Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.287
Cevap
55
Favori
596.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    baymak idee hariç baymak'ın bütün premix yoğuşmalı kombileri aynıdır
    baymak duo tec ve baymak novadens extra aynı kombi tek fark extra'da çıkartılabilen kumanda paneli var,bu kombiyi kullanamayıp kombiye suç atan arkadaşlar vardı forumda bir ara, zebza arkadaşımız kullanıyor
    baymak duo tec 2000lira civarında değil aslinda,internetten 1600liraya baymak falke condense alabilirsiniz %100 aynı kombidir isim farkı vardır
    novadens extra'da paneli oda termostatı olarak kullanabiliyorsunuz ama öteki tarafta baymak falke condense yanında siemens rev24 gibi çok kaliteli bir oda termostatını birlikte kullanabiliyorsunuz

alternatif olarak baymak falke condense yanında siemens rev24 düşünebilirsiniz,bu şekilde kombinasyon kullanan arkadaşlar var forumda

http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-falke-condense-24-fi-240-fi-fiyati,380735.html
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    anladım. bunları da tekrar gözden geçireceğim teşekkürler
  • Arkadaşlar iyi geceler,

Bakırköy de oturuyorum. 40 senelik binanın yüksek giriş devamlı güneş Görüyor. Önü açık,içten yalıtımlı ancak alt ve üst komşu kombi yakmayan cinsten. Eski model buderus heizteknik kombim bozulunca ve servis 500 tl masraf çıkarınca Baymak Falke Condense aldım.Bugün kuruldu yarın inşallah açılacak.

Net 85 m2 civarı.

Salon 22m2 toplam 240 cms.
    Mutfak 8-9 m2 50 cm ancak yerden borular geçiyor. yerin bır kısmı sıcak.
    Banyo havlupan
    Küçük oda 13 m2 100 cms
    Y.odası 25 m2 200cms.

Peteklere ise ECA termostat var. Eski termostatım Salonda peteklerin en yoğun olduğu yerde üstelik tv nin üzerinde idi.Yeni OT Yi hole yada kombiye en uzak oda olan y.odasına düşünüyorum.

Bu arada kombi balkonda ancak balkon aliminyum doğrama ile kapalı.

Ek olarak yapabileceğim bir Şeyler var mı.

Önerilerinizi bekliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • jackin J kullanıcısına yanıt
    termostatik vanaların ayarını oda termostatına göre 1c aşağıda ayarlı tutarak kullanın,oda termostatını bence hole taktırın,tabi hol kombiye çok yakın değilse
    kombinin altındaki bağlantı borularını izole edin,açıkta bişey kalmasın,kombi montajı yapılmışken boruları duvara gömdürebilirsiniz,veya en kötü ihtimalle kauçuk izolasyon borularıyla kapatın,kombinin altına tam geçişli vana ve filtre taktırabilirsiniz
  • bjkkartall B kullanıcısına yanıt
    Tesisatçı yine araştırmadan boş boş konuşmuş, yoğuşma olayında tesisata gidiş ve dönüş suyun arasındaki ısı farkına bakılmaz, bacadan geriye dönen yoğuşma suyu ile tesisattaki dönüş suyun arasındaki farka bakılır o yüzden yoğuşmalı kombi kullanımda petekleri normalden daha uzun tutuluyor ki düşük kazan sıcaklıklarında aynı anda hem ev ısınabilsin hem yoğuşmadan verimli bir şekilde faydalanabilsin.
    İlgi ve alaka için teşekkür ederim.

Boruların tamamı nerede ise gömülü ancak 10cm lik bır kısım dısarıda. Onlarıda izole etmeme gerek var mı? Servisin elinde Honeywell ve Danfoss marka OT varmış. ve duvara yada hole monte etmek gerekmiyormuş. Bu ürünleri tavsiye edermisiniz?

