Plaka Değiştirme(2.el alırken)
52 Cevap120593 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

54 Mesaj
30 Ocak 2008; 23:31:05 

Arkadaşlar Merhaba,

İkinci el 2001 model clio almak üzereyim. Araç ve ben istanbuldayız. Fakat aracın plakası istanbul dışı bir plaka. Aracı ciddi olarak almayı düşünüyorum. Fakat plaka değiştirmek için (34 plaka almak) ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

1-Ne yapmam gerekli?
2-Ne kadar masraf yapmam gerekir?
3-Aracı üzerime alırken değiştirebilirmiyim? Evetse nasıl? Yoksa üzerime aldıktan sonra mı değiştirmeliyim?

Yardımınızı bekliyorum...

---

5651 Mesaj
30 Ocak 2008; 23:40:04 

hiç kendin uğraşma git bir muameleciye onlar halleder bütün işleri.
masrafı tam emin değilim ama 150-200 tutar.
aracı üzerine alırken yap. daha sonra yaptırırsan daha masraflı olur.

Tut ki Ali'den miras kaldı sana Zülfikar, sende Ali'nin yüreği yoksa Zülfikar neye yarar?(Mevlana)

54 Mesaj
1 Şubat 2008; 21:57:59 

İkinci el aracı alırkenki işlemler ve plaka değişimi için muameleciye vermem gerekiyor di mi? Peki onlar güzenilir mi oluyor? Nelere dikkat etmem gerekir? İlk defa araba alacağımdan hiç bir fikrim yok.

---

2977 Mesaj
1 Şubat 2008; 22:11:37 

ARACI KENDİ ÜZERİNİZE ALIRKEN DEĞİŞİYOR.SEBEBİ CUNKU İKAMET DEĞİŞİYOR ADRES YANİ

4075 Mesaj
1 Şubat 2008; 22:18:57 

eğer hiç tecrübeniz yoksa muameleciye vermek en mantıklısı..ama işlemleri kendiniz de yapabilirsiniz..kısaca anlatayım..
aracın noter satış işlemlerini yapabilmeniz için öncelikle aracın bağlı bulunduğu ilin vergi dairesinden temiz kağıdı dediğimiz borcunun olmadığına ve devir edilebileceğine ait bir belge almanız gerekiyor..bu belge ile notere gitmeniz lazım..noterde vereceğiniz ikamet adresine göre zaten plaka işlemlerini yaparsınız..eğer istanbul ikamet adresi verirseniz noter satışından sonra noter satış belgesi ve aracın ruhsatıyla baraber istanbulda trafik şubeye gidiyorsunuz..ruhsatı ve noter satış kağıdını oraya veriyorsunuz trafik şubeden size bir form veriyorlar..o formda size tahsil edilecek plaka numarası yazıyor(özel bir plaka istiyorsanız biraz ücret karşılığı alabilirsiniz)..size aynı zamanda boş ruhsat kağıdı veriyorlar...bu belgelerle o bölgedeki soförler odasına gidiyorsunuz..orada ruhsat belgenizi dolduruyorlar..eski plakayı teslim alıp yeni plakalarınızı basıyorlar..size teslim ediyorlar..belge ve plakalarla tekrar trafik şubeye dönüyorsunuz..ilgili komiser ruhsatı imzaladıktan sonra ruhsat kartonları naylonla kaplanıp size teslim ediliyor..bu arada her gittiğiniz yerde para veriyorsunuz..
işlemler kısaca böyle

Her zaman doğruyu söyle; ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...

54 Mesaj
1 Şubat 2008; 22:31:49 

Teşekkürler çok güzel açıklamışsınız. Peki muameleciye verirsem ne kadar ödeme yapmam gerekiyor? Aracı ona göre alacağım çünkü. Bir de muameleciye verirkenki işlemler nasıl oluyor? Yani aracı+ruhsatı vermem mi gerekiyor? sonuçta aracı ve ruhsatı vermek riskli değil mi? Teşekkürler...

---

4075 Mesaj
1 Şubat 2008; 22:38:26 

zaten plaka değişecekse devir masrafı 350-400 ytl tutar..muameleci de 50 ytl civarı alır..yani bu işlemler için 500 ytl lik bir bütçe ayırın..güvenilir muameleci işlemleri en kısa zamanda bitiren muamelecidir..bu yüzden bilindik bir yere gitmekte fayda var..araştırmanız gerek..

aracı teslim etmiyorsunuz..ruhsatı ve noter satış kağıdını muameleciye veriyorsunuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi türbülans -- 1 Şubat 2008; 22:40:47 >

Her zaman doğruyu söyle; ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...

