- x
insanın göbek deliği neden ağrır?
21 Cevap69162 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
18 gün 10 sa. 29 dk. kadarı kaldı.
29 Ocak 2008; 13:50:17 

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Ocak 2008; 14:27:32 

halk arasında göbek düşmesi denen olay olmak üzere olabilir

Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
29 Ocak 2008; 18:18:28 

neden olabilir ki bu düşme :S

1600 Mesaj
30 Ocak 2008; 13:02:43 

Ağri bişey kaldırdıysan göbeğin düşmüştür

962 Mesaj
30 Ocak 2008; 13:15:47 

http://sozluk.sourtimes...i&nr=y&pt=gobek+dusmesi

Linkten bir kaç paragraf,

kesinlikle hafife alınmaması gereken bir rahatsızlıktır. en büyük nedeni ani bir şekilde ağır bir şeyi kaldırmaktır. espri değil, sevişirken bile insanın başına gelebilir. mide bölgesinde bulunan vücut sıvısının ( ya da suyunun bilemiyorum ) o bölgede toplanmasıdır.

etkileri: iğrenç bir mide ağrısı, yenilen herşeyden sonra kusma, ağır ishal ( ki rahatsızlanan kişiler çoğunlukla ishal olduklarını dşünürler ) ve müthiş halsizliktir.

----

aylarca doktor doktor gezip, şans eseri bir dost ortamında rahatsızlığından bahsedince de anneanemin durumu hemen çakıp 10 dakika içinde derman olmasından dolayı mutluluktan ağlamış bir ahbabımız vardır.

en basit ve % 100 etkili çaresi şu şekildedir:

rahatsız kişi sırt üstü yere yatar. çok sıcak değil, ama soğuk da olmayan bir tas suya, sabun değdirilir ve karın kısmına sürülür. ( bu işlem hem karnı ısıtmak hemde kayganlaştırmak içindir. ) tedaviyi yapacak kişi sağ ve sol el parmakları birbirinin üstüne gelicek şekilde, eliyle kişinin göbeğinin sırası ile sağ - orta - sol kısımlarını sığar. ( kaygan göbeğin üzerine bastırarak aşağı doğru eli sürüme işlemi ) bu işlem yapılırken, hem tedaviyi gören hem de tedaviyi uygulayan kişi, mideden gelen ve aşağı doğru inen sıvının seslerini guluk guluk şeklinde duyacaktır. bu işlem bir süre yapıldıktan sonra, bir bez, göbek deliğinin üzerine örtülür. tedavici kişi baş parmağını bez üzerinden göbek deliğinin içine sokar ve bir yöne çevirir. ( bez, mikrop kapmasını önlemek içindir. ) göbeğin bu işlemden sonra " tık " ettiği görülecektir. kişi 2 dakika daha o şekilde yatar ve ayağa kalkar, eski ağrısız hayatına döner.

tüm bu işlemin tamamı en fazla 10 dakika sürer ve kesinlikle acısızdır. yaratacağı en fazla etki gıdıklanmakır. bu işleme halk arasıda göbek sığamak denir.

Umarım bununla alakası yoktur rahatsızlığının, geçmiş olsun..

Muhtemelen sarışın komşuna ev taşıması sırasında yaptığın yardımın artistlik kısmı sırasında olmuştur.

Astra 1.4 Turbo Teknik Gri

Uzaklaştırılmış
30 Ocak 2008; 14:00:05 

Göbek düşmesi ilk defa duyuyorum

Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
30 Ocak 2008; 15:06:20 

Eeee kime yaptıracağım o masajı?
Mide suyu sanırım toplandı o tarafa...

Ya ne ev taşıdım ne de son zamanlarda seviştim ama 3 gündür bu sıkıntım var.

962 Mesaj
30 Ocak 2008; 16:12:40 

Çağır kapıcıyı, zaten 10 dakikalık işmiş.

Yalnız kapıyı kilitle, gören-duyan olursa mümkün değil açıklayamazsın Tabi kapıyı kilitlediğini kapıcıyı da farkettirmemen lazım, ona da açıklayamazsın

Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
30 Ocak 2008; 17:05:36 

Hiçbirşey anlamadım bitter.

962 Mesaj
1 Şubat 2008; 15:47:37 

Demem o ki,

Göbeene yapılacak operasyon için aradığın boş kontenjan belki de kapıcınızdır. Tabi yere uzanmış En büyük bjkliye göbek masajı yapan bir kapıcıda, yaptıran 1881 de durumu anlatamazlarsa gör rezaletin dik alasını. Mesela Sen yerde göbeen açık uzanırken annen bassa hiç hoş olmazdı, hele de kapıcıyla

3421 Mesaj
2 Şubat 2008; 18:03:44 

Benim kuzenin basina gelmisti gobek dusmesi sanmislar megerse kil donmesi olmus eger kemerini fln cok sıkıyorsan olabilir...doktor oyle soylemis..!..umarim oyle degildir..

