Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.287
Cevap
55
Favori
597.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Üstatlar merhabalar,

125-130 M2, Denizlideki sıfır evimiz için kombi araştırmasındayız. Ev orta katta ve ışık alan bir ev. Kombi işinden hiç anlamamakla birlikte, vailant kombinin iyi olduğunu duydum ve yoğuşmalı kombi iyidir diye duydum. Bütçe 2000-3000TL arasında olabilir. Servis hizmeti iyi, kaliteli bir kombi marka/modeli önerebilirseniz çok sevinirim.
  • redness R kullanıcısına yanıt
    merhaba servis hizmeti biraz da servis çalışanlarının karakterine ve iş disiplinine bağlı olduğu için bu bölgeden bölgeye değişmektedir
    bir bölgede örneğin x markasının servisi çok uzun süredir hizmet vermiştir ve evinize yakındır böyle markalara yönelmeniz lazım
    yani servisleri sizin araştırmanız lazım denizlide hangi servisler evinize yakın ve iyi hizmet veriyor,bölgenizde bunu araştırırsanız daha iyi olur
    doğru kombi tercihi kadar doğru servis ayrıca uzun vadede uygun yedek parça tedariki de önemlidir
    vaillant ın servis yapılanması gayet iyidir mobil araçlarla pazar günleri de hizmet vermektedir lakin yedek parçaları da biraz pahalıdır
    ama premix yoğuşmalı kombileri kaliteli ve donanımlıdır bütçede sorun yoksa vaillant 296-5-5 eco tec plus tercih edebilirsiniz yanında calormatic modülasyonlu oda termostatıyla beraber
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Haklısınız üstad, servis kalitesini araştıracağım. Sorumu biraz daha açmak istiyorum aslında,

-24KW sizce evim için yeterli olur mu?

-Servis olanaklarını bir kenara bırakacak olursak kalite ve tasarruf olarak 2000-3000TL arasında siz hangi marka/modeli tercih ederdiniz?(1-2 alternatif önerebilirseniz incelemek için direk onlara yöneleceğim.)

teşekkürler
    eviniz 120-130m2 olduğuna göre petek metrajı muhtemelen 8-9metre olduğunu varsayıyorum eğer ısıtılacak net alan 130m2 civarındaysa 24kw kombi yeter

tasarruflu ısınmada kombi en son sıradadır ben yıllardır bunu arkadaşlara bu forum vasıtasıyla anlatıyorum yani en pahalı kombi alınca faturalar otomatik düşmüyor

tasarruf için

yalıtım (çatı,pencere,duvar)
    tesisat kalitesi (yani bütün peteklerin tam ısınması)
    yeterli petek metrajı (yani evi kış boyunca en fazla yani sibirya soğuklarında bile 55c ve aşağısında ısınacak şekilde metrajlı olması gerekir)
    ısı kontrol elemanları kullanmak (termostatik vana ve oda termostatı)

eğer bunlar evinizde tamamsa o zaman premix yoğ kombi almalısınız

ama birçok arkadaş kombiyi iyi alıp diğer yazdığım 4 maddeyi uygulamıyor sonra yüksek faturalardan dert yanıyor

3000liraya kombi almanıza gerek yok

1600-2000liralık f/p premix yoğ kombilerden birini almanız yeterli

önceki mesajda önerdiğim cihazları yazmadım 3000liralık cihaz yerine 1600-2000liralık f/p premix yoğuşmalı kombi düşünebilirsiniz
    tabii yanında kombiye uyumlu oda termostatı ve peteklerin çoğuna kaliteli termostatik vanalarla (danfoss ra 2000) beraber

buderus gb62
    http://www.buderus-tr.com/urundetay/10/291/358/logamax-plus-gb062
    bosch condens 2500w
    http://www.bosch-climate.com.tr/bosch-urunler/duvar-tipi-gazli-cihazlar/yagusmali-kombiler/condens-2500-w.html
    baymak falke condense
    http://baymak.com.tr/tr/urun/falke-condense-serisi-premix-teknolojili-yogusmali-kombiler
    baymak duo tec
    http://baymak.com.tr/UserFiles/ProductDocument/Baymak%20kombiler%20brosur-New.pdf
    eca confeo premix
    http://www.eca.com.tr/tr/urun/detay/174/eca-confeo-premix
    airfel digifel premix
    http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/digifel-premix-cp1-25sp.html
    termoteknik logic (5yıl garanti)

