Şimdi Ara

## Sparkle'den Soğutucusu Özel Yeni GeForce 8800GT ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Sparkle'den Soğutucusu Özel Yeni GeForce 8800GT ##

Calibre serisi ile özel bir kullanıcı kitlesi edinmeyi başaran Sparkle, GeForce 8800GT tabanlı yeni ekran kartını duyurdu. Marka ve model çeşitliliği açısından son yılların en bereketli grafik çözümü olan GeForce 8800GT için Sparkle'ın hazırladığı yeni model özellikle yeni soğutması ile dikkat çekici olmayı başarılıyor. Isı iletim teknolojisini esas alan ve ısı aktarım kanallarına sahip olan yeni soğutma kartı referans soğutmaya göre yük altında 8 derece daha iyi soğuttuğu belirtiliyor. Kullanılan soğutma itibariyle çift slot tasarıma sahip olan ekran kartının 256/512/1GB bellek alternatifleri ile gelmesi beklenirken kartın saat hızlarının ise referans değerlerde olduğu bellek hızlarının ise kapasiteye göre 1400 ile 1800MHz arasında olduğu ifade ediliyor. Çift DVI ve HDTV destekli tv çıkışı ile gelen ekran kartının fiyatı konusundaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 30 Ocak 2008; 10:37:07 >

• Zotac 8800GT Amp Edition ekran kartini geçen bir kart daha cikmadi f/p konusunda sanirsam sparkle üreticek böyle birşey.
  • Komplike görünen bu soğutucuyla bile 75 derece sıcaklık yine de yüksek. Palitdeki o kadar basit soğutucu ile yükte max 65 dereceler görüldüğü yazılıyor kullanıcılar tarafından.
  • Beyaz büyü Bence güzel tasarım ama 8800GT artık şu piyasayı doyurdu.
  • nedir bu yaw 8800 gt haberlerinden sıkıldık artık her firma canı sıkılınca soğutucu değiştirip model yaratıyor
  • zamanında cıkarcaklardı o cok bulunmıyan karaborsa dönemler vardı , alan aldı ve vga piyasasında eskime payı 3-5 aya düştü , şimdi kaliteli bişiler üretme peşindeler yazık
  • sparklenin çözümleri hep güzel olmuş calibreyi hsde gördüğümde hayran kalmıştım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: demircim

Komplike görünen bu soğutucuyla bile 75 derece sıcaklık yine de yüksek. Palitdeki o kadar basit soğutucu ile yükte max 65 dereceler görüldüğü yazılıyor kullanıcılar tarafından.

Benim de dikkatimi çeken bu oldu arkadaşım soğutucunun büyüklüğüne göre performansı çok daha iyi olabilirdi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Albatros83

quote:

Orjinalden alıntı: demircim

Komplike görünen bu soğutucuyla bile 75 derece sıcaklık yine de yüksek. Palitdeki o kadar basit soğutucu ile yükte max 65 dereceler görüldüğü yazılıyor kullanıcılar tarafından.

Benim de dikkatimi çeken bu oldu arkadaşım soğutucunun büyüklüğüne göre performansı çok daha iyi olabilirdi...

Evet nedense herkes aynı şeyi düşünüyor(Ben dahil )

Soğutmayı gördükten sonra; yazıyı okuduğumda şoka uğradım

• Yükte 50-55 derecelik kartlar çıkarsınlar o zaman işte olmuş diyelim...
  • Demekki g92 li gt ler aşırı derecede ısınıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: ste_ganos

Demekki g92 li gt ler aşırı derecede ısınıyor

Isınmayan güçlü kart varsa tavsiye edebilir misin?
  • o kadar düşürse ne olur be karta bak genede ne kadar yüksek
  • kış ayında şimdilik kolay kolay kimse sorun yaşamaz. örneğin €vga 8800 GT küçük standart fanı ile 700/2000 üzerindeki değerlerde ısı en fazla 67 dereceyi gördü oyunlarda.
    Hızlarda biraz adha ileri, götürmek istediğimde ise ısıda herhangi bir değişiklik olmadan monitör birden nokta nokta olup yemyeşil kalarak kilitleniyordu, zannediyorum daha fazla volt istiyor idi. Bu durumda kış ve bahar aylarında bu kartın standart soğutucusu yeter artar, hatta yazın da pek sorun olacağını zannetmem. Ama iddialı bir fan ile heybetli bir kart yapıyorsanız o zaman karta gelen voltajı bir miktar artırmalılar ki, çoğu lişi 700/2000 üzerine çıkarken kart zorlanmasın hemde ısınmasın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: *AMD_ATHLON*

o kadar düşürse ne olur be karta bak genede ne kadar yüksek

• Bunu en başında yapacaktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 30 Ocak 2008; 13:23:15 >
  • Bir tek ben çıkarmadım 8800GT biraz ıkınıp sıkınsam çıkar her halde.
  • Bir tek ben çıkarmadım 8800GT biraz ıkınıp sıkınsam çıkar her halde.
  • 8800gts im calibre idi cok memnundum dogrusu gecenlerde baktım bu sogutucu değil ama GTS sogutucusu gibi gene calibre yapmıslar oda hoş olmus dogrusu
  • quote:

Orjinalden alıntı: daredevil_123

Bir tek ben çıkarmadım 8800GT biraz ıkınıp sıkınsam çıkar her halde.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.