Şimdi Ara

% 100 çalışan Saat Termometre Devresi !RESİMLİ!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
9.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar böyle bir devre yapmak isteyen arkadaslara tavsıye ederım.bellı aralıklarla saat ve dereceyi gösteriyor saniyeyi ledler yanıp sönme ile gerçekleştiriyor.iki gün önce yaptım iki gündür test ediyorum cok güzel çalışıyor.yaklaşık 5sn saat 24 formatında 4 sn dereceyi gösteriyor.şimdilik 1 cm lık led display le yaptım delikli boardda plakete basarken elımde 12cm lık büyük display lar var transistörle sürüp onları çalıştırcam yapcak arkadaslara kolay gelsın.

dosyalar
    http://www.dosyaupload.net/download.php?file=687916 veya http:// rapid-share.de/files/38443050/SAAT_TERMOMETRE_7_SEGMENT_DISPLAY.rar.html

• buda saat görüntüsü diğerine koyamadım sorun cıktı.

• eline saglık
    güzel olmuş bunu indiriyorum inş yaparız
  • ısı okuması doğru çalışıyor mu? bir arkadaş ısı okumasında sorun oldugunu söyledi , pek mantıklı gelmedi ama sorayım dedim. Bu arada - dereceleri de okuyabiliyormu? Kullandıgın sensör nedir??
  • ısı okumasıda saati de cok güzel çalışıyor ortamdakı ısı değişmelerine gecikmeden tepki gösteriyor.sensör DS 18B20 dallas firmasını sensörü.inşallah büyük displaya sürdüğüm zaman onunda resimlerini koyarım
  • arkadaslar az önce dısarı cıkardım devreyı en son 0 derece ölçüyor eksi ölçmüyor.ama ben ev ortamında kullanacagım ıcın eksı önemlı değil.normal artı derecesi yeterlı diye düşünüyorum.
  • Bunu 0'ın altında ölçtüremez miyiz aceba yahu?
  • böle bisey satın almak istiorum ilgilenen arkadas var mı?
  • Benim elimde hazır yapılmış devre var. 75mm lik 4 adet display ile. saat ve dereceyi gösteriyor.

mail adresim. re_guler@hotmail.com

msn için kendini tanıtıcı bir yazı yazarsan seni ekleyebilirim.

iyi çalışmalar...
  • Çok teşekkürler kardeş
    Peki ortalama maliyet nedir acaba
    ARŞİVE EKLEYELİM
  • Elinize sağlık, güzel olmuş.

quote:

Orjinalden alıntı: DiabloXT

Bunu 0'ın altında ölçtüremez miyiz aceba yahu?

-55 dereceye kadar ölçebilirsiniz. (DS1820 ile)
  • aranızda PSoC ile ilgilenen varsa, bu saatin extra olarak saniye göstergesi ve zaman ayarı için IR uzaktan kumandası bulunan bir versiyonunu gönderebilirim...
  • eline sağlık.teşekkür ederim,evde kullanım için ideal bir devre .
  • Bunun daha büyükleri var bizim buralarda trafikte yollarda filan sizde görmüşünürdür hem saat hem derece gösterenlerden
  • bana - dereceleri de gösterecek bir devre gerekli. bu devre yazılımı dolayısıyla 0 derece altını gösteremiyor elinizde varsa paylaşırmısınız??
    @r2d2droits hocam sizin devrenizi de incelemek isterim..
    msn adresim ahmetsaykal@hotmail.com
  • quote:

Orjinalden alıntı: ASİL01

Bunun daha büyükleri var bizim buralarda trafikte yollarda filan sizde görmüşünürdür hem saat hem derece gösterenlerden

sökecem bi gün bitanesini ewe alcam:p
  • quote:

aranızda PSoC ile ilgilenen varsa, bu saatin extra olarak saniye göstergesi ve zaman ayarı için IR uzaktan kumandası bulunan bir versiyonunu gönderebilirim...

kardeş bahsettiğin projeyi paylaşırsan sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: r2d2droids

aranızda PSoC ile ilgilenen varsa, bu saatin extra olarak saniye göstergesi ve zaman ayarı için IR uzaktan kumandası bulunan bir versiyonunu gönderebilirim...

Hocam o değil de,sadece sıcaklığı ölçebilen ama -leri de söyleyebilecek bi termometre devreniz var mı?
    Saat istemiyorum ben ama hep saatli oluyor devreler,yazılım olarak felan sadece termometre devreniz var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: DiabloXT

quote:

Orjinalden alıntı: r2d2droids

Hocam o değil de,sadece sıcaklığı ölçebilen ama -leri de söyleyebilecek bi termometre devreniz var mı?
    Saat istemiyorum ben ama hep saatli oluyor devreler,yazılım olarak felan sadece termometre devreniz var mı?

dimi ama
  • PSoC la ilgilenen varmıydı forumda neden ben göremedim.
    http://rapid-share.com/files/87924043/saat.zip.html
    buyrun psoc designer projesi olarak upload ettim.
    özelliklerini ayrıntılı yazayım.
    -gün ay yıl olarak tarih
    -saat dakika saniye olarak zaman
    -termometre
    -haftanın günü
    -saat başı kayan yazı
    kolay gelsin...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.