- x
uzaylılar varmı? (tartışma)
156 Cevap5314 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1406 Mesaj
30 Ocak 2008; 22:48:16 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

arkadaşlar uzaylıalr varmı yokmu? varsa neden karşımıza çıkmıyolar? tv lerde gördüümüz ufo görüntüleri dorumu? bunları burda tartışalım fikirlerimmizi ortaya atalım arkadaşlar

İntel İ5 750 2.66@3.8ghz 1.25v___GIGA P55A-UD3R___Zerotherm Core92 Cpu Cooler___Zotac GeForce GTX260 Amp2 edition 730/1460/2400__Patriot SignatureLine DDR3 4GB 1600mhz cl9 ___Samsung 250GB SATAII 8mb 7200RPM___Seagate FreeAgent 1 TB 16mb External______Technisat Skystar2 Pcı___Tagan 2 Force II U33 800W___TT Xaser V7000D wingo___Creative inspire5200 5+1 speakersPhılıps 190X7-fb 19 LCD'___Logitech G5 2500dPi___A4tech X7 G600___

1406 Mesaj
30 Ocak 2008; 22:50:35 

bu konuda önemli türk sitelerinden biri http://www.siriusufo.org/tr/

İntel İ5 750 2.66@3.8ghz 1.25v___GIGA P55A-UD3R___Zerotherm Core92 Cpu Cooler___Zotac GeForce GTX260 Amp2 edition 730/1460/2400__Patriot SignatureLine DDR3 4GB 1600mhz cl9 ___Samsung 250GB SATAII 8mb 7200RPM___Seagate FreeAgent 1 TB 16mb External______Technisat Skystar2 Pcı___Tagan 2 Force II U33 800W___TT Xaser V7000D wingo___Creative inspire5200 5+1 speakersPhılıps 190X7-fb 19 LCD'___Logitech G5 2500dPi___A4tech X7 G600___

526 Mesaj
30 Ocak 2008; 23:40:45 

vardır veya yoktur gibi bir inancım yok
çünkü inancım olması için ispat,belge lazım

ne bu videolar nede resimler nede ne olduğu bilinmiyen "gizli belgeler" benim için ispat niteliği taşımaz

ama uzaylı olmaz diyebilmem içinde yine bir şeye dayanarak konuşmam lazım ama öyle bir dayanağımda yok...

neden olmasın diyebiliyorum en fazla
peki niye gelmiyolar...eğerki varlarsa bi sebepleri vardır,belki bizden daha "ezikler"

AYRICA uzaydaki canlılar(eğer varsa) insandan dahamı üstün olmak zorundaki niye gelmiyolar diyoruz
yada niye onları insan davtanışları sergileyen bir canlı olarak görüyoruz
belki uzayda yaşam bakterilerden,kolonilerden(tek hücrelilerden oluşan misal volvox kolonisi,yanlış hatırlamıyorsam,)

bilmediğimiz bir şey sonuçta ne varlığını nede yokluğunu biliyoruz.
ona anlam yüklemek ne derece doğru bilmiyorum (fantezi yapıyorum diyene bir sözüm olamaz tabi :D)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup13 -- 30 Ocak 2008; 23:42:22 >

KAHROLSUN BAĞZI ŞEYLER

2530 Mesaj
31 Ocak 2008; 6:24:34 

Ben kesinnlikle var olduklarına inanıyorum. 51. bölge'de amerikanların düşen uzay gemilerini inceledikleri ve bir çok teknolojiyi onlardan çaldıkları söyleniyor. Daha bir kaç gün önce bir tv programında bu tarz bi tartışma vardı. Türk savaş pilotlarının uzaylı gördükleri falan iddia edildi. Sonra 2 tane professör inkar etti böyle bişey olamaz diye. Bunun ardından emekli bi savaş pilotu bağlandı telefonla. Neresi olduğunu hatırlamıyorum , bi kaç teğmeniyle birlikte gördüklerini anlattı. Tabi ki bi tane telefon bağlantısıyla hiçbişeyi ispat edemezsin ama ortada bi gerçek var ki amerika her ufo ile ilgili haberi örtbas ediyo. Bi rosewell olayı bunun en büyük kanıtı.. Milyonlarca insan bi hurafeye inanıyo olamaz. Bir çok insan da kendi gözleriyle de görmüştür hareketi hiçbir insan yapımı alete benzemeyen cisim. Herkes kanıt görmek istiyo elbette ama dediğim gibi amerika türk savaş pilotlarını bile yalanlatıyo. Pilot gördüm diyo , ertesi gün ne hikmetse(!) daha rütbeli bi komutan "biz onu araştırdık , meteoroloji balonuydu diyo" Halbuki pilot f16 dan bahsediyo. Etrafımızda daireler çizdi bi süre sonra çok hızlandı yetişemedik diyo. Peki amerika bunu neden yapıyo? Teknolojilerini çaldıklarını kimsenin anlamasını istemiyo. Hatta daha ütopik bi iddia daha var: Amerika UFO'larla iletişim içinde.. Bu kadarı mantıklı gelmeyebilir belki ama mümkün olma ihtimali yok değil..

Edit: Harf eksikliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpaslanbek -- 31 Ocak 2008; 6:26:25 >

2530 Mesaj
31 Ocak 2008; 6:40:12 

Biraz önce arkadaşın verdiği sitedeki bi haber..

http://www.siriusufo.org/tr/?fx=h.oku&id=88

.
.
.

HELLYER: Çünkü birçok insan bunları gördü. Birleşmiş Milletler hükümetlerin bünyesinde bunlardan en azından 1-2 adet bulunmakta. Halkın birçoğu Roswell olayındaki enkazı da gördü ve bulunan bazı parçaların üzerinde Birleşmiş Milletler endüstrisinin yararı için yeniden tasarım uyguladılar.

JARRETT: Bana, Amerikan bilim adamlarının 1947 de New Mexico'da yaşanan Roswell UFO kazasında bulunan parçaları tasarım için yeniden incelediklerini mi düşündüğünüzü söylüyorsunuz? Ne yapmak için? Bir çeşit modern teknoloji harikası üretmek için mi?

HELLYER: Evet, kesinlikle. Mikroçiplerden atom silahlarına, lazerlere, modern harikalar gibi görünen her çeşit şeyin gelişimine kadar… Bunların birçoğunun gelişim projesi Roswell' deki enkaz sayesinde inanılmaz derecede hızlandırıldı.

.
.
.

79 Mesaj
31 Ocak 2008; 10:17:02 

bende inanmıyorum demiyorum ama eğer uzaylılar varsa ve teknoloji olarak bu kadar ileridelerse neden sürekli gelmiyorlar ve belli yerlerde görülüyorlar.

kulp takılır, kapak yapılır

579 Mesaj
31 Ocak 2008; 11:05:31 

Bu koca evrende sadece biz insanların yaşadığına inanmak akla mantığa aykırı geliyor.Ama dendiği gibide uzaylıların Dünyayı ziyaret ettiği falan yok.

Bu uzaylılar Dünyayı ziyaret ediyor olayı tamamen ticari çıkar üzerine kurulmuş bir fenomendir ve yıllık cirosu da bildiğim kadarı ile 20 milyar doları buluyor.

Sadece şunu düşünün ; Uzaylılar galaksiler arasından evrenler arasından yolculuk yapıp geliyorlar sonrada senin 3-5 pixel li kameralarına radarlarına yakalanıyorlar öyle mi ? Yahu uzaylı olsam oturur ağlardım hırsımdan bu nasıl iş diye.

Birde şu " roswell olayı var , hiç aklınıza mantığınıza sığıyormu arkadaşlar 1 gr petrol için ırak ta milyonları katleden bir gücün elinde bir uzay gemisi enkazı olacak onlarda bu teknolojiyi henüz kullanmıyorlar olacak . Komik.

Bir diğer olayda şu ; Ufo ların ilk göründüğü yıllardan başlayın bugüne kadar çekilen görüntülerini yan yana koyun , şöyle hafif uzaktan göz alıcı şekilde bir bakın aynen şu duyguya kapılacaksınız " Yahu bu adamlar neredeyse her yıl yeni bir model ufo çıkarmışlar Allah Allah nasıl yani diyeceksiniz" sanki ufo fotoğraflarına değil arabaların yaşadığı model devrimi gibi bir durumla karşılaşacaksınız. Sizce bu mantıklı mı ? ( Bu soru sirius araştırmadan Sn Haktan doğan beye defalarca sorulmasına karşı henüz tatmin edici bir cevap alınamamıştır )

Velhasıl kesinlikle başka yaşam formları var inkar edilmez ama henüz onlarla tanışamadık.

İNSANIN KONUŞMAYI ÖĞRENMESİ 2 YILINI SUSMAYI ÖĞRENMESİ İSE 60 YILINI ALIR.

NE ZAMAN SUSUP NE ZAMAN KONUŞACAĞINI İYİ BİL.
+25

15 Mesaj
31 Ocak 2008; 11:25:29 

ben ileri daha değişik bir fikir ortaya koyacağım bence ufo diye bir varlık yoktur.bizim halkımızın genelde ufo diye düşündükleri ancak bir türlü mana ve sırrını çözemedikleri bu varlık bence bir amerikan uydusudur.geçen bir hava subayı bizim askeri bir alanımız olan hava üssümüzün üstünde ufo aracı gördüğünü söylemiştir.bu bir uydu amerikan uydusu. bizim tüm kalelerimizi keşfedip yarın ö bürgün bir savaş çıksa amerika belirlediği önemli ve gizli bölgelerimizi vuracak.bence ufoya mufoya inanmayalım .mantıken böle bişey söz konusu olamaz.