54 Mesaj
1 Şubat 2008; 23:16:01 

+ alımsatım vergisi de olacak mı? Yoksa herpsi dahil 500YTL yeterli olacak mı?

---

5622 Mesaj
1 Şubat 2008; 23:44:09 

yeni plaka+muameleci ücreti+trafik sigortası===>hepsine 345 ytl verdim. Zaten satışı noterden yapacaksın,noter masrafı da arabanın kasko değerine bağlı.Clio için herhalde 150-250 arası tutar.
Benimde tavsiyem noterden satışı yap,evrakları muameleciye ver. arkadaşların dediğine ilave eski plakaları da vereceksin.Yeni plakalar gelene kadar da kesinlikle aracı trafiğe çıkarmayacaksın,hem para hem de bağlama cezası var DİKKAT

54 Mesaj
1 Şubat 2008; 23:59:53 

Anladığım kadarıyla 345+250=595ytl kadar toplam masrafı olacak. Yeni plakanın gelmesi ne kadar zaman alır? Siz de aynı işlemleri yaptırdıysanız msn'den daha detaylı bilgi verebilirseniz sevinirim.

---

166 Mesaj
2 Şubat 2008; 0:06:51 

senin ilk yapman gereken aracı almaya gittiğinde noter satışını yapmandır ondan sonra 1(yada 3 ay tam hatırlamıyorum) ay içinde trafik şubeden plaka değişimi ruhsat değişimini yapabilirsin. yani ilk etapta sen masraf olarak ilk ödeyecen para aracın bedeli+ noter masrafı kolay gelsin...

DH KAMYONCULAR GRUBU
TOYOTA COROLLA 1.6 SOL SEDAN GÜMÜŞ GRİ

54 Mesaj
2 Şubat 2008; 0:39:18 

aracı aldığımda alım satım vergisini vermeceğim o zaman ölemi? Plaka için ekstra ne kadar ödeyeceğim peki. aracı plaka yüzünden 500 ytl az ödeyeceğim. Acaba değer mi? O yüzden plaka masrafını merak ediyorum. Teşekkürler.

---

54 Mesaj
3 Şubat 2008; 20:18:14 

Arkadaşlar işimi halletmemde çok yardımcı oldunuz Teşekkürler :)

---

20689 Mesaj
3 Şubat 2008; 20:25:56 

Önceden kendi aracımızı alırken araştırıp bulmuştum. Eski fiyatlar vardı tekrardan bakıp buraya ekliyorum arkadaşım.

http://www.arabalar.gen.tr/viewpage.php?page_id=13 Şu siteye bi göz at istersen.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1229 Mesaj
3 Şubat 2008; 21:15:10 

Hocam daha önce tecrübeniz yoksa muameleciye verin, 1-2 günde işinizi hallederler...

İsterseniz PM'den bu işi yapan bir firmanın telefonunu vereyim, onlardan bilgi alabilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuPeRBoY911 -- 3 Şubat 2008; 21:17:05 >

2011 Renault Megané Sport Tourer 1.5 dCI 105 ps
2012 Volkswagen Crafter 2.0 TDI 163 ps
2012 Otokar Sultan Comfort 140 S
2011 Mercedes Sprinter 315 CDI * 2
2007 Mercedes Vito 111 CDI

427 Mesaj
3 Şubat 2008; 21:45:28 

Arkadaşım işinizi hallettiniz mi bilmiyorum ama, plaka değiştirmeden yapacağınız alım satım masrafından 50-60 ytl daha fazla ödüyorsunuz o da maksimum. Araç tescil dosyası hazırlanıyor bir de 16 ytl plaka bastırıyorsunuz. Tescil dosyasını bir muameleci de hazırlattım 101 ytl verdim. 101+16=117 ytl işte budur. Herlade plaka değişmeyecekse 50-60 ytl verecektiniz.

Trabzonluyuz biz
İstemez para puL
Her zaman her yerde ANTİ-İSTANBUL

54 Mesaj
3 Şubat 2008; 23:17:19 

Arkadaşlar çok sağolun. çok yardımcı oldunuz...

