Şimdi Ara

Virtua Tennis 3 --> İnceleme , Yorumlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
8.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • -->Merhaba arkadaşlar , yeni bir inceleme ile karşınızdayım. (Biraz uzun sürdü ama olsun.) Bu sefer konsollara gelmiş en iyi tennis oyununun PSP versiyonunu inceleyeceğiz : Virtua Tennis 3. "Aman tenis sevmem!" demeyin , mutlaka oynamalısınız. Kaç haftadır PSP'yi elimden bırakamadım yalan yok.

Virtua Tennis 3

-->Oyunu 4 başlık altında inceleyeceğiz : Grafikler , Sesler , Oynanabilirlik , Kalite. Hadi başlayalım!

Grafikler

--> Grafikler süper olmuş , kendinizi tenis sahasının içinde gibi hissedebilirsiniz. (Küçücük ekranda nası olacak demeyin. )

--> Oyuncuların animasyonları çok iyi , animasyonlar arası geçiş mükemmel.

--> Sayı attıktan veya sayı verdikten sonra , oyunculara yakın çekim girilmesi mükemmel olmuş , gerçeğiyle birebir.

--> Ne yazık ki kendi oyuncumuzu yaparken , yüzündeki ayrıntılar çok detaysız.

--> Oyunda yukarıdaki dışında hiçbir grafiksel açık yok.

--> Grafiklere 10 üzerinden 9 verebiliriz.

--> Birkaç ekran görüntüsü:

Sesler

--> Sesler birebir gerçek. (Çok kötü bir giriş farkettim. )

--> Tenis maçı oynuyormuş gibi hissettiriyor , topa sert vurunca gelen ses , seyircilerin alkışlaması , tenisçilerimizin bağrışmaları... gibi.

--> Sunucular , ülke değiştikçe dil değiştiriyorlar , muhteşem bir özellik.

--> Müzikler güzel , fakat maç yaparken kapatmak isteyebilirsiniz. "Arcade" oyuna dönüyor yoksa.

--> Seyirci seslerinde ara sıra ufak açıklar meydana gelebiliyor , fakat dikkat çekmez. (Cızırdama)

--> Seslere 10 üzerinden 8 verebiliriz.

Oynanabilirlik

--> Geldik işin en önemli kısmına.

--> Oyunun oynanabilirliği çok iyi , sizi asla sıkmayacaktır.

--> Öncelikle "World Tour" modu var , bu modda kendi karakterimizi yaratıyoruz ve dünya sıralamasında 1. sıraya çıkmaya çalışıyoruz.

--> "World Tour" da karakterinizi istediğiniz gibi giydirme , topa nasıl vuracağını ayarlama gibi özellikler süper olmuş.

--> Yine bu modda , karakterinizi küçük oyunlarla eğitip , özelliklerinizi güçlendiriyorsunuz. (Örn; filenin karşısında bowling labutları var , siz servis yaparak bunları devirmeye çalışıyorsunuz , servisinizi güçlendiriyorsunuz.)

--> Karakterimizin belli bir "Stamina" sı var. Bu biterse , karakteriniz yorulur , bunu tekrar yükseltmek için belirli yollar var. Mesela evde dinlenebilirsiniz (1 hafta süre alır) , tatile çıkabilirsiniz (3 hafta süre alır) veya enerji içeceği içebilirsiniz. (hemen doldurur , fakat zararlı , 1 kere içtiğiniz zaman büyük ihtimalle sakatlanıyorsunuz.)

--> Turnuvalara katılıp , dünya sıralamasında yükseliyorsunuz.

--> Maçlar kazandıkça yeni ekipman açılıyor , bileklik , raket gibi.

--> Başka tenisçilerle iletişim kurmak harika olmuş , antreman maçı ayarlayabilirsiniz.

--> Oyunda size tiyo veren bir koç var , yardımı dokunabilir.

--> Fakat küçük bir eksi , bir önceki oyuna göre sadece 1-2 tenisçi eklenmiş.

--> Diğer mod , "Tournament" modu. Bildiğiniz turnuva , set sayısını ayarlayın , tenisçinizi seçin , (dilerseniz kendi tenisçinisi seçebilirsiniz) oyuna dalın.

--> Diğer bir mod , "Excibition" modu , bildiğiniz maç modu. Tenisçileri seçin , maçınızı oynayın.

--> Başka bir mod , "Mini Games" modu , karakterimizi eğitmek için kullandığımız oyunları burada serbestçe oynayabilir , dilerseniz arkadaşlarınızla bu oyunlarda kapışabilirsiniz.

--> Oyunun tuşları çok basit , şöyle:

Analog veya yön tuşları : Yönlendirme
    Üçgen , kare , yuvarlak , X: Topa vurma.
    R: Biraz daha hızlı koşma.

--> Oynanabilirliğe 10 üzerinden 9 verebiliriz.

--> Birkaç görüntü daha:

Kalite

--> Oldukça kaliteli bir yapım , zaten serinin 3. oyunu bunu anlatabilir.