2907 Mesaj
31 Ocak 2008; 11:30:19 

[font="Microsoft Sans Serif"]siriusufo bu site saçmalıktan başka birley değil

Ama gelelim asıl soruya inanıyorum ve onları uzaylı diye tabir etmiyorum onlara da "insan" diyorum daha doğrusu "ademoğlu" demeyi uygun görüyorum. Nedeni Allah'ın "onlar yaradılmışın en üstünüdür" demesi. Bugünki insanlığa bakıyorum aciziyetten başka hiçbirşey göremiyorum o halde bahsettiği "ademoğlu" bu dünyadakiler değil yada en azından benim görüp tanıdığım hayatlarına tanık olduklarım değil.

Onların uzaylı dye tabir ettiğiniz canlıların çok gelişmiş bir teknolojiye sahip olduklarına inanılıyor o halde bu kadar yetiyle üstün diye tanımlananın onlar olduğunu düşünüyorum.[/font]

Büyümeyecektik itiraf et hadi.

5463 Mesaj
31 Ocak 2008; 13:10:19 

Teorik olarak sadece bizim samanyolu galaksimizde 50 ile 100 bin arasında uygarlık vardır. Ancak uzaylıların dünyayı ziyaret ettikleri ile ilgili henüz inandırıcı bir kanıta rastlamadım. Eğer ziyaret emiş iseler hükümetlerin bunu saklamak gibi bir politika güdeceklerini zannetmiyorum.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

9553 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Paako
31 Ocak 2008; 16:14:00 

abim 19 ağustos ve 12 kasım depremlerinin akşamı UFO gördüklerini (kuzenle birliktelermiş) söyledi ve o geceler deprem oldu bilemiyeceğim artık

終わらなああああああい

566 Mesaj
31 Ocak 2008; 17:01:11 

UFO zannedilenler genelde yıldızdır yıldızlarında belli bir hareket hızı vardır hep aynı yerde durmazlar bi de dağın tepesindeki radarları uzaylı zanneden tipler var onlara birşey diyemiyorum artık

1131 Mesaj
31 Ocak 2008; 17:20:29 

siryus miryus nedir umurumda değil ancak kendi gözlerimle gördüğüm birşeyler var ki bunu benimle beraber 12 kişi daha gördü. Epey oluyor, 10-11 sene kadar. O sıralar Tokat daydım. Ertesi gün haberlerde Sivas'da ufo görüldü diye haber çıkmıştı. Göktaşı değil, başıboş bir uydu değildi, bildiğimiz uçak ya da helikopterlerden hiç değildi. Bir canlı kontrolünde uçan bir nesne gibiydi. Çok yükseteydi. Işık topu gibiydi. Beni en çok şaşırtan ise, bu nesne kendinden çok daha büyük bir ışık topuna hızla yanaştı ve yok oldu. Bu, daha büyük olan ışık topu ise sabit duruyordu. Aradan 2-3 dakika geçti geçmedi zıt yönlere doğru 2 nesne daha, büyük olan ışık topundan hızla ayrılıp uzaklaştı.

21362 Mesaj
31 Ocak 2008; 18:54:55 

Ya birgün bilim bu koca evrende yalnız olduğumuzu ispatlarsa?

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

3499 Mesaj
31 Ocak 2008; 19:07:04 

quote:

Orjinalden alıntı: Criminal Origin

siryus miryus nedir umurumda değil ancak kendi gözlerimle gördüğüm birşeyler var ki bunu benimle beraber 12 kişi daha gördü. Epey oluyor, 10-11 sene kadar. O sıralar Tokat daydım. Ertesi gün haberlerde Sivas'da ufo görüldü diye haber çıkmıştı. Göktaşı değil, başıboş bir uydu değildi, bildiğimiz uçak ya da helikopterlerden hiç değildi. Bir canlı kontrolünde uçan bir nesne gibiydi. Çok yükseteydi. Işık topu gibiydi. Beni en çok şaşırtan ise, bu nesne kendinden çok daha büyük bir ışık topuna hızla yanaştı ve yok oldu. Bu, daha büyük olan ışık topu ise sabit duruyordu. Aradan 2-3 dakika geçti geçmedi zıt yönlere doğru 2 nesne daha, büyük olan ışık topundan hızla ayrılıp uzaklaştı.

Bahsettiğine benzer bir olaya ben şahit olmadım ama şahit olan birçok insan tanıyorum. İzlediğim bazı belgesellerde özellikle aktif fay hatlarının, büyük kırıkların geçtiği bölgelerde bu tarz plazma benzeri ışık toplarının çok sık şekilde görüldüğü anlatılıyordu. Levhaların hareketi sonucunda oluşan piezoelektrik etkisi ve yeraltı gazlarının birleşimiyle oluşabileceği şeklinde bir teori var. Ama hala kanıtlanmış değil sanırım. Dünyanın manyetik alan şiddetinin yoğunlaştığı bölgelerde de başka bazı olaylara çok sık rastlanabiliyor. Nasıl oluştuğu artık kesinlikle bilinen Auroralar bunlara bir örnek.

Dünyamızda sırrını -henüz- koruyan bir çok doğa olayı var. Şahsen UFO gözlemlerinin -sahte olanlarını bir kenara bırakırsak- büyük çoğunluğunun dünyanın yapısıyla alakalı olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feylesof -- 31 Ocak 2008; 19:10:27 >

2530 Mesaj
31 Ocak 2008; 19:18:56 

quote:

Orjinalden alıntı: feylesof

Bahsettiğine benzer bir olaya ben şahit olmadım ama şahit olan birçok insan tanıyorum. İzlediğim bazı belgesellerde özellikle aktif fay hatlarının, büyük kırıkların geçtiği bölgelerde bu tarz plazma benzeri ışık toplarının çok sık şekilde görüldüğü anlatılıyordu. Levhaların hareketi sonucunda oluşan piezoelektrik etkisi ve yeraltı gazlarının birleşimiyle oluşabileceği şeklinde bir teori var. Ama hala kanıtlanmış değil sanırım. Dünyanın manyetik alan şiddetinin yoğunlaştığı bölgelerde de başka bazı olaylara çok sık rastlanabiliyor. Nasıl oluştuğu artık kesinlikle bilinen Auroralar bunlara bir örnek.

Dünyamızda sırrını -henüz- koruyan bir çok doğa olayı var. Şahsen UFO gözlemlerinin -sahte olanlarını bir kenara bırakırsak- büyük çoğunluğunun dünyanın yapısıyla alakalı olduğunu düşünüyorum.

Ya auroralarla falan arkadaşın anlattığı çok farklı olaylar. Hüzme falan değil arkadaşın gördüğü. Çok spesifik bi cisimden bahsediyo arkadaş.. Bi arkadaş da yıldız onlar falan demiş ama hiçbi yıldızın bi oraya bi buraya gidip kaybolduğunu görmedim. Yukarda da alıntı yapmıştım. Kanada başbakanı bile kabul etmiş ufoları. Binlerce insan roswell olayına şahit olmuş.. Yok böyle bişey diyerek kestirip atmak biraz mantıksız geliyo bana..

3499 Mesaj
31 Ocak 2008; 19:23:19 

quote:

Orjinalden alıntı: alpaslanbek

Yok böyle bişey diyerek kestirip atmak biraz mantıksız geliyo bana..

Yanlış anladın. Gözlemlerin ekserisinin doğa olaylarıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Evrende başka varlıklar olabileceği ihtimalini kesinlikle kestirip atmıyorum.

Bu arada aurora olayı başka bir örnekti. Dünyanın manyetik alanıyla alakalı bir örnek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feylesof -- 31 Ocak 2008; 19:24:03 >

2530 Mesaj
31 Ocak 2008; 19:38:40 

quote:

Yanlış anladın. Gözlemlerin ekserisinin doğa olaylarıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Evrende başka varlıklar olabileceği ihtimalini kesinlikle kestirip atmıyorum.

Bu arada aurora olayı başka bir örnekti. Dünyanın manyetik alanıyla alakalı bir örnek.

Peki savaş pilotlarına ne diyceksin? Hem türk hem yabancı bir çok savaş pilotu ufolarla it dalaşına girdiklerini iddia ediyorlar.. Fakat ne hikmetse ne tübitak ne de başka merciiler bu bilgilerin doğruluğu ya da yanlışlığı konusunda açıklama yapmıyor. Anca bi kaç tane bilim adamı çıkıp uçağın etrafında inanılmaz hızla hareket eden cisimlere meteoroloji balonu diyor.. Bunların doğa olayı olması tabi ki pek mantıklı değil kabul edersiniz ki. Koskoca türk ordusundan bir çok teğmen keyfinden aynı şekilde yalan söylüyo olamaz değil mi? Bazı yadsınamaz gerçekler var.. Yukarda arkadaş kendisi gördüğünü söylemiş 12 kişi ile birlikte. O da yalan söylüyo o zaman...

3499 Mesaj
31 Ocak 2008; 19:53:10 

quote:

Orjinalden alıntı: alpaslanbek

Peki savaş pilotlarına ne diyceksin? Hem türk hem yabancı bir çok savaş pilotu ufolarla it dalaşına girdiklerini iddia ediyorlar.. Fakat ne hikmetse ne tübitak ne de başka merciiler bu bilgilerin doğruluğu ya da yanlışlığı konusunda açıklama yapmıyor. Anca bi kaç tane bilim adamı çıkıp uçağın etrafında inanılmaz hızla hareket eden cisimlere meteoroloji balonu diyor.. Bunların doğa olayı olması tabi ki pek mantıklı değil kabul edersiniz ki. Koskoca türk ordusundan bir çok teğmen keyfinden aynı şekilde yalan söylüyo olamaz değil mi? Bazı yadsınamaz gerçekler var.. Yukarda arkadaş kendisi gördüğünü söylemiş 12 kişi ile birlikte. O da yalan söylüyo o zaman...

