Şimdi Ara

## GeForce 9600GT'ye Yakından Bakış ve SLI Test Sonuçları ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
4.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia'nın ufak bir erteleme ile 14 Şubat yerine 21 Şubat'ta çıkacak olan 9. jenerasyon GeForce ailesinin ilk temcilcisi olacak GeForce 9600GT'nin SLI test sonuçları da ortaya çıktı. Kartın SLI test sonuçları ki özellikle 3DMark testlerinde muhtemelen SLI konfigürasyonunda çalışan iki adet GeForce 9600GT'den daha pahalı satılmaya devam edilecek olan 8800 Ultra'dan çok daha iyi sonuçlara imza attığı iddia ediliyor. Tabi gerçek durumun ne olduğunu yaklşaık 1 ay sonra kartlar piyasaya çıktığında görebileceğiz.

Test Sistemi

- İşlemci: Intel C2D E6850 3.0GHz
    - Anakart: nForce 680i SLI
    - BellekDDR2 800 1G*2
    - Ekran Kartı: Geforce 9600GT*2

- İşletim sistemi: Windows VIsta EN
    - Sürücü171.16 beta

Testler;

- 3Dmark: 3Dmark03/05/06(1024*768 1280*1024)
    - 3Dgame:COH DX10/COJ DX10/PT DX10/Bioshock DX10/UT3 DX9/NFS11 DX9/COD 4 DX9(1280*1024)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 28 Şubat 2008; 16:17:50 >

• nvidea şu sli yi bi türlü beceremedi..2.kartı taktığında fark %10-20 yi geçemio bitürlü..
  • Düşük ekran çözünürlükte gerçekten iyi gözüküyor!!! Eğer 9600GT böyle ise 9800GTX nasıl düşünemiyorum Ama bekleyip gerçek kullanıcı testlerini görmek gerekir.
  • 3d mark testlerine göre 9600 gt SLI %30 dan çook daha fazla performans artışı getiriyor.Diğer nvidia kartlarda da 3dmarktan yüksek performans verip oyun testlerinde %30 larda tıkanıyor mu?Eğer 9600gt böyle ise 9800gt bana fazlasıyla yeter.
  • 9600gt benim beklediğim sonuçları vermedi diyebilirim.Özellikle SLI da daha fazla performans artışı bekliyordum.Ama tabii fiyatı da önemli makul bir fiayata satcaklarsa performans normal ama çok pahalı satcaklarsa birçok kullanıcının tercih edeceğini sanmıyorum.
  • Kullanıcı testlerini görmek gerekiyor ilk öncelikle ve ben şahsen SLI dan pek umutlu değilim.
  • AH SLI AH NASIL İŞLEMCİLER İÇİN AH AH DİYE İÇİMİZİ ÇEKİYOSAK SLİ İÇİNDE ÖYLE
    2 Lİ EKRAN KARTINI BAŞLATAN NVİDİA AMA ATİ BİR ADIM ÖNCE
  • evet ati cf yönünden gerçekten çok başarılı
    quote:

Orjinalden alıntı: menem

AH SLI AH NASIL İŞLEMCİLER İÇİN AH AH DİYE İÇİMİZİ ÇEKİYOSAK SLİ İÇİNDE ÖYLE
    2 Lİ EKRAN KARTINI BAŞLATAN NVİDİA AMA ATİ BİR ADIM ÖNCE
  • Orta sınıfın yeni kralı belli oldu. 3850 yi tokatlayacak bence. Sli ye gerek yok tek kart olarakta güçlü. Fiyat en fazla 250 ytl civarı olursa tamamdır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zamirpolen

Kullanıcı testlerini görmek gerekiyor ilk öncelikle ve ben şahsen SLI dan pek umutlu değilim.

bekleyip görmek lazım
  • [Deleted by Admins]
  • quote:

Orjinalden alıntı: kralfk

Orta sınıfın yeni kralı belli oldu. 3850 yi tokatlayacak bence. Sli ye gerek yok tek kart olarakta güçlü. Fiyat en fazla 250 ytl civarı olursa tamamdır.

öyle diyosun iyi ama fiyatı okadar olacakmı bakalım
  • 8800 ultra o kadar az pu an almaz ki yaw :S 12k dio :S
  • 200dolar seviyesinde olursa fena da değil aslında.. 9600gt sli konfigürasyonu g92 8800gts i geçerse 400dolara sli kurmakta mantıklı olabilir. 3dmarkta görüldüğü üzere ultradan daha kuvvetli... crysis te ki başarısı da ayrı bir önem taşıyor tabi ki
  • bekleyip görelim
  • quote:

Orjinalden alıntı: gitaristanbull

8800 ultra o kadar az pu an almaz ki yaw :S 12k dio :S

Yanlız bu duruma test sistemininde etkisi olabilir Eğer yinede daha iyi olmalı diyorsanız bu testlere güvenmeyiniz

Bu arada tek kartta sonuçlar yukarıdaki gibiyse; X1950 Pro'dan bu karta geçiş yapılabilir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 29 Ocak 2008; 12:26:18 >
  • bence kart cıktıktan sonra tam test sonucları bellı olur suan ıcın erken
  • bir kere kart meydanda yok dereyi görmeden paçayı sıvamamak gerekir.3dmarktan bu kart puan alması önemli değil.gerçek testleri görmeden almamak gerek.ancak bu kart performans olarak HD3850 yi geçer belki HD3870 ide geçer orası belli olmaz ama fiyat ülkemizde malesef uçuk olacaktır öyle 200dolarlarla satılacağını zannetmiyorum.260-270-300dolar arası gider burada 3850 aslında çok avantajlı kart çıkana kadar bunu alabilirler hem o.c. yeteneği hem cf yeteneği hemde fiyat yeteneği ortada.bu kart çıkın 3870 i geçemezse 3850 fiyatıda düşerse ben 3850 alır o.c yapar 3870 gibi kullanırım hem fiyattan hemde performanstan tasarruf ederim.
  • Test Sistemi

- İşlemci: Intel C2D E6850 3.0GHz
    - Anakart: nForce 680i SLI
    - BellekDDR2 800 1G*2
    - Ekran Kartı: Geforce 9600GT*2

- İşletim sistemi: Windows VIsta EN
    - Sürücü171.16 beta

haber için saol

Ya kafam bişeye takılıyo abi bu test sistemleri niye hep İNTEL tabanlı PC ler oluyor AMD grafik işleme yönünden her zaman İNTEL e 10 basar ne kerametse bi tane test sistemi de AMD tabanlı PC de yapılmıyo

• Nvidia'nın alt seviye hariç orta seviyeyi 250 ytl'ye sattığını görmedim.Bu kart nerden baksan 300 den aşağı olmaz.Performansı 3850'ye denk.Bence orta seviyenin kralı 3850.Amd tabanlı Pc'de sonuçun ne olacağını herkes biliyor.3850'ye devam..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.