Şimdi Ara

Peugeot 307 kucuk arizalar silsilesi.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
1
Favori
72.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar peugeot 307 im var 2005 model. Aldigimdan beri irili ufakli arizalar cikardi hep serviste halledim.
    Ama hic motordan problemim olmadi allah icin yada teknik mevzulardan. Cikan problemler hep abuk subuk. Korna islemez bazi yerlerinden tutukluk yapar.
    Cam otomatikleri konsoldan bozulur. Kapi kollari takilir. Yolda giderken tak eder butun bilgisayar on konsol kapanir bi saniye sonra geri gelir. ( enteresan bi ses esliginde ) Silecek lastikleri 1 ayda bozulur, cam suyu motoru yada yada Cd changer yada yada.. Hep bole abuk subuk sorunlar cikiyor. Merak ettigim sizin basiniz bu tur dertlerden agriyormu.

• Cam suyu motorum yanmıştı bir kere , bir de arabayı aldığımda (ikinci el aldım da ) serviste motorunu yıkatırken usta hararet mişürünü sökmeyi unutmuş haliyle mişür bozulmuştu hararet durup dururken bi dibe bi sona vuruyordu
  • Korna sorunu benim pejo da da mevcut. 307 SW 2003 model.

Trafikte birine sinir olunca asılıyorum kornaya ama kornadan ses cıkmıyo. Ses cıkana kadar benim sinir geçiyor.
    Bi nevi meditasyon olarak kullanıyorum. :)
  • Bende de 2003 307 xt var, korna problemi bende de oldu, sinyal atlama yapıyor, arka kapılar zor acılıyor, cd player cogu zaman calışmıyor, bide sogukken motorun sesi cok gürültülü geliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kohlit

Korna sorunu benim pejo da da mevcut. 307 SW 2003 model.

Trafikte birine sinir olunca asılıyorum kornaya ama kornadan ses cıkmıyo. Ses cıkana kadar benim sinir geçiyor.
    Bi nevi meditasyon olarak kullanıyorum. :)

Aynen arkadasim.Cok sinir bi durum..Gecen caldim caldim ses cikmadi en sonunda direksiyona kafa attım hafifce. DAT etti durdu. Kendime güldüm 2 saat.
    Ayrica arka kapilar bendede zor aciliyor. Bi ton problem.
  • arkadaşlar bendede 2005 var cd için sony nin boş cdlerini alıp müzik kaydedip dinleyebilirsiniz.benimki diğer hiçbir cd yi okumadı orjinaller hariç.

sorun olarak sürekli ön takımdan ses geliyor yaptırıyorum 1 ay sonra yine geliyor.
  • benim arkadaştadaa var bu problemler

sırf bu sebeblerden dolayyı pejo almıcam..
  • bende 407 var benim arac tada var bi kac problem yol bilgisayari ekrani sonuyorisininca sogukken motorun sesi cok geliyor

ama yaz sicagindada arac okadar harika oluyo ki hic bir yerden ses cikmiyo yumsuyo adeta
  • ahh keşke 6 ay önce yazdıklarımı okuyabilseydiniz.6 ayda 30dan fazla servis maceram var.Sırada 6 sorun var.Yetmezmiş gibi hararet müşürü nedeniyle servis bu gün geri çağırma kampanyası nedeniyle beni aradı.servis şart oldu yine:((
  • valla bendede arkadan gelen tıkırtılar dang dung sesler ses sisteminden gelen pırt pırt sesler ve bunlardan anlamayan angut servisler satsamda kurtulsam...
  • Valla arkadaşlar araba bence şans işi. Hele hele bu arabalarda. BEnde de XS var 2004 model ama bende bu dediklerinizin hiç biri yok(Allaha şükür) bence arabanın kullanım şekli, kullanıldığı şehir ve kullanan kişi çok önemli. Bence 307 dediğiniz kadar sorunlu bir araba değil. Zaten şikayetlerden belli. Bence bu segmentteki araçlardan en az sorunlusu diyebilirim. Örnek Megane II lere ve Fiat Stilo ya bir bakın...
  • Kesinlik le katılıyorumm bu araba masrafsızz ama anlamıyorum sizmi hor kullanıyorsunuz
  • quote:

Orjinalden alıntı: c.4citamm

Kesinlik le katılıyorumm bu araba masrafsızz ama anlamıyorum sizmi hor kullanıyorsunuz