Bakın yazımın başında dedim ki; "Bahsettiğine benzer bir olaya ben şahit olmadım ama şahit olan birçok insan tanıyorum."

Dolayısıyla @Criminal Origin arkadaşımızı yalancılıkla suçlamak falan yok öyle birşey. Üstelik uzaylı gördüğünü de iddia etmiyor, sadece ne olduğunu anlayamadığı plazma benzeri bir ışık topundan bahsetmiş. Benim yaptığım açıklama da kesinlik arzetmiyor. Ortada kanıtladığım hiçbir şey yok. Sadece düşüncemi açıkladım.

Bu arada pilotların gördüğü tanımlanamayan cisimlerin, "dünya dışı zeki uygarlıklara ait araçlar" oldukları ispatlanmadığı sürece "ey Türk halkı gökyüzünde uzaylılar dolaşıyor" şeklinde resmi bir açıklama nasıl yapılabilir ki!
Bunların dünya dışı zeki varlıklar olma ihtimali vardır elbette ama Roswell gibi düzmece olayları öne sürüp gözlemlenen hemen herşeyi "uzaylılar" şeklinde tanımlayanlar, öyle tahmin ediyorum ki bunun böyle olmasını umut edenlerdir.

2530 Mesaj
31 Ocak 2008; 20:05:01 

quote:

Bakın yazımın başında dedim ki; "Bahsettiğine benzer bir olaya ben şahit olmadım ama şahit olan birçok insan tanıyorum."

Dolayısıyla @Criminal Origin arkadaşımızı yalancılıkla suçlamak falan yok öyle birşey. Üstelik uzaylı gördüğünü de iddia etmiyor, sadece ne olduğunu anlayamadığı plazma benzeri bir ışık topundan bahsetmiş. Benim yaptığım açıklama da kesinlik arzetmiyor. Ortada kanıtladığım hiçbir şey yok. Sadece düşüncemi açıkladım.

Bu arada pilotların gördüğü tanımlanamayan cisimlerin, "dünya dışı zeki uygarlıklara ait araçlar" oldukları ispatlanmadığı sürece "ey Türk halkı gökyüzünde uzaylılar dolaşıyor" şeklinde resmi bir açıklama nasıl yapılabilir ki!
Bunların dünya dışı zeki varlıklar olma ihtimali vardır elbette ama Roswell gibi düzmece olayları öne sürüp gözlemlenen hemen herşeyi "uzaylılar" şeklinde tanımlayanlar, öyle tahmin ediyorum ki bunun böyle olmasını umut edenlerdir.

Görüşlerine ve inandığın şeye saygı duyarım ama roswell olayını tamamiyle araştırman gerektiğine inanıyorum. Çünkü olay uzun yıllar amerika'da konuşuldu. Yüzlerce insan şahit oldu , şahitler yılllaaar sonra konuşabildi gizli servislerden korkusuna. Bu sadece UFO'lara özgü bi durum değil. Birileri çıkıp "cin" diye bişey yoktur da diyebilir , "allah"da yoktur diyebilir(haaşa).. Hiçbir kanıtı yoktur bunların. Biraz da inanç meselesidir diye düşünüyorum..

1406 Mesaj
31 Ocak 2008; 20:48:12 

arkadşalr roswell olayında ele geçirilen bi varlığın otopsi görüntüleri var. bunlarda siriusufo.org da var bakabilirsiniz.
ayrıca 51.bölge ile ilgili en önemli tanık burda çalışmış olan teknisyen bob lazar adına biri. adam burda yer altında laboratuvarların olduunu iddia ediyo. ve burda (jay-rod olması lzm) isminde bi uzaylı varrlıkla amerikalı bilimadamlarının ortaklaşa çalışmalar yaptıını iddia ediyo...bu adam bi tv kanalında yaptıı bu açıklamalardan sonra vuruluarak öldürülüyo...

1406 Mesaj
31 Ocak 2008; 20:50:31 

kaçırılma olaylarını yakın temas iddialarını insan okuyunca gerçekten inanmamak elde deil arkadaşlar dünyada en önemli 9 tane yakın temas vakası var.hepside birbirinden ilginç.bu yakın temaslardsan uzaylıların dünyayı ziyaret etmesinin ortak amacı olarak onların uygralıımızı izlemeleri ve gelişimimizi gözlemlemeleriymiş..

1406 Mesaj
31 Ocak 2008; 20:54:52 

Alttaki mesaj internet aracılığıyla tüm dünyada bir çok kaynağa ulaştı ve hiç birinde yazarına ilişkin bir tanımlama yok. Dünya dışından olduğu söyleniyor ama kim ve nasıl aldı bilinmemekte. İster dikte edilmiş, ister kanal olarak alınmış veya dünya insanı tarafından yaratılmış olsun, özünde bu mesaj bize “doğru” geliyor. Aslında tamamı ortak seçimle ilgili. Biz galaktik vatandaşlığı mı seçeceğiz; yoksa korku, yadsıma ve güvensizlik ile giderek tükenen bir nesil olmayı mı? Seçimse tamamen bize ait.

“DÜNYAYI SADECE SEVGİNİN ÜSTÜNLÜĞÜ DEĞİŞTİRİR!”
“GÖRÜNMEMİZİN GEREKİP GEREKMEDİĞİNE KARAR VERİN!”

Bu mesajı size kimin yazdığının önemi yoktur ve zihninizde anonim olarak kalmalıdır. Önemli olan bu mesaja ilişkin ne yapacağınızdır! Her biriniz kendi özgür iradenizi kullanarak mutlu olmayı istersiniz. Özgür iradeniz sizin kendi gücünüz çerçevesindeki bilginize, mutluluğunuzda alıp verdiğiniz sevgiye bağlıdır. Gelişimin bu evresinde tüm bilinçli ırklar gibi sizler de kendi gezegeninizde kendinizi izole olmuş hissediyor ve bu durumun etkisiyle kendi kaderinize mutlak gözüyle bakıyorsunuz. Ama yine de küçük bir azınlığın farkında olduğu büyük bir değişimin eşiğindesiniz. Kendi seçiminizin dışında sizin geleceğinizi değiştirmek bizim sorumluluğumuzda değildir.

Bu mesajı dünya çapında bir referandum olarak alın. Ve yanıtınızı da bir oylama olarak düşünün. Biz kimiz? İnsanlığın binlerce yıldır tanık olduğu açıklanamayan göksel olaylarla ilgili ne bilim adamlarınız ne de dini liderleriniz ortak bir fikir oluşturabilmiş değiller. İnançlar ne denli saygı duyulur olsa da, doğruyu ve gerçeği bilmek için bu inanç filtrelerinin dışına çıkılması gerekir. Artan sayıdaki bilinmeyen araştırmacılarınız yeni bilginin yollarını keşfediyor ve realiteye çok yaklaşıyorlar. Bugün uygarlığınız içinde bir okyanus kadar büyük bilginin içinden özellikle sizi daha az üzecek kısmının çok küçük bir parçası ortaya dökülmüştür. Özellikle son elli yılda tarihinizde saçma veya inanılmaz görünen olaylar daha sıklıkla olasılık ve farkındalık alanınlarına girmiştir. Geleceğin daha da sürprizlerle dolu olduğunu bilin.

En iyiyi olduğu kadar en kötüyü de keşfedeceksiniz. Galaksideki milyarlarcası gibi bizler de “dünya-dışılar” olarak adlandırılan ve gerçekliğimizin fark edilmesi zor bilinçli varlıklarız. Sizinle bizim aramızda önemli bir fark olmadığı gibi iki taraf da evrimleşmenin belirli aşamalarını deneyimlemekteyiz. Herhangi organize bir yapının hiyerarşisi bizim iç ilişkilerimiz için de geçerlidir. Bir çok ırkların bilgeliği üzerine kurulmuş kendi hiyerarşimizin onayıyla sizinle iletişime geçmekteyiz. Bir çoğunuz gibi biz de Yüce Varlığı arama yolundayız. Bu nedenle bizler tanrılar değiliz, ya da daha az tanrı değiliz, ancak Kozmik Kardeşlik’te sizlerle hemen hemen eşit yerlerdeyiz. Fiziksel olarak bir biçimde sizden farklı olmamıza karşın, çoğumuz insanımsı görünümlüyüz.

Bizim var olduğumuz bir gerçek, ama henüz çoğunluğunuzun algılamadığı bir durum bu. Bizi anlamayı başaramadınız çünkü, bizim, çoğu zaman sizin duyularınız ve ölçümleriniz içinde görünmemiz olası değildi. İşte tarihinizdeki bu boşluğu bu anda doldurmaya niyet ediyoruz. Biz ortak bir karar almış bulunuyoruz, ama bu yeterli değil ve sizinkine de gereksinimimiz var. Bu mesajla sizler karar-alıcılar haline geleceksiniz! Biz neden görünür değiliz? Evrimin belirli aşamalarında kozmik “insanlık” bilimin yeni biçimlerini keşfederek, maddenin kolay anlaşılırlığının ötesine geçti. Yapılandırılmış demateryalizasyon ve materyalizasyon onların parçasıdır. İşte insanlığın birkaç laboratuvarda ulaştığı budur. “dünya-dışı” varlıklarla kurdukları yakın işbirliği ile tehlikeli uzlaşma, kimi temsilcileriniz tarafından sizden özellikle saklı tutulmuştur.

