Şimdi Ara

Komşularınız şikayete geliyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
3.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kaliteli bir ses sistemi oluşturma isteğim var, ama işin daha ilk aşaması kafamı kurcalıyor.

Apartman dairesi için binlerce YTL’lik ses sistemi kurmaya değer mi, aldıktan sonra bir köşede öylece dekoratif malzeme olarak mı kalırlar?
    Mâlum; psikopatı var, hastası olan, küçük çocuğu,bebeği olan var.

Görüş ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim…

• ben microlab solo7 kullanıyorum malum 150 watt sesi anca çeyreğe kadar getirebiliyorum ona rağmen komşular şikayete geliyorlar gerçekten ama gerçekten komşular afedersin müzik zevkimin içine ediyorlar
  • Bizim yukarıya 5 tane kiracı geldi şikayete gelen sadece 1 tane oldu oda film izlerken değil 3 sene arayla Tarkan dinlerken oldu ne tesadüf ama
    adam benim odanın üstünü çalışma odası olarak kullanıyordu PCsi zıplıyormuş :)
    neyise o dangozlar taşındı
    sen en iyisi üst katını insanların çoğunlukla kullanmadığı bir odayı seç
    yada biraz piskopat gibi davran tırsarlarsa rahatsız bile olsalar bişey diyemezler ben birkaç ay sakal falan uzattım biraz agresif davranışlarda bulundum adamlar beni görünce yol değiştirmeye başladı
  • aslına bakarsan kaliteli bir sistemi sadece yüksek ses için almak biraz gereksiz diye düşünüyorum çünkü müzik ve filmin ahengini almakla bağlantılı aslında.
    bende Sony DE598 anfi Sw-110 Sub. ve beko Dvd li müzik sisteminin 5 hoparlörü var (bu yakında FCR600 olacak inşallah:)) öyle ahım şahım sıklıkta salonda müzik dinleyen bir insan değilim ama bazen canım bas sesini hissetmek istiyor daha açalı 5 dk olmadan alt komşu kendi gürültülerini bilmeden hemen dahili telefona sarılıyor yaw insan bi bekler bu müzik saatlerce çalmıyorki. Yani anlayacağın komşularına ve yalıtımına bağlı ben biraz araştırdım alt kata ses gitmemesi için bruno-swiss (bu şekilde yazıldıgından tam emin değilim )diye bi parke markası var yalıtım maddesi içeriyor alt yüzeyinde bide şilteyi kalın tutarsam sanırım iraz azalır şikayet.

• bende 90 ytl'lik logitech x230 var da ona bile şikayet geliyor. Bir de soyle saglam hi-fi bir 5.1 alsam ne yapacaklar bilmiyorum.
  • komsularınla ıyı dıaloga gırebılırsın. mesela ıyı bır vızyon fılmını bırlıkte ızleyebılırsınız cocukları ıhmal etme ıyı bır cızgı fılmı onlarla bırlıkte ızleyebılırsınız. ıkıncı secenek herzaman dd ve dts ıyı bır kulaklık decoter hazırda bulunsun ucuncu secenek 80lık yada 60lık hoplarla sesı orta sevıyeye yakın tutup gece modunda tam sessızlık ıcınde ızleyebılırsın. 1000lerce ytllık paraları yatırmaya gerek varmı soruna tamamıyle sana kalmıs bırsey derım. ben hala suba ıdeal yerı bulamadım. aslında ıdeal yerı tam odanın ortası ama orayada olmuyor duvarlara nekadar yaklastırsam bazı sahnelerde zırıltı benı delı edıyor

• Yanlış anlaşılmasın, yüksek ses için kaliteli sistem toplama niyetim yok; aksine düşük seste kaliteli ses elde etmek istiyorum. Bunun maliyeti de yüksek haliyle. Ama ne kadar düşük de olsa sesi belli bir seviyeye kadar açmak gerekiyor. Özellikle de bu sub olayı tuhaf; sistemin olduğu odadan çıkıp mutfağa geçiyorum bass sesler ve sub. efektleri daha fazla hissedilir oluyor!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: JuneSUN

komsularınla ıyı dıaloga gırebılırsın. mesela ıyı bır vızyon fılmını bırlıkte ızleyebılırsınız cocukları ıhmal etme ıyı bır cızgı fılmı onlarla bırlıkte ızleyebılırsınız. ıkıncı secenek herzaman dd ve dts ıyı bır kulaklık decoter hazırda bulunsun ucuncu secenek 80lık yada 60lık hoplarla sesı orta sevıyeye yakın tutup gece modunda tam sessızlık ıcınde ızleyebılırsın. 1000lerce ytllık paraları yatırmaya gerek varmı soruna tamamıyle sana kalmıs bırsey derım. ben hala suba ıdeal yerı bulamadım. aslında ıdeal yerı tam odanın ortası ama orayada olmuyor duvarlara nekadar yaklastırsam bazı sahnelerde zırıltı benı delı edıyor

