı orta seviyededir.ama (lago fb modülasyonlu termostatla) oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir (opentherm iletişim protokolünü destekler) ayrıca yerli üretim bir kombi olduğu için yedek parçaları biraz daha ucuzdur
alternatif olarak baymak falke condense ve baymak duo tec öneririm.bu kombilerin fiyatı 1500lira civarında (tam yoğuşmalı) premix yoğuşmalı ve modülasyon aralığı %19,5 - %100

2709 Mesaj
22 Mayıs 2013; 19:22:46 

Teknik veya bütçe anlamında bir sınırlama yoksa, premiks yoğuşmalı kombiden başkasını düşünmeyin. Aynı ısıtma ve iklim koşullarında % 15-20 tasarrufludur.
İklimi ılıman bir yerde yaşamıyorsanız, minimum ısıl gücü çok düşük (6Kw'nın altı) kombi bence elzem değil, dolayısıyla bahsettiğiniz Viessman vitodens 100 veya Vaillant ecotec plus 296/5 gibi min.ısıl gücü görece yüksek ürün tercihi yanlış olmaz. Yani sözgelimi İç Anadolu'da iseniz bu kombiler zaten sizin kış sezondaki ısı ihtiyacınızı, görece az soğuk günlerde bile fazla sarfiyat olmadan karşılarlar.
Ama Akdeniz veya Ege'de iseniz, min.ısıl gücü düşük kombiler görece az soğuklarda yukardaki ürünlere göre alev boyutunu daha fazla düşürerek daha fazla tasarruf sağlayabilirler. Bu bölgelerde kış sıcaklıklarının daha uzun süre yüksek olması bu tasarruf süresini de uzatır. Bu ürünlere örnek; Ariston genus/clas premium evo serileri, İmmergas victrix, Airfel digifel premix, Baymak duo tec veya falke condens vd.
Şurası da bir gerçek ki, sadece min.ısıl gücünün düşük olmasına bakılarak kombi alınmaz ; malzeme kalitesi, servis durumu, fiyat, yedek parça bulunabilirliği gibi konular da önemlidir...

Bu mesajda bahsedilenler: @omer_evran

27 Mesaj
25 Mayıs 2013; 11:29:56 

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim..

6 Mesaj
15 Ağustos 2013; 20:54:14 

arkadaşlar yeni aldığım daireme kombi ve petek taktıracağım sıfır bina ısı yalıtımlı altında üstünde daire var kombi ve petekte ne önerirsiniz yaklaşık 100-110 m2 bir ev

9130 Mesaj
15 Ağustos 2013; 23:19:30 

quote:

Orijinalden alıntı: kansaslı

arkadaşlar yeni aldığım daireme kombi ve petek taktıracağım sıfır bina ısı yalıtımlı altında üstünde daire var kombi ve petekte ne önerirsiniz yaklaşık 100-110 m2 bir ev

binada yalıtım varsa premix yoğuşmalı kombiden başka birşey düşünmeyin
modülasyon aralığı geniş (tam yoğuşmalı)premix yoğuşmalı kombi:baymak falke condense,baymak duo tec
radyatörde ısıl gücü yüksek+korozyona karşı dayanıklı:demirdöküm plus,vairad,airfel
radyatör vanası:eca rv1 veya eca rv2
reglaj vanası: eca gv2
termostatik vana: "gaz sensörlü" danfoss ra 2000 (kombiye en uzak 1 radyatör+banyodaki havlupan hariç)

6 Mesaj
17 Ağustos 2013; 13:52:57 

peki kombide eca peteklerde demirdöküm diye düşünüyorum ama yoğuşmalımı yoksa normalmi ona karar veremedim

9130 Mesaj