Havaya ya da uzaya ait objeler veya olağanüstülük diye tanımladığınız durumlar sizin bilimsel topluluğunuz tarafından anlaşılmış durumdadır. Sizin UFO’lar olarak adlandırdıklarınız aslında çok boyutlu yetenekleri olan uzay gemileridir. Bir çok insan bu tür gemilerle, görerek, işiterek, dokunarak veya medyumik bağlantılar kurdular. kimileri gizil güçler etkisinde bırakılarak sizi “yönetir” duruma getirildi. Sizin bu gemileri nadiren ya da kısa sürelerde görüyor olmanızın nedeni onların demateryalize olma özelliklerindendir. Siz gözünüzle görmediğinizin var olduğuna da inanmazsınız, bunu anlayışla karşılıyoruz. Gözlemlerin çoğu bağımsız bireyler tarafından yapılmıştı, ruhlarına ulaştı ama organize sistemi değiştirmedi. İnsanlığın oligarşisinde negatif çok boyutlu varlıkların rolü oldu, kendi güçlerinin tatbikatını yaptılar, kendi varlıklarını orada tutmak ve bilinmeyeni zapt etmek için sağduyu motive ettiler. Bizim için sağduyu, insanın özgür iradesine saygılı olmak ve böylece onların kendi meselelerinde kendilerine ait teknik, ruhsal olgunluğa erişebilmelerine izin vermek demektir
insanlığın Galaktik uygarlıklar ailesine dahil olması çok önemlidir ve dört gözle beklenmektedir. Bizler gün ışığında geniş bir kitle halinde size görünür hale gelir ve sizin bu birliğe katılmanız için size yardım edebiliriz. Bugüne dek bunu yapmadık, çünkü içinizden çok azı bunu gerçekten istedi, cehalet vardı, kayıtsızlık veya korku vardı ve durumu haklı çıkaracak aciliyet söz konusu değildi.

Sizler zaman içinde karşılıklı katkılarla zenginleştirilmiş bir çok geleneklerin döllerisiniz. Hedefiniz bu kökleri ortak bir plan altında birleştirmektir. Kültürlerinizin görünüşleri sizleri birbirinizden ayrı tutmuştur, çünkü onu varlığınızda böyle içselleştirdiniz. Artık görünüş sizin için Süptil doğanızın özünden daha önemli hale gelmiştir. Bölgedeki güçler için görünüşe verilen önemin yaygınlığı herhangi bir tehlike karşısında siperler oluşturmaktadır. Ona yine zenginliği ve güzelliğiyle saygılı olmak ama görünüşlerin üstesinden gelmek gerekmektedir.

Bunu anlamak için ulaşabileceğiniz çözümler giderek artmaktadır. Yöntemlerden biri bir başka ırkla bağlantıya geçip gerçekte ne olduğunuzun size yansımasının imgelenmesidir. Nadir durumlar dışında, kendi yetenekleriniz içinde geleceğinize ait bireysel veya toplumsal kararlarınızda biz her zaman dışarda durduk, çok nadir durumlarda çok sayılı zamanlarda çok az katkımız oldu. Sizin derin psikolojik yanınızı kendi bilgimizle motive ettik. Sonuçta biz her gün adım adım özgürlüğün inşa edilmesi, varlığın kendisinin ve çevresinin farkındalığına uyanması, kısıtlamalardan ve uyuşukluktan giderek uzaklaşması kısmına ulaştık. Cesur ve istekli sayısız insan bilinçlerine karşın, uyuşukluklar, büyüyen merkezi gücün yararına yapay olarak oluşturuldu. Ama gelişmiş teknolojilerin büyümesi ve kullanılmasıyla insanlık kendi yazgısının kontrolünü giderek daha çok yitirmektedir. Dünyayı, insanları ve tüm canlıları ilgilendiren yaşam koşullarına ilişkin geri dönüşü olmayan öldürücü sonuçlar yaratılmaktadır. Hayatı yaşanabilir kılan olağanüstü yeteneklerinizi yavaş, ama kesin bir biçimde yitiriyorsunuz
Bu gibi teknolojiler sizin zihniniz kadar bedeninizi de etkilemek için vardır. Böyle planlar yoldadır. Olası efendilerinizle karanlık niyettekilerin birlikteliklerine karşın, bu durum yine de kendi yaratıcı gücünüzü içinizde tuttuğunuzda değişip dönüşebilir. İşte bizim görünmez durmamızın nedeni budur. Her ne olacaksa artık o kırılma noktasına gelmiş durumdadır.

Fetihler hemen her zaman diğerlerine zarar vermek için yapılmıştır. Şimdi dünya herkesin birbirini tanıdığı ancak hala çatışmaların ve her türlü korkunun ısrarlı süre ve yoğunlukta yaşandığı bir köy haline dönmüştür. Çocuklarınızın eğitimi ve yaşam koşullarınız kadar sayısız hayvanın, bitkinin yaşam koşulları da sizin politik, finansal, askeri ve dini temsilcileriniz gibi az sayıdaki kişinin elinin altında tutulmaktadır. Oysa bağımsız bireyler olarak insanlar, yazık ki üzerinde ciddiyetle çalışamadıkları bir çok potansiyel yetenekleri de barındırırlar.

Gelişmenin harikulade olanakları boyun eğdirici ve yıkıcı tehditlere yakın durmaktadır. Bu tehlikeler ve fırsatlar şimdi var. Her ne kadar siz sadece size gösterileni algılasanız da, uzun-dönemli ortak projeyi başlatmak yerine doğal kaynakların sonunun getirilmesi programlanmış durumdadır. Kaynaklarınızın kıtlığı ve onların haksız dağıtımı, kaynaklarınızdan yararlanma bedeli gün be gün yükselecektir. Kentleriniz ve kırsal kesimlerinizin tam ortasında büyük çapta kardeş kardeşi öldürür durumlar yaşanacaktır malesef. Nefret ve kin daha çok büyüyor ve aynı şekilde “Sevgi” de öyle. Sizi çözümler bulmada kendinizden emin kılan budur. Ancak kritik kütle yetersizdir ve çok usta yöntemle baltalama işi düzenlenmiş durumdadır. Geçmiş alışkanlıkların ve eğitimin şekillendirdiği insan davranışları içinde var olan bir çeşit uyuşuk bakış açısı sizi çıkmaz sokağa götürmekte.

Barışın getirilmesi ve halklarınızın yeniden yapılanması kendi dışınızdaki uygarlıklarla uyum için atılacak ilk adım olmalıdır. Bugünkü kararlarınız, tarihinizin hiçbir döneminde olmadığı kadar önemlidir ve sizin yarın yaşamda kalmanızı anlamlı biçimde etkileyecektir. Bu kör koşuyu durduracak ortak ve birleştirici farkındalık nereden gelecektir? Belki de artık insanlık ailesiyle yüz yüze gelip onları tartmakta olan bu tehdit karşısında daha büyük bir etkileşim içinde olmanın zamanı gelmiştir. Yükselen büyük dalga ulaştığı yerden artık ortaya çıkmak üzeredir ve kendi içinde çok olumlu ve çok olumsuz ifadeleri barındırmaktadır.

Bir başka uygarlıkla kozmik kontrat yapmanın iki yolu vardır: temsilciler kanalıyla veya ayırım gözetmeksizin doğrudan bağımsız bireylerle. Birinci yol çıkarların savaşını, ikinci yol farkındalık getirir. Birinci yol, insanlığı kölelikte tutarak motive olan bir gurup yarışçı tarafından seçilmiştir ve bu nedenle de Dünya kaynaklarının kontrolünü, gen havuzunu ve insanın duygusal enerjisini elinde tutar.

İkinci yol, hizmet Ruhu nedeniyle ortaklık oluşturmuş yarış gurubu tarafından seçilmiştir. Biz, bizim tarafımızda, tarafsız nedeni onayladık ve kendimizi birkaç yıl önce insan gücünü temsil eden kişilere tanıttık, onlar bizim kendilerine uzanmış elimizi kendi stratejik görüşleriyle bağdaşmayacağı bahanesiyle reddettiler. İşte bu nedenle bugün temsilcilerin araya girmesi olmadan bireylerin kendi seçimlerini yapma zamanıdır.

Negatif varlıklar, bölme yöntemiyle görünenin arkasından yönetimlerini her türlü bedeli ödemeye hazır sürdürmektedirler, çünkü saltanatları söz konusudur! Aynı zamanda sizi yönetenleri de bölüyorlar. Güçlerini, içinizde yarattıkları güvensizlik ve korku yeteneklerinden alıyorlar. Bu, sizin kozmik doğanızı hatırı sayılır biçimde zedelemektedir. Eğer bu kişilerin yönlendirmeleri ve öğretileri kendi en üst noktasına ulaşmamış ve önümüzdeki birkaç yıl içinde sapkınlıkları ve öldürücü planları hayata geçecek duruma gelmiyor olsaydı bu mesajın da önemi olmayacaktı.