Yukarıdaki şikayetleri okuyunca 307 nin sorunsuz bir araç olduğu kanısına bir kez daha vardım. Eğer arabayı araba gibi kullanırsak, modifiye etmek amacıyla acemice parcalar takar, takmığımız parçaların gereksinimlerini yapmazsak (Örn.:Anfi, wofer takıp capasitör takmamak gibi) tabiki araba arıza yapar. Kapı gıcırtısı, korna sesinin azlığı, Cam suyu motorunun yanması, Ucuz ve korsan CD.leri okumama vs vs vs. Bunlar sadece bir arabada hata aramaktır. Sonuçta kapıları zamanında doğru yağ ile yağlarsan, Kornayı çalmak için direksiyonun ortasın değil de İŞARETLERİN olduğu yere basarsak, Cam suyu yokken yada inatla cam motoruna yüklenmezsek, Korsan yada çekme Cd.leri çizilmeden takarsak hiç bir sorun olmayacağı kanısındayım. Zaten forumda sorun oların ve şikayet var gibi şikayet sitelerinde şikayeti olanların sayısı çok ama çok az.
    Eğer sorunlu araba isterseniz Megane II lere (2003,2004 model) bakın arabaların sunroofları ucuyor, Yolda giderken direksiyon kilitliyor vs vsvs, Stilo lara bakın ECU problemi, Sky windov sorunu, Klima probleri vs vs vs. Asıl ben bunlara sorunlu araç derim.
    Karar sizin....

• 307 tabiki sorunsuz bi araç. bi tek kornası var :)
    Ama suan araba alıcak olsam sanırım tercihim 207 Outdoor olurdu.
  • quote:

307 tabiki sorunsuz bi araç. bi tek kornası var :)

Neden outdoor da 308 değil merak ettim ? Ailemi geniş?
  • Bende suan 307 SW var. SW 'den devam edersek 407 SW ye geçiş yapmak lazım fekat maddiyat engel olmakta.
    Ama su bir gercekki 307 ve 407 asfalt arabası. 207 outdoor hafif araziyede calıyor.

Fiyatıda güzel ve dizel.

(Bu görüşler suan içindir. araba bi kullanılsın görüşler buraya eklensin ozaman daha net onusucaz.)
  • 206nın sedanı yerine 307'nin sedanını getirmeye çalıştılar fransa OK vermedi. Ama 308in sedanı üretilirse onu getirmek içn söz almışlar
    Bu yüzden 207 outdoor getirildi.
    Ekte 307 sedan'nın fotoları.. EKte

quote:

Orjinalden alıntı: Serbulent_2626

quote:

307 tabiki sorunsuz bi araç. bi tek kornası var :)

Neden outdoor da 308 değil merak ettim ? Ailemi geniş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haluksengul -- 17 Şubat 2008; 22:52:02 >

• quote:

quote:

Kesinlik le katılıyorumm bu araba masrafsızz ama anlamıyorum sizmi hor kullanıyorsunuz

Yukarıdaki şikayetleri okuyunca 307 nin sorunsuz bir araç olduğu kanısına bir kez daha vardım. Eğer arabayı araba gibi kullanırsak, modifiye etmek amacıyla acemice parcalar takar, takmığımız parçaların gereksinimlerini yapmazsak (Örn.:Anfi, wofer takıp capasitör takmamak gibi) tabiki araba arıza yapar. Kapı gıcırtısı, korna sesinin azlığı, Cam suyu motorunun yanması, Ucuz ve korsan CD.leri okumama vs vs vs. Bunlar sadece bir arabada hata aramaktır. Sonuçta kapıları zamanında doğru yağ ile yağlarsan, Kornayı çalmak için direksiyonun ortasın değil de İŞARETLERİN olduğu yere basarsak, Cam suyu yokken yada inatla cam motoruna yüklenmezsek, Korsan yada çekme Cd.leri çizilmeden takarsak hiç bir sorun olmayacağı kanısındayım. Zaten forumda sorun oların ve şikayet var gibi şikayet sitelerinde şikayeti olanların sayısı çok ama çok az.
    Eğer sorunlu araba isterseniz Megane II lere (2003,2004 model) bakın arabaların sunroofları ucuyor, Yolda giderken direksiyon kilitliyor vs vsvs, Stilo lara bakın ECU problemi, Sky windov sorunu, Klima probleri vs vs vs. Asıl ben bunlara sorunlu araç derim.
    Karar sizin....

307 mi sorunsuz arac, güldürme beni.. Diğer arabaları örnek vermissin, doğrudur onlardada problem var ama lütfen Peugeot 307 nin sorunsuz bir arac oldugunu söyleme.. Sana göre diğer arkadaşlar o zaman araba kullanmasını bilmiyorlar, Ön takım arızalarıda kesin kullanıcı faktörü sana göre, aracın beyninin sık sık bozulması, arkadan gelen sesler, ampullerin devamlı patlaması, sinyal kolunun kırılması hep kullanıcı faktörü demii?
    bu arada 307 sedan ı getirmemeleri çok yerinde bir karar olmuş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brawaa -- 18 Şubat 2008; 11:31:53 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Brawaa

quote:

quote:

Karar sizin....