Güzel fikir İstediğim sistemi aldıktan sonra her pazar bir komşuyu film izlemeye davet etsem 15 hafta sonra ortalık süt liman olur herhalde

• quote:

Orjinalden alıntı: nightmare666

Bizim yukarıya 5 tane kiracı geldi şikayete gelen sadece 1 tane oldu oda film izlerken değil 3 sene arayla Tarkan dinlerken oldu ne tesadüf ama
    adam benim odanın üstünü çalışma odası olarak kullanıyordu PCsi zıplıyormuş :)
    neyise o dangozlar taşındı
    sen en iyisi üst katını insanların çoğunlukla kullanmadığı bir odayı seç
    yada biraz piskopat gibi davran tırsarlarsa rahatsız bile olsalar bişey diyemezler ben birkaç ay sakal falan uzattım biraz agresif davranışlarda bulundum adamlar beni görünce yol değiştirmeye başladı

Üstad, adam Tarkan'dan hoşlanmıyormuş demek ki . Sonuçta müziği hep beraber dinliyorsanız komşuların da zevkine hitap etmeniz gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solestar -- 29 Ocak 2008; 21:11:30 >

• gece saat kaç olursa olsun istediğim kadar açarim şikayette gelmiyo :)
  • Günün birinde saat 22.00 sularında Die Hard 2'yi seyrediyordum. Filmin sonlarına doğru kapı çaldı. 60 yaşlarındaki komşum gelmiş.
    Şu repliği kullandı. Yaa oğlum bari şu uçak indiğinde sesi kıssan.

Her ev sinemacısının içinde azıcık da olsa bir sadizim vardır. Komşulardan gelen tepkiler bizleri tatmin eder. Sonuçta boşuna mı verdik o kadar parayı.
    Komşular da yararlanacak tabiiki.
  • Yada kesin ve bir okadarda pahallı bir çözüm söyleyeyim müstekil bir eve taşın ozaman kimse karışamaz
  • üstteki komşu demişsiniz de, alttaki de önemli. bizim yanda da var. biri dursa bir geliyor. duvarları yalıtacam artık.
  • altaki üsteki yandaki herkez
  • Bizim geçenlerde alttaki degilde 2 kat alttaki sikayete geldi...
  • Müstakil evde oturuyorum çok rahatım sesi sonuna kadar açabiliyorum(Creative 1+1)

Şaka bir yana cidden apartman dairesinde ses sistemine para yatırılmaz.Alın bir kulaklık keyfinize bakın
    Ben X230 ile Microlab mc1900 ü son sese getiriyorum karışan yok ama kesmiyor beni.İnşAllah X23 ü alınca 3 ü bir arada biraz tatmin eder
  • Bence apartman dairelerinde güçlü ses sistemlerinin en güzel yanı komşuların deliye dönüp duvarları yumruklamasına sesi daha da cevap vermektir Şekil 1.a ben

tabii bu durum anfim yanana kadar geçerliydi
  • Bende müstakil evde oturuyorum şikayete gelen olmasada yan binadakı komşum üstü kapalı bu hafta evdeydi yiğenimiz galiba demiş. genelde seyahate çıkıyorumda gelince anlıyolar. ( yamaha 659 +harman kardon hkts 11)
  • bı ara bızım apartmandakıler gelmekten bıkmıstı yan bınanın 3 katındakıyle cok uğrasmıstım adam en sonundan valılığe felan sıkayet etmıs evıne db olcer bırakmıslar

baya baya uğrasmıstım sımdı hevesım kesıldi

XR-A800

S-W80S

TS-S20

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRED BAKER -- 30 Ocak 2008; 12:28:16 >

• z5500 kullanıcısıyım bi kere şikayet olayı oldu sonra tüm apartmanı tek tek gezerek durumu izah ettim bi hafta sonu evdeyim malum gece açmıyorum diyerekten karşılıklı haklara saygı gösterecek şekilde tüm sakinlerle konuştum ve olayı bu şekilde çözdüm
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.