Onların belirledikleri sürecin sonu yakındır ve insanlık yakın dönemde büyük acılar çekecektir. Özgür iradenizin paha biçilmez değerinin farkında olun, size bir alternatif sunuyoruz. Size daha sağlıklı görünen bir evren ve yaşam, yapıcı etkileşim, dürüst ve kardeşçe ilişkiler, teknik bilgi, acının kökünü kurutmak, bağımsız güçlerin denetlenmiş çalışması, enerjinin yeni şekillerine ulaşabilmeniz ve sonuç olarak da bilinci daha iyi kavramanız gibi olanaklar sağlayabiliriz. Sizin ortak ve bireysel korkularınızı aşmanızı sağlayamaz, sizin seçmediğiniz yasaları sizin için oluşturamayız. Birey olarak ve ortak çaba göstererek kendi istediğiniz dünyayı yaratmak ve ruhun yeni göklerinin serüvenlerini yaşamak için kendiniz çalışmalısınız.
Böyle bir temasa geçmeye karar verirseniz, evrenin bu bölgesinde kardeşlik dengesinin koruyucusu olmanın büyük sevincini yaşayacağız. Karşılıklı ve verimli diplomatik alışverişler yanında kendi yeteneğinizi birleştirmenizin coşkusunu, başarınızın yoğun sevincini ve mutluluğunu duyacağız. Sevinç duymak evrende kutsal olarak tanımlanır. Peki size hangi soruyu soruyoruz? “BİZİM ORTAYA ÇIKMAMIZI İSTER MİSİNİZ?” Bu soruyu nasıl yanıtlarsınız? Ruhun gerçeği, telepatik yolla okunabilir.
Kendinize sadece bu soruyu açık biçimde sorup yine kendi seçiminize göre ister birey, ister gurup olarak yanıtınızı yine açık ve net olarak vermeniz gerekir. SORUYU SORMANIZIN AKABİNDE EVET veya HAYIR derken bir kentin merkezinde ya da bir çölün ortasında olmanız yanıtınızın değerini etkilemez! Sadece kendinizle konuşur gibi ama mesajı düşünerek bunu yapabilirsiniz.

Sadece birkaç kelime içeren bu evrensel soru kendi bağlamına konulduğunda güçlü bir anlam ifade eder. Bunu yaparken duraksayıp tereddüt etmeyin. İşte bu nedenle de sakin bir biçimde ve tüm vicdanınızı katarak üzerinde düşünmelisiniz. Yanıtınızın soruyla mükemmel biçimde birleşip bütünleşmesi için mesajı bir kez daha okuduktan sonra yanıtı vermeniz önerilir. Bunun için acele etmeyin. Nefes alın ve tüm özgür irade gücünüzün sizi sarmasına izin verin. Kim ve ne olduğunuzun onurunu duyun!
Sizi güçsüzleştiren sorunları birkaç dakika için unutun ki kendiniz olabilin. Ortaya çıkan gücü hissedin. Siz kendi denetiminizdesiniz. Tek bir düşünce, tek bir yanıt sizin yakın geleceğinizi öyle ya da böyle muazzam biçimde değiştirebilir. Kendi iç sesinize sorarak bizim sizin maddi alanınızda görünmemize ilişkin aldığınız bireysel ve bağımsız kararınıza bağlı olarak sizin maddi planınızda açık gün ışığında görünmemiz bizim için çok değerli ve gereklidir. Yürekten ve kendi isteğinizle yaptığınız içten dileğiniz, her zaman gönderdiğiniz kişilerce algılanır.

İnsanlığın doğuşunu Kardeşlikle kolaylaştırabilirsiniz. Sizin düşünürlerinizden biri bir keresinde şöyle demişti: “bana bir el verin-tutun ve ben Dünya’yı kaldırayım”. Bu mesaj yaygınlaştırıldığında el-tutmanın gücünü kazanacak, biz ışık-yılları uzunluğundaki maniveladakiler ve siz Dünya’yı kaldıracak ustalar... bizim ortaya çıkmamız önemlidir. Olumlu kararın sonuçları ne olabilir? Bizim için, olumlu ortak kararın sonucu gökyüzünüzde ve Dünya üzerinde bir çok gemimizin materyalize olmasıdır. Sizin için, böyle bir durumun emin olduğunuz şeylerden süratle vazgeçmenizi doğrudan etkileyecek olmasıdır. Basit, şüpheleri ortadan kaldıran görsel iletişim geleceğinize çok büyük ölçüde yansıyacak, daha çok bilgi, sonsuza dek değişmiş olacaktır.

Toplumunuzdaki kurumlar her alanda tamamen ve köklü değişimlere uğrayacaklar ve güç bireyselleşecektir çünkü bizim de yaşamakta olduğumuzu göreceksiniz. Kendi değerlerinizi somut bir biçimde değiştireceksiniz. Bizim gösterdiğimiz “bilinmeyen” karşısında insanlık tekil aileyi oluşturacaktır ki bizim için işin en önemli kısmı budur. Tehlike yavaşça eriyip evlerinizi terk edecek, çünkü siz dolaylı olarak istenmeyenin yani bizim “üçüncü parti” diye adlandırdıklarımızın karşısında bir güç oluşturacaksınız. Şimdiki durumda aç olan gülümseyemez, korku dolu olan bize hoşgeldiniz diyemez. Biz erkeklerin, kadınların ve çocukların içlerinde taşıdıkları ışığa karşın kendi bedenlerinde ve yüreklerinde yine de bu denli yoksunluk içinde olmalarından büyük üzüntü duyuyoruz. Bu ışık sizin geleceğiniz olabilir. İlişkimiz gelişmeye açıktır.
Durum her ne olursa olsun, siz kendi yüreğiniz ve ruhunuzun bilirkişisisiniz! Seçiminiz ne olursa olsun, saygıdeğerdir ve saygı görecektir. Kararınız ne olursa olsun onu ortaya koymalısınız. Siz kendi iç sesinize ve sezgilerinize sormalısınız. İşte asıl olan budur! Binlerce yıl sonra, bir gün, bu seçim kaçınılmaz olacaktı: iki bilinmeyenden birini seçmek.

Bu mesajı geniş kitlelere yayın. Bu sizin geleceğinizi ve milenyumlar ölçeğinde geri dönüşü olmayan tarihsel gidişi etkileyecektir. Aksi halde bir çok yıl, hiç değilse bir nesil sonraki bir zamana yeni bir fırsat olarak ertelenecektir, eğer hayatta kalırsa tabii. Seçmemek diğer kişilerin seçimi içindedir. Diğerlerini bilgilendirmemek, haberdar etmemek birinin beklentisine zıt bir sonucun ortaya çıkması riskini getirecektir. Kayıtsız kalmak birinin özgür iradesinden vaz geçmesidir. Hepsi sizin geleceğiniz için.
Evrende bireysel her bir istek önemsenir. Siz hala kendi yazgınızın mimarısınız...
BİZİM ORTAYA ÇIKMAMIZI İSTER MİSİNİZ? ….

1406 Mesaj
31 Ocak 2008; 20:57:57 

http://www.siriusufo.or...1bolge/51bolge_foto.asp

51.bölgeyle ilgili foto ve çizimler

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Ocak 2008; 21:46:42 

@ Dark Alien

Referans aldığın kaynak pek güvenilir değil!

Uzaylılara otopsi falan yapıldığına da inanmak pek mantıklı gelmiyor. Düşünsene bir uzaylı ele geçiriyorlar ve ona otopsi yapıyorlar. Sence bu olay büyük bir sansasyon yaratmaz mıydı? Çok konuşulurdu, 51. bölge olayı da bence çok abartıldı. Hem böyle bir olay olmuş olsa Amerika neden bunu saklasın ki.
Uzaylılara yapılan otpsi görüntüleri sanırım o kadar komikti ki bunun filmini bile çektiler.

Sonra bugüne dek çizilen, fotografı çekilen uçan daire figürlerine bakın. Teknoloji ilerledikçe onların da görünümü daha bir güzelleşiyor nasıl denir şaşalı bir görünüm kazanıyorlar. 1950 yılında çekilmiş bir uçan daire fotografı ile 2000 li yıllarda çekilen bir fotografı karşılaştır. Aradaki farkı çok rahat anlayabilirsin.

Şahsi fikrim evrende bizden başka birçok canlının yaşadığı yönünde ama bu canlıların Dünya' ya sık sık uğradığı na pek inanmıyorum. Bilmiyorum gördüğünü iddia eden insanlar da pek azımsanacak gibi değil en yakın arkadaşlarımdan bile gördüğünü söyleyenler var. Kim bilir belki de görmüşlerdir

Eğer uğruyorlarsa , gerçekten ufolar varsa. Işık yılı olarak tabir edilen bunca yolu alabildiklerine göre müthiş bir teknolojiye sahip olmaları gerekir.

1131 Mesaj
31 Ocak 2008; 23:51:06 

@feylesof

Söylediğinizde haklı olabilirsiniz. Zaten gördüğüm şeyde ki en anlamsız durum şuğurunu kaybetmiş gibi çok keskin manevralarla bir sağa bir sola zigzaglar yapmasıydı. O zamanın heyecanıyla istisnasız uzaydan gelen varlıklar olarak yorumlamıştım ve yıllarca da bu şekilde anlattım :)

1574 Mesaj
1 Şubat 2008; 2:28:03 

Ben kesinlikle yerküre dışında da bir yaşam olabileceğine inanıyorum. Karşılaşma konusuna gelincede, bence böyle bişey olmasa daha iyi olur. Bırakalım bunlar gizem olarak kalsınlar.

Yaşasın Sahne Sanatları!

