Şimdi Ara

## PowerColor'dan Pasif Soğutmalı Radeon HD 3870 Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## PowerColor'dan Pasif Soğutmalı Radeon HD 3870 Geliyor ##

Hazırladığı pasif soğutmalı ekran kartları ile de adından sık sık bahsettiren PowerColor'da yeni bir model hazırlığı var. Firma ATi'nin tek grafik işlemcili modeller arasında an itibariyle en güçlü modeli olan Radeon HD 3870'nin pasif soğutmalı özel bir modelini geliştiriyor. Kullanılan Alüminyum tabanlı pasif soğutma ünitesi üzerinde 4 adet ısı aktarım borusu yer aldığını görebilmekteyiz. Yine kullanılan soğutma itibariyle yaklaşık 3 slotluk yeri işgal etmesi beklenen kartın açıkçası Crossfire yapılanmasına pek yatkın olmayacağını söyleyebilmek te mümkün. Hem sessiz hemde yüksek 3D performansı arzulayanların listeye dahil edebileceği 512MB GDDR3 bellekli PowerColor'un yeni modeli muhtemelen kısa bir süre içerisinde kullanıma sunulacak. Bu arada merak edenler için kartın saat hızları hakkında henüz net bir bilgi olmamakla birlikte büyük bir ihtimalle standart saat hızları ile geleceği ifade ediliyor.

• ben sevmedim bakırdan olsa idi daha iyi olurdu hem 3 slot kaplaması itici nedenler arasında ...bakalım görelim
  • fx57 512 mb gddr3 demişsin ama 3870 de gddr3 ün bir standartı varmı ki ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: handsame_

ben sevmedim bakırdan olsa idi daha iyi olurdu hem 3 slot kaplaması itici nedenler arasında ...bakalım görelim

Bakır ile alüminyum arasında öğle dereceler kadar fark edecek bir fark yok, görününm olarak bakır rengini seviyorsan o farklı tabi. Bir de bakır alüminyuma göre daha ağır o boyutta bir soğutucu için pcb yi zorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Albatros83 -- 29 Ocak 2008; 15:42:34 >
  • Yüksek oc kabiliyeti olmayacağı aşikar ama en azından kafa ütülemez.
  • bu kartı nası pasif soğutma ile soğutacaklar merak ediyorum
  • Fazla merak etme istersen yeterince serin olacaktır.
  • Eğer Bu kart standart saat hızları ile gelecekse üç slot kaplamasının mantığı nedir
  • o sogotucu yapraklarin altina ve ustune 12cm lik sessiz fan takacaksin o zman iyi olur iste ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Huzur_02

Eğer Bu kart standart saat hızları ile gelecekse üç slot kaplamasının mantığı nedir

sessizlik olabilir mi...?
  • kart aslında 2 slot kaplıyor bence
    üst tarafı hesaba katmak gerekmez çoğu kullanıcı için
    pci ex slotunun üstünde bazı bordlarda pci x1 var sadece
  • görüntüsü güzel. hem performans hem sessizlik arayanlar için ideal. ama pasif soğutmayla oc performansı olmaz tabii.
  • ben yüksek performans serisi kartlarda pasif soğutmayı doğru bulmuyorum hem performans hem sessizlik bence bir arada olmaz sessiz bir soğutucu yüksek performans kartları için daha doğru bence
  • O nasıl bir görüntü öyle bee uzay mekiği gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iskober -- 29 Ocak 2008; 18:03:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: iskober

O nasıl bir görüntü öyle bee uzay mekiği gibi

• bu kasayı 20 santimden bile düşürseniz oluşacak moment ile pcb kırılabilir Sakıncalı ve çılgınca buldum. Bunu alacak olsam, o boruları mutlaka sicim tarzı gerilmeyen bir ip ile ilk önce birbirine, sonra da ağırlık merkezinden de kasanın tavanına yapacağım bir modifiye ile gergin şekilde monte ederdim. Yoksa o stresle o kasaya yumurta kolisi muamelesi yaparsın sürekli.
  • onee yahuu tost gibi gercekten ılgınc gozukuyor
  • Gereksiz bir durum bence böyle güçlü kartların pasif soğutulması.
  • kasanın tabanına ve tavanına birer 18 cm lik fan yerleştirecesin
    bu fanlar kartı soğutacaz diye alttan üstten üflesin dursun
  • bu kart bu sogutmayla sogursa vaala helal olsun PowerColora
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.