---

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Mart 2008; 20:53:36 

yarın bizim çocuklar gidecek 2. el araç alacaklar
ben onlara vekalet vereceğim onlar aracın bulunduğu şehre gidecek
yol masrafarı hariç ne kadar masraf gider acaba ?

bir vekalet 36 ytl
2 noter satışı ? bu rakam aracın kasko değeri ile ilgili bir rakam sanırsam
3. yeni ruhsat çıkartılması
plaka değişmeyecek ?

sizce ne kadar tutar tahmini
aracın ederi 60 ytl civarı ?

2283 Mesaj
30 Mart 2008; 21:40:30 

Ben de bir şey soracağım, bir yerde duymuştum ama emin olamadım.Trafik şubeyi değiştirerek plaka değiştirme imkanı gibi bir durum söz konusu mu ?

2 liters is a drink size, not an engine;V8 Power: No bottle, all throttle!

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Mart 2008; 22:46:19 

aslında basit işler ancak daireler arasında ki karışıklık ve düzensizlik insanı sıkıyor. muameleciye yaptır uğraşma

589 Mesaj
28 Nisan 2008; 19:05:24 

Ben kendim halledeyim dedim. Keşke demez olaydım. Oldukça uzun sürdü.
Son aşamaya geldim. Son durum bu sabah verdim eski plaka ve ruhsatları bana 5 gün sonra cuma gününe öğleden sonra gelip al dediler.
Yeni mühürsüz plakalarla birlikte elimde tek bir evrak olmadan ortada kaldım.

Özetle muameleci olmadan yapmanın bedeli ağırlaştırılmış iş olarak geri dönüyor.

Bilen arkadaşlara bir sorum olacak...

Elimde yalnızca Trafik Tescil Büro amirliğine ait plaka yazan dibinde de "Araca ait belgeler Tescil İşlemleri için Büro Amirliğimizde bulunmaktadır" yazan bir kağıt. Polis memuru imzası v.s. var. Bir de ikinci mührü yapılmamış plakalar... Tabii noter satışının fotokopileri, eski ruhsat fotokopileri v.s. de mevcut da fotokopi olunca önemsiz olsa gerek.

Sizce bu durumda trafiğe çıksam, çevirme v.s. olursa ne derler?
Yoksa böyle bir durumda muameleci ile işlemleri takip etmediğim için işi gücü bırakıp 1 hafta aracı yatırmak gerekiyor mu gerçekten!!!

Mercedes C180 CGI + 7G-TRONIC (W204)

589 Mesaj
28 Nisan 2008; 21:48:21 

quote:

Orjinalden alıntı: RqJnr

Ben de bir şey soracağım, bir yerde duymuştum ama emin olamadım.Trafik şubeyi değiştirerek plaka değiştirme imkanı gibi bir durum söz konusu mu ?

Bildiğim kadarıyla aynı il içinde izin vermiyorlar...
Şehir dışına satış v.b. ara çözümlere kadar gidiyor konu...

Satışın yapıldığı noterde zaten alta yazıyorlar adresin bulunduğu şubeden plaka alınır diye...

Ama muameleci olunca herşey farklı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sobriquet -- 28 Nisan 2008; 23:53:19 >

Mercedes C180 CGI + 7G-TRONIC (W204)

159 Mesaj
4 Ağustos 2008; 0:19:32 

yarin bende plaka degisikligi islemini takipci yardimiyla cozmeye calisacam umarim cok uzun surmez, tecrubeleride buraya yazarim.
aciklayici bilgi veren arkadaslara da tesekkur ediyorum.

51 Mesaj
4 Ağustos 2008; 10:21:05 

bilgiler içn sagolun.
bnde plakamı 34 ONR şklnde yapmak istiyorm. Bu tarz plakalar nsl bulunur bilginz var mı

78 Mesaj
7 Mayıs 2010; 10:55:53 

Arkadaşlar son değişiklik kanun iptal edilmiş yeni bir düzenlemeye gidilecek.Plakalar değiştirilebilecek.

e= m * c 2

Anlamak sevgilin .Anlamak gideni ve gelmekte olanı.O ne müthiş bir bahtiyarlık...

285 Mesaj
23 Ekim 2010; 22:03:16 

Özel plaka dedikleri plakadan alındığında bir kereye mahsusmu bir ücret ödeniyor yoksa her yılmı ödeniyor.
ve alırken ne kadar para veriliyor.özele

Etikete-Gerek-Yok-R21-Eskiler-Tanır..
YENİLER-Örnek-alır --Görenler İSE Anlatır...!
RENAULT CLUB TURKEY

179 Mesaj
29 Mart 2011; 13:38:30 

konu açılmışken bende sorayim;

2,el alıcam fakat yeni özel plaka almak istiyorum, noter den sonra satiş kağidi ile mi muameleciye gideyim

tabi almak istediğim plaka nereye bağliysa o taraftra bir müşavire değil mi ?