--> Sega yapıyor ve dağıtıyor , adı üstünde "Sega".

--> Tennis dalındaki en iyi oyun , "Top Spin" veya "Smash Court Tennis" oyunlarına fark atar.

--> Kaliteye 10 üzerinden 10 verebiliriz.

--> Oyunun toplam notu : 9.0

--> Son birkaç görüntü daha:

Arkadaşlar incelemedeki düşünceler , yorumlar tamamen bana aittir. Sizde yorumlarınızı bu başlık altında dile getirebilirsiniz.

İyi oyunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MinusHuman -- 30 Ocak 2008; 23:53:59 >

• Eline sağlık,emek verilmiş bir inceleme olmuş.
    Bence...
    -Topun ardında bıraktığı iz hiç hoş değil,topun tam olarak nereye düşeceğini anlayamıyorum
    -Zorluklar arası geçiş çok dengesiz,bir anda oynanmaz şekilde zorlaşabiliyor veya çok kolay olabiliyor.
    -Geri kalan kısım çok başarılı zaten tenis oynamak istiyorsanız alternatifiniz olmamalı
  • quote:

Orjinalden alıntı: tsk

Eline sağlık,emek verilmiş bir inceleme olmuş.
    Bence...
    -Topun ardında bıraktığı iz hiç hoş değil,topun tam olarak nereye düşeceğini anlayamıyorum
    -Zorluklar arası geçiş çok dengesiz,bir anda oynanmaz şekilde zorlaşabiliyor veya çok kolay olabiliyor.
    -Geri kalan kısım çok başarılı zaten tenis oynamak istiyorsanız alternatifiniz olmamalı

Evet topun izi bence de gereksiz söylemeyi unutmuşum.

Ayrıca ben oyunu Very Hard seçeneğinde oynuyorum. Normalde ve Hardda kolay oluyor bence.

Yorum için teşekkürler.

• aslında topun arkasında ki iz bir süre sonra kolaylaştırıyor yani ilk banada gıcık gelmişti sonradan alışıyor insan.
    Çok zor yada kolay oluyor ortası yok tam havaya girmişken adam sayı vermeden dağıtıyor seni moralin bozuluyor..Bu arada oyun harbi çokk güzel ..
  • Beni sıktı bu oyun ya tenis sevmememden kaynaklı bir durum. Hep aynı şey bir orada bir burada top. Sildim
  • Oyun çok güzel herkeze tavsiye ederim beni sıkmıyor o bıraktıgı ize gelirse bence guzel olmuş tam aksine topun nereye dusecegini biliyorsunuz
  • tam hatırlamıyorum ama virtua tennis world tour da o iz yoktu sanki ?? bu arada inceleme güzel eline sağlık ve virtua tennis 3 iyi bir oyun mutlaka oynanmalı
  • saol inceleme için gerçekten çok zevkli oyun. şimdiye kadar yapılmış en iyi tenis oyunu zaten virtua.

yanlız şeyirciler biraz daha ii yapılabilirmiş atmosfer açısından.
  • İlk oyunda iz yok,bunda ne hikmetse koymuşlar :D yenilik olsu diye herhalde
  • Yorumlar için teşekkürler.
  • Yukarı!

Biraz daha kalsın sonra inebilir.
  • oyunu indirdim ve oynadım. Gerçekten arkadaşın dediği gibi mükemmel bir oyun bence. Oldukça sürükleyici... :) Grafik ve sesler mükemmell... Kısacası şiddetle tavsiye ederim...
  • cihazdan silmeyeceğim bi kaç oyundan biridir
  • Sana kesinlikle katılıyorum.

Şuan hafızamda yer yok. İnan silmeyi asla düşünmediğim tek oyun!!!
    :)

quote:

Orjinalden alıntı: miccoli

cihazdan silmeyeceğim bi kaç oyundan biridir
  • rankımız 0 olunca ne oluyor. bide teniscilerin dünyadaki sıralaması gibi birşey varmı oyunda sıralama gibibirşey acaba?
  • oyunu severek oynuyorum hele antremanları çok seviyorum elmalar armutlar vsincelemede süper eline sağlık arkadaşım
  • Virtua Tennis World Tour oynamıştım, ya güzel de çok düz ya vuruşlar hep aynı, mesela top spin 2 vardı pc de, tam bir simulasyon.Ama world tour çok arcade.Pc deki vt 3 de çok arcade'di.Bu nasıl?
  • ya arkadaşlar rankım 2 idi maç kazndım 5 oldu sonra bidaha maç kazandım 2 oldu bi yardım edin rank 0 olunca ne olacak
  • Bilgisayarda oynamıştım.Baya bir zevkliydi.Psp de oynamadım hiç.Bir kaç oyun indirdikten sonra onuda indireceğim.
  • oyunda bayaa ilerledim başlarda sıkıyo biraz ama eğlenceli tavsiye ederim
    tabi ki bazı antrenmanlar çok zor olmuş ama world tour dan daha kolay ve hoş
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.