360 Mesaj
3 Şubat 2008; 12:12:29 

kardeş miden boşken mekik çekersen yada ağır birşey kaldırırsan olur
geriye doğru esnerken göbek deliğine birşey batıyormuş gibi hissedersin
yapman gereken yemek ye mideni doldur sonrada karnını içeri doğru çek sal
elinlede biraz ov geçicektir ramazan ayında bendede olur genelde zayıf olduğum için

Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
4 Şubat 2008; 17:13:02 

Teşhis konuldu.
OMFALİT
merak edenler araştırabilir netten.

811 Mesaj
6 Şubat 2008; 15:47:53 

kötü oluor bendede olmustu ama geçiordu

2127 Mesaj
7 Şubat 2008; 7:09:09 

hadi göbek düşmesi neysede göbek deliğini bastırarak karıştırdığında kan geliyor neden? acaba tehlikelimi?

Katılım zamanı: 17 Şubat 2007

We are not English! We are scouse!

2558 Mesaj
7 Şubat 2008; 10:50:24 

KıL Dönmeside OLabiLir.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Uzaklaştırılmış
7 Şubat 2008; 10:56:46 

quote:

Orjinalden alıntı: Bitter

http://sozluk.sourtimes...i&nr=y&pt=gobek+dusmesi

Linkten bir kaç paragraf,

kesinlikle hafife alınmaması gereken bir rahatsızlıktır. en büyük nedeni ani bir şekilde ağır bir şeyi kaldırmaktır. espri değil, sevişirken bile insanın başına gelebilir. mide bölgesinde bulunan vücut sıvısının ( ya da suyunun bilemiyorum ) o bölgede toplanmasıdır.

etkileri: iğrenç bir mide ağrısı, yenilen herşeyden sonra kusma, ağır ishal ( ki rahatsızlanan kişiler çoğunlukla ishal olduklarını dşünürler ) ve müthiş halsizliktir.

----

aylarca doktor doktor gezip, şans eseri bir dost ortamında rahatsızlığından bahsedince de anneanemin durumu hemen çakıp 10 dakika içinde derman olmasından dolayı mutluluktan ağlamış bir ahbabımız vardır.

en basit ve % 100 etkili çaresi şu şekildedir:

rahatsız kişi sırt üstü yere yatar. çok sıcak değil, ama soğuk da olmayan bir tas suya, sabun değdirilir ve karın kısmına sürülür. ( bu işlem hem karnı ısıtmak hemde kayganlaştırmak içindir. ) tedaviyi yapacak kişi sağ ve sol el parmakları birbirinin üstüne gelicek şekilde, eliyle kişinin göbeğinin sırası ile sağ - orta - sol kısımlarını sığar. ( kaygan göbeğin üzerine bastırarak aşağı doğru eli sürüme işlemi ) bu işlem yapılırken, hem tedaviyi gören hem de tedaviyi uygulayan kişi, mideden gelen ve aşağı doğru inen sıvının seslerini guluk guluk şeklinde duyacaktır. bu işlem bir süre yapıldıktan sonra, bir bez, göbek deliğinin üzerine örtülür. tedavici kişi baş parmağını bez üzerinden göbek deliğinin içine sokar ve bir yöne çevirir. ( bez, mikrop kapmasını önlemek içindir. ) göbeğin bu işlemden sonra " tık " ettiği görülecektir. kişi 2 dakika daha o şekilde yatar ve ayağa kalkar, eski ağrısız hayatına döner.

tüm bu işlemin tamamı en fazla 10 dakika sürer ve kesinlikle acısızdır. yaratacağı en fazla etki gıdıklanmakır. bu işleme halk arasıda göbek sığamak denir.

Umarım bununla alakası yoktur rahatsızlığının, geçmiş olsun..

Muhtemelen sarışın komşuna ev taşıması sırasında yaptığın yardımın artistlik kısmı sırasında olmuştur.

Teşekkürler bilgin için

201 Mesaj
29 Ağustos 2010; 2:19:02 

ishal ve halsizlik hariç diğer etkiler var.

Fenerbahçe S.K

573 Mesaj
23 Ocak 2011; 1:40:51 

benimde intihap gibi bişi var sanki iğne batıyor. :S

634 Mesaj
28 Ağustos 2011; 4:00:03 

3gündür bendede var bu illet ben kemere bağladım ama artık kemer takmadanda ağrıyo ve sürekli olmaya başladı çok rahatsız edici bişey bwnde ne kusma var ne ishal nede gözle görülür halsizlik sadece ağrı :((

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

HTC One M8 --- Lenovo Y570 --- Canon 600D --- Logitech G103 - G300 - G502 - G440 - G230

143 Mesaj
25 Ekim 2013; 20:42:31 

quote:

Orijinalden alıntı: SamuelColt

3gündür bendede var bu illet ben kemere bağladım ama artık kemer takmadanda ağrıyo ve sürekli olmaya başladı çok rahatsız edici bişey bwnde ne kusma var ne ishal nede gözle görülür halsizlik sadece ağrı :((

aynı ağrıdan muzdaribim. sizde nasıl geçti ?

0 Mesaj
13 Kasım 2013; 11:57:56 

Göbek deliğinde iltihaplanma olabilir, bi cerreha görün ihmal etme

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » insanın göbek deliği neden ağrır?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.297