• Merhaba hocam. benim bu kombiler hakkında kafam iyice karıştı! yeni dairem 100-110 metrakare dış montoloma çok iyi, ara kat.
    şu iki kombi arasında kararsız kaldım vermiş olduğun bilgiler doğrultusunda.

1-ECA Confeo Premix 24 Kw yoğuşmalı

2-Airfel Digifel Premix 24 Kw yoğuşmalı

Sence hangisi daha iyi olur benim için? Saygılar.
  • .CasanovA . kullanıcısına yanıt
    ikiside yerli üretim premix yoğ kombilerde en çok önerdiğim cihazların başında
    bence bulunduğun bölgede daikin (airfel) ve eca servislerini araştır
    hangi servis evine daha yakınsa ve daha iyiyse o kombiye yönel
    pişman olmazsın kral kombilerdir
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Hızlı cevabın için teşekkür ederim hocam. Yarın (Bursa da) servis araştırmasına gireyim. evime en yakın hangisiyse onu alırım. :)
  • hermetik kombi tavsiyeniz bütce 1000-1800 tl arası

marka model vb..???
  • KIZILÖTESİİ kullanıcısına yanıt
    merhaba
    yazdığınız bütçede premix yoğ kombi alınabiliyor
    baymak falke condense,termoteknik logic (5yıl garanti) gibi premix yoğ kombi alabilirsiniz
    yoğuşmasız kombi olarak ferroli diva (bulabilirseniz),immergas alpha cb 24 tf (7yıl garanti),bosch class 6000w,baymak luna 24fi(4yıl garanti),baymak brötje star extra(4yıl garanti) gibi f/p seçenekler var 1200-1400lira civarında
  • hocam viessmn veya demirdöküm yazmamışsınız
  • KIZILÖTESİİ kullanıcısına yanıt
    viessmann'ın yoğuşmasız kombilerinin teknik özellikleri kısıtlı vitopend 100 ve 50 donanımsız ve pahalı kombiler

http://www.halicmekanik.com.tr/PageGalleryFiles/PdfFiles/Vitopend100-W_WHKB_1007_TR.pdf

minimum ısıl güç 10.5kW ve modülasyon aralığı %42 - %100

EN İYİ KOMBİ

bu kombiler 10 yıl öncesinin demode cihazları,hem 1600lira para ver,hem minimum ısıl gücü çok yüksek olsun,hem modülasyon aralığı dar olsun
    hem modülasyonlu oda termostatı takılmasın hem dış hava sensörü takılmasın üstelik te yedek parçaları çok pahalı olsun

demirdöküm'den nitron öneriyordum üretimden kaldırıldı yerine gelen nitron plus'ın lcd ekranı güzel ama minimum ısıl gücü yüksek ve modülasyon aralığı dar
    kombiye o kadar güzel display lcd ekran yapmışsın artık bir iletişim protokolü koy da demirdöküm de bir kombi oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilisin ama yok hiçbiri modülasyonlu odda termostatıyla çalışamıyor yıl olmuş 2015