Uzaklaştırılmış
1 Şubat 2008; 4:03:13 

Uzaylı=uzayda yaşamsa; Bence kesinlikle başka gezegenlerde yada diğer oluşumlarda, bizim bildiğimiz anlamda ve ötesinde yaşam vardır. Bakteri, mantar, hayvan veya gelişmiş akla sahip canlı. Bunlardan herhangi birilerinden çok sayıda olabilir. Uzayın büyüklüğünü ve galaksi, yıldız sistemi, gezegen çokluğunu düşünürsek mantıklı olan başka canlılar olması. Contact filminde ki replik gibi: tersi olsa "çok büyük bir yer israfı olurdu" Ayrıca çok yanlış bir yorum; canlı oluşabilmesi için illaki dünyadaki koşullara benzer koşullar olması gerektiği. Farklı ortamda farklı canlılar oluşur. Bunun yine en güzel örneği Dünyanın kendisindedir. Karanlık mağaralarda, denizin dibinde yaşayan canlılar çok farklı evrimleşmiştir. Hadi diyelim illada dünyadaki koşulların olması lazım yaşam oluşması için. O zaman yine uzayın büyüklüğünü hesaba katarsak, çok sayıda dünyaya benzer hatta aynı koşullarda gezegen olabilir. Gelişmiş zeki uzaylıların dünyayı ziyareti ile ilgili olarakta; Bence böyle olaylar tamamen yalandır, hatta psikiyatride insanın böle hissetmesi psikozunun (beni kaçırdılar gibi) tanımı bile vardır. Ama bu demek değildir ki uzaylılar buraya gelmiyor. Bildiğimiz gibi bilimin gelebildiği noktada ki yapılan araştırmalar yakınlarda canlı olmadığı yönünde. Yani buraya ziyaret edenler çok uzaktan gelicekler. Bunun içinde çok gelişmiş teknolojileri olması lazım. Buda demektir ki buraya gelebilecek teknolojiye sahip olan varlıklar, bu işi gizlilik içinde yapacak teknolojiyede sahiptirler. Yani gelmiş olsalar bile, ortalıkta dolaşan uzaylı hikayeleri gerçek değildir bence. Adamlar gelir araştırma yapar tez yazar print eder giderler, kimsenin ruhu duymaz. (kaldıki insan zekası bile radarda gözükmeyen uçaklar yaptı, ışık hızında seyahat eden adam doğan görünümünde UFO ile gelir)

Uzaklaştırılmış
1 Şubat 2008; 4:11:08 

Bu arada unuttum bu yönünü; Uzaylılara aşırı derecede inanan, bir ümit içersinde olanlar genelde dinlerini tanrılarını kaybetmiş yada bu inançları zayıflamış, umudu başka varlıklarda arayan, umutsuz, hayalsiz, kurtarıcız yaşamaya gücü olmayan, kendinden büyük varlıklara inanma ve sığınma içgüdüsünü yenememiş, özetle ateist olamayacak kadar güçsüz, ama dininide kaybetmiş insanlardır. Güçlü olsalar ateist olurlar kurtuluşu kendilerinde ararlar, inançları kuvvetli olsa kurtuluşu Tanrıda ararlar. Böyle iki arada bi derede kurtuluşu UFOlarda arıyorlar.

1112 Mesaj
1 Şubat 2008; 6:49:01 

olmaması için neden yok.ama ilginç olan bizim insanca dürtülerimiz olan korku, nefret,istila etme ,inanç gibi durumların onlarda var oldugunu sanmamız.bence varsa da onlar bize benzemıyor.belkı soz gelımı onlarda korku diye bir kavram yoktur belkı onların rekabet etme gibi dürtüleri de olmayabilir.artık uzaylı derken lütfen insani özellikler katmayalım olmama durumu daha ihtimal dahilinde

AMD Phenom II X6 1055T 2.8 GHZ//ASUS HD 5850-//-GIGABYTE MA785GMT-UD2H-//- HI-LEVEL 4 GB (2X 2GB) DDR3 1600 MHZ RAM (SOĞUTUCULU)-//-SEAGATE 500 GB-//-LIAN LI LANCOOL PC-K56-//-SONY AD-7240S-0B 24X DVD-RW//

3280 Mesaj
1 Şubat 2008; 15:08:02 

quote:

Orjinalden alıntı: Criminal Origin

@feylesof

Söylediğinizde haklı olabilirsiniz. Zaten gördüğüm şeyde ki en anlamsız durum şuğurunu kaybetmiş gibi çok keskin manevralarla bir sağa bir sola zigzaglar yapmasıydı. O zamanın heyecanıyla istisnasız uzaydan gelen varlıklar olarak yorumlamıştım ve yıllarca da bu şekilde anlattım :)

Ya kendim X-wing benzeri birşey görmesem olmaz öyle şey derdim ama...

Gördüm yani. Hayal mi gördüm yoksa?

Iletisim kurmayi guclestiren herkesi blokluyorm

1131 Mesaj
1 Şubat 2008; 17:00:32 

quote:

Orjinalden alıntı: Yeni Türkü

Ya kendim X-wing benzeri birşey görmesem olmaz öyle şey derdim ama...

Gördüm yani. Hayal mi gördüm yoksa?

Hayır, ben yalnızca kendi gördüklerimle ilgili bir yorum yaptım. Yoksa siz ya da bir başkası farklı şeyler görmüş olabilir. Ben mümkün değil demiyorum.

879 Mesaj
1 Şubat 2008; 17:03:52 

UFO tabirini nasıl çıkarttılar orasını merak ediyorum. Hep çıplak oluyor bunlar ama araçlarına gelince bizden çok çok gelişmişler varsayım yaparsak. Bu tür bilgileri ortaya atanlar düşünce kaynakları nedir?

...black for love...[/right]

1171 Mesaj
1 Şubat 2008; 17:44:02 

var bence

5463 Mesaj
1 Şubat 2008; 17:55:06 

quote:

Orjinalden alıntı: UniLéE

UFO tabirini nasıl çıkarttılar orasını merak ediyorum. Hep çıplak oluyor bunlar ama araçlarına gelince bizden çok çok gelişmişler varsayım yaparsak. Bu tür bilgileri ortaya atanlar düşünce kaynakları nedir?

Evet şimdi bunlar çıplak, demek ki bazı ahlaki kavramları aşmışlar. Üstelik türban da takmıyorlar.

BU arada UFO demek "tanımlanamayan uçan cisim" kelimelerinin kısaltılmışı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaotika -- 1 Şubat 2008; 17:57:45 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

879 Mesaj
1 Şubat 2008; 19:42:33 

quote:

Orjinalden alıntı: kaotika

Evet şimdi bunlar çıplak, demek ki bazı ahlaki kavramları aşmışlar. Üstelik türban da takmıyorlar.

BU arada UFO demek "tanımlanamayan uçan cisim" kelimelerinin kısaltılmışı.

medeniyet konusunda tartışılabilir .

nedense hep elips biçiminde ucan daireler. F-16 larla neden gelmiyor bunlar. Tek ilerledikleri hava sanayisi heralde. var olup olmadıkları kesinleşene kadar böyle espritüel sorular sormaya devam edecez.

...black for love...[/right]

524 Mesaj
1 Şubat 2008; 21:07:45 

doğrusu şu an inanmıyorum o yuvarlak uzay araçları ve gri elbiseli uzaylı! fotoğrafları yayınlandıkça da fikrim değişmeyecek

bence yok ama varsa bile bizim gördüğümüz (gösterildiği) gibi değildir herhalde

945 Mesaj
1 Şubat 2008; 21:48:44 

Evet yapılan hesaplara göre teorik olarak sadece bizim galaksimizde 100.000 kadar uygarlığa ev sahipliği yapabilecek dünya benzeri gezegenler olduğu söyleniyor bilim adamları tarafından. Ama bu demek değilki bu gezegenlerin herbirinde uygarlık oluşmuştur..

Bu sadece uygarlığın oluşumu için yeterli (hayati) özelliklere sahip olduklarını gösterir.

Hepimiz zaman zaman düşünür ve bukadar büyük bir evrende yalnız olmadığımıza "inanırız".. İnanırız diyorum çünkü bu düşüncemiz henüz ispatlanmadı.. İspatlansaydı eğer emin olun Dünya kökünden değişir şu anda yaşadığımız toplum düzenleri yıkılır insanlar dini inançlarını sorgular toplum düzenlerini ahlak anlayışlarını sorgulamaya başlar ve kısacası en azından yeni bir düzen kurulana kadar toplumlar anarşiye sürüklenirdi..

En azından sosyologların görüşleri buyönde.. Yani buhaber büyük bir hızla yayılır ve bunu da çoktan öğrenmiş olurduk..

Çok konuşulan ve tartışılan 51. bölge efsanesi ise gerçekten çok komik ve düşündürücü bir olaydır.. Komik diyorum çünkü 51. bölge aslında 2. Dünya savaşının sonlarına doğru Amerika'nın Almanlar'dan aldığı teknolojiyi ve kendi ürettikleri teknolojiyi tüm dünyadan saklamak için yaptıkları bir üsttür.. Bu üste bilindiği gibi görevliler hariç girilmesi yasaktır.. Bunda da ters bir durum sözkonusu değildir zira dünyanın heryerindeki önemli ve askeri üstlerde böyledir..

51. bölgeye sık sık "UFO" indiği "gözlenmekte" ve insanlar tarafından sürekli vidyoya ve filme alınmaktadır.. Bunda da ters bir durum yoktur çünkü burası Amerika'nın en önemli ve gizli askeri üstlerinden birisi olduğu için bu bölgenin üzerinde sürekli çok gizli askeri uçakların ve deney dizaynlarının yapıldığı bilinmektedir. Ve bu uçakların ve hava araçlarının sürekli uçuş gerçekleştirdiğini de söylemeye gerek yok sanırım.. Tabiki bu yeni ve gizli araçları gören bizim gibi insanlar hemen buna UFO demekteyiz.. Bunda da haklıyız çünkü ufonun açılımı tanımlanamayan uçan nesnelerdir.. Ve biz de yani en azından bu görüntüleri gören insanlar bu araçları tanımlayamamaktayız..