Danfoss termostat ile alakalıda bir sorum olacak. Koçtaş'ta 160 TL'ye var bir de 35 TL'ye iki model var(013G5016- 013G0003 ve 013G5016-013g0004) sizin tavsiye ettiğiniz hangisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackin -- 28 Nisan 2015; 14:49:08 >
    Kombinin hemen altindaki baglanti borulariysa kalsin
    honeywell de model cok fazla var model yazarsaniz iyi olur
    Danfoss ta tp5001 modelidir 0,5c hassasiyet gunluk program yapiliyor kablolu ve kablosuzu var alinabilir ama siemen rev24 daha iyidir.ayriva f/p intherm markasi var yerli markadir forumda kullanan cok arastirabilirsiniz intherm mrl 300

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Danfoss icin link atarmisiniZ
    Disarda mobildeyim

Servisteki arkadaşın bahsettiği ürünün Honeywell CM727 olduğunu düşünüyorum. Kendiside modelleri bilmiyordu sadece marka söyledi

Söylediği özellikerde sadece bu ürün var.

Danfoss'ta ise dediğiniz üründen başka birde bu ürün var. Danfoss RET B RF.

Honeywell ile Siemens Rev 24 arasında aman aman fark var mı? 0,2 ve 0,5 derece hassaiyet dışında.
    danfoss ret r bf bilinen bir oda termostatı değil,aynı şekilde honeywell cm727 de yaygın değil ama cm727 daha fonksiyonlu bir oda termostatı,danfoss ret'te dokunmatik düğmeleri yok elle çevirmeli ve lcd ekranı çok küçük,danfoss'ta tp 5001 modelini de düşünebilirseniz tabii kablolusunu,kablosuzlarda fiyat çok artıyor
    siemens rev 24'te 0.2 & 0.4 arasında hassas kalibrasyon yapabiliyorsunuz,daha büyük lcd ekran,kablosuz modellerde rev 24'ün çekim gücü iyidir,rev 24te daha büyük lcd ekran var onun dışında büyük fark yok,in-therm mrl 300 rf kablosuz oda termostatına da bakabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 28 Nisan 2015; 17:02:25 >
  • Arkadaşlar merhaba Ankaranın ilk kombi kullanıcılarındanım 24 yıllık anahtar değmemiş servis yüzü görmemiş tıkır tıkır çalışan DACO marka kombimi hermetikle değiştrmek istiyorum.Emeği geçen mühendislere helal olsun.Nerde şimdi böyle kombi
    Elbetteki formdaki konuya ilişkin iki bölümüde okudum tavsiyelerinizi gördüm
    Ev 100 m2 şimdi mantolama yapılıyor.piyasada pek olmayan aliminyum dekoratif petek var 2 si salonda 7 adet petek var
    uzunlamasına olan petekler ortalama eni 60 boyu 90 cm

Yoğuşmasızlardan Ferroli Diva hoşuma gitti 20000 klc (3 kademeli pompa,ece- comfort ,kalorifer 30 derecede itibaren ayarlanabiliyor.önde kapak yok kolay ayarlanabiliyor.*** yıldız sıcak su. %94 verim) bu özellikler çoğu kombide bir arada yok. yalnız geçen başka bir servis ferroli kapanıyor falan gibilerden laf etti.gerçekmi bilmiyorum Mesela bosch 40 derecenin altında ayarlanamadığı için tercih etmedim.Gece 30 da bıraktığım için önemli şu anki kombimde tek düğme çevirmesiyle 0-90 arası 1 er derece hassasiyetle ayarlayabilirsin.
    İkinci olarak demirdöküm nitroyu gördüm.

Sizin Ferroli hakkındaki fikirlerinizi ve bunun haricindeki yoğuşmasız önerinizi alabilirmiyim.

Şayet benim eve yoğuşmalı olur derseniz kombiyi takacağım yere göre (su tahliyesi sıkıntılı mutfak evyesi ters tarafta kalıyor balkon giderine çıkış yapsam duvar çıkışından sonra 4 metre boru kullanmam lazım.) hem bu sıkıntılar hem metrakare dikkate alındığında kombiciler ısrarla yoğuşmalıya gerek yok diyorlar.Ama sizden okuduklarımda pek bu işden anlamadıklarıda yada çıkarlarına göre davrandıkları ortada. doğalgazın sürekli artacağı dikkate alınırsa tasarruf önemli.
    Yoğuşmalı olursa ZEBZA nikli arkadaş bi arada ariston genesius öneriyordu baktım fena deği ama sonraki önerilerinde galiba sıra değişikliği yapmış.
    velhasıl bana yeni görüş ve düşenceleriniz doğrultusunda yazdıklarımı da dikkate alarak yoğuşmasız ve yoğuşmalıda bir sıralama yaparmısınız.yoğuşmalıda su tasviye sorununu nasıl çözebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALTILIM -- 30 Nisan 2015; 13:49:20 >
  • ALTILIM A kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Yogusma tahliye borusu icin bence kosullari zorlayin.ferroli global bir sirket.kapanmadigi gibi ulkemizde duzce de fabrika acmistir.domina ve divaCondense modelleri ile ferroli panel radyatorler burada uretiliyor.diva modeli donanimli ve sorunsuzdur cevremde taktirdim oneririm teknik ozellikleri iyidir
    Alternatif olarak kosulsuz 7yil garantili immergas alpha cb 24 tf oneririm