3198 Mesaj
20 Nisan 2011; 17:14:57 

farklı şehirlerden alınan araçların plakaları değiştirilebiliyor mu? bir ara "yasaklandı" diye bir şey okudum. doğru mudur?

serbestse, bu değiştirme süreci sıkıntılı mıdır. konu biraz eskidiği için tekrar sormna ihtiyacı hissettim. çünkü tartışmanın üzerinden üç sene geçmiş.

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
Ford Focus HB 1.6 TDCI Collection
GENÇLERBİRLİĞİ

3198 Mesaj
20 Nisan 2011; 22:10:42 

up

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
Ford Focus HB 1.6 TDCI Collection
GENÇLERBİRLİĞİ

2 Mesaj
22 Ağustos 2011; 9:01:21 

Geçen hafta takipçiye vermeden plaka değişikliği işlemini yaptım. İşlemleri ve ücretleri sırayla bahsedeyim.
Noter satış işlemi sırasında plaka değişikliğini talep ediyorsunuz. (140 TL civarı)
Aracın plakasını sökerek emniyete gidiyorsunuz. Şoförler cemiyetinden dosya ve evrak alıyorsunuz. (2 TL)
Dosyada olması gerekenler
- Eski ruhsatın Araç muayene yaprağı
- Zorunlu Trafik Sigortası (fotokopi verilecek ama aslını görmek istiyorlar)
- Noterde alınan araç satış sözleşmesi ve Geçici Tescil Belgesi
- Araç sahibinin ya da vekilin Kimlik fotokopisi (aslını yine görmek istiyorlar, vekalet içinde asıl ve fotokopi ekleyin)
- birde eski plaka
Yine şoförler cemiyetinin yerinde evrak dolum işlemlerini yaptırabiliyorsunuz. (10 TL) İsterseniz daktiloda olmak kaydıyla sizde yazabilirsiniz. [Yazdırma işlemi sürerken içeriden plaka değişikliği için sıra alın, zaman kazandırır.]
Eğer çıkma plaka istiyorsanız onu da önceden seçip memurdan plaka yazısı alıyorsunuz. Tüm evrakları teslim ettikten sonra size plaka basım yazısı veriyorlar. Eğer öğlenden önce teslim ettiyseniz akşama ruhsatı alabilirsiniz. Öğlenden sonra olursa bir sonraki güne kalıyor.
Plaka basım yazısı ile birlikte plaka basımevine gidiyorsunuz. (Ankara’da İstanbul yolunda Ulus istikametinde ilerlerken Yenimahalle köprüsünden hemen sonra) Plaka basım yazısını ve 19 TL ücreti yatırıyorsunuz. Yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arasında teslim ediyorlar.
Ruhsatı almaya gittiğinizde plakayı da götürüp mühürletmeniz gerekiyor. Ruhsat işleminden sonra sigorta ve kaskoya(varsa) zeyil yaptırmalısınız. Eğer şansınız yaver giderse 1 günde emniyet işlerini tamamlayabilirsiniz.
Ortalama olarak plaka değiştirmenin 110-120 TL maliyeti var.

587 Mesaj
23 Ağustos 2011; 13:46:26 

plaka değiştirmeye gerçekten gerek var mı? onca eziyet ve masrafa bu değer mi sizce? ha o il, ha bu il? neden plaka değiştirilir merak ediyorum..

504 Mesaj
7 Eylül 2011; 14:53:22 

Batı illlerinde yaşarken plakan doğu illerine ait ise problem yaşıyorsun.

829 Mesaj
20 Eylül 2011; 21:27:29 

Benzer bir soru da benden arkadaşlar ;

İkinci el araç alırken istediğimiz plakayı alabilmek için ne gibi işlemler yapmalıyız. Bu işlemide Muameleciler halledebiliyorlar mı ?

Asıl önemli olan ve memleketi temelinden yıkan, halkını esir eden, içerdeki cephenin suskunluğudur.

Katılım zamanı: 3 Aralık 2006

1328 Mesaj
20 Eylül 2011; 22:00:02 

quote:

Orijinalden alıntı: KaranlıkSokak

Benzer bir soru da benden arkadaşlar ;

İkinci el araç alırken istediğimiz plakayı alabilmek için ne gibi işlemler yapmalıyız. Bu işlemide Muameleciler halledebiliyorlar mı ?

