Şimdi Ara

## Core 2 Extreme QX9650'nin C1 Revizyonu Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Core 2 Extreme QX9650'nin C1 Revizyonu Geliyor ##

Intel'in geçtiğimiz sene 12 Kasım piyasaya sürdüğü ve masaüstü platormu için hazırlanan 45nm üretim teknolojisine sahip ilk işlemci olan Core 2 Extrene QX9650 için güncelleme yolda. Elimize ulaşan bilgilere göre Mart ayı içerisinde muhtemelen 3 Mart tarihinde Intel C1 revizyona sahip çekirdek ile güncellediği yeni QX9650'yi kullanıma sunacak. An itibariyle satılmakta olan C0 revizyonuna sahip Core 2 Extreme QX9650 modeline göre yeni C1 revizyonu yeni SSPEC ve MM numalarına kimliksel CPUID - 0x00010677 bilgisine sahip olacak. Kalan özelliklerin ise C0 revizyonu ile aynı olacağı söyleniyor. Bu arada anakart üreticilerinin yeni revizyon için BIOS güncellemesi yayınlayacağını da ifade edelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 29 Ocak 2008; 14:48:40 >

• bunlar sürekli revizyon yapıyorlar...
  • Güncellemeler moda olnasın kötü
  • quote:

Orjinalden alıntı: 01mrt

bunlar sürekli revizyon yapıyorlar...

daha iyiye en iyiye intelle demek için sanırım
  • güncelleyin güncelleyinn maşallahh
  • Peki C1 revizyonu Core 2 Duo E8000 serisi içinde çıkacakmı???Sadece 4 çekirdekler içinmi??

Büyük ihtimal çift çekirdekli modelleride C1 ile güncellemeliler çünkü şu anda Quadlarla aynı revizyonu kullanıyorlar C0 yani..Quad ve Duo nun kullandıkları çekirdekler tamamiyle aynı olması lazım..Sadece Quadlarda 2 tane var Duo da 1 tane
  • 130W mı
  • keşke intel ile ati birleşseydi
  • intel 3ghz in ustunde işlemci hazırlamayacak diye hatırlıyorum. eski işlemcilerine ufak güncelleştirmeler yapıcak sanırım görüldüğü gibi
  • bakalım ıntel daha neler surecek pıyasaya
  • Hemen alalım bi tane
  • kardeşim bide hazır bişey yapsalarda bu güncellemelere gerek kalmasa bence özellikle böyle yapıyolar q6600 de de aynışey oldu go çıkdıkdan sonra b3 ü kimse istemez oldu piyasayı canlı tutma oyunu bu
  • Online alışverişlerde sıkıntı oluyor...Stepping aşamasını belirtilmiyor ne gönderecekleri meçhul..İlla elden almak gerekiyor...Bu arada aynı tarihlerde yani Martta 8400 için C1 de çıkar inşallah..
  • Haber biraz yüzeysel olmuş dolayısıyla insanın aklına çok soru geliyor. Benimkine gelenler mesela: yeni revizyonun min.-max. sicaklığı ne olacak. Boştayken kaç Watt çekecek işlemci öncekine nazaran, TDP'de değişme olacak mı? Ayrıca Q9000 seriside C0 revizyon olacaktı normalde ancak onlarında hepsinin C1 revizyon olarak sürülme durumu varmı. Bu konularda aydınlatılırsa ya aydınlatılabilirse memnun olurum. Haber bana göre çok önemli bir haber.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolnQuiet -- 29 Ocak 2008; 14:37:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoolnQuiet

Haber biraz yüzeysel olmuş dolayısıyla insanın aklına çok soru geliyor. Benimkine gelenler mesela: yeni revizyonun min.-max. sicaklığı ne olacak. Boştayken kaç Watt çekecek işlemci öncekine nazaran, TDP'de değişme olacak mı? Ayrıca Q9000 seriside C0 revizyon olacaktı normalde ancak onlarında hepsinin C1 revizyon olarak sürülme durumu varmı. Bu konularda aydınlatılırsa ya aydınlatılabilirse memnun olurum. Haber bana göre çok önemli bir haber.

Haberde bahsettiğimiz detaylar dışında kalan özelliklerin C0 revizyonu ile aynı olduğu belirtiliyor ama elimize yeni bilgi/bilgiler geçtiği anda pek tabi ki bunu da sizler ile payalaşacağız.

• Peki fiyatı ne olacak? Değişme var mı?
  • Bunu AMD yapsaydı kesin bir tarafı sorunlu denirdi.İntel yapınca adı sadece güncelleme oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: X2

Bunu AMD yapsaydı kesin bir tarafı sorunlu denirdi.İntel yapınca adı sadece güncelleme oluyor.

amdnin medyası bizim paparazzi magazin medyasından beter olcak okadar
  • quote:

Orjinalden alıntı: radikal1

quote:

Orjinalden alıntı: X2

Bunu AMD yapsaydı kesin bir tarafı sorunlu denirdi.İntel yapınca adı sadece güncelleme oluyor.

amdnin medyası bizim paparazzi magazin medyasından beter olcak okadar

Demek istediğini anlamadım. Anlamlı kelimeler kullanarak açıklamaya çalış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoolnQuiet

Haber biraz yüzeysel olmuş dolayısıyla insanın aklına çok soru geliyor. Benimkine gelenler mesela: yeni revizyonun min.-max. sicaklığı ne olacak. Boştayken kaç Watt çekecek işlemci öncekine nazaran, TDP'de değişme olacak mı? Ayrıca Q9000 seriside C0 revizyon olacaktı normalde ancak onlarında hepsinin C1 revizyon olarak sürülme durumu varmı. Bu konularda aydınlatılırsa ya aydınlatılabilirse memnun olurum. Haber bana göre çok önemli bir haber.

dostum biz zaten o revizyon işini birkaç hafta önce öngörmüştük senle

bu sefer yardım ederim ben sana merak etme hoş ceee bir başka türlü okunmaz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.