Merhaba,
    Ilman iklime sahip bölgelerde Ariston Genus Premium EVO hala ilk sıradaki tavsiyemdir, daha soğuk iklime sahip yerlere fiyatı uygun olan ayrıca şu an 5 yıl garantiye sahip olan Termoteknik Logic kombiyi öneriyorum, lakin kazan sıcaklığı 45°C altına inmediğinden size uygun olmayabilir. Konvansiyonel kombilerde özellik açısından Ferroli Diva ilk sıradaki önerimizdir.
  • Teşekkür ederim

Peki Bu ferroli divacondens tam yoğuşmalı değilmi özelliği şöyle yazıyor.

(Alüminyum malzemeden imal edilmiş yoğuşma eşanjörü (reküperatör) ile %103,5'lik yüksek verim (EN 677'ye göre),) Yoğusma Esanjörü
    Alüminyum malzemeden imal edilmis yoğusma esanjörü kullanılmıstır. Kalorifer devresi suyu bu esanjör içinden
    geçirilerek, yoğusma teknolojisinden yararlanlmakta, böylelikle enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Bu kombide de mi su açığa çıkıyor bilgi bulamadım.

Zebza kardeş demekki adamlarda gaz ucuz yapmışlar 45 derece ama benim dako da orijinal İtalyan mı ispanyolmu tam bilmiyorum hala içinin çelik borularıi pırıl pırıl
    Ferroli Divacondens düz (yarım) yoğuşmalıdır, premix yoğuşmalı kombiler Bluehelix Pro (Tek eşanjörlü) ve Tech (çift eşanjörlü) modelleridir.
  • cevaplarınız için teşekkürler. peki bu yarım yoğuşmalılarda dışarıya su atılıyormu .su atmıyorsa 200-300 fazla
    verip yarım yoğüşmalıda alınabilir ne kadar tasarruf etse kar
  • fiyatı 1600-1700 lira
  • şimdi gördüm bağlantı şemasında yoğuşma sifonu çıkışı var
  • arkadaşlar kombi için bi servis geldi bugün. hermetiğe geçmek için tadilat konuşurken istersen wiesnann 50 w bacayada bağlayabilriz bacaya kılıf mı geçiriyoruz gibi bir şey söyledi.üstümde 1 kat var hermetik yoğuşmalı kombi hermetik gibi çalışacakmış. tabi başkent doğalgazdanda projeyi onaylatacaklar(bu arada ben başkent doğalgaza bacalı kombi kullanırmıyım bunlar yasaklandımı diye mail atmıştım.
    bir takım şartlar yazmışlar bunları sağlarsan kullanabilirsin diyorlar.yani yasaklanmamış)
    Wiesmaan kombinin genel olarak iyi olduğu söylenir w50 ile w100 aynı özellikleri sahipmiş yalnız w 50 dijital ekranı biraz küçük kullanım sorunu olurmu bilmiyorum
    Bacaya bağlanırsa bayağı yükten kurtulacam hem tadilat olmayacak hemde yoğuşmalıya geçmiş olacam.
    Wiesmann w 50 kullanım klavuzunu bulamadım. derece ayarlaması falan kullanışlımı ona bakacaktım.kombiyle ilgili ve yazdığım diğer konudaki değerli görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALTILIM -- 2 Mayıs 2015; 20:12:14 >
  • Bu arada kombi satıcısı ferroli, ariston, wiesmann satışı yaptıklarını söyledi ısrarla hem evin 90- 100 m2 olduğunudikkate alarak w 100 e gerek yok deyip wiesmann ın diğerlerinden iyi olduğu ve w 50 nin işimi rahatlıkla göreceğini söyledi
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.