Aracın kendi uzerindeki plakayı değiştirip değiştirmeyeceğinizi noter soruyor ya araç uzerindeki plakayı alırsınız yada ikametinize göre farklı il kodlu plaka alırsınız (Daha farklı il tercihi oluyormu onu bilmiyorum) Plaka tercihi ruhsatı duzenleyecek olan polis memurlarının elinde, eğer tanıdığınız memursa sizin seçmenize izin verebilir, ama tanımıyorsanız ellerinde bulunan listeden sırasına göre veriyorlar ne gelirse şansınıza oluyor. Muameleci eliyle bu işleri yuruturseniz onlar daha içli dışlı oldukları için plaka seçimi yapabiliyorlar.

829 Mesaj
20 Eylül 2011; 22:01:44 

quote:

Orijinalden alıntı: oiven

Aracın kendi uzerindeki plakayı değiştirip değiştirmeyeceğinizi noter soruyor ya araç uzerindeki plakayı alırsınız yada ikametinize göre farklı il kodlu plaka alırsınız (Daha farklı il tercihi oluyormu onu bilmiyorum) Plaka tercihi ruhsatı duzenleyecek olan polis memurlarının elinde, eğer tanıdığınız memursa sizin seçmenize izin verebilir, ama tanımıyorsanız ellerinde bulunan listeden sırasına göre veriyorlar ne gelirse şansınıza oluyor. Muameleci eliyle bu işleri yuruturseniz onlar daha içli dışlı oldukları için plaka seçimi yapabiliyorlar.

Yani muameleciler bu işleri halledebiliyor. En azından bir şekilde istediğimiz plakayı alabilme ihtimalımız var .

Tabi muameleci artık ne kadar fiyat çeker onu bilemiyorum :)

Asıl önemli olan ve memleketi temelinden yıkan, halkını esir eden, içerdeki cephenin suskunluğudur.

Katılım zamanı: 3 Aralık 2006

10 Mesaj
23 Eylül 2011; 11:17:43 

selamlar, ben mersınde oturuyorum.almayı dusundugum arac hatayda,aracın plakası ıse adana.. sımdı ben nasıl bır yol ızleyecegım?hataya gıttıgımde mersın plaka ıcın mı basvuracagım?
sımdıden tesekkuler

119 Mesaj
15 Ekim 2011; 9:22:03 

bi soruda ben sorayım. :)
ben kaledeyim ve ankara plakalı burdan birirsinden araç alacam ve plakayı değiştirmeden..
olurmu o plkası çok ii ve ..001
noterde plaka kalsın dediğimizde o plaka araçta kalıp ankara emniyetine gidip sadece isimler değiserek o plakayı ve aracı alabiliyormuyuz..
tşkler

Çanakkale Geçilmez!! Şehitler Diyarı!!..
∂єℓιуιz мєℓιуιz αмα уüяєкℓιуιz ηє∂є σℓѕα Çanakkale"liyiz..-DELİ DOLUYUM SÖZÜM GEÇER ÇANAKKALE ÇOCUYUM ŞEKLİM YETER..;)

6017 Mesaj
15 Ekim 2011; 9:57:56 

Evet yeni düzenlemede plaka değişmesi zorunlu değil,ikamet değişiyor işte.Konunun açıldığı tarihten sonra baya değişiklik oldu bu alım-satım işlerinde.

1 Mesaj
29 Ekim 2011; 10:50:16 

Merhaba Arkadaşlar,

arac benim adıma kayıtlı, yaklaşık 1 yıl once aldım, alırken plakasını değiştirdim 07'den 20 oldu. şimdi plakayı değiştirmek istiyorum yine 20. Alım satım yapmadan plaka değişikliği yapılabiliyor mu? Teşekkürler.

170 Mesaj
12 Kasım 2011; 10:35:52 

bi arkadaş yardımcı olursa ben de çok sevinicem

Biliniz ki, nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz

369 Mesaj
26 Kasım 2011; 20:30:48 

İkinci el alacağım araca, satacagim aracın plakasını nasıl alabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

307 Mesaj
26 Kasım 2011; 21:56:52 

2. el araç alırken oturduğumuz ilçenin trafiğine mi gitmemiz gerekiyor, yoksa işimize yakın yerde de yapabilir miyiz?

Ayrıca, İstanbul'da boşta olan plakaları görebileceğimiz bir adres yok sanırım, değil mi? maltepe ilçesi için?