Size Amerika'nın 2. dünya savaşı sonunda elde ettiği tüm bilgi birikiminin ve teknolojinin UFO lar yerine Almanlardan elde edildiğini ve gerek Gemi gerekse de Uçaklarla Amerikaya götürüldüğünü söylesem hatta ve hatta aynı gelişimi 2. Dünya savaşında Almanların elinden zor kurtulan ve hatta neredeyse yenilecek olan RUSYA (sscb) nin de yaşadığını söylesem (trenlerle gizli belgeler ve teknoloji rusyaya götürülmüştür), aslında bu teknolojik sıçramanın Dünyamızın dışından gelen uzaylıların getirdiği teknolojiyle değil de Dünyada bulunan insanların sırf ülkelerini kaybetmemek için üstün bir hırsla çalışıp geliştirdiklerini söylesem eminim uzaylılar yerine mantıklı olana inanırdınız değilmi..

Yani ne 51. bölge ne de 45 den sonra görünen görünen muazzam teknolojik sıçrayış uzaylılardan kaynaklanmamaktadır.. Eğer öyle olsaydı bütün teknolojik yenilikler 2. dünya savaşına giren ve deyim yerindeyse ülkelerini kaybetmemek için deli gibi çalışmak zorunda kalan insanların ülkelerinden çıkmazdı.. Uzaylılar da "insandır" heralde ayrım yapmaz hep Amerika hem Amerika yerine bize de biraz teknoloji koklatırlardı

Ben evrende yalnız olmadığımıza inanıyorum inanıyorum çünkü bilmiyorum.. Tüm bu evrenin Dini kitaplarda yazıldığı gibi sadece insanlar için yaratılmış olduğunu düşünmek istemiyorum.. Eğer öyleyse biz insanlar deliyiz.. Söylendiği gibi tüm bu EVRENİ hak etmiyoruz..

290 Mesaj
1 Şubat 2008; 23:53:56 

Kimin umurunda?

~Тро́ице-Се́ргиева Ла́вра~
-~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~-
~(Русская Православная Церковь)~

511 Mesaj
2 Şubat 2008; 11:24:17 

Sayın Forum sakini arkadaşlar yıllar önce Hans Von Ainberg adlı bir yazarın (Ki aslında müslüman ve Türk müş ama yerli yazarların eserleri ilgi görmediği için yabancı bir müstear isimle yazıyormuş sonradan öğrendim) şöyle diyordu Bu yazarı ve dalında uzman insanları nasa ya davet etmişler ve orada çok iyi gözlem yapan uyduların resimlerini incelemişler. Uydular okadar iyi bir çekim gücüne sahipler ki yerden 600 km yüksekten bir arabanın plakasını net çekebilir özellikte. resimleri inceledinğinde "uzaylıların latin alfabesi kullandıkları taşıtın üzerinde boya ile değil likit kristal ile yazılmış Durakhapalam ismi, son Rus çarının arattığı zaman Yolculuğu Yapabilen aracında ismidir ve Hint Tibet ortak mitosların da yer alır. Bu yazının altında yine spektral bir Volvo Wanen yazısı ve bir modeln yada yapım tarihinin yazıldığı 2147 yazısını görmüşler ( germen mitoslarında Uçan Wanenlerden söz edilir

Demekki uzaylılar latince yazıp Almanca konuşuyorlar İşte diyordu yazar 2147 işin düğümünü çözüyor bizim uzaylı dediğimiz varlıklar aslında zaman yolculuğunu keşfetmiş torunlarımız demekki bu teknolojiyi bulmuşlar

O zaman efsanelerdeki Wanenler durakkapalam da birer masal değildi. Germenler wanen diyor tibetliler Vaidorg ve hindular Vimana bunların hepside uçan ve pilotu olan aletlerdi kayıtlara göre

Ne dersini sayın forum arkadaşlarım ilginç geliyor mağaralardaki Ufo benzeri resimler efsaneler mitler ........ çok değerli görüşlerinizi bekliyorum saygılarımla

doğruların kaderidir yanlızlık oyüzden kargalar sürüyle kartallar yanlız gezer

1406 Mesaj
2 Şubat 2008; 15:16:52 

gerçekten ilginç

3940 Mesaj
2 Şubat 2008; 19:36:27 

Asıl ilginç olan insanlığın kayıp tarihidir. Gökte ufo aramadan önce kendini bil doğru olmazmı? Almanların gelişmişliğini sadece şuna bağlıyorum dünyayı köşe bucak dolaşıp bilmeye değer ne varsa belgeleyip almışlardır. Kullanmışlardır da.

film/altyazı | Mal kaybeden, bir şey kaybetmiştir, Onurunu kaybeden birçok şey kaybetmiştir. Fakat cesaretini kaybeden her şeyini kaybetmiştir. Johann Wolfgang von Goethe

566 Mesaj
2 Şubat 2008; 23:19:07 

bence UFO ları bırakıp esas dünya ya ayit olan problemleri düşünelim (mesela 7 milyar nufusa giden dünya'nın daha ne kadar savaşsız durabiliceği gibi ?)

587 Mesaj
3 Şubat 2008; 0:43:10 

ya bence asıl önemli olan yani bence kafama takılıyo neden bunların hep üstün medeniyete sahip olduklarını söylüyolarişte ileri teknoloji böle bişeyi bu kadar net sölemek için görmüş olmaları gerekmezmi demek ki birileri bunu gerçekten gördü ve bunları söyledi yani varlar diğer tarftanda şöyle delininn biri kuyuya bir taş attı... diye sürer ama bencede varlar olayı dini boyuttan tartışırsak zaten şimdi kaç çeşit canlı türü varmış bir insan diğeri hayvan ya diğerleri kim?

BuR@K

566 Mesaj
3 Şubat 2008; 0:49:51 

quote:

Orjinalden alıntı: Duck_And_Run

ya bence asıl önemli olan yani bence kafama takılıyo neden bunların hep üstün medeniyete sahip olduklarını söylüyolarişte ileri teknoloji böle bişeyi bu kadar net sölemek için görmüş olmaları gerekmezmi demek ki birileri bunu gerçekten gördü ve bunları söyledi yani varlar diğer tarftanda şöyle delininn biri kuyuya bir taş attı... diye sürer ama bencede varlar olayı dini boyuttan tartışırsak zaten şimdi kaç çeşit canlı türü varmış bir insan diğeri hayvan ya diğerleri kim?

bitkiler olmasın

587 Mesaj
3 Şubat 2008; 0:55:37 

quote:

Orjinalden alıntı: batuhanbb

bitkiler olmasın

hee olabilir ama dikkat ettiyse diğerleri dedim yani birde fazla daha canlı türü

BuR@K

2530 Mesaj
3 Şubat 2008; 4:34:03 

quote:

Orjinalden alıntı: ata orkun

Sayın Forum sakini arkadaşlar yıllar önce Hans Von Ainberg adlı bir yazarın (Ki aslında müslüman ve Türk müş ama yerli yazarların eserleri ilgi görmediği için yabancı bir müstear isimle yazıyormuş sonradan öğrendim) şöyle diyordu Bu yazarı ve dalında uzman insanları nasa ya davet etmişler ve orada çok iyi gözlem yapan uyduların resimlerini incelemişler. Uydular okadar iyi bir çekim gücüne sahipler ki yerden 600 km yüksekten bir arabanın plakasını net çekebilir özellikte. resimleri inceledinğinde "uzaylıların latin alfabesi kullandıkları taşıtın üzerinde boya ile değil likit kristal ile yazılmış Durakhapalam ismi, son Rus çarının arattığı zaman Yolculuğu Yapabilen aracında ismidir ve Hint Tibet ortak mitosların da yer alır. Bu yazının altında yine spektral bir Volvo Wanen yazısı ve bir modeln yada yapım tarihinin yazıldığı 2147 yazısını görmüşler ( germen mitoslarında Uçan Wanenlerden söz edilir

Demekki uzaylılar latince yazıp Almanca konuşuyorlar İşte diyordu yazar 2147 işin düğümünü çözüyor bizim uzaylı dediğimiz varlıklar aslında zaman yolculuğunu keşfetmiş torunlarımız demekki bu teknolojiyi bulmuşlar

O zaman efsanelerdeki Wanenler durakkapalam da birer masal değildi. Germenler wanen diyor tibetliler Vaidorg ve hindular Vimana bunların hepside uçan ve pilotu olan aletlerdi kayıtlara göre

Ne dersini sayın forum arkadaşlarım ilginç geliyor mağaralardaki Ufo benzeri resimler efsaneler mitler ........ çok değerli görüşlerinizi bekliyorum saygılarımla

Açıkcası yazını tam anlamıyla anlayalamadım. Uyduların çektiği fotoğraflar ne fotoğrafları? Zaman yolculuğu yapabilen bi araçtan bahsetmişsin fakat olayın tamamını kafamda canlandıramadım..

1111 Mesaj
3 Şubat 2008; 6:37:00 

Ne zaman içindeki yaratıkları birebir görür onlarla konuşurum, o zaman inanırım.

SHOGUN

676 Mesaj
3 Şubat 2008; 6:45:23 

-----;@
Uzayda başka bir gezegende yaşayan canlılar var, o gezegenin ortamına uyum sağlamış , değişik metabolizmalara sahip yaratıklar.bazıları bizim teknolojimizden geri , bazıları ise ileride.

