Şimdi Ara

## Biostar'dan 740G Yonga Setli Yeni Anakart ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Biostar'dan 740G Yonga Setli Yeni Anakart ##

AMD işlemciler için hazırladığı anakartlar ile son dönemde adını sık sık duyduğumuz Biostar, AMD'nin en güncel yonga setlerinden biri olan 740G tabanlı yeni anakartını duyurdu. A740G M2+ kod aldı yeni anakartın en önemli özelliği sahip olduğu 740G/SB700 yonga seti olsa gerek. DirectX9 destekli Radeon HD 2100 dahili grafik işlemcisine sahip olan anakart AMD'nin soket AM2+ formundaki Phenom X4 ve soket AM2 formundaki tek ve çift çekirdekli Athlon64 işlemcilerine de destek sağlıyor ama Phenom desteğinin HyperTransport 3.0 desteğinden yoksun olarak sağlandığını belirtelim.

Bisotar'ın yeni anakartı üzerinde 4 adet DIMM slotu üzerinden 8GB'a kadar DDR2 533/667/800/1066MHz bellek desteği sağlanabiliyor. Dahili grafik işlemcisinin yanı sıra anakart harici bir ekran kartı kullanmak isteyenlere yönelik olarak vir adet PCIe X16 slotu ile birlikte geliyor. Anakart üzerinde yer alan diğer slotlara baktığımızda ise 1x PCIe X1 ve 2 adet te tipik PCI slotu olduğunu görüyoruz. Pasif soğutması ve mATX form faktörü ile HTPC'lere göz kırpan anakart ayrıca RAID 0,1,10 destekleri sunan 6 SATA-II konnektörüne, IDE portuna, 10/100 ethernet ve 6 kanal yüksek tanımlı ses özelliğine de sahip.

Giriş seviyesinde yer alan sistemler ve ofis bilgisayarları için tercih edilebilecek alternatiflerden biri olan Biostar'ın yeni anakartı A740G M2+'ın çıkış tarihi ve fiyatı ise henüz netleşmiş değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 30 Ocak 2008; 12:45:24 >

• bizim insanımızın anakartı belli .. msi.. asus.. gigabyte... gerisi boss :) sen sağol fx57
  • server anakartları gibi yeşil renkli.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fahdlan

bizim insanımızın anakartı belli .. msi.. asus.. gigabyte... gerisi boss :) sen sağol fx57

• Ht 3.0 desteği olmaması çok kötü. Phenom için uygun değil.
  • quote:

bizim insanımızın anakartı belli .. msi.. asus.. gigabyte... gerisi boss :) sen sağol fx57

Bunlar haricinde arkadaşım özellikle (şimdi olmasa da) Epox, Asrock ve Biostar kullanan bir sürü arkadaş var. Herkesin bütçesi uygun değil kimi kullanıcıya göre ise gayet yeterli ürünler.
  • quote:

Bu sadece donanım haberdekileri belki ama piyasada o kadar çok başka marka kullanan varki bilip bilmeden!!!
  • quote:

hiç ısınamıyorum bu biostara hiç sevmiyorum bu markaya ama firmanın çıkluğu iyidir
  • quote:

Orjinalden alıntı: *AMD_ATHLON*

quote:

hiç ısınamıyorum bu biostara hiç sevmiyorum bu markaya ama firmanın çıkluğu iyidir

ilk başta bende senin gibi düşünüyodum 2-3 ay önce forumdaki yorumlara göre biostar ta690g aldım herşeyinden memnunum tek kötü yanı 2 pcı slotu var ve ben hiç birini kullanamıyorum ekrankartının soğutucusundan dolayı
  • Türkiyede garanti ve uygulamasındaki problemler yüzünden markalı ürünler ( Türkiyede daha cok reklam yapan ürünler) tercih ediliyordu. Fakat tüketiciler ve dolayısıyla distribütörler bilinclenmeye basladı sanırım. Asrock veya Biostar gibi bizim en en son aklımıza gelen markalar avrupa da en cok satan firmalardı. Mesela MSI boardlarda eski adı micro star iken bu tutulmayan boardlar arasındaydı.Şimdiki durumu malum.
  • Ben onu bunu bilmem arkadaş epox umu geri istiyorum
  • 780D çipstlisi hariç 7x0 serisi oldukça fason

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaptorFX -- 30 Ocak 2008; 15:49:50 >
  • quote:

şu an kullandığım p35 biostar anakartımı sınıfındaki anakartların hiç birine değişmem tabiki fiyat açısındanda kendi sınıfını kast ediyorum

şu an itibariyle E6300 işlemcimi çok rahat stabil olarak 471 fsp,de 3.3 ghz olarak kullanıyorum.gigabayt ds3 te bile kullanamadım bu değerlerde

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleid=2173&page=5
     ## Biostar'dan 740G Yonga Setli Yeni Anakart ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endülüs_faruki -- 30 Ocak 2008; 20:52:56 >

• Şimdi, bu anakart çözümleri genelde office için, fakat akıl edip de neden LPT portunu koymazlar arka panel boşluğuna bir türlü anlam veremiyorum.Diğer modelinde de yoktu...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.