307 mi sorunsuz arac, güldürme beni.. Diğer arabaları örnek vermissin, doğrudur onlardada problem var ama lütfen Peugeot 307 nin sorunsuz bir arac oldugunu söyleme.. Sana göre diğer arkadaşlar o zaman araba kullanmasını bilmiyorlar, Ön takım arızalarıda kesin kullanıcı faktörü sana göre, aracın beyninin sık sık bozulması, arkadan gelen sesler, ampullerin devamlı patlaması, sinyal kolunun kırılması hep kullanıcı faktörü demii?
    bu arada 307 sedan ı getirmemeleri çok yerinde bir karar olmuş..

Arkadaşım senin belirttiğin sorunlar arabadan olabilir ama kronik bir arıza olsa tüm 307 lerde olur. Burada bir iki kişide olan arızlardan ortak olan arızlar varmı? Veya diğer bir değişle tüm 307 lerde aynı olan arıza nedir?

Arıza yapmayan bir araba varmı? Yok Her araba arıza yapar ampülün patlaması gibi küçük şeyleri ben arıza olarak kabul etmem. Hangimizin arabasında ampül patlamaz, amartisörlerden ses gelmez, patlamaz?

Valla sen beyin (ECU) arızası ve sinyal kolu demişssin demişssin. Ben bugün Eskişehir de servis de müşteri sorulusuna rica ettim. Son 4 yıl içinde (2007,2006,2005,2004) beyin arızası yapan ve Sinyal kolu kırılan 307 leri sorgulattım yani arattım. Sonuç: ECU Problemi olan 1 adet (Kazalı otomobil Selden dolayı su altında kalmış), Sinyal kolu kırılan YOK

Yani konuşurken yada bir araba hakkında SORUNLU yorumu yaparken SALLAMAK, yada bir iki kişide olan değişik arızaları sıralayıp kronik arıza imiş gibi yazmak, milleti yanılmak ve kendini tatmin etmekten başka ne işi yarar bana söylermisin? Bence karar vermeden önce biraz araştırma yapsak ve gerçek verilerle gerçek sorunları yazsak forum amacına ulaşır diye düşünüyorum. Yoksa bunun tersini yaparsak bilgi kirliliğinden başka bir şey olmaz.

İşallah anlaşılmışımdır

• quote:

kesinlikle katılmıyorum sana yaşadıklarım ;

2003 Model 307 HDI sahibiyim, bugüne kadar hiçbir bakımını aksatmadım. Yağını 6000-7000 km'de, filitrelerini ise 10000'de bir değiştirdim. Bütün bakımları zamanından önce yapıldı. 2 defa şehir dışına olmamı saymazsak ömrü boyunca Bostancı Shell'den Euro Dizel koydum. Yolda önüme fırlayan bir kediye bir defa çarptım tamponun altı yırtıldı, bunun dışında hiç kazası da yok. Hiç hor kullanmadım. Işıklarda yeşil yandığında yanımdakilerle kalkış yarışına girmedim. Karşılığında ne mi aldım?
    2-3 ayda bir ampul patlattı. Hararet göstergesi hiçbir zaman düzgün çalışmadı. Ne hikmetse deponun ilk yarısıyla ikinci yarısı arasında ciddi kilometre farkı var, daha kalan benzini bile düzgünce gösteremiyor. Her sene istisnasız iki defa kilitlerinden biri bozuldu. Güya Blaupunt cd çaları var ama benim antika gramofonum bile daha iyi ses veriyor. Bunun kadar cd seçen optik okuyucu görmedim. Hadi orjinal cdleri okuyor ama iki defa dinledikten sonra cd zımparalanmış gibi çıkıyor içinden. Sinyal kolu ayrı bir fiyasko, sağ sinyal veriyorum, döndükten sonra direksiyonu topluyorum, aaaa oda ne? sinyal kapanacağına sola sinyal vermeye başlamış. Hadi bugüne kadar ses etmedim bunlara AMA!!!...
    Son yaşadığım olay beni çileden çıkardı.
    TEM'de Alibeyköy civarındaydım, akşam 10 suları. Bir anda araba teklemeye başladı ve olduğu yerde stop etti. İterek emniyet şeridine çektim ve Peugeot Assitant'ı aradım. Enyakındaki servisi yönlerdiler. Gelen görevli şuan da yapacak birşeyin olmadığını çekilmesi gerektiğini söyledi. Neyse uzun lafın kısası, ertesi gün aldığım telefon bana kalp krizi geçirtiyordu. Aracımda 6000 Ytllik hasar vardı!

Şimdi bütün zevklerini, beyeğenilerini ve önyargılarınızı bir kenera bırakın, dürüst olun.
    Ben bundan sonra bir daha Fransız arabası alırmıyım? Tamam kabul hiç bir araba mükemmel değil, hepsi arıza çıkarıyor ama bu kadarıda fazla! 20000Ytl'lik aracın 6000 Ytl masraf çıkarması kabul edilir birşey değil.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.