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

viessmann'ın yoğuşmasız kombilerinin teknik özellikleri kısıtlı vitopend 100 ve 50 donanımsız ve pahalı kombiler

http://www.halicmekanik.com.tr/PageGalleryFiles/PdfFiles/Vitopend100-W_WHKB_1007_TR.pdf

minimum ısıl güç 10.5kW ve modülasyon aralığı %42 - %100

EN İYİ KOMBİ

bu kombiler 10 yıl öncesinin demode cihazları,hem 1600lira para ver,hem minimum ısıl gücü çok yüksek olsun,hem modülasyon aralığı dar olsun
    hem modülasyonlu oda termostatı takılmasın hem dış hava sensörü takılmasın üstelik te yedek parçaları çok pahalı olsun

demirdöküm'den nitron öneriyordum üretimden kaldırıldı yerine gelen nitron plus'ın lcd ekranı güzel ama minimum ısıl gücü yüksek ve modülasyon aralığı dar
    kombiye o kadar güzel display lcd ekran yapmışsın artık bir iletişim protokolü koy da demirdöküm de bir kombi oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilisin ama yok hiçbiri modülasyonlu odda termostatıyla çalışamıyor yıl olmuş 2015

merhaba

perşembe günü kombi takılacaktı. adam bana bundan iyisi yok dedi. vitopend 100 takacağım dedı ve havlupan hariç tüm vanaları danfoss ra2000 takacağız. Vanaların böyle olması da sizce sakıncalı mı?
    Kombi için dediklerinizden sonra değiştirsem mi acaba diye düşünüyorum. vaillant 202/5-3 taktırsam ya da viessman vitopend 50 taktırsam?

• melmur M kullanıcısına yanıt
    Her turlu vaillant 202-5 plus taktirin
    vitopend in ozelliklerini yazdim.gordugunuz gibi
    Ozellikleri cok kisitli
    havlupan kombiye yakinsa devir daim de sorun olabilir
    koridor veya antrede petek varsa bu petege eger yoksa kombiye en uzak isinan bir petege danfoss ra2000 taktirmayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Havlupan ıle kombı arasında bır oda var. buna parelel mutfak var. havlupan ıle hol beraberler. mutfagın arkasında salon. ve en uzakta yatak odası ve cocuk odası var. viessman dan vazgeçtim ve normal kombi taktırsam 202/5-3 olur mu 202-5 plus yerine? çok buyuk fark mıdır aralarında? en uzak odalara danfosslar takılsın ıstıyorum. hole o zaman normal takalım twek buraya yeterlı mıdır? kombiye en yakın olan mutfakta normal vana olsun mu?
    Holde petek varmis holdeki petege ve havlupana normal vana olsun
    vitopend ten uzak durun
    vaillant 202-5 plus olur ama butceyi bu kadar arttirmisken bence premix yog kombi alin
    Marka istiyorsaniz buderus gb62 alin.
    F/p olarak baymak falke condense oneririm yogusmasiz vaillant 202 plus fiyatina alirsiniz premix teknolojili tam yog kombidir

• baymak klıma takılı evde bu markaya karsı olumsuz fıkırlerden dolayı pek dusunmuyorum. Benı kendınden soguttu. :) hol ve havlupan normal olması uygun olacak ozaman dedıgınız gıbı. vaıllant 202/5-3 ınceledım bır de alman malı olunca ıster ıstemez kafamda uygundur durumu olusuyor. :) yogusmalı olursa buderus 062 kesın karar verdım. Fakat yogusmesız olana da karar vermek ıstemekteyım.
    Baymak falke condense iyidir klima baska kombi baskadir.en cok onerdigim kombilerin basindadir.vaillant 202 yogusmasiz baymak tam yog. Premix
    ailem dahil cevremde 10larca forumda 100lerce kisi baymak falke condense kullaniyor.kronik sorunu yok.
    vaillant iyidir ama yedek parcalari euro bazinda gelir pahalidir haberiniz olsun
    yerinizde olsaydim premix yog kombi taktirirdim.
    Bence buderus gb62 de dusunun 2000lira sicak su gucu tam 30kw ayni anda mutfak ve banyoda sicak su gucu konforu saglar

• Tesekkur edıyorum onerılerınız ıcın. Vaıllant bozulma sıklıgı ıle yedek parcanın euro bazlı olması arasında orana baktıgımızda servısten cıkmayan vaıllant kombı tıpınde değildir demi? verım yuksek sadece servısı pahalıdır dıyorsunuz.
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.