148 Mesaj
3 Ocak 2012; 12:29:04 

2. el araç alırken satışn yapıldığı noterin bağlı bulunduğu trafik tescil şubeden yeni ruhsat alınıyor.
Ben plaka değişikliği istememiştim yanlız eski plakam 06 idi ve sigorta bedeli çok yüksekti ve bulunduğum küçük şehirde yabancı plakalara daha fazla ceza yazılıyor.
satışın yapıldığı noter ve sizin mernis sisteminde kayıtlı ikametgahınız önemli

3736 Mesaj
27 Ocak 2012; 0:54:09 

arkadaşlar plakayı değiştirmeye gittim.33 ü 35 yapacaaktım. ancak polisler 1 ayı geçtiği için değiştiremezsin dediler. böyle bişey var mı?

1896 Mesaj
25 Mart 2012; 19:36:42 

Yabancı plaka değiştirme müddeti ne kadar, bilen var mı?

1323 Mesaj
13 Eylül 2012; 15:28:46 

valla bende istanbul dışından araba almak istiyorum.çok temiz buldum ama plaka devir işlemi düşündürüyor.biraz masraflı olacak heralde.yeni değişen kanunlar varmı?

832 Mesaj
24 Kasım 2012; 12:56:11 

benimde bir sorum olacaktı..

arabayı satarken plakayı satmak istemesem..yeni alacağım arabaya taktırmak istiyorum..bu mümkün müdür? ne gibi şartları vardır?

teşekkürler

570 Mesaj
24 Kasım 2012; 14:14:34 

quote:

Orijinalden alıntı: oprema

benimde bir sorum olacaktı..

arabayı satarken plakayı satmak istemesem..yeni alacağım arabaya taktırmak istiyorum..bu mümkün müdür? ne gibi şartları vardır?

teşekkürler

Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Tiguan F&F 150hp Tsi 4Motion / Vialle LPdi

409 Mesaj
17 Aralık 2012; 13:22:59 

sattığınız adam plakayı değiştirmek isterse ve sizin ikametgahınız eski plakanızın olduğu ilde ise alırsınız.

Öfkeliyken konuş. Göreceksin ki pişman olacağın en güzel konuşmayı yapmışsın...

447 Mesaj
10 Ocak 2014; 15:31:26 

konunun üzerinden çok zaman geçmiş ama bir soru da ben sorayım. malatya plakalı motorsikleti istanbul'da kullanmamın bir sakıncası var mı? cezası falan var mı nasıl oluyor o işler?

28 Mesaj
28 Şubat 2014; 10:04:23 

Merhabalar ben noterde araç plakam değişsin istedim sonra istemdışı nedennlerden dolayı gidip işlemleri yaptıramadım. Şuan 1 ay doldu ve sanırım plaka değişikliği için 1 ay lık bir süre sonrasında değişim olmuyormuş. Peki bundan sonra beni ne bekliyor cezai işlem varmı? Nereye gitmem gerekiyor? Evrakm olarak ne götürmem gerekiyor? Teşekkürler.

28 Mesaj
13 Mart 2014; 18:04:02 

quote:

Orijinalden alıntı: coskuniscan

Merhabalar ben noterde araç plakam değişsin istedim sonra istemdışı nedennlerden dolayı gidip işlemleri yaptıramadım. Şuan 1 ay doldu ve sanırım plaka değişikliği için 1 ay lık bir süre sonrasında değişim olmuyormuş. Peki bundan sonra beni ne bekliyor cezai işlem varmı? Nereye gitmem gerekiyor? Evrakm olarak ne götürmem gerekiyor? Teşekkürler.

Merhabalar kendi sorumu kendim cevaplayayım; trafik e gittim plaka değiştirme sürem geçtiğini söylediler, plakam eskisi kalacakmış. Buyrun oturun dediler haber vericez 3 dakıka sonra çağırdılar ruhsatımı verdiler. Çok şaşırdım bu kadar çabuk olacağını tahmin etmemiştim. Herhangi bir cezasıda yok. Bilginize.

444 Mesaj
28 Mayıs 2014; 12:12:57 

selamlar. benim de bu konuda bir sorunum var.

istanbulda ikamet ediyorum. ikinci el araba alacağım ama plakasının manevi değeri olan kombinasyonlardan oluşmasını istiyorum ( 27 MAY 06 ) . bu işlemleri istanbuldan halledebilir miyim ? yoksa antebe de mi gitmem gerekecek ?

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Plaka Değiştirme(2.el alırken)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.408