Şimdi Ara

## Colorful'dan DuOrb Soğutmalı GeForce 8800GTS 512 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Colorful'dan DuOrb Soğutmalı GeForce 8800GTS 512 ##

Colorful'un yeni model atağı aralıksız devam ediyor. Firma kısa bir süre önce duyurduğu soğutması özelleştirilmiş Radeon HD 3850 modelinden sonra Nvidia'nın an itibariyle en güncel grafik kartı olan GeForce 8800GTS 512 ile bir kez daha karşımızda. Colorful'un hazırladığı yeni modelin en dikkat çekici noktası sahip olduğu soğutması diyebiliriz. Thermaltake'inn Bakır tabanlı ve çift fanlı DuOrb soğutmasını kullanan ekran kartının ciddi derecede serin çalıştığı ifade ediliyor. 512MB GDDR3 belleğe sahip olan ekran kartının bellek veri yolu ise bildiğiniz üzere 256-bit. 65nm üretim teknolojisi ile üretilen gpu'suna ve 128 adet paralel işlem birimine sahip olan SLI destekli ekran kartının saat hızları ise gpu için 650MHz, shader için 1625MHz ve bellekler içinse 1940MHz olarak belirlenmiş durumda. Etkili bir soğutmaya sahip olan kartın sahip olduğu hız aşırtma pontasiyelini keşfetmesi ise kullanıcılara bırakılmışa benziyor. Çift DVI ve HDTV destekli tv çıkışı ile gelen ekran kartının Avrupa satış fiyatı yaklaşık 300 Avro civarında olduğu söyleniyor.

• Özel hız aşırtılmış kartlar ve soğutucu değişiklikleriyele bazen de doğal HDMI gibi desteklere aynı kartın aynı firma içinde bile çok çeşitli modelleri çıkıyor. Kullanıcıya alternatif açısından güzel gelişme. Tüm özel soğutmalı modeller içinde karşılaştımalı performans ve sessizlik tablosu olsa güzel olurdu.
  • Bu tip sıcak havayı kasa içinde tutan soğutma modellerini sevmiyorum..Nasıl soğutmaki bu..Diğer bileşenler ısınıyor bu sefer..
  • cogu kart zaten bu tip sogutucuya sahip nekdar dısarı uflesede sıcaklık hep icerde kalıyor
  • Kaç 8800 Gt çeşidi var toplam? 100 ün üstünde olduğunu sanıyorum.
  • Güzel ama bizi bağlamaz keşke Türkiye'ye de gelse ama maalesef...İşin güzel yanı tek gpu iki fan...Bakır yapraklı,bakır ısı iletim boruları olan harika bir soğutma...Kısaca normalden en az 20C farkeder.En az...
  • Soğutucu süper, bir yerlerde bulsak da kendi 8800'ümüzü bir modifiye etsek. Çift fan sanırım daha yavaş dönüyor ve daha sessiz olmalı.
  • gercekten guzel gozukuyor
  • süper olmuş sogutmanın çift fan olması sıcaklıgın kontrol altına alınmasına yardımcı olur ve daha fazla oc anlamına gelir
  • valla bende sparkle 8800 gts512 var. 1650X1080 de bütün ayarlar yüksekte AA kapalı oynuyorum sıcaklık 48 dereceyi geçmiyor.. en güçlü soğutmaya sahibim tahmin ediyorum kimsede de yoktur :D 30 dereceye yakın farkediyor yük altında. oyun dışındada 31 derece civarında seyrediyor. makinayı balkona koydum kapıyıda kapattım balkon camıda açık :D değme soğutucu yapamaz yani bu soğutmayı. işim bitip makinayı alınca dokunamıyorum buz kesmiş oluyor.. tüm arkadaşlara tavsiye ederim (tabi kapalı balkonu olanlara) :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: siyah845

gercekten guzel gozukuyor

Haber için teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Çağrı

Kaç 8800 Gt çeşidi var toplam? 100 ün üstünde olduğunu sanıyorum.

100 ü çoktan geçmiştir.hergün yeni bir haber yeni bir 8800.Valla bu 8800 lerle uğraştıkları kadar başka şeylere yönelseler herşey çözüme kavuşur herhalde
  • hakkatten vıcığı çıktı bu 8800gt lerın.bu kadarda şekillenmez ki bir kart 8800ultra bıle buı kadar çıakrtılmadı
  • quote:

Orjinalden alıntı: DsgnrYgt

quote:

Orjinalden alıntı: siyah845

gercekten guzel gozukuyor

Haber için teşekkürler.

hafızan iyi
  • quote:

Orjinalden alıntı: yakoul

valla bende sparkle 8800 gts512 var. 1650X1080 de bütün ayarlar yüksekte AA kapalı oynuyorum sıcaklık 48 dereceyi geçmiyor.. en güçlü soğutmaya sahibim tahmin ediyorum kimsede de yoktur :D 30 dereceye yakın farkediyor yük altında. oyun dışındada 31 derece civarında seyrediyor. makinayı balkona koydum kapıyıda kapattım balkon camıda açık :D değme soğutucu yapamaz yani bu soğutmayı. işim bitip makinayı alınca dokunamıyorum buz kesmiş oluyor.. tüm arkadaşlara tavsiye ederim (tabi kapalı balkonu olanlara) :D

Yazin da yaparsin artik bu sogutma islemini

Bu arada sikayet edenler icin, bu GT degil GTS dikkatinizi cekerim.

• kasanın hava sirkülasyonu iyi olduktan sonra sıcak hava içerde kalmış çokta önemli değil. sonucta kasanın dısına hava verebilecek sadece ekran kartı ve kasa fanları var.. hdd,cpu,ram vs.. hepsinin ısısı kasanın içinde kalıyor. burda önemli olan iyi bir kasa seçmek o kadar...

quote:

Orjinalden alıntı: Gunwane

Bu tip sıcak havayı kasa içinde tutan soğutma modellerini sevmiyorum..Nasıl soğutmaki bu..Diğer bileşenler ısınıyor bu sefer..
  • Soğutma güzele benziyor ama artık yeter 8800
  • quote:

Orjinalden alıntı: mtepe82

kasanın hava sirkülasyonu iyi olduktan sonra sıcak hava içerde kalmış çokta önemli değil. sonucta kasanın dısına hava verebilecek sadece ekran kartı ve kasa fanları var.. hdd,cpu,ram vs.. hepsinin ısısı kasanın içinde kalıyor. burda önemli olan iyi bir kasa seçmek o kadar...

quote:

Orjinalden alıntı: Gunwane

Bu tip sıcak havayı kasa içinde tutan soğutma modellerini sevmiyorum..Nasıl soğutmaki bu..Diğer bileşenler ısınıyor bu sefer..

o yüzden kasaya bile 120 milyonun üstünde para vermek zorunda kalıyoruz

• 8800GT yi Buzlada Soğutsan en ucuz Soğutma çözümüylede soğutsan performans 2 3 fpsi geçmior... nerde ekstra 6pin..?? OC yi neden kullanıcıya bırakıyolar söleyim Güç Yetersizliğinden Artifact Oyunda Donma Gibi Sorunlar Yaşanıyor SSC VE AMP edition GT lerde en büyük Şikayetler Bu. 8pin veya 2 6 pin girişi olsa Ultraya toz Yutturcak bu GT ama Nvidia sora nası satar 9xxx lerini
  • Bu soğutma ayrı olarak satılıyormu ülkemizde?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.