İleride olanların ışık hızına erişen bir uzay aracı tasarladığını düşünelim sadece "avcı kolu"ndan çıkmak 5 bin yıl , samanyolundan çıkmak ise 50 bin ışık yılı sürmekte.Şimdi söyleyin U.F.O. dediğimiz cisimler gerçekmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adolf Hitler -- 4 Şubat 2008; 20:07:34 >

!!!!!SAKIN CTRL+W Yapmaaa!!!!!!!

1238 Mesaj
3 Şubat 2008; 10:38:54 

var ama bunu savunan tvde gödüğümüz çoğu kimse şarlatan sadece.

2490 Mesaj
3 Şubat 2008; 12:31:22 

quote:

Orjinalden alıntı: mutu07

Evet yapılan hesaplara göre teorik olarak sadece bizim galaksimizde 100.000 kadar uygarlığa ev sahipliği yapabilecek dünya benzeri gezegenler olduğu söyleniyor bilim adamları tarafından. Ama bu demek değilki bu gezegenlerin herbirinde uygarlık oluşmuştur..

Bu sadece uygarlığın oluşumu için yeterli (hayati) özelliklere sahip olduklarını gösterir.

Hepimiz zaman zaman düşünür ve bukadar büyük bir evrende yalnız olmadığımıza "inanırız".. İnanırız diyorum çünkü bu düşüncemiz henüz ispatlanmadı.. İspatlansaydı eğer emin olun Dünya kökünden değişir şu anda yaşadığımız toplum düzenleri yıkılır insanlar dini inançlarını sorgular toplum düzenlerini ahlak anlayışlarını sorgulamaya başlar ve kısacası en azından yeni bir düzen kurulana kadar toplumlar anarşiye sürüklenirdi..

En azından sosyologların görüşleri buyönde.. Yani buhaber büyük bir hızla yayılır ve bunu da çoktan öğrenmiş olurduk..

Çok konuşulan ve tartışılan 51. bölge efsanesi ise gerçekten çok komik ve düşündürücü bir olaydır.. Komik diyorum çünkü 51. bölge aslında 2. Dünya savaşının sonlarına doğru Amerika'nın Almanlar'dan aldığı teknolojiyi ve kendi ürettikleri teknolojiyi tüm dünyadan saklamak için yaptıkları bir üsttür.. Bu üste bilindiği gibi görevliler hariç girilmesi yasaktır.. Bunda da ters bir durum sözkonusu değildir zira dünyanın heryerindeki önemli ve askeri üstlerde böyledir..

51. bölgeye sık sık "UFO" indiği "gözlenmekte" ve insanlar tarafından sürekli vidyoya ve filme alınmaktadır.. Bunda da ters bir durum yoktur çünkü burası Amerika'nın en önemli ve gizli askeri üstlerinden birisi olduğu için bu bölgenin üzerinde sürekli çok gizli askeri uçakların ve deney dizaynlarının yapıldığı bilinmektedir. Ve bu uçakların ve hava araçlarının sürekli uçuş gerçekleştirdiğini de söylemeye gerek yok sanırım.. Tabiki bu yeni ve gizli araçları gören bizim gibi insanlar hemen buna UFO demekteyiz.. Bunda da haklıyız çünkü ufonun açılımı tanımlanamayan uçan nesnelerdir.. Ve biz de yani en azından bu görüntüleri gören insanlar bu araçları tanımlayamamaktayız..

Size Amerika'nın 2. dünya savaşı sonunda elde ettiği tüm bilgi birikiminin ve teknolojinin UFO lar yerine Almanlardan elde edildiğini ve gerek Gemi gerekse de Uçaklarla Amerikaya götürüldüğünü söylesem hatta ve hatta aynı gelişimi 2. Dünya savaşında Almanların elinden zor kurtulan ve hatta neredeyse yenilecek olan RUSYA (sscb) nin de yaşadığını söylesem (trenlerle gizli belgeler ve teknoloji rusyaya götürülmüştür), aslında bu teknolojik sıçramanın Dünyamızın dışından gelen uzaylıların getirdiği teknolojiyle değil de Dünyada bulunan insanların sırf ülkelerini kaybetmemek için üstün bir hırsla çalışıp geliştirdiklerini söylesem eminim uzaylılar yerine mantıklı olana inanırdınız değilmi..

Yani ne 51. bölge ne de 45 den sonra görünen görünen muazzam teknolojik sıçrayış uzaylılardan kaynaklanmamaktadır.. Eğer öyle olsaydı bütün teknolojik yenilikler 2. dünya savaşına giren ve deyim yerindeyse ülkelerini kaybetmemek için deli gibi çalışmak zorunda kalan insanların ülkelerinden çıkmazdı.. Uzaylılar da "insandır" heralde ayrım yapmaz hep Amerika hem Amerika yerine bize de biraz teknoloji koklatırlardı

Ben evrende yalnız olmadığımıza inanıyorum inanıyorum çünkü bilmiyorum.. Tüm bu evrenin Dini kitaplarda yazıldığı gibi sadece insanlar için yaratılmış olduğunu düşünmek istemiyorum.. Eğer öyleyse biz insanlar deliyiz.. Söylendiği gibi tüm bu EVRENİ hak etmiyoruz..

Forumun özellikle bu bölümde '+1' yazıp bırakmak hiç tarzım değildir. Ama öyle şeyler yazmışsınız ki, herşeyine kelimesi kelimesine katılıyorum ve kendi fikrimi daha iyi açıklayacak başka birşey ekleyemiyorum. O yüzden,

+1

War is not nice.

Barbara Bush

524 Mesaj
3 Şubat 2008; 12:45:58 

quote:

evreni haketmediğimiz bir gerçek ama acaba bu demek midir ki başka canlılar da var bu ayrı bir soru işareti

2530 Mesaj
3 Şubat 2008; 14:06:31 

quote:

Orjinalden alıntı: Hasbi 81

Forumun özellikle bu bölümde '+1' yazıp bırakmak hiç tarzım değildir. Ama öyle şeyler yazmışsınız ki, herşeyine kelimesi kelimesine katılıyorum ve kendi fikrimi daha iyi açıklayacak başka birşey ekleyemiyorum. O yüzden,

+1

Bende tam aksini düşünüyorum.. Yukarda da yazmıştım. Kanada başbakanı açıklama yapmış 51. bölgeden ve ufolardan sağlananan teknolojik gelişimden. Almanyadan götürülen araştırmaların binlerce bilmemkaç yıllarca yaşayan insanoğlunun bulamadığı teknolojileri bir anda dünyamızı bu denli 50 yılda değiştirecek potansiyele sahip olduğunu düşünmüyorum.

"Ufolar yerine almanlar" deyimini bi daha düşünün derim.. Bana mantıklı gelmedi..

511 Mesaj
3 Şubat 2008; 20:18:38 

Sayın HİTLER ben kitabı bulup kitaptaki bölümleri aynen yazmaya çalışarak sizlere aktardım yazının son paragrafı bana aittir gerisi bahsettiğim yazararın eserinden alıntıdır mitos kelimeside yazazın tercihidir Ayrıca tepkinize bir anlam veremedim ne okadar sembol koydunuz hayret ettim ayrıca Mitos ne yaaa..... demişsiniz İşte ssize mitosun tanımı

MİTOS
"Mitos" teriminin anlamında ve kullanımında azımsanamayacak bir bulanıklığın bulunduğu gözönüne alınarak, onun bu yazıda hangi anlamda kullanıldığı üzerinde birşeyler söylenmesi yerinde olur. Mitos(myth), efsane(legend), destan(saga) ve halk öyküsü(folkstory) ile Marchen(masal) arasında genellikle yapıldığı görülen ayrım, edebi ölçüte dayanır; yapılmakta olan bir başka ayrım, "mitos" ile "tarihsel gerçekler" arasında olup, mitos niteliği taşıyan herhangi bir şeyin inanılmaya değer olup olmadığı gibi bir düşünceye dayanmaktadır. Bu çalışmada ne edebi ölçüt ne de tarihsellik ölçütü kullanılmıştır; bunun yerine "işlev" ölçütü benimsenmiştir.
Mitos, belli bir durumun yarattığı insan düşgücünün, imgeleminin ürünü olup, belli bir iş yapma niyetini gösterir.
Böyle anlaşıldıkta, mitos hakkında sorulması gereken doğru soru, onun "gerçek olup olmadığı" değil, "onunla ne yapmak niyetinde olunduğu" sorusudur. kaynak sorucevap.com

Sayın alpaslanbek fotoğrafı çeken uydular atmosfer dışında bulunan uzayı tarayan uydular bunlar hem video kaydı hem de fotoğraf çekimi yapabilen uydular. Bu uyduların uzayda çektiği resim ve görüntülerde böyle bir ayrıntıya olaya rastlamışlar .

EDİT Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ata orkun -- 3 Şubat 2008; 20:20:00 >

doğruların kaderidir yanlızlık oyüzden kargalar sürüyle kartallar yanlız gezer

676 Mesaj
4 Şubat 2008; 20:06:54 

quote:

Orjinalden alıntı: ata orkun

gerçekten pardon sadece yanlış anlamışım özür dilerim.

!!!!!SAKIN CTRL+W Yapmaaa!!!!!!!

21362 Mesaj
4 Şubat 2008; 20:59:59 

Milletlerin teknolojik seviyeleri arttıkça UFO görme vakkaları o oranda artıyor.
Bir çeşt teknolojik rüya.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

511 Mesaj
4 Şubat 